صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 92

موضوع: Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

نقل قول نوشته اصلی توسط vandidad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دوست عزیز مشخص شد که بانک این شهر حسابتون رو بلوکه می کنه یانه؟
    سلام. بله باید پول بلوکه بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering / Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    سلام. بله باید پول بلوکه بشه.
    با تشکر از اطلاعاتی که در تاپیک قرار دادید. امکان داره یک مقدار در رابطه با تجربه تون از زندگی در این شهر در این چند روزی که اونجا مستقر هستید بگید؟ طرز برخورد افراد محلی با شما و چیزهای از این دست. یک مورد دیگه در رابطه با زبان هست، امکان داره کسی بتونه با انگلیسی کارهای روزهای اولش رو پیش ببره؟ من برای دکتری از این دانشگاه پذیرش دارم، همزمان پذیرش استرالیا رو هم دارم. می خواستم بدونم به نظر شما این شهر و دانشگاه (با توجه به اینکه من آلمانی بلد نیستم و باید وقتی رسیدم اونجا تازه شروع به یادگیریش کنم) برای من مناسب هستن؟ ممنون میشم یک مقدار توضیح بدید.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط desert نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاعاتی که در تاپیک قرار دادید. امکان داره یک مقدار در رابطه با تجربه تون از زندگی در این شهر در این چند روزی که اونجا مستقر هستید بگید؟ طرز برخورد افراد محلی با شما و چیزهای از این دست. یک مورد دیگه در رابطه با زبان هست، امکان داره کسی بتونه با انگلیسی کارهای روزهای اولش رو پیش ببره؟ من برای دکتری از این دانشگاه پذیرش دارم، همزمان پذیرش استرالیا رو هم دارم. می خواستم بدونم به نظر شما این شهر و دانشگاه (با توجه به اینکه من آلمانی بلد نیستم و باید وقتی رسیدم اونجا تازه شروع به یادگیریش کنم) برای من مناسب هستن؟ ممنون میشم یک مقدار توضیح بدید.
    سلام. راستش سؤالتون خیلی کلی هستش. من فعلاً فقط سه هفته است که اینجا هستم و این زمان زیادی نیست برای قضاوت کردن؛ ولی چیزهایی که تا الان بهش برخوردم اینهاست:
    1. شهر ماگدبورگ خیلی آروم و ساکت هستش ولی جای قشنگیه.
    2. دانشگاه بسیار بسیار بزرگ، مدرن و مجهزه. پرسنل خوب و مؤدبی داره و هر جا به مشکلی بر بخوری میتونی بهشون مراجعه کنی تا جایی که بتونن کمک میکنن. البته هنوز درسها شروع نشده که ببینم چطوریه؛ تا الان هم تقریباً هر شب برای دانشجو ها برنامه های دورهمی و پارتی و اینها داشتن (توی بعضیهاش هم اساتید شرکت میکنن) و حتی یه بار هم توی یه استادیوم برنامه گذاشتن و رئیس دانشگاه و شهردار و اینها همه اومدن برامون صحبت کردن و خوشامد گفتن! البته فکر کنم درسها که به طور رسمی شروع بشه دیگه این برنامه ها هم تعطیل بشه... ولی در کل ظاهراً خیلی تأکید دارن که دانشجوها بیشتر با همدیگه و با اساتید آشنا بشن.
    توی همین جلسات آشنایی برامون توضیح دادن که توی یک سری از رشته ها حتی این دانشگاه جزء 5 دانشگاه برتر آلمان هستش و ضمن اینکه تقریباً نصف بیشتر دانشجوهای این دانشگاه هم آلمانی هستن و از شهرهای مختلف آلمان اومدن.
    3. مردم شهر خیلی تمایلی ندارند انگلیسی صحبت کنند. تا جایی که بشه بهتره آلمانی صحبت کنید. البته جالبه که خیلی از دانشجوهای جدیدی که اینجا میبینم اصلاً آلمانی بلد نیستن! نگران نباشید با انگلیسی هم کارتون راه میفته. البته ممکنه سر ویزا گرفتن به مشکل بربخورید چون ظاهراً سفارت حتی برای رشته های انگلیسی هم یه حداقل مدرک آلمانی میخواد.
    4. در مورد خونه خیلی به دردسر خوردم. تجربه ام رو توی پستهای قبلی و همچنین اینجا گذاشتم. اون خونه ای که اوکی کرده بودم بعد از دو هفته سر دووندن آخرش گفت حالا هفته دیگه بیا فرم پر کن ببینیم چی میشه و بعدشم دو سه روز پیش ایمیل زد که به شما خونه نمیدم! حالا باز خوبه من از طریق یه جایی که دانشگاه معرفی کرد (Lorenz) تونستم یه جا اجاره کنم وگرنه تا الان سرگردان بودم! این طور که از ایرانی های خوابگاه اینجا شنیدم، ظاهراً خیلی راحت به شرقی ها خونه اجاره نمیدن. البته بازم همه چی به شانس بستگی داره...
    5. بر خلاف اونچه که تصور میکردم اینجا ایرانی هاش کم نیستن (البته زیاد هم نیستن)! همین بچه ها بودن که به دادم رسیدن و اون موقع که جا نداشتم توی خوابگاهشون راهم دادن و یک هفته ای مهمونشون شدم تا تونستم یه اتاق بگیرم... برای زندگی و کارهای اداری و اینها هم خیلی راهنماییم کردن.

امیدوارم جواب سؤالتون رو داده باشم. بازم اگر سؤالی هست خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering / Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    سلام. راستش سؤالتون خیلی کلی هستش. من فعلاً فقط سه هفته است که اینجا هستم و این زمان زیادی نیست برای قضاوت کردن؛ ولی چیزهایی که تا الان بهش برخوردم اینهاست:
    1. شهر ماگدبورگ خیلی آروم و ساکت هستش ولی جای قشنگیه.
    2. دانشگاه بسیار بسیار بزرگ، مدرن و مجهزه. پرسنل خوب و مؤدبی داره و هر جا به مشکلی بر بخوری میتونی بهشون مراجعه کنی تا جایی که بتونن کمک میکنن. البته هنوز درسها شروع نشده که ببینم چطوریه؛ تا الان هم تقریباً هر شب برای دانشجو ها برنامه های دورهمی و پارتی و اینها داشتن (توی بعضیهاش هم اساتید شرکت میکنن) و حتی یه بار هم توی یه استادیوم برنامه گذاشتن و رئیس دانشگاه و شهردار و اینها همه اومدن برامون صحبت کردن و خوشامد گفتن! البته فکر کنم درسها که به طور رسمی شروع بشه دیگه این برنامه ها هم تعطیل بشه... ولی در کل ظاهراً خیلی تأکید دارن که دانشجوها بیشتر با همدیگه و با اساتید آشنا بشن.
    توی همین جلسات آشنایی برامون توضیح دادن که توی یک سری از رشته ها حتی این دانشگاه جزء 5 دانشگاه برتر آلمان هستش و ضمن اینکه تقریباً نصف بیشتر دانشجوهای این دانشگاه هم آلمانی هستن و از شهرهای مختلف آلمان اومدن.
    3. مردم شهر خیلی تمایلی ندارند انگلیسی صحبت کنند. تا جایی که بشه بهتره آلمانی صحبت کنید. البته جالبه که خیلی از دانشجوهای جدیدی که اینجا میبینم اصلاً آلمانی بلد نیستن! نگران نباشید با انگلیسی هم کارتون راه میفته. البته ممکنه سر ویزا گرفتن به مشکل بربخورید چون ظاهراً سفارت حتی برای رشته های انگلیسی هم یه حداقل مدرک آلمانی میخواد.
    4. در مورد خونه خیلی به دردسر خوردم. تجربه ام رو توی پستهای قبلی و همچنین اینجا گذاشتم. اون خونه ای که اوکی کرده بودم بعد از دو هفته سر دووندن آخرش گفت حالا هفته دیگه بیا فرم پر کن ببینیم چی میشه و بعدشم دو سه روز پیش ایمیل زد که به شما خونه نمیدم! حالا باز خوبه من از طریق یه جایی که دانشگاه معرفی کرد (Lorenz) تونستم یه جا اجاره کنم وگرنه تا الان سرگردان بودم! این طور که از ایرانی های خوابگاه اینجا شنیدم، ظاهراً خیلی راحت به شرقی ها خونه اجاره نمیدن. البته بازم همه چی به شانس بستگی داره...
    5. بر خلاف اونچه که تصور میکردم اینجا ایرانی هاش کم نیستن (البته زیاد هم نیستن)! همین بچه ها بودن که به دادم رسیدن و اون موقع که جا نداشتم توی خوابگاهشون راهم دادن و یک هفته ای مهمونشون شدم تا تونستم یه اتاق بگیرم... برای زندگی و کارهای اداری و اینها هم خیلی راهنماییم کردن.

امیدوارم جواب سؤالتون رو داده باشم. بازم اگر سؤالی هست خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.
    ممنونم بابت پاسخ کاملتون. توضیحاتتون خیلی امیدوار کننده بود واقعا ممنون. در مورد ویزا مشکلی نیست و چون ما دانشجوی دکتری هستیم همون نمره تافل کفایت میکنه. در مورد محل اسکان من هم همین lorenz quartier رو پیدا کردم که به نظر آپارتمان‌هاش امکانات خوبی هم دارن.
    باز هم ممنون، اگر قرار باشه بهاین دانشگاه بیام فکر می کنم باز هم باید مزاحمتون بشم. مرسی

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh66 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز والا من از یکی استادای این دانشگاه برای دکترا خیلی وقته دعوت نامه دارم و الته منظر ج فاند دااد هستم. می خاستم ببینم حالا که شما اونجا هستی شهر و دانشگاهشو چطوری ارزیابی می کنی؟ اگه در توانتون هست می تونید سطح دانشکده مهندسی مکانیک ببینی که چطوری؟
    من فوق لیسانس صنایع دارم از دانشگاه شریف و حقیقا قید آمریکا رفتنو زدم چون عاشق آلمانم اما الان دوست دارم بیام تو یه دانشگاه خوب دکترامو بگیرم تو یه سایت معتبر نوشته بود که این دانشگاه جزو 5 دانشگاه برتر در رشته مکانیم و صنایع هستش تو آلمان این سایت منظورم هست:
    http://www.studying-in-germany.org/t...l-engineering/
    می خاستم ببینم می تونید یه جوری مطلع بشد که این اعتبار تو آلمان واقعا واسه این دانشگاه هست یا نه؟
    اگر وقت کردید بسیار بسیار سپاس گذار خواهم بود از لطفتون
    سلام. ببخشید که با تأخیر جواب میدم.
    والا من خیلی گشتم، ولی دانشجوی ایرانی پیدا نکردم که ازش در مورد دانشکده مکانیک بپرسم. ولی این جور که خودشون تبلیغ میکنن، ظاهراً دانشکده مکانیک دانشکده فعال و پرکاریه و مثل دانشکده پزشکی اش یکی از دانشکده های خیلی خوب توی آلمانه.
    من رنکینگ های مختلفی رو چک کردم؛ هر کدوم یه چیز میگن! یکی میگه رنک دانشگاه 300 هستش یکی میگه 400 تو یه سری ها هم نیست! ولی کلاً این دانشگاه، دانشگاه خوبیه و سرویس های خوبی داره؛ اما فکر می کنم به خاطر تازه تأسیس بودنش رنکش خیلی عالی نباشه.
    به نظرم بچه های دکتری که این جا درس میخونن شاید بهتر بتونن راهنماییت کنن. توی فیسبوک یه صفحه هست به اسم "Iranian Magdeburg" که میتونی اونجا اسامی این بچه ها رو پیدا کنی:
    - Kamyar (البته من ایشون رو نمیشناسم و ندیدم)
    - Amir Esfahani
    اینها بچه های خیلی خوب و فعالی هستن و اطلاعات خیلی بیشتری دارن تا من که تازه ترم اول هستم! شاید هم کسانی رو بشناسن و بتونن معرفی کنن.
    بازم شرمنده که دیر جواب میدم؛ اول ترم بود و تا یک کم جا بیفتم طول کشید. امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering sharif university of technology

دوستاني كه واسه اين دانشگاه اقدام كردند ، از وقتي كه مدارك از يوني اسيست به دست دانشگاه رسيد چقدر زمان بردتا جواب پذيرش رو بتون بدن ؟

دوستان آیا این دانشگاه شرط معدل 2.5 برای پذیرش مستر داره یا خیر ؟

وضعیت گروه برقش چطوره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق- صنعنی خواجه نصیر الدین طوسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    دوستان آیا این دانشگاه شرط معدل 2.5 برای پذیرش مستر داره یا خیر ؟

وضعیت گروه برقش چطوره ؟

شرط معدل 2.5 داره من 2.55 بودم ریجکتم کرد. حتی خاضر نشدن مدارکمو نگاه کنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering sharif university of technology

سلام كسي هست كه پذيرش آپريل داشته باشه؟ خوشحال مي شم هم سفر پيدا كنم .

سلام دوستان

شرمنده که یکم توضیحاتم طولانی می شه ولی شرایطیم خاصه مجبورم با توضیحات بنویسم.. ممنون می شم وقت بزارید راهنماییم کنید

من ارشد زیست شناسی دارم ولی می خوام برای یک ارشد دیگه ( نوروساینس) تو دانشگاه مگدبورگ اپلای کنم....( بر اساس مدرک کارشناسیم که بیولوزی هست).. خوشبختانه مدرک کارشناسیم کاملا" منطبق بر نوروساینس هست ... از طرفی خود نوروساینس هم جزو اون گرایش های بین رشته ای محسوب می شه که طیف وسعی از رشته ها می تونن براش اپلای کنن.... من معدلم 15.18 هست که می شه نزدیک به 3 تو مقیاس 4 و دانشگاه هم فکر کنم 2.5 می خواد آیلتس هم 6.5 می خواد که می تونم برسونمش.... هیچ مدرک آلمانی هم نمی خواد... من با خود دانشکده هم صحبت کردم گفتن تمام دوره به زبان انگلیسیه.. حتی دانشجوهای آلمانی هم باید مدرک زبان ارائه کنن.. حتی کشورهای انگلیسی زبان هم باید مدرک زبان ارائه کنن.... از طرفی من هدف اصلیم اینه که یک بیس نوروساینس تو این دانشگاه با سابقه تحقیقاتی برای خودم بسازم و دانش خودمو تو این رشته ببرم بالا.. چون گرایش ارشدم هیچ ارتباطی با نوروساینس نداره.... و برای دکترا هم نمی خوام تو این دانشگاه ادامه بدم...

من سال 2008 مدرک ارشدمو گرفتم.. از اون موقع هم یک وقفه تو کارهای علمیم افتاده... سوال من اینه با این شرایط چقدر شانس دارم از این دانشگاه پذیرش بگیرم؟ آیا به وقفه حساسن؟ این دانشگاه تو رشته نوروساینس خیلی تاپ نیست... خودشون اعلام کردن سالی 40 تا دانشجو می گیرن... با خود دانشکده که صحبت کردم گفتن هزینه های زندگی با خودتونه ولی ثبت نام رایگانه.... حالا می خواستم از دوستانی که تجربه دارید بپرسم ببینم چقدر شانس دارم؟

سوال دومم در مورد مدارک هست تقریبا" تمام دانشگاههای آلمان توصیه نامه اساتید را می خوان ولی تو این دانشگاه نوشته optional recomerndation letter و نوشته فقط توصیه نامه هایی که تا ددلاین برسه را برسی می کنن.... یعنی این به این معنی توصیه نامه براشون مهم نیست و جنبه اختیاری داری؟

و سوال آخرم در مورد هزینه ها هست.... من برای پرداخت هزینه هام چون در آمدم تا حد زیادی به دلاره زیاد مشکلی ندارم..از طرفی هم تو خود سایت دانشگاه نوشته 25 درصد از دانشجوهایی که کیفیت علمیشون بالا باشه از سال اول می تونن یک stipend 260 یورویی در ماه بگیرن که اگر وضعیت تحصیلیشون خوب باشه می تونه تا سال دوم هم پوشش بده.... می خواستم ببینم چقدر شانس برای گرفتن این کمک هزینه هست؟
    من مشکل اصلیم پرداخت 8000 دلار اولیه است... ولی اگر بتونم اون را از حالت بلوکه خارج کنم.... برای اون هم مشکلی نیست.. چون می تونم از کسی به طر موقت قرض بگیرم بعد بهش پس بدم آیا راهی برای از بلوکه در آوردنش هست؟
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)