صفحه 3 از 30 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidio نمایش پست ها
    سلام دوستان و بخضوص آقا عرفان
    ممنون از اینکه این انجمنو راه انداختید. من برای اپلای هم معدل ارشدم (ژنتیک انسانی) بالاست و هم مقاله دارم. اما معدل لیسانسم (بیولوژی ) 13.70 است. به نظرتون معدل لیسانس چقد مهمه؟
    بستگی به قوانین دانشگاه داره. خیلی از دانشگاهها فقط معدل 2سال اخر تحصیل و یا 20 تا درس اخر تحصیل رو لحاظ میکنن.
    بعضی دانشگاهها ممکنه معدل کل لیسانس رو فقط لحاظ کننن. میتونید اینها رو از دانشگاه بپرسید و یا تو سایتشون چک کنید. اصولا همه چیز معدل نیست و در پذیرش به دانشجو به مجموعه ای از عوامل دقت میشه.... مثل مقاله، کنفرانس، سوابق کاری، نوع رشته قبلی..... اینکه چقدر خوب state of purpose رو نوشته باشید، و همینطور recommendation letter ها.......

سلام٬

شما اطلاع دارید نمره GRE general خوب برای پذیرش ارشد یا PhD ژنتیک پزشکی یا مولکولی فول قاند یا پارشیال چنده؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط genetician نمایش پست ها
    سلام٬

شما اطلاع دارید نمره GRE general خوب برای پذیرش ارشد یا PhD ژنتیک پزشکی یا مولکولی فول قاند یا پارشیال چنده؟
    از لینک زیر استفاده کنید. جوابتون رو میگیرید. البته دقت کنید که معمولا این اعدادنسبی هست و بسته به سال و تعداد و میزان رقابت متقاضی ها متفاوت میشه.
    http://magoosh.com/gre/2013/gre-scor...nces-programs/

Junior Member

دكتر عرفان سلام.من ليسانسم زيست سلولي مولكولي گرايش ژنتيك بوده.واحهاي ژنتيك زيادي گذروندم.ارشد به دليل گنگ بودن شرايط كارش به رشته ايمونولوژي پزشكي رفتم.الان قصد دارم براي fall 2016اپلاي كنم.بين اين موندم كه ايا ايمونو اپلاي كنم يا به ژنتيك برگردم.از نظر علاقه به هردوش علاقمندم.از نظر بازار كارش زياد اطلاع ندارم تفاوتشونو.از شما ميخام بيشتر راهنماييم كني.ممنونم.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidusa نمایش پست ها
    دكتر عرفان سلام.من ليسانسم زيست سلولي مولكولي گرايش ژنتيك بوده.واحهاي ژنتيك زيادي گذروندم.ارشد به دليل گنگ بودن شرايط كارش به رشته ايمونولوژي پزشكي رفتم.الان قصد دارم براي fall 2016اپلاي كنم.بين اين موندم كه ايا ايمونو اپلاي كنم يا به ژنتيك برگردم.از نظر علاقه به هردوش علاقمندم.از نظر بازار كارش زياد اطلاع ندارم تفاوتشونو.از شما ميخام بيشتر راهنماييم كني.ممنونم.
    از نظر درامدی و وضعیت کاری شاید خیلی تفاوت نباشه. همش بستگی داره که شما کجا بخوایید کار کنید و چه کاری بخوایید انجام بدید. در مورد شغل پیدا کردن هم این مهم هست که در دوره دکتری چه تکنیکهایی یاد گرفتید. میتونید هر دو رشته ژنتیک و ایمونو رو در نظر بگیرید. به پروژه استادی که بهتون پذیرش میده دقت کنید. ببینید چقدر امکانات تو آزمایشگاهشون دارن. چه تعداد تکنسین دارن. رو چه موضوعی کار میکنن. و تز شما چه تنیکهای ازمایشگاهی و نرم افزاری رو در بر میگیره. ایا بعد از اتمام phd چند تا تکنیک به درد بخور یاد گرفتی که باهاش بتونی دنبال کار بگردی یا همش یه سری کار تکراری و پیش و پا افتاده انجام دادی.
    البته بسیاری از اساتید انتظار ندارن از شما که چیزی یاد بگیرید. انتظار اساتید از شما فقط تولید مقاله هست. مقاله چیز خوبی هست اما به شرطی که شما بخوایید در اینده وارد محیط اکادمیک بشید. در غیر اینصورت تولید مقاله کاربردی نداره و فقط اتلاف وقت خواهد بود.

بنابراین همش به اهداف شما بستگی داره و راهنمایی کردن در این موارد بسیار دشوار میشه. افراد مختلف هم معمولا نظرات متفاوت و گاه شخصی دارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    از نظر درامدی و وضعیت کاری شاید خیلی تفاوت نباشه. همش بستگی داره که شما کجا بخوایید کار کنید و چه کاری بخوایید انجام بدید. در مورد شغل پیدا کردن هم این مهم هست که در دوره دکتری چه تکنیکهایی یاد گرفتید. میتونید هر دو رشته ژنتیک و ایمونو رو در نظر بگیرید. به پروژه استادی که بهتون پذیرش میده دقت کنید. ببینید چقدر امکانات تو آزمایشگاهشون دارن. چه تعداد تکنسین دارن. رو چه موضوعی کار میکنن. و تز شما چه تنیکهای ازمایشگاهی و نرم افزاری رو در بر میگیره. ایا بعد از اتمام phd چند تا تکنیک به درد بخور یاد گرفتی که باهاش بتونی دنبال کار بگردی یا همش یه سری کار تکراری و پیش و پا افتاده انجام دادی.
    البته بسیاری از اساتید انتظار ندارن از شما که چیزی یاد بگیرید. انتظار اساتید از شما فقط تولید مقاله هست. مقاله چیز خوبی هست اما به شرطی که شما بخوایید در اینده وارد محیط اکادمیک بشید. در غیر اینصورت تولید مقاله کاربردی نداره و فقط اتلاف وقت خواهد بود.

بنابراین همش به اهداف شما بستگی داره و راهنمایی کردن در این موارد بسیار دشوار میشه. افراد مختلف هم معمولا نظرات متفاوت و گاه شخصی دارن.
    متشكرم دكتر از راهنماييات..ميخام بعنوان فرديكه به قول معروف چند پيرهن بيشتر پاره كرده نظر شخصيتو بدونم راجبش؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidusa نمایش پست ها
    متشكرم دكتر از راهنماييات..ميخام بعنوان فرديكه به قول معروف چند پيرهن بيشتر پاره كرده نظر شخصيتو بدونم راجبش؟
    آخه نظر شخصیه من مربوط به خودم میشه. من به ایمونو علاقه ندارم!! حتی اگه پذیرش هم بهم میدادن نمیرفتم.

پیش فرض پاسخ : نحوه ارزشیابی کلیه مدارک تحصیلی پس از بازگشت به ایران توسط وزارت بهداشت

سلام دکتر عرفان
    من لیسانس رادیولوژی دارم و الان دانشجوی فوق لیسانس بیوتکنولوژی پزشکی دارم . مسئله ای که خیلی منو نگران میکنه اینه که در صورتی که من برای phd رشته های مرتبط به بیوتکنولوژی اپلای کنم بهم بگن که لیسانس نامرتبط داشتی .چون من تو لیسانس بیشتر درس های با پایه فیزیکی خوندم اما تو فوق لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی ، ژنتیک انسانی ، ژنتیک میکروارگانیسم ها ، بیوشیمی عمومی و پیشرفته ، بیوانفورماتیک ، مهندسی ژنتیک و آزمایشگاه های مختلف رو گذروندم . به نظر شما مسئله نامرتبط بودن لیسانسم چقدر مهمه؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه ارزشیابی کلیه مدارک تحصیلی پس از بازگشت به ایران توسط وزارت بهداشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    سلام دکتر عرفان
    من لیسانس رادیولوژی دارم و الان دانشجوی فوق لیسانس بیوتکنولوژی پزشکی دارم . مسئله ای که خیلی منو نگران میکنه اینه که در صورتی که من برای phd رشته های مرتبط به بیوتکنولوژی اپلای کنم بهم بگن که لیسانس نامرتبط داشتی .چون من تو لیسانس بیشتر درس های با پایه فیزیکی خوندم اما تو فوق لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی ، ژنتیک انسانی ، ژنتیک میکروارگانیسم ها ، بیوشیمی عمومی و پیشرفته ، بیوانفورماتیک ، مهندسی ژنتیک و آزمایشگاه های مختلف رو گذروندم . به نظر شما مسئله نامرتبط بودن لیسانسم چقدر مهمه؟
    من نظرمون میگم

ذهنتو درگیر این مسایل نکنید
    اگر مهم بود که در ایران نمیذاشتن ارشد بخونید
    ضمنا شما ارشد کلی واحد مرتبط پاس کردی
    از طرفی کارشناسی شما بی ربط هم نیست شما لیسانس پیراپزشکی هستید!

موفق باشی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی- دانشگاه ازاد واحد اردبیل

سلام آقا عرفان
    من فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی هستم معدلم کارشناسیم هم 17.79 هستش ولی علاقه زیادی به ژنتیک دارم می خواستم ازتون بپرسم احتمال پذیرش گرفتن من از کدوم دانشگاه ها بالاست هم اینکه چه دانشگاه هایی برای ژنتیک انسانی خوب هسن و کمک هزینه گرفتن ازشون راحت تره و هم اینکه من الان یه مقاله با تعهد ISI دارم البته با موضوع انگل شناسی هستش که فعلا چاپ نشده و هم اینکه یه سمینار انلاین شرکت کردم که تونستم مدرکشو بگیرم این سمینار هم برگزار کنندش دانشگاه المان بود فعلا هم تو امتحان ایلتس شرکت نکردم قصد دارم بعد تابستون شرکت کنم
    در صورت کامل بودن مدارکم چقدر زمان می بره تا من بتونم اکسپتمو از دانشگاه بگیرم و هم چنین گرفتن ویزا و .........
    بخشید که سوالام زیاد شد واقعا ممنون به خاطر این صفحتون چون من خیلی دوست داشتم کسی رو پیدا کنم و ازش این سوالاتو بپرسم
    بازم خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)