صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50

موضوع: فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

رئیس دانشگاه شریف اعلام کرد، اون دانشجویانی که از 20 داشگاه اول دنیا پذیرش همراه با بورس گرفته اند ( ارشد و دکتری) بدون کنکور در شهریور 88 در این دانشگاه پذیرفته می شوند. Mit وانیستیتو تکنولوژِی کالیفرنیا، هاروارد، کمبریج، آکسفورد، شیکاگو، کلمبیا، پرینستون، تورنتو، کرنل، میشگان، ایلی نویز، مک گیل، کارنگی ملون، پردو، کالیفرنیا، کالج امپریال لندن....

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

من اصلا متوجه نمی‌شم، کسی که از یکی از ۲۰ تا دانشگاه اول دنیا پذیرش با بورس گرفته چرا باید بره از شریف مدرک بگیره. بد نیست بعضی از مسؤولین گاهی قبل از وضع قوانین جدید یک کم دقیق‌تر فکر کنند.

ApplyAbroad Hero

منم قبول دارم بعضی مواقع طرف موفق به رفتن نمی شه ( خانوادگی، ویزا... ویا....) برای اونا بودن این گزینه از نبودش بهتره... ولی در کل برای 20 دانشگاه اول خیلی مسخره است اگه رنک و می بردن بالا 100 تا شاید اوضاع بهتر می شد...
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

واقعاً جای تشکر داره از جناب رئیس دانشگاه شریف لطف کردند
    ایشون حتماً فکر کردند رنک دانشگاه شریف در حد 20 دانشگاه اول دنیاست که همچین امکانی رو فراهم کردند ...
    اینا فکر می کنند با طرح چنین پیشنهاداتی به قول خودشون از فرار مغزها جلوگیری می کنند !!!

به جای این امکانات تحقیقاتی دانشگاهها رو بیشتر کنند ...
    دوستان نظر بدند چه کسی حاضره با داشتن پذیرش از یکی از 20 دانشگاه اول دنیا بره شریف درس بخونه ؟
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    من اصلا متوجه نمی‌شم، کسی که از یکی از ۲۰ تا دانشگاه اول دنیا پذیرش با بورس گرفته چرا باید بره از شریف مدرک بگیره. بد نیست بعضی از مسؤولین گاهی قبل از وضع قوانین جدید یک کم دقیق‌تر فکر کنند.
    این آقایان اگه یکم بخوان فکر کنن دود می شن 8)
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

با اين كارشون مثلا خواستن بگن ،‌ما شرايط رو مهيا كرديم ، ديدين شما نميخواهين !!!

آره معلوم هيت كه نخوان ، آقايون چه خوش سليقه هم هستن ، رنك زير 20 رو ميخوان !
    اوني كه در حدي هست كه زير 20 پذيرش گرفته حتي ويزا هم رد بشه دوباره اقدام كنه بهتر هست تا اينكه بره اونجا بخونه !
    امضا

ApplyAbroad Hero

فراره مغزها :، من دیروز یکی‌ از دوستام که پذیرش و بورس داشت، و از طرف نخبگان گفته بودن مشکلی‌ واسهٔ رفتن نداره، تازه فهمیده باید ۲ سال بره پروژ انجام بده تا کارت پایان خدمت بگیره.... اینا عمدا دارن رفتن ووو سخت میکنند( ویزا، سربازی، ..) همش دسته خودشونه،،،،،،،

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

دوستان چرا شماها اينقدر بدبين نسبت به قضيه نگاه مي كنيد؟
    دكتر سهرابي خودش جزء كسايي هست كه هيچ مخالفتي با رفتن بچه ها و ادامه تحصيل در دانشگاههاي خارج از كشور نداره. تازه اگه بتونه كمك هم مي كنه. البته من از نزديك نميشناسمشون ولي چند بار در اين مورد باهاشون صحبت كردم.
    مشكلي كه هست اينه كه هميشه بهش فشار ميارن كه چرا جو دانشگاه شريف رو طوري جلو ميبره كه شده سكوي پرتاب نخبگان! (ايشون جزء معدود مديراني هستن كه خيلي وقته در اين سمتشون موندن)
    براي همينه كه مجبوره يه سري كاراي ظاهري و كليشه‌اي انجام بده تا از اين فشارها كم بشه.
    اگه دقت كرده باشيد در دانشگاه شريف هيچ مشكل جدي (البته غير از بعضي استاداي عقده‌اي كه همش سنگ ميندازن جلو پات) از لحاظ اداري براي دانشجوهايي كه پذيرش ميگيرن وجود نداره و هر سال هم كارايي مي كنن كه مشكلات بچه ها كمتر و كمتر بشه. مثلا تو هيچ دانشگاهي مثل شريف امور گرفتن كارنامه، انگليسي بودن مدرك، استعلام دانشگاههاي خارجي و ..... به اين راحتي صورت نمي گيره.

تازه من كسي رو ديدم كه از يكي از همين دانشگاهها پذيرش داشت و مشكل ويزا پيدا كرد. اين آدم تا 2 سال از اين شوك همه زندگيش به هم ريخته بود. در حالي كه اگه همين قانون اون موقع بود، فكر مي كنم واسه شريف اقدام مي كرد و اين دو سال رو از دست نمي داد.

Senior Member

حالا این 20 تا دانشگاه چه جوری تعیین شدند که مک گیل توشون هست، اما مثلا مریلند و تگزاس-آستین و ساثرن کالیفرنیا و جان هاپکینز نیستن!
    بنده خدا اونی که از تگزاس-آستین پذیرش میگیره نمی تونه بره شریف ... ظلمه واقعا !

ApplyAbroad Hero

این همون رنکینگیه که توش شریف ۱۵۰ و تهران ۱۶۵ هست، حالا اینم که تو رنک نیست،،، سطحش پایینه خووب... من که تو این سایتhttp://www.webometrics.info/top100_c...ont=usa_canada چیک کردم خبی از شریف تو ۱۰۰۰ تایه اول نبود،،، حالا شاید ما اشتباه می‌کنیم.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)