صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

نقل قول نوشته اصلی توسط mosafer111 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما. ممکنه با توجه به تجربتون ارزیابی مختصر از وضعیت روزمه من داشته باشید؟ و اینکه آیا با وجود اینکه مستر انگلیسی می خونم، برای phd نیاز به ارائه مدرک زبان خواهم داشت؟
    رزومه شما خیلی خوب هست. از نظر رزومه مشکلی ندارید. بستگی به این داره که چطور خودتون رو تو رزومه و کاور لتر express کنید. خیلی از کسایی که واسه دکتری پذیرش میشن هیچ کدوم اینها رو ندارند. معمولا مدرک زبان نیاز ندارید. قوانین هر دانشگاه البته فرق میکنه. باید تو سایتشون بخونید ببینید دقیقا چی میخوان. قسمت language requirements

Junior Member Lunaa آواتار ها

دوستان عزیز، کسی میتونه منو در مورد دانشگاه های ایران در زمینه ژنتیک انسانی/پزشکی راهنمایی کنه؟
    میشه لطفا ترتیب این دانشگاه ها رو بفرمایید:

علوم پزشکی تهران
    علوم پزشکی شهید بهشتی
    علوم بهزیستی و توانبخشی

من این سه دانشگاه رو به چه ترتیبی انتخاب کنم که برام بهترین سرانجام رو در پی داشته باشه؟

Junior Member

سلام،
    1- بهزیستی 2- تهران 3- بهشتی
    البته بستگی به فیلد مورد علاقه شما هم دارد، مثلا در دانشگاه بهزیستی روی ناباروری کارچندانی نمی شود و در مورد سرطان، تهران گزینه بهتری است اما به لحاظ انسجام پروژه ها و کارگروهی و همینطور ارتباطات آکادمیک بین المللی دانشگاه بهزیستی بهتر است. پروژه هایی که هم اکنون دانشگاه بهزیستی رو شاخص کرده است مربوط به طرح های مشترک این دانشگاه با تکنیک NGS است که در ارتباط خوب با امریکا و آلمان به انجام می رسد.
    ویرایش توسط mosafer111 : June 23rd, 2015 در ساعت 03:40 PM

Junior Member Lunaa آواتار ها

آخه بهزیستی اصلا اسمش معروف نیست.
    دانشگاه تیپ دو هست.
    تنها گروه پایه ای که داره ژنتیکه. همه ی رشته هاش توانبخشی هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lunaa نمایش پست ها
    آخه بهزیستی اصلا اسمش معروف نیست.
    دانشگاه تیپ دو هست.
    تنها گروه پایه ای که داره ژنتیکه. همه ی رشته هاش توانبخشی هستند.
    بله ازاین نظر حق باشماست. اگر تهران هستید امکان بررسی بیشتر برایتان میسر هست. من با توجه به اینکه در هر سه دانشگاه فعالیت داشتم این دیدگاه رو عرض کردم. پراکندگی موضوعات علمی و رقابت های سیاسی در دانشگاه تهران مانع از دست یابی به نتایج علمی قابل توجه می شود. از این نظر مرکز تحقیقات ژنتیک بهزیستی رو به مراتب نزدیکتر به دانشگاه های خارج از کشور می بینم. اعتبار علمی اساتید که به همکاری های بسیار نزدیک با مکس پلنک آلمان، آیوا و دانشگاه تورنتو و انتشار چندین مقاله خوب در ژورنال نیچر ژنتیک با سهم بالای 30 درصدی از مولفان آن مقاله ها که از دانشجویان دانشگاه بهزیستی می باشند منجر شده است. این نتایج خبر از نهادینه شدن کارگروهی واقعی و کیفیت ارتباط استاد و دانشجو می دهد و شخصا چنین ویژگی هایی رو به نام دانشگاه تهران ترجیح می دهم. با این حال پیشنهاد من بازدید و بررسی نزدیکتر از آن هاست.

Junior Member

جناب عرفان،
    یکی از دغدغه های من، امکان گرفتن اقامت از کانادا از هم اکنون و یا نهایتا بعد از تحصیل در کاناداست و مقایسه این شرایط با امریکا که این تنها مزیتی است که برای پیگیری دانشگاه های کانادا پیدا کرده ام. با توجه به تجربه شما آیا امکان دارد من رو راهنمایی کنید، به نظر شما چنین نگرانی از الان منطقی است و یا درهرصورت باید الویت رو به پذیرش از دانشگاه های امریکا داد؟ البته شرایط آب و هوایی اکثر شهرهای کانادا هم مدنظرم هست چون با توجه به تعداد محدود دانشگاه ها نمی توانم بازه ی انتخاب های خودم رو محدود کنم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mosafer111 نمایش پست ها
    جناب عرفان،
    یکی از دغدغه های من، امکان گرفتن اقامت از کانادا از هم اکنون و یا نهایتا بعد از تحصیل در کاناداست و مقایسه این شرایط با امریکا که این تنها مزیتی است که برای پیگیری دانشگاه های کانادا پیدا کرده ام. با توجه به تجربه شما آیا امکان دارد من رو راهنمایی کنید، به نظر شما چنین نگرانی از الان منطقی است و یا درهرصورت باید الویت رو به پذیرش از دانشگاه های امریکا داد؟ البته شرایط آب و هوایی اکثر شهرهای کانادا هم مدنظرم هست چون با توجه به تعداد محدود دانشگاه ها نمی توانم بازه ی انتخاب های خودم رو محدود کنم.
    من نمیدونم دقیقا شرایط مهاجرت امریکا چه جوری هست اما فکر نمیکنم نشدنی باشه. به هر حال در کانادا هم شما نیاز به Job offer دارید برای مهاجرت (من نمیدونم شما از چه سیستمی اپلای کردین)و بدون اون اقامت گرفتن سخته. یکی از مزیتهای امریکا فرصتهای بیشترش نسبت به کانادا هست. گزینه ها بسیار زیاد تره تو امریکا و احتمال کار پیدا کردن هم بیشتره. خیلی از phd ها از کانادا به امریکا میرن واسه کار. شما باید همه اینها رو در نظر بگیرید. مورد دیگه همونطور که گفتید اب و هوا هست که چند ماه سال ازاردهنده میشه (به جز یه استان ). اما فقط چند ماهه و بدنتون عادت خواهد کرد!! به هر حال فکر میکنم شما با توجه به اینکه به GRE نیاز نداری برای کانادا، ابتدا کانادا اقدام کنید و بعد برید سراغ امریکا!

Junior Member

سلام جناب وقتتون به خیر ، من دانشجوی سال دوم زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی هستم و شدیدا علاقمندم تغییر گرایش یه ژنتیک بدم و برای کارشناسی ارشد به یکی از دانشگاه های کره ی جنوبی یا کانادا در خواست بدم شما به عنوان کسی که در این زمینه تجربه داره پیشنهاد میکنید در این سه سال باقی مانده از تحصیلم چه رزومه ای برای خودم کسب کنم تا دارای شرایط بورسیه بشم و اصلا دانشگاه های این دو کشور برای رشته ی من همونجور که شنیدم عالی هستند یا به کشور های دیگه هم فکر کنم
    من اطلاعات چندانی ندارم خیلی لطف میکنید راهنماییم کنید .
    ویرایش توسط erfan1985 : August 17th, 2015 در ساعت 08:54 AM

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 15 هستم. مدرک زبان آلمانی C1 دارم
    میخوام ارشد ژنتیک پزشکی بخونم
    به نطرتون شانس دارم؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

سلام دوستان
    1سوالی از دوستانی که پذیرش گرفتن داشتم
    میخواستم ببینم شرکت تو کارگاه های عملی مثل استخراج DNA یا کشت سلول یاPCR و... که در ایران تشکیل میشه و همراه با مدرک و گواهینامه باشه تاثیری واسه پذیرش گرفتن و قوی کردن رزومه داره؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)