صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

سلام. از راهنماییتون ممنون
    من از نرم افزار فلوئنت در مقاله ام استفاده کردم. از طرفی می دونم که بخاطر نبود license در ایران نباید در مقالم بگم از نرم افزار استفاده کردم برای همین می خوام بگم که کد نوشتم. از طرفی نگران این موضوع هستم که زمانی که میخوام برای کارای بورس اقدام کنم ، استادی که می خوام باهاش کار کنم در مورد این کد سئوال کنه. واقعاً نمی دونم باید چکار کنم.
    کسی از دوستان تجربه ایی در این زمینه نداره؟
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    من از نرم افزار فلوئنت در مقاله ام استفاده کردم. از طرفی می دونم که بخاطر نبود license در ایران نباید در مقالم بگم از نرم افزار استفاده کردم برای همین می خوام بگم که کد نوشتم. از طرفی نگران این موضوع هستم که زمانی که میخوام برای کارای بورس اقدام کنم ، استادی که می خوام باهاش کار کنم در مورد این کد سئوال کنه. واقعاً نمی دونم باید چکار کنم.
    با تشکر
    سلام، قبلاً دیده بودم که یکی از دوستان سوال مشابه ای را در مورد نرم افزار Matlab کرده بود، منتهی دقیقاً خاطرم نیست در کدام تاپیک بود ولی فکر می کنم اگر در همین انجمن (مقاله) بگردید آن را پیدا کنید. راه دیگر استفاده از نظرات دیگر دوستان رشته مکانیک است که تجربه کار با فلوئنت را دارند. مثل تاپیکی که در مورد این نرم افزار ایجاد کرده اند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A6%D9%86%D8%AA
    به احتمال زیاد در بین این دوستان افرادی که تجربه ارائه مقاله هم دارند، حضور دارند. فکر می کنم اگر سوالتان را در این تاپیک مطرح کنید و از همفکری این دوستان بهره بگیرید به پاسخ بهتری برسید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    با تشکر
    من هم موردم مشابه شماست. یه مقاله فرستادم برای کنفرانس ASME که با فلوئنت بود، اما هیچ اشاره ای نکردم به این موضوع. مقاله هم پذیرفته شد. به هر حال فکر کنم استادی که در آینده می خواید باهاش کار کنید باید باهاش رو راست باشید. چون به ضرر خودتونه. ممکنه ازتون در مورد کد سوال کنه. پس مجبورید راستشو بگید.
    اما در مورد فلوئنت و اسم نبردن از اون، می تونید بگید که پیشنهاد استادتون بوده (با توجه به مشکلات license) و شما فقط به جنبه علمی مقاله کار دارید. چون معمولا هم استادا اسم خودشون رو اول می زنند (استاد من که اینطور بود) پس مسئولیت این مساله با اوناست.
    حالا دوستان باتجربه تر اگه نظر بدند بهتره.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

من دو تا مقاله تو الزویر با ABAQUS چاپ کردم. اصلا چیزی در مورد لایسنس و این چیزا نپرسیدن.

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

دوستان یکم موضوع نگرانم کرد من پروژه پایانیم با نرم افزارهایی انجام شده که شاید چند هزار دلار قیمت داشته باشن مثل Ansys و Abaqus و ... قصد داشتم تبدیل به مقاله کنم ؟ دوستانی که در رشته مکانیک مقاله دادن لطفا راهنمایی کنن آیا تا چه حد سخت گیری وجود داره؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    دوستان یکم موضوع نگرانم کرد من پروژه پایانیم با نرم افزارهایی انجام شده که شاید چند هزار دلار قیمت داشته باشن مثل Ansys و Abaqus و ... قصد داشتم تبدیل به مقاله کنم ؟ دوستانی که در رشته مکانیک مقاله دادن لطفا راهنمایی کنن آیا تا چه حد سخت گیری وجود داره؟
    نگران نباشید
    بیشتر مقالاتی که با انسیس یا آباکوس در کشور انجام میشه با نرم افزارهای قفل شکستس
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    نگرانی به اون صورتی که شما احساس میکنید وجود نداره ولی این به اون معنی نیست که هیچگاه ازتون لایسنس نخوان. من خودم موردی بوده که خودم از نویسنده لایسنس خواستم و اونها ارائه دادند.
    موردی که من داوریش میکردم هیچ کدوم از فرمولاش حل نشده بود و همش به یک نرم افزار ناشناخته شده برای بنده اشاره شده بود و اگر لایسنسی از اون کار نبود احتمالش بود که اصلا همچین چیزی وجود خارجی نداشته باشه.
    پس مورد به مورد متفاوت هست و نمیشه 100% قطعی نظر داد.
    انشاالله که به مشکل بر نخورین.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member

منم می خواستم بدونم نرم افزار مطلب و آباکوس منم کرک نیست منظورم کپی هست دیگه راستی آزمایی مقاله ام محتویاتش با این دو نرم افزار هست مشکلی ایجاد می کنه ؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

There is no problem

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    منم می خواستم بدونم نرم افزار مطلب و آباکوس منم کرک نیست منظورم کپی هست دیگه راستی آزمایی مقاله ام محتویاتش با این دو نرم افزار هست مشکلی ایجاد می کنه ؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering at IUT (Isfahan University of Technology)

با سلام خدمت دوستان گرامی،
    بنده روی موضوعی که به صورت experimental انجام گرفته و نسبتا مفصل هست مطالعاتی داشتم و قصد دارم این موضوع را از روش theoretical و از طریق نرم افزار ABAQUS انجام داده و نتایج حاصله را با نتایج بخش تجربی مقایسه کرده و در قالب مقاله ارائه دهم.

دو سوال :
    1) قالب اینگونه مقالات از لحاظ ساختاری و بخش خای مختلف به چه صورتی هست، اگر لینک مرتبطی دارید ممنون میشوم در اختیار قرار دهید؟
    2) اینکه از نرم افزار ABAQUS برای تحلیل این موضوع استفاده شود، با توجه به اینکه لایسنسی برای ارائه در مقاله در دست نداریم ( به علت کرک بودن نرم افزار ) در پذیرش مقاله مشکلی ایجاد نمیکند؟ یا نیازی به ذکر لایسنس نرم افزار در مقاله نیست؟
    با تشکر از حسن توجه شما

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)