صفحه 25 از 28 نخستنخست ... 1516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

سلام آقای دکتر عرفانی محترم.وقت شما بخیر
    ببخشید می خواستم بپرسم شما بعد از اتمام دوره تحصیلتون تونستید به راحتی کار پیدا کنید؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط beermoda نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر عرفانی محترم.وقت شما بخیر
    ببخشید می خواستم بپرسم شما بعد از اتمام دوره تحصیلتون تونستید به راحتی کار پیدا کنید؟
    من بعد از دکتری دو تا آفر پست داک داشتم. بعد از دو سال پست داک هم الان چند تا افر کاری دارم که یکیشون تو امریکا بود و به خاطر مسایل ویزای ایرانیها نتونستم برم و در حال حاضر دارم بقیه افرها رو تو همین کانادا بررسی میکنم. مسیر اکادمیک هم هست که من خوشم نمیاد برم و بهش فکر نکردم. بنابراین برای من کار بود و فردای پایان دوره پی اچ دی استخدام شدم و هز بار هم گزینه های متعدد پیش روم بود. حتی یکی ار مواردی که بهم پیشنهاد شد در زمینه اپیدمیولوژی و بهداشت بود که من ترجیح دادم تو ژنتیک بمونم. کلا فکر میکنم برای زنتیک کار هست به شرطی که علاقه مند باشی و گام به گام پیش بری. اگر هم نبود به خاطر interdisciplinary بودن ژنتیک انسانی که شما لارمه براش هم امار و کامپیوتر یاد بگیری و هم بیولوژی مولکولی و .... تو فیلدهای وابسته کار پیدا میشه.

سلام جناب آقای دکتر عرفان عزیز
    خدا قوت و خسته نباشید
    فکر کنم تنها جایی که میشه اختصاصی در مورد ژنتیک صحبت کرد همینجا باشه و واقعا به این رشته تو ایران خیلی کم لطفی میشه و اصلا بهایی بهش داده نمیشه متاسفانه!! هر روز هم با بخشنامه و قانون های جدید این رشته رو محدود تر از قبل میکنن... حالا بگذریم...
    ز
    جناب دکتر من لیسانس ژنتیک از دانشگاه آزاد با معدل 17 و ارشد ژنتیک مولکولی هم از دانشگاه آزاد با معدل 18 دارم
    یک مقاله داخلی دارم و یک مورد هم سخنران کنگره دانشگاه خوارزمی بودم.در حال حاضر سطح زبانم در حد ایلتس 6 و دارم روش کار میکنم ببرمش بالاتر
    و هدفم دکتری ژنتیک پزشکیه!
    با این اوصاف به نظر شما که این راه رو کامل تا انتها رفتین و کاملا در جریان جزئیات هستین بهتره برای مستر مجدد ژنتیک پزشکی تو کانادا یا امریکا اقدام کنم یا مستقیم هدفم رو بزارم رو دکتری؟
    پیشاپیش خیلی ممنونم از وقتی که میزارین و جواب میدین

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Bshfarshid نمایش پست ها
    سلام جناب آقای دکتر عرفان عزیز
    خدا قوت و خسته نباشید
    فکر کنم تنها جایی که میشه اختصاصی در مورد ژنتیک صحبت کرد همینجا باشه و واقعا به این رشته تو ایران خیلی کم لطفی میشه و اصلا بهایی بهش داده نمیشه متاسفانه!! هر روز هم با بخشنامه و قانون های جدید این رشته رو محدود تر از قبل میکنن... حالا بگذریم...
    ز
    جناب دکتر من لیسانس ژنتیک از دانشگاه آزاد با معدل 17 و ارشد ژنتیک مولکولی هم از دانشگاه آزاد با معدل 18 دارم
    یک مقاله داخلی دارم و یک مورد هم سخنران کنگره دانشگاه خوارزمی بودم.در حال حاضر سطح زبانم در حد ایلتس 6 و دارم روش کار میکنم ببرمش بالاتر
    و هدفم دکتری ژنتیک پزشکیه!
    با این اوصاف به نظر شما که این راه رو کامل تا انتها رفتین و کاملا در جریان جزئیات هستین بهتره برای مستر مجدد ژنتیک پزشکی تو کانادا یا امریکا اقدام کنم یا مستقیم هدفم رو بزارم رو دکتری؟
    پیشاپیش خیلی ممنونم از وقتی که میزارین و جواب میدین
    چرا مستر مجدد؟ میتونی برای دکتری اقدام کنی تو امریکا یا کانادا. در مورد ایران نمیدونم واقعیتش الان وضع چه جوریه. به نظرم اگر بعدها میخوای خارج از کشور باشی بهتره از االان به خارج فکر کنی. وگرنه همون ایران باید برا کار تو ایران کفایت کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    چرا مستر مجدد؟ میتونی برای دکتری اقدام کنی تو امریکا یا کانادا. در مورد ایران نمیدونم واقعیتش الان وضع چه جوریه. به نظرم اگر بعدها میخوای خارج از کشور باشی بهتره از االان به خارج فکر کنی. وگرنه همون ایران باید برا کار تو ایران کفایت کنه.

قطعا به خارج فکر میکنم، ولی خب مردد بودم بین ارشد مجدد و دکتری
    به نظر شما گرفتن بورس دکتری با این شرایط من چطوریاس؟امکانش هست؟
    در ضمن ایمیل فرستادم به دانشگاه UBC در مورد همین چیزا سوال کردم گفتن که برای دکتری اقدام کنید ولی حرفی از بورس نزده بودم

Junior Member

سلام
    میشه بگین شما از کدوم دانشگاه و برای چه مقطعی تونستین پذیرش بگیرین،؟؟

Junior Member

سلام من مارشناس مامايي هستم و در پزشكي قانوني مشغول به كارم ٣٤ سال سنم هست و چند سال كنكور پزشكي دادم ولي قبول نشدم االان بين دوراهي موندم كه ايا امسالم كنكور بخونم يا اماده بشم براي ارشد ژنتيك و بعد دوسال براي phd فاند بگيرم برم كانادا لطفا اكه ميشه راهنمايي ام كنين و اگه مختصر در مورد اينكه با اين شرايط امكانش هست براي ارشد ژنتيك پذيرش بگيرم از كانادا ايا هزينه اش بالا نيست؟؟؟

سلام
    بنده کارشناسی پرستاری دارم و در رشته ی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی با معدل 18 فارغ التحصیل شدم. یک مقاله هم دارم. هنوز مدرک زبان ندارم ولی احتمالا با چند ماه وقت گذاشتن بتونم آیلتس بالای 7 بگیرم. میخام برای PHD از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم. رشته های مورد نظرم سلولی ملکولی یا ژنتیک (یا رشته های نزدیک) هست. ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه یا اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن.
    -با توجه به خلاصه ی رزومه ای که دادم پذیرش گرفتن برام کار سختی نخواهد بود؟
    -من خدمت سربازی نرفتم، آیا میتونم قبل این که خدمت برم ویزای تحصیلی بگیرم؟ و اصلا کدوم راه بهتریه؟ اول خدمت برم بعد اقدام کنم یا قبل خدمت اقدام کنم؟
    -از نظر مالی زیاد تامین نیستم، آیا میتونم فاند خوبی بگیرم؟ آیا به راحتی در حین تحصیل میتونم کار پیدا کنم؟

پیشاپیش از پاسخ ارزشمندتون ممنونم.

Junior Member

سلام من به تازگی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی ازاد پزشکی تهران قبول شدم ولی اصلا علاقه ای ندارم میخواستم بپرسم احتمال این که MCAT بدم و در امریکا یا کانادا پزشکی بخونم بیشتر یا پشت کنکور نشستن و پزشکی قبول شدن معدلم هم 19.85
    واقعا ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط melz نمایش پست ها
    سلام من به تازگی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی ازاد پزشکی تهران قبول شدم ولی اصلا علاقه ای ندارم میخواستم بپرسم احتمال این که MCAT بدم و در امریکا یا کانادا پزشکی بخونم بیشتر یا پشت کنکور نشستن و پزشکی قبول شدن معدلم هم 19.85
    واقعا ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
    سلام
    احتمال هر دو مسیر نامشخص ولی برای امریکا، شما اول برای لیسانس اپلای کنید و سپس امتحان MCAT و بعد ورود به پزشکی. این لینک هم مشاهده کنید. موفق باشید
    https://www.aamc.org/data/facts/applicantmatriculant/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)