صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط mfaieghi نمایش پست ها
    سلام
    من که همیشه در مقاله از MATLAB استفاده می کنم اسمش رو تو مقاله میارم ولی لایسنسشو ندارم! هیچ مشکلی هم پیش نیومده
    این تحربه من در مورد MATLAB بود برای نرم افزارهای دیگر رو نمی دونم
    شاد باشید
    با تشکر از پاسختان، منظورم نرم افزار دیگه(تخصصی رشته) هستش، کسی تجربه نرم افزار دیگه رو نداره؟

دوستان واجب و فوریه خواهشا من منتظر این پاسخم مقالم مونده .ممنون میشم جواب بدین
    ویرایش توسط studentz : September 19th, 2012 در ساعت 08:42 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member khalaj_zoho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

سلام. از دوستانی که اطلاع موثق دارن می خواستم سوال کنم که استفاده از نرم افزار های محاسباتی کرک شده که برای مقاله استفاده شده ممکنه دردسر ساز باشه. البته به جز اون موردی که ممکنه نرم افزار جواب اشتباه بده... با اون کاری ندارم منظورم در مورد لایسنس نرم افزار هست. ممنونم (مثلا خودم از نرم افزار truegrid و abaqus که کرک شده بودند، استفاده کردم. مخصوصا اولی که بعید می دونم تو ایران شرکتی وجود داشته باشه که نسخه اصلیش رو استفاده کنه).

پیش فرض آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

با سلام
    مدتیه از افراد مختلف تو رشته‌های مختلف می‌شنوم که اگر مقاله‌ای برای ژورنالی فرستادی، در طی فرایند داوری اعتبار نرم‌افزارهای استفاده شده برای شبیه‌سازی هم چک می‌شن تا فرد از نرم‌افزار قفل‌ شکسته استفاده نکرده باشه
    من تا الان برای ژورنال نفرستاده‌ام چیزی توی کنفرانس‌ها خودم برخورد نکردم تا حالا، آیا بقیه دوستان این رو تایید می‌کنند؟ کسی برخورد داشته؟ چه ژورنال‌ها و چه رشته‌هایی؟

من از عده‌ای که پرسیدم تو رشته برق، اکثرا برخورد نکرده بودند.
    نرم‌افزارهایی مثل Matlab که نمونه Octave داره، بیشتر نظرم درباره چیزی مثل Xilinx ISE و ... هست.

(تاپیک مشابهی پیدا نکردم، ببخشید.)
    ویرایش توسط n301_d632 : April 9th, 2013 در ساعت 12:04 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

من دو تا مقاله تو الزویر با ABAQUS چاپ کردم. اصلا چیزی در مورد لایسنس و این چیزا نپرسیدن.

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : آیا در فرایند داوری مقالات، اعتبار یا لایسنس نرم‌افزار هم چک می‌شود؟

دوستان یکم موضوع نگرانم کرد من پروژه پایانیم با نرم افزارهایی انجام شده که شاید چند هزار دلار قیمت داشته باشن مثل Ansys و Abaqus و ... قصد داشتم تبدیل به مقاله کنم ؟ دوستانی که در رشته مکانیک مقاله دادن لطفا راهنمایی کنن آیا تا چه حد سخت گیری وجود داره؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    دوستان یکم موضوع نگرانم کرد من پروژه پایانیم با نرم افزارهایی انجام شده که شاید چند هزار دلار قیمت داشته باشن مثل Ansys و Abaqus و ... قصد داشتم تبدیل به مقاله کنم ؟ دوستانی که در رشته مکانیک مقاله دادن لطفا راهنمایی کنن آیا تا چه حد سخت گیری وجود داره؟
    نگران نباشید
    بیشتر مقالاتی که با انسیس یا آباکوس در کشور انجام میشه با نرم افزارهای قفل شکستس
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member

منم می خواستم بدونم نرم افزار مطلب و آباکوس منم کرک نیست منظورم کپی هست دیگه راستی آزمایی مقاله ام محتویاتش با این دو نرم افزار هست مشکلی ایجاد می کنه ؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

There is no problem

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    منم می خواستم بدونم نرم افزار مطلب و آباکوس منم کرک نیست منظورم کپی هست دیگه راستی آزمایی مقاله ام محتویاتش با این دو نرم افزار هست مشکلی ایجاد می کنه ؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering at IUT (Isfahan University of Technology)

با سلام خدمت دوستان گرامی،
    بنده روی موضوعی که به صورت experimental انجام گرفته و نسبتا مفصل هست مطالعاتی داشتم و قصد دارم این موضوع را از روش theoretical و از طریق نرم افزار ABAQUS انجام داده و نتایج حاصله را با نتایج بخش تجربی مقایسه کرده و در قالب مقاله ارائه دهم.

دو سوال :
    1) قالب اینگونه مقالات از لحاظ ساختاری و بخش خای مختلف به چه صورتی هست، اگر لینک مرتبطی دارید ممنون میشوم در اختیار قرار دهید؟
    2) اینکه از نرم افزار ABAQUS برای تحلیل این موضوع استفاده شود، با توجه به اینکه لایسنسی برای ارائه در مقاله در دست نداریم ( به علت کرک بودن نرم افزار ) در پذیرش مقاله مشکلی ایجاد نمیکند؟ یا نیازی به ذکر لایسنس نرم افزار در مقاله نیست؟
    با تشکر از حسن توجه شما

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط armanhg نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی،
    بنده روی موضوعی که به صورت experimental انجام گرفته و نسبتا مفصل هست مطالعاتی داشتم و قصد دارم این موضوع را از روش theoretical و از طریق نرم افزار ABAQUS انجام داده و نتایج حاصله را با نتایج بخش تجربی مقایسه کرده و در قالب مقاله ارائه دهم.

دو سوال :
    1) قالب اینگونه مقالات از لحاظ ساختاری و بخش خای مختلف به چه صورتی هست، اگر لینک مرتبطی دارید ممنون میشوم در اختیار قرار دهید؟
    2) اینکه از نرم افزار ABAQUS برای تحلیل این موضوع استفاده شود، با توجه به اینکه لایسنسی برای ارائه در مقاله در دست نداریم ( به علت کرک بودن نرم افزار ) در پذیرش مقاله مشکلی ایجاد نمیکند؟ یا نیازی به ذکر لایسنس نرم افزار در مقاله نیست؟
    با تشکر از حسن توجه شما
    سلام

من خودم همیشه در مقاله هم در abstract و هم در قسمت ارائه نتایج نرم افزاری که استفاده کردم رو با نشان Trademark قید می کنم... تا به حال هم مشکلی در زمینه Licence برام پیش نیومده...

براتون آرزوی موفقیت می کنم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)