صفحه 22 از 30 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

دوستان من الان کارشناسی ژنتیک میخونم و سوال دارم که این رشته در ارشد خارج از کشور منتسب هست ؟ ایا میشه از این رشته به دندانپزشکی یا پزشکی در خارج از کشور رفت ؟ میشه راهنمایی کنید
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhj نمایش پست ها
    سلام، براي پذيرش دكترا ژنتيك يا باكتري، در كانادا فرق نميكنه مدرك تافل يا آيلتس داشته باشيم؟
    فرقی نمیکنه. هر دو قبوله

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشین
    من لیسانس میکروبیولوژی و دانشجوی ارشد سلولی مولکولی دانشگاه دولتی و در حال انجام پایان نامم هستم معدل بدون پایان نامه ۱۶ و از پایان نامم یه مقاله دارم برا مدرک زبان مشکلی ندارم و اگر امتحان بدم نمره خوبی میارم
    به نظر شما کدوم کشور برای گرفتن پذیرش برای من مناسبتره با توجه به اینکه می خوام حتما فول فاند باشه و به همسر و پسرم هم ویزا بدن و اینکه در یکسال آینده رو چه چیزی برای بهتر شدن رزومم زمان بزارم؟

Junior Member

فراموش شد بگم برا پی اچ دی ژنتیک پزشکی می خوام اقدام کنم

Junior Member

سلام .
    لطفا من را اهنمایی کنید .
    من می خواهم از یکی دانشگاه های کانادا و اگه نشد آمریکا برای ارشد
    Genetic Counselling اقدام کنم.
    من الان:
    1. لیسانس زیست شناسی معدل 14.5
    2. مسلط به انگلیسی و ایلتز 7
    4. تاحدودی فرانسه می توانم صحبت کنم ولی مدرکی برای اثبات ندارم.
    5. تسلط نسبی به زبان برنامه نویسی جاوا
    6. سن 25 سال / مرد
    7. هیچ سابقه ای برای مشاوره ندام!

با این شرایط احتمال پذیرش دارم یا خیر؟
    اگر ارشد ژنتیک در ایران بگیرم ( ملوکلی یا انسانی) و سپس برای ارشد مشاوره ژنتیک اقدام کنم شانس پذیرشم فرق می کنه ؟
    لطفا جواب بدید . ممنونم .

سلام دوستان
    بنده دانشجوي زيست فناوري دانشگاه شهيد چمران و ترم دو هستم
    انگليسي بدك نيست و مدرك ندارم
    آلماني هم همينطور
    اگر بخوام در رشته ي ژنتيك پزشكي يا بيوتك پزشكي در يكي از دانشگاه هاي امريكاي شمالي براي مستر فاند بگيرم چه چيزهايي لازم دارم؟
    سه سال وقت دارم و ميخوام از همين حالا تلاشم رو شروع كنم
    چه پيشنهادي براي بنده دارين
    يه دنيا ممنون

Junior Member

لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    ژنتیک شاخه ای از زیست مولکولی هست. در ایران زیست شناسی مولکولی با گرایش ژنتیک در مقطع لیسانس وجود داره. امکان بورس هم هست برای ادامه تحصیل، به شرطی که از یه دانشگاه خوب مدرک بگیری و سوابق تحصیلی بالا داشته باشی.
    لینکهای زیر میتونه کمکتون کنه:

http://medical1387.tebyan.net/post/31

http://www.nourdanesh.ac.ir/spnoorda...docParId=11913

این رو هم بگم که برای ادامه تحصیل در ژنتیک نیازی نیست حتما لیسانس ژنتیک بگیرید. شاید لیسانس رشته های کاربردی تر بهتر باشه. شاید 4 سال دیگه نظرتون عوض شد و خواستید با لسانس برید سر کار. هیچ تضمینی برای ادامه تحصیل با فاند در امریکا و نیز فارغ التحصیل شدن شما با یه رزومه ایده ال وجود نداره. اگر مدرکتون کاربردی باشه، مثل فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی، علوم ازمایشگاهی و.... میتونی باهاشون بری سر کار. و همچنان امکان ادامه تحصیل در ژنتیک برای مدرک فوق و ...وجود داره.
    اما اگر مطمئنی که نظرت عوض نمیشه و فکر میکنی حتما با رزومه خوب فارغ میشی و حاضری 4 سال لیسانس رو به سختی برای این هدف کار کنی، اون وقت من توصیم اینه که از همون اول ژنتیک رو انتخاب کنی.
    با سلام و خسته نباشید خدمت اعضا به خصوص دکتر عرفانمن همینطور که اینجا توضیح دادید قصد دارم لیسانسم رو پرستاری و یا علوم آزمایشگاه یا حتی هوشبری و در اولویت آخر اتاق عمل با توجه به شانس قبولی در دانشگاه سراسری و اینکه در شهر خودم باشم انتخاب کنم تا در کارشناسی ارشد یتونم ژنتیک وزارت علوم رو برم(در مورد علوم آزمایشگاهی مطمین هستم که میشه اینکار رو کرد ولی پرستاری و سایر رو نمیدونستم که شما ذکر کردید) ولی هدف اصلی من ژنتیک هست و علاقه دارم این رو در خارج از کشور ادامه بدم به خصوص اروپا و به خصوص آلمان که هزینه های تحصیل کمتر هست.
    ولی الان با این سوالات مواجه هستم که
    آیا در خارج هم این تغییر از این رشته ها به ژنتیک وجود داره یعنی با لیسانس مثلا پرستاری ایران ژنتیک دانشگاه خارجی ادامه بدم؟
    و اینکه آیا قوانین اجازه میدن هم مثلا به عنوان پرستار شاغل باشم و هم تحصیل کنم؟(که من اینو بعید میدونم)
    همینطور اون رشته های دیگه هم که گفتم آیا با مدرک کارشناسی اونها کار دارن اونجا؟
    میدونم که کارشناسی سلولی مولکولی عملا نه ایران و نه خارج هیچ شغلی نداره برای همین برای داشتن درامد در جهت ادامه تحصیل و زندگی مجبورم یه رشته دیگر رو انتخاب کنم که با کارشناسی اش کار کنم(البته من خودم طرحی برای کسب درامد جدا از تحصیل دارم ولی نمیخوام ریسک کنم شاید عملی نشه) و از تاپیک پرستاری همین سایت هم فهمیدم پرستار خارجی باید هر دوسال یکبار آزمون بدن اینطوری که دیگه نمیتونم به ژنتیک بپردازم.الان واقعا نمیدونم باید چی کار کنم.خواهشا من رو راهنمایی کنید.با توجه مدت محدود انتخاب انتخاب رشته لطفا زودتر پاسخ بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. biology

سلام . وقتتون بخیر
    راستش من تازگی با این سایت آشنا شدم و بعضی تاپیکارو خوندم ولی چون خیلی زیاد نتونستم همه رو بخونم. ت
    کارشناسی: زیست شناسی گیاهی دانشگاه پیام نور با معدل 15.83
    کارشناسی ارشد: زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه دولتی و روزانه با معدل 17.99 ( با نمره پایان نامم که 19.33)
    موضوع پایان نامه: بررسی پلی مورفیسم و بیان یک ژن در افراد مبتلا به سرطان سینه
    3 تا مقاله همایشی داخلی دارم ،1 مقاله پژوهشی داخلی به زبان انگلیسی و 2 مقاله دیگه هم در دست نگارش و می خوام ISI چاپش کنم
    بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی طرح تحقیقاتی کار می کنم ( از این کار مقاله می دم و توصیه نامه هم از اساتید می گیرم)
    زبان انگلیسی: کلاس IELTS رفتم و دارم خودمو برای آزمون زبان آماده می کنم باید حداقل 7 بگیرم.

خیلی رشتمو دوس دارم ولی تو ایران هیچ جایگاهی نداره تصمیم گرفتم برای بورسیه اقدام کنم. برای یه کشور انگلیسی زبان دوستان استرالیا رو پیشنهاد دادن البته خودم آمریکا رو خیلی دوس دارم ولی مشکلات گرفتن ویزا داره .
    باید بتونم برای دکتری کامل فاند بگیرم .

به نظرتون چقدر شانس قبولی دارم؟
    چه کشوری با شرایط من مناسب تره؟
    چه رشته ای رو شما پیشنهاد می دین؟
    سردرگممم هر کسی یه جیزی می گه خواهش می کنم راهنماییم کنین
    از کجا شروع کنم؟
    ممنونم

Junior Member

سلام. من فارغ التحصیل داروسازی هستم و قصد مهاجرت دارم. ولی ترجیح میدم داروسازی رو ادامه ندم چون هم خیلی زمان میبره هم علاقه ی چندانی به این رشته ندارم. بیشتر به کارهای تحقیقاتی علاقمندم. خواستم در صورت امکان منو راهنمایی کنید که ایا علوم پایه برای من مناسبه؟ امریکا بهتره برام یا کانادا؟ و اگر مناسب نیست شما پیشنهاد خودتون چی هست؟ ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)