صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50

موضوع: فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : فارغ التحصیلان ممتاز بدون آزمون در شریف ادامه تحصیل می دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    رنکینگ وبومتریک مثل این میمونه که دانشگاهها رو از روی میزان زنگ خوردن تلفنشون رنک کنی!
    کاملا موافقم. رنک وبو متریک اصلا رنک درست و جسابی نیست و اصلا هدفش رنک علمی دانشکاه ها نیست. بیشتر رتبه بندی تعداد هیت سایت دانشگاه هاست.

برای رنک به نظرم بهتره که USNEW, رنکینگ دانشکاه شانگهای و رنکینگ Times رو استفاده کنید. دقت کنید که حتما هر 3 تا رنگینک رو در نظر بگیرید چون این رنکینگها هر کدوم از یک دیدی به رتبه بندی پرداختند.

به هر حال اینها خارج از تاپیک

به نظر من کار دانشگاه شریف کاری که باید خیلی قبل ها اجرایی میشد. اما باز هم خیلی خوبه که بالاخره دارند می فهمند که اگر اینکارها رو نکنن واقعا همه خوبها و کم کم دیگه متوسط ها هم می رند و بر نمی گردند. متاسفانه بعضی از ما ها (من جمله خود من) اولین نظرمون نسبت به یک موضوع نکات منفی اون هست. اما بهتره اکر بخواهیم جدی به مسائل نگاه کنیم وقتی که یک چیزی تازه متولد میشه رو خوبیهاشو ببینیم و مثل یک طفل باهاش برخورد کنیم. طوری نظر بدیم که باعث شه اون طفل به بلوغ خوبی برسه نه اینکه از دید جامعه خارج شه.

در هر حال من به شخصه این عمل دانشگاه شریف رو ستودنی می دونم + اینکه تصمیم گرفتند ظاهرا ماهی 300 هزار تومان هم به دانشجویان بدهند. به نظرم بعد از سالها این یک قدم مثبت. شاید تو سال اول شریف خیلی مشتری ! از این روش پیدا نکنه اما اپلیکنت های تاپ می تونن یک نیم نگاهیی به کشورشون داشته باشند و بدونند که بالاخره یک سری دارن به ارزش تحقیق و دانش پی می برند.

به نظر من مرحله دوم هدایت تحقیقات و چاپ مقاله ها است. الان هدف فقط پابلیش مقاله است حالا اگر شده تو ژورنال بقالی 2 تا کوچه بالاتر هم باشه اشکال نداره. کمیت مقالات مهم است. باید کم کم فرهنگ ژورنال خونی و عادت به خوندن ژورنال خوب هم بین دانشجویان و اساتید راه بیافته.

خوش باشیییییید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh

به نظر من کار دانشگاه شریف کاری که باید خیلی قبل ها اجرایی میشد. اما باز هم خیلی خوبه که بالاخره دارند می فهمند که اگر اینکارها رو نکنن واقعا همه خوبها و کم کم دیگه متوسط ها هم می رند و بر نمی گردند. متاسفانه بعضی از ما ها (من جمله خود من) اولین نظرمون نسبت به یک موضوع نکات منفی اون هست. اما بهتره اکر بخواهیم جدی به مسائل نگاه کنیم وقتی که یک چیزی تازه متولد میشه رو خوبیهاشو ببینیم و مثل یک طفل باهاش برخورد کنیم. طوری نظر بدیم که باعث شه اون طفل به بلوغ خوبی برسه نه اینکه از دید جامعه خارج شه.

ما هم نخواستیم این طفل رو نذاریم رشد کنه ......
    و کله قضیه خوبه ولی ... یه کم ساده انگارانه است چون 20 تای اول اونم fund دار،....
    خوب اینا از اول منطقی فکر کنند بهتر نیست؟؟؟ 8)
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

به نظر من اقدام دکتر سهرابپور یک نوآوری در سیستم وزارت علومه و قابل تحسینه
    منم وقتی متن رسمی پیام رو تو دانشگاه خوندم برام خنده دار بود که عمرا" کسی نمی آد همچین اشتباهی کنه که شریف رو انتخاب کنه
    اما وقتی مصاحبه دکتر رو تو همشهری خوندم متوجه شدم که اینو خودشونم می دونن چرا که گفته بود "برای کسایی که موفق به گرفتن روادید نمیشن و یا کسایی که نمیخوان ایران رو ترک کنن"

اما وقتی حرثم گرفت که دیدم اسم McGill و Toronto رو گذاشته کنار اون قولهای آمریکایی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari

اما وقتی حرصم گرفت که دیدم اسم McGill و Toronto رو گذاشته کنار اون قولهای آمریکایی

به نظرم خواسته همه دانشگاهها از آمریکا نباشن! چند تا از کانادا و انگلیس هم قاطی کرده ... وگرنه خود دکتر سهراب پور هم میدونه هاروارد و کلمبیا و MIT کجا، مک گیل و ایمپریال کالج کجا؟ !!! فقط آکسفورد و کمبریج قابل هضم هستند، گرچه این دو تا هم بالاخره سیستم آموزششون انگلیسیه و شامل همون انتقاداتی میشن که کلا به خصوص به دوره دکترا در انگلیس وارد میکنن ...
    به هرحال کسی از این کار دکتر سهراب پور ضرر نمی کنه ... شاید بعضی ها از همین فرصت به عنوان آخرین فرصت استفاده کنند ...

ApplyAbroad Champion

سلام
    مک گیل و تورنتو رو دسته کم نگیرید.
    چند مورد دیدم که استادای دانشگاه های top 10 آمریکا مثل تگزاس آستین تو رشته های مهندسی فارغ التحصیل دانشگاه تورنتو هستند.
    دانشگاه مک گیل هم که تو کشور آمریکا شناخته شده ترین دانشگاه کاناداست.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

حالا به عنوان جمع بندی من یه سوال دارم امیدوارم دوستان واقعا جواب بدن تا یه آمار داشته باشیم؟
    فرض کنید امروز 20 خرداد 88 هست و شما از استنفورد یا از هر کدوم از این 20 تا دانشگاه پذیرش با بورس گرفتین. رفتین سفارت و ریجکت شدین (یادتون باشه اگه کلیر نشین دیگه فایده نداره ). حالا میرین شریف یا نه؟ فقط 10 روز وقت دارین تصمیم بگیرین.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

من كه حتما ميرم شريف !!

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من خودم اگه دکترای شریف شرکت کنم مطمئنم قبول میشم ولی ترجیح میدم برم مزار شریف درس بخونم.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali
    حالا به عنوان جمع بندی من یه سوال دارم امیدوارم دوستان واقعا جواب بدن تا یه آمار داشته باشیم؟
    فرض کنید امروز 20 خرداد 88 هست و شما از استنفورد یا از هر کدوم از این 20 تا دانشگاه پذیرش با بورس گرفتین. رفتین سفارت و ریجکت شدین (یادتون باشه اگه کلیر نشین دیگه فایده نداره ). حالا میرین شریف یا نه؟ فقط 10 روز وقت دارین تصمیم بگیرین.
    من اگه مشمول باشم، آره میرم شریف به جای آشخوری تو 01 > (آخه تجربشو دارم)
    ولی اگه مشمول نباشم فکر نمیکنم شریف رو انتخاب کنم

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)