صفحه 5 از 30 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology. SBU

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    طی این مدت که من تو این سایت فعال بودم بحثهای زیادی در مورد ژنتیک انجام شده که اکثرشون هم در تاپیک های مختلف بوده. تا به حال تاپیک جدا برای ژنتیک نداشتیم. دوستان از این به بعد سوالاتشون در زمینه های مختلف ژنتیک رو اینجا مطرح کنند!
    سلام . اول میخوام ازتون تشکر کنم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار بقیه قرار میدید. بعد هم در مورد پستی که لیست دانشگاه های آمریکا که رشته ی ژنتیک رو دارند میخواستم دانشگاه delaware رو اضافه کنم چون خودم دارم برای این دانشگاه اپلای میکنم => www.bio.udel.edu
    در ضمن یه سوال هم ازتون داشتم ممنون میشم جواب بدید اینکه به نظرتون چه قدر احتمال داره که بتونم یک سره برای PhD پذیرش بگیرم؟ البته با فاند کامل
    لیسانس : دانشگاه شهید بهشتی. به تازگی فارغ التحصیل شدم
    معدل 16:66
    تافل 110
    GRE هنوز ندادم ولی میتونم نمره بالا بگیرم
    1 مقاله ISI در زمینه مهندسی محیط زیست با موضوع تصفیه بیولوژیک ( ربطی به ژنتیک نداره )
    مسئول آزمایشگاه ژنتیک دانشکده بودم برای یک ترم
    یک دوره تخصصی مهندسی پزشکی هم گذروندم .

Junior Member Lunaa آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kimia92 نمایش پست ها
    سلام . کلا برای گرفتن پذیرش از آمریکا باید مدرک زبان TOEFL رو بگیرید. یه آزمون دیگه هم هست به اسم GRE که شرط اپلای برای اکثر دانشگاه های آمریکاست . بعد از نمرات این دو آزمون معدل کارشناسی مهمه. بعدم داشتن مقاله و کنفرانس و کار تو آزمایشگاه و اینا ...
    البته روش زبان خوندن برای امتحان ارشد و تافل متفاوته . ولی از الان از پایه روی زبانت کار کن که سالی که خواستی اپلای کنی برای امتحان تافل درس بخونی نه یادگیری زبان. موفق باشید
    مرسی کیمیا جان که جواب دادید (:
    من از الان میخوام دایره لغاتم رو قوی کنم. سطح زبانم قبلا متوسط رو به خوب بود ولی یه مدت کار نکردم الان متوسطه. به نظرت بشینم لغت بخونم و متن ترجمه کنم + ترجمه متن های پزشکی pubmed که هم برای زبان خوبه و هم برای رشته تحصیلیم، اینکار خوبه؟ یا اینکه الان کلاس تافل هم برم و خودم رو برای آزمون هم آماده کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Lunaa نمایش پست ها
    مرسی کیمیا جان که جواب دادید (:
    من از الان میخوام دایره لغاتم رو قوی کنم. سطح زبانم قبلا متوسط رو به خوب بود ولی یه مدت کار نکردم الان متوسطه. به نظرت بشینم لغت بخونم و متن ترجمه کنم + ترجمه متن های پزشکی pubmed که هم برای زبان خوبه و هم برای رشته تحصیلیم، اینکار خوبه؟ یا اینکه الان کلاس تافل هم برم و خودم رو برای آزمون هم آماده کنم؟
    کتاب" لغات ضرروی برای تافل" شروع کن برای هر دو ازمون مفید است
    مقالات پاب مد بدرد تقویت زیان نمی خورند.کتاب زبان ویژه ارشد علوم پزشکی بخونید.نمونه سوالات سنوات قبل همرا با کلی لغات جدید. بدرد تافل هم میخوره...کلاس خیلی کمک چندانی واسه تافل نمی کنه
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member Lunaa آواتار ها

لغات ضروری برای تافل رو خوندم. بعضی لغت هاش فرار هستند. 504 رو هم قبلا خوندم.
    فکر کنم بهتر باشه دوباره مرورشون کنم + اینکه سوالات سالهای پیش رو خوب بخونم. (با Anki بخونم خوبه؟ )
    خب من دلم میخواد متن ترجمه کنم ):

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology. SBU

خواهش میکنم. من خودم چون هیچ وقت واسه ارشد تصمیم نداشتم امتحان بدم منابعش رو نمیدونم. ببین برای تافل چندتا skill رو باید باهم جلو ببری. اینجوری نیست که مثلا یک ماه بشینی لغت کار کنی و متن بخونی. همراهش باید روی listening و writing و speaking ات هم کار کنی.
    کتاب های لغتی که پیشنهاد میکنم : essential words for TOEFL ... 504.... high school ....
    برای گرامر هم از grammer in use استفاده کن کتاب خوبیه.
    listening هم کتاب هایی تو بازار هستند که سی دی دارن و خوب اند مثل tactics for listening
    ترجمه ی تخصصی هم فکر نمیکنم خیلی برای تافل کنه میتونه روی اطلاعات درسی ات بیشتر موثر باشه تا تافل .

Junior Member

سلام
    من اگه ژنتیک رو تو دانشگاه چمران بخونم سطح علمیش بالاست؟
    آخه ژنتیک رشته پیچیده ایه و نیاز به استادهای توانا داره
    چمران خوبه؟؟؟
    استاد پروازی هم اونجا میره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام
    من اگه ژنتیک رو تو دانشگاه چمران بخونم سطح علمیش بالاست؟
    آخه ژنتیک رشته پیچیده ایه و نیاز به استادهای توانا داره
    چمران خوبه؟؟؟
    استاد پروازی هم اونجا میره؟
    سلام. به نظر بنده شما دانشگاه بهتری رو انتخاب کن اگه واست مقدوره. زیست شناسی دانشگاه های تهران و بهشتی و اصفهان به ژنتیک اهواز ارجحیت داره به نظر بنده و واسه ارشد هم این رشته ها تفاوت خیلی جزئی توی انتخاباشون دارن (در واقع مثل همن). دانشگاهی رو انتخاب کن که زمینه های پیشرفت توش بیشتر باشه واست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

نقل قول نوشته اصلی توسط kimia92 نمایش پست ها
    سلام . اول میخوام ازتون تشکر کنم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار بقیه قرار میدید. بعد هم در مورد پستی که لیست دانشگاه های آمریکا که رشته ی ژنتیک رو دارند میخواستم دانشگاه delaware رو اضافه کنم چون خودم دارم برای این دانشگاه اپلای میکنم => www.bio.udel.edu
    در ضمن یه سوال هم ازتون داشتم ممنون میشم جواب بدید اینکه به نظرتون چه قدر احتمال داره که بتونم یک سره برای PhD پذیرش بگیرم؟ البته با فاند کامل
    لیسانس : دانشگاه شهید بهشتی. به تازگی فارغ التحصیل شدم
    معدل 16:66
    تافل 110
    GRE هنوز ندادم ولی میتونم نمره بالا بگیرم
    1 مقاله ISI در زمینه مهندسی محیط زیست با موضوع تصفیه بیولوژیک ( ربطی به ژنتیک نداره )
    مسئول آزمایشگاه ژنتیک دانشکده بودم برای یک ترم
    یک دوره تخصصی مهندسی پزشکی هم گذروندم .
    سلام. ببخشید می تونم گرایش شما رو بپرسم و اینکه شما که احتمالاً بیشتر تحقیق کردید، توصیه نامه ی کدوم اساتید ارزشمندتر ارزیابی میشه واسه پذیرش؟ من با دکتر مینایی مشغول کار تحقیقاتی هستم و می تونم ریکام خوبی ازشون بگیرم.از طرفی توی درس هایی که با دکتر افتخار داشتیم تا این جا شاگرد تاپ بودم و ریکام ایشون رو هم فکر می کنم داشته باشم. بین این دو تا کدوم ارزش بیشتری داره؟استادی که باهاش کار کردی ولی از نظر رزومه و سابقه ضعیف تره، یا استادی که فقط باهاش کلاس داشتی ولی پیشینه و سابقه ی قوی تری داره؟؟ مورد دیگه این که شما کسی رو میشناسید که از دانشکده ما پذیرش دانشگاه های رده بالای آمریکا رو گرفته باشه؟ آخرین مورد هم اینکه به نظر شما TA یه کارشناس آزمایشگاه (کیواندخت سمیعی) بودن اونقدر ارزش داره که ترم دیگه وقتم رو روش بذارم؟ممنون

سلام
    من دو سوال داشتم ازتون و ممنون میشم پاسخ بدین بمن.
    من فقط بصورت کلی سوالمو مطرح می کنم تا بتونید جواب بدید
    1. برای اپلای کردن تو مقطع دکتری برای رشته ژنتیک(حالا نه صرفا یک گرایش خاص) احتمال پذیرش گرفتن تو کدوم کشورها بیشتر هستش(اروپا، کانادا، اروپا، استرالیا....)؟ بترتیب کدوما؟
    2. مدرک تافل بیشتر مورد نیازه یا آیلتس؟

اگه وقت بذارین و جواب بدین کمک بزرگی بمن کردین.
    با تشکر

Junior Member

سلام
    1)برای پاسخ به این سوال فاکتورهای زیادی دخیلند که اکثرن هم شخصی اند اما اگه تعداد دانشگاه رو الویت بگیریم قطعن امریکا واروپا به دلیل تعداد زیاد دانشگاهی که دارن احتمال پذبرش گرفتن ازشون بیشتره
    2)بستگی به کشور مقصد داره تا اونجاییکه میدونم استرالیا فقط ایلتس اروپا هردو اما با تاکید برایلتس کانادا وامریکا هم هردو اما باتاکیدبر تافل به هر حال بستگی به کشور و 100البته دانشگاه داره
    موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)