صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط FERMI
    نمی دونم این دانشگاههای که اصلاً توی رشته هایی مثل فیزیک حرفی برای گفتن ندارند از کجا توی لیست پیدا شدند . دانشگاهی مثل سانتاباربارا که جزء 10 دانشگاه اول آمریکا توی فیزیک و یه چندتایی نوبلیست توی رشته فیزیک و یا دانشگاه کلرادو که توی اپتیک ، مولکولی ، اتمی حرف اول تو آمریکا می زنه یا دانشگاه یل توی لیست نیست برعکس دانشگاههای که توی رشته فیزیک ته لیست قرار دارند مثل پردو ، کارنگی ملون ، انستیتو تکنولوژی جورجیا توی لیست هستند . خلاصه کلام واقعاً انتخاب بعضی از دانشگاهها توی لیست مسخره است . راستی پنسیلوانیا کوشش .
    به دانشگاه ها توهین نکنید روی اون ها هم قیمت نگذارید-مثل همین انستیتو آخریه

Junior Member

اولا که رنکینگ QS با همکاریTimes داده میشه

ثانیاً همانطور که دوستان گفتن شریف رتبش 165 است. بعدا اگه بخواهیم تمام رتبه های زیر 165 رو بگیریم فکر نکنم کسی باقی بمونه و همه باید شریف دکترا بخونن!!!

البته من نمی دونم این عدد 20 از کجا امده!!!

من خودم شریفی هستم و McGill پذیرش دارم ولی احتمالش کمه اینجا بمونه مگه این که دچار مشکلی بشم

Senior Member

در کل من فکر می کنم ایده خوبیه کاری که گفتن. حداقل در حد حرف هم باشه بد نیست. اما خوب متاسفانه تمرکز روی درس در تحصیلات تکمیلی ما وجود نداره و زندگی های موازی معمولا پیش میاد. مثلا ما یه دانشجوی دکترا داشتیم که رفته بود تو صنعت بعد از 9 سال دفاع کرد. اصولا من وقتی لیسانس بودم وقتی داشنجویان دکترا را می دیدم فکر می کردم بابابزرگ بعضی از بچه ها اومدن دانشکده با استادا حرف بزنن نمره بگیرن واسه نوه هاشون. اما خوب در کشورهای دیگه می بینیم نرم سن فارغ التحصیل دکترا 28 یا 29 ساله اونم شاید من زیاد گفتم.
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    البته لزوماً در مورد سن اینطوری که شما هم گفتید نیست(در مورد دانشگاه های خارج از کشور)
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Senior Member

به هر حال به نظر من طول مدت تحصیل در کشورهای خارجی در بیشتر مواقع معین بوده و از یک حد خاصی فراتر نمی رود. حالا شاید استثنا هم پیدا بشه اما روال اینه. اما تو ایران کارت دانشجویی دانشجویان دکترای دانشگاه تهران را که ببینی نوشته مدرسه عالی طهران و یا کارت دانشجویی دانشجویان دکترای پلی تکنیک هنوز امضای خود مرحوم امیر کبیر رویش است و بیشتر دانشجویان دکترا به دلیل مشکلات به موقع دفاع نمی کنند و مدتها در دانشگاه مانده و با جای مدرک دکترا حکم بازنشستگی می گیرند. همه این ها به دلیل این است که در ایران تمرکز بر روی تحصیل نیست و فرد برای گذران زندگی مجبور است کار کند. از طرفی از لحاظ امکانات هم هزاران مشکل وجود دارد. تازه بعد از فارغ التحصیلی هم که هیآت علمی شدن در بعضی شهرهای بزرگ سخت بوده و مثلا بنده خدایی که یک عمر در شریف با هزار بد بختی دکترا را دفاع کرده باید برود دانشگاه آزاد و یا سراسری دور از شهر و دیار خود درس بدهد و هر هفته با طیاره یا اتوبوس این مسیر را طی کند. مشکلات برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دکترا کم نیست دوستان. ولی خوب حرکت حرکت جالبی است از جانب دانشگاه شریف و من موافق هستم. البته این نظر شخصی من می باشد.
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

فکر می کنم که بحث تاپیک در حال منحرف شدنه و متاسفانه ارسالهای غیر مرتبط حذف خواهد شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS-UIUC

سلام،
    دوستان آیا این قانون هنوز هم هست؟ بعنی برای ورودی های 86 که امسال می خوان کنکور بدن هم این امکان وجود داره ؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fardinabdi نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان آیا این قانون هنوز هم هست؟ بعنی برای ورودی های 86 که امسال می خوان کنکور بدن هم این امکان وجود داره ؟
    آره هست. ضمنا تا جایی که من می دونم دانشکده برق دکترای مستقیم (PhD Direct) هم آوردهٰ. بقیه دانشکده ها رو خبر ندارم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

با سلام
    می خواستم بپرسم که حتما باید پذیرش با فاند داشت که این قانون شامل حالمون بشه یا با پذیرش خالی هم میشه؟ و اینکه آیا دانشگاههای مورد قبول شریف از 2 سال پیش تا حالا عوض شدن یا همون قبلیها هستن؟
    مرسی

Member deKXer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial & SE - SUT

من دکترا رو بیخیال میشم اگه نتونم برم. وقت تلف کردنه تو این خراب شده آدم بخواد دکترا بگیره. پس فردا چشمتو باز می کنی میبینی پیر شدی تو مملکتی که از درو دیوارش بدبختی میریزه دکترایی گرفتی که دیگه همه دارن...!

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)