صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

Junior Member

پیش فرض آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

سلام. از راهنماییتون ممنون
    من از نرم افزار فلوئنت در مقاله ام استفاده کردم. از طرفی می دونم که بخاطر نبود license در ایران نباید در مقالم بگم از نرم افزار استفاده کردم برای همین می خوام بگم که کد نوشتم. از طرفی نگران این موضوع هستم که زمانی که میخوام برای کارای بورس اقدام کنم ، استادی که می خوام باهاش کار کنم در مورد این کد سئوال کنه. واقعاً نمی دونم باید چکار کنم.
    کسی از دوستان تجربه ایی در این زمینه نداره؟
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    من از نرم افزار فلوئنت در مقاله ام استفاده کردم. از طرفی می دونم که بخاطر نبود license در ایران نباید در مقالم بگم از نرم افزار استفاده کردم برای همین می خوام بگم که کد نوشتم. از طرفی نگران این موضوع هستم که زمانی که میخوام برای کارای بورس اقدام کنم ، استادی که می خوام باهاش کار کنم در مورد این کد سئوال کنه. واقعاً نمی دونم باید چکار کنم.
    با تشکر
    سلام، قبلاً دیده بودم که یکی از دوستان سوال مشابه ای را در مورد نرم افزار Matlab کرده بود، منتهی دقیقاً خاطرم نیست در کدام تاپیک بود ولی فکر می کنم اگر در همین انجمن (مقاله) بگردید آن را پیدا کنید. راه دیگر استفاده از نظرات دیگر دوستان رشته مکانیک است که تجربه کار با فلوئنت را دارند. مثل تاپیکی که در مورد این نرم افزار ایجاد کرده اند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A6%D9%86%D8%AA
    به احتمال زیاد در بین این دوستان افرادی که تجربه ارائه مقاله هم دارند، حضور دارند. فکر می کنم اگر سوالتان را در این تاپیک مطرح کنید و از همفکری این دوستان بهره بگیرید به پاسخ بهتری برسید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_km نمایش پست ها
    با تشکر
    من هم موردم مشابه شماست. یه مقاله فرستادم برای کنفرانس ASME که با فلوئنت بود، اما هیچ اشاره ای نکردم به این موضوع. مقاله هم پذیرفته شد. به هر حال فکر کنم استادی که در آینده می خواید باهاش کار کنید باید باهاش رو راست باشید. چون به ضرر خودتونه. ممکنه ازتون در مورد کد سوال کنه. پس مجبورید راستشو بگید.
    اما در مورد فلوئنت و اسم نبردن از اون، می تونید بگید که پیشنهاد استادتون بوده (با توجه به مشکلات license) و شما فقط به جنبه علمی مقاله کار دارید. چون معمولا هم استادا اسم خودشون رو اول می زنند (استاد من که اینطور بود) پس مسئولیت این مساله با اوناست.
    حالا دوستان باتجربه تر اگه نظر بدند بهتره.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکاترونیک - دانشگاه آزاد تهران جنوب

پیش فرض آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

سلام
    یه سوال داشتم.
    من توی مقالم از یه نرم افزار واسه شبیه سازی استفاده کردم. اگه بخوام مقالم رو واسه یه ژورنال ISI بفرستم، ازم لایسنس نرم افزار رو حتما میخوان؟

ممنون

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط mre_mech84 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم.
    من توی مقالم از یه نرم افزار واسه شبیه سازی استفاده کردم. اگه بخوام مقالم رو واسه یه ژورنال ISI بفرستم، ازم لایسنس نرم افزار رو حتما میخوان؟

ممنون
    نه بابا، مگه چه خبره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    نه بابا، مگه چه خبره!
    برای یعضی از نرم افزارها که خیلی گرون و علمی پژوهشی هستن لازمه. مثلا نرم افزار ABAQUS باید لایسنس داشته باشه تا مقاله رو Accept بکنن.

پیش فرض ارسال مقاله ای که با یک نرم افزار تجاری بدون لایسنس کار شده؟؟

با سلام

روی یک پروژه ای کار کردم و بعد از مدتی یه ایده به نظرم اومد
    خوب اون ایده رو با انسیس فلوئنت مدل کردم، اثبات شد که مدل عددی دقت خوبی داره و ادامه ی داستان.
    البته کار عددی هست و با این نرم افزار انجام شده ولی قسمت مهمش ایده ی من هست که کاملا جدیده
    راستش به نظر خودم و استاد راهنمام مقاله ی خوبی شده
    ولی حالا مشکل اینه که میگن اگه به ژورنال بفرستیمش ازمون می خوان که لایسنس نرم افزار رو ارائه بدیم
    میدونین که ما ایرونی جماعت لایسنس تو کارمون نیست، حتی اگر بخوایم 70.000.000 تومن بدیم این نرم افزار رو بخریم، بهمون نمیفروشنش

چند هفته ای هست که در به در دنبال یه مجله ی چینی هستم به این امید که شاید چینی ها لایسنس نخوان

آیا شما مجله ای سراغ دارید که لایسنس نخوان؟
    آیا تجربه دارید؟

اگه جایی بفرستم و لایسنس بخوان و ندم بلک لیست می کنند نویسنده ها رو؟
    ویرایش توسط میلاد : July 15th, 2012 در ساعت 05:47 PM دلیل: حذف امضا

Member
    رشته و دانشگاه
    University

سلاموآقا ببخشید اینجا پیام گذاشتم چون تاپیکی نبود پست بذارم. آیا اسم یه نرم افزاریو که لایسنسشو نداشته باشیم در مقاله بیاریم عیبی داره.کرک یا تریال باشه منظورمه
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    سلاموآقا ببخشید اینجا پیام گذاشتم چون تاپیکی نبود پست بذارم. آیا اسم یه نرم افزاریو که لایسنسشو نداشته باشیم در مقاله بیاریم عیبی داره.کرک یا تریال باشه منظورمه
    مرسی
    من اسم نرم افزا مطلب رو آوردم. ایرادی نگرفتند تا حالا.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری برق دانشگاه وسترن اونتاریو

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    مرسی
    سلام
    من که همیشه در مقاله از MATLAB استفاده می کنم اسمش رو تو مقاله میارم ولی لایسنسشو ندارم! هیچ مشکلی هم پیش نیومده
    این تحربه من در مورد MATLAB بود برای نرم افزارهای دیگر رو نمی دونم
    شاد باشید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)