صفحه 160 از 171 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

سلام عشقم
    برو باسبورت رو بگير چون راه ديگه اي نداري
    سربازي هم نرفتي
    سه ميليون ميدي وثيقه بعد که برگشتي بس ميگشيري وثيقه رو
    باسبورت تونم بيشت خواهد ماند
    حالا چي ميمونه علي و حوضش .....
    ميتوني بري و برنگردي ميتوني برگردي
    توي باسبورتتم هيچي درباره يکبار خروج نمينويسه باسبورت زيارتي رو منظورمه
    ايول

سوالات متداول خروج از كشور 1- خروج از كشور تاچه سني نياز به مجوز از سازمان وظيفه عمومي ندارد؟
    قبل از سن مشموليت با عنايت به اينكه سن مشموليت از ابتداي ماه 18 سالگي تمام مي باشد ،لذا خروج اشخاص قبل از سن مشموليت نياز به اخذ مجوز ندارد.
    مثال : متولد 4/5/73 از تاريخ 1/5/91 به عنوان مشمول محسوب مي شود وخروج وي تا 1/5/91 نياز به مجوز سازمان وظيفه عمومي ندارد.
    2- دانش آموزان و دانشجويان خارج از كشور در صورت فراغت ، اخراج ويا ترك تحصيل تا چه مدت مي بايست خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند؟
    اينگونه مشمولان حداكثر 1 سال از تاريخ وقوع فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل فرصت معرفي خود به وظيفه عمومي را خواهند داشت
    3- آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟
    هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند .
    مصطفي

- سنوات تحصيل دانشجويان در خارج از كشور چگونه مي باشد؟ سنوات تحصيل دردانشگاه هاي خارج از كشور همانند دانشگاه هاي داخل كشور مي باشد وفرقي باهم ندارند.
    5ـ آيا دانشجويان انصرافي در خارج از كشور حق تحصيل مجدد را دارند؟
    به شرط اينكه 1سال ازتاريخ انصراف آنان سپري نشده باشد واين حق رافقط1باردرطول تحصيل براي دانشگاه هاي داخل وخارج از كشورخواهند داشت.
    6- انواع سفرهايي كه مورد استفاده مشمولان مي باشد كدام است؟
    سفرهاي علمي - سفرهاي زيارتي - سفرسیاحتی (غیرعلمی ، غیرزیارتی) – سفر ورزشی – سفرمطالعاتی – سفرکاری / ماموریتی - دوره هاي مشترك
    7- ميزان وثيقه سفر هاي مورد استفاده مشمولان چقدر مي باشد؟
    سفرهاي علمی : 80 ميليون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی . (سفرهای مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به عنوان سفرعلمی تلقی می گردد .
    سفرجهت ادامه تحصیل (معافیت تحصیلی خارج از کشور):200 میلیون ریال وجه نقد .
    سفرسیاحتی (غیرزیارتی ، غیرعلمی) : 150 میلیون ریال وجه نقد .
    سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 30میلیون ریال وجه نقد .
    سفردوره های مشترک : 150 میلیون ریال وجه نقد .
    8- شرایط کلی مشمولان برای خروج از کشور کدام است؟
    الف : مشمول فاقد غيبت باشد.
    ب : دارای معافیت تحصیلی بوده و وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد.
    پ : در سنوات اولیه تحصیلی و یا سنوات ارفاقی ( دارای مجوز سنوات ارفاقی ) باشند .
    ت : مشمولانی که تحصیل آنان به اتمام رسیده است ( فارغ التحصیل ، انصراف ، اخراج و ترک تحصیل منجر به اخراج ) باشند .
    ث: برای مراجعت به موقع به کشور وثيقه مورد نياز را بسپارند .
    ج: ارائه گواهي اشتغال به تحصيل برای دانش آموزان و درخواست مجوز خروج موقت از کشور برای دانشجویان .
    9- مدت اعطايي جهت سفرهاي مطالعاتي حداكثر چه بازده زماني را در بر ميگيرد؟
    براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد 6 ماه ودانشجويان مقطع دكتري 12 ماه مي باشد.
    ضمناٌ در این مدت ورود و خروج مشمول به داخل کشور برای موارد ضروری با ارائه درخواست و موافقت وظیفه عمومی بلامانع است .
    10- صدور مجوز خروج از كشوربراي سربازان وظيفه چگونه است ؟
    صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است.
    11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟
    خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.
    12- دربازگشت از سفر و استرداد وديعه ،آيا حضور مشمول در وظيفه عمومي الزامي است؟
    درحال حاضر بله – صرفا باحضور مشمول ورويت گذرنامه وي وديعه استرداد مي گردد.
    13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟
    محدودیت خروج مجدد برای آنها لحاظ نمی گردد . و صرفا در صورت عدم ورود به موقع به داخل کشور ، حسب مورد ضبط وثیقه یا محدودیت خروج مجدد به مدت 6 ماه اعمال می گردد . از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .
    14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟
    معاونت ومظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .
    مصطفي

- فرآيند رسيدگي به درخواست خروج از كشور مشمول چيست؟ الف : ارائه اشتغال به تحصيل (دانشجويي و دانش آموزي ) به همراه وثيقه سفر مربوطه به وظيفه عمومي محل استقرار دانشگاه يا سكونت مشمول .
    ب : صدور وارسال مجوز خروج از كشور توسط سامانه وظيفه عمومي به پليس گذرنامه ناجا.
    پ : صدور گذرنامه يا تمديد آن توسط گذرنامه ناجا.
    16- آیا خروج از کشور دانشجویان در سنوات ارفاقی امکان پذیر می باشد؟
    بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد.
    17- در چه مقطع تحصیلی می توانیم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مجوز بگیریم؟
    طبق ماده (35) قانون خدمت وظیفه عمومی ، مشمولین دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی داخل یا خارج از کشورکه موردتایید وزارتخانه های علوم و بهداشت می باشند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصیل اشتغال دارند ، می توانند مشروط به اینکه دارای غیبت غیر موجه نباشند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند ، صدور معافیت تحصیلی خارج از کشور ماده فوق ، با سپردن وثیقه کامل امکان پذیر می باشد.
    مصطفي

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام دوستان
    ایا با پاسپورتی که با افرلتر میگیریم اجازه خروج داریم یا اخرش باید مدرکی به اداره گذرنامه بدیم تا بتونیم خارج بشیم؟ من یه جا دیدم برای کشورهایی که داخل ایران سفارت دارند تا 3ماه اجازه خروج داریم؟ این درسته ایا؟

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

با سلام،

ممنون می شوم اگر با بنده در رابطه زیر مشورت بدین که چه کاری را باید انجام بدم. ینده در سال 2011 در دانشگاهی در آمریکا در مقطع فوق لیسانس قبول شدم ولی به دلایل مالی و غیره نتوانستم تمام کنم و برگشتم ایران. در سال 2013 دریکی از دانشگاهای تهران مشغول یه تحصیل کردن شدم با روش تبدیل خارج به داخل در مقطع ارشد برق. الان که تمام شدم قصد دفاع از پایان نامه خود در دانشگاه آمریکا را دارم، ولی نمی دونم می شه رفت و گذرنامه گرفت یا خیر.
    ممنون

سلام دوستان ببخشید سوالی داشتم. قراره من و دختران کوچکم که مقیم کانادا هستیم تابستون بیاییم ایران. پاسپورتمون تا مهر ماه فقط اعتبار داره و باید برای برگشت حتما تمدیدش کنیم. با توجه به این که محل اقامت ما تو پاسپورت فعلی خارج از ایران درج شده آیا داشتن برگه رضایت همسر برای تمدید گذرنامه لازمه.... متاسفانه شوهرم قرار نیست با ما بیاد و تو کانادا هم سفارت نداریم و اگر بخواهم از دفتر حافظ منافع تو واشنگتن تمدید کنم یا وکالتنامه ؟؟ بگیرم فکر کنم خیلی طول بکشه چون سیتیزن هم نیستیم که بتونیم خودمون حضوری بریم واشنگتن؟
    اگر تجربه ای دارید ممنون می شم برام بنویسید.

Junior Member

ا سلام من پاسپورتم تا پایان اذر96اعتبار داره ولی میخواهم اواسط تیر برم کانادا ,تا پایان پاسپورتم هم ویزا دارم ولی باید از زمان خروج ,پاسپورت 6 ماه اعتبار داشته باشه برای عویضکردن پاسپورت اعتبار ویزا کانادام انتقال پیدا میکنه لطفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz1233 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید سوالی داشتم. قراره من و دختران کوچکم که مقیم کانادا هستیم تابستون بیاییم ایران. پاسپورتمون تا مهر ماه فقط اعتبار داره و باید برای برگشت حتما تمدیدش کنیم. با توجه به این که محل اقامت ما تو پاسپورت فعلی خارج از ایران درج شده آیا داشتن برگه رضایت همسر برای تمدید گذرنامه لازمه.... متاسفانه شوهرم قرار نیست با ما بیاد و تو کانادا هم سفارت نداریم و اگر بخواهم از دفتر حافظ منافع تو واشنگتن تمدید کنم یا وکالتنامه ؟؟ بگیرم فکر کنم خیلی طول بکشه چون سیتیزن هم نیستیم که بتونیم خودمون حضوری بریم واشنگتن؟
    اگر تجربه ای دارید ممنون می شم برام بنویسید.
    اگر چهار هفته تا رفتن به ایران فرصت دارید می تونید از دفتر حفاظت، گذرنامه هاتون رو از همین حالا تمدید کنید! خودشون میگن یک ماه طول می کشه اما همیشه زودتر انجام میشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

سلام دوستان.
    یه سوال در مورد تمدید گذرنامه داشتم.
    من دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم. گذرنامه هم قبلا گرفته بودم اما تاریخ انقضاش برج 12 امسال هست و بعدش باطل میشه.
    برای ویزا میخوام اقدام کنم. یکی از شرایط ویزا این هست که گذرنامه حداقل 1.5 سال مهلت داشته باشه که واسه من حدود 9 ماه مهلت داره فقط.
    الان میخواستم تمدیدش کنم و همون پروسه نامه از دانشگاه و گذاشتن وثیقه رو پیش برم. اما یه سوالی برای خودم پیش اومد که اگر میتونه کسی راهنمایی کنه.
    من الان بخوام برای خروج از کشور درخواست بدم مثلا یک بازه یک هفته ای اجازه بگیرم، نمیگن که تو که گذرنامه ات تا برج 12 اعتبار داره، پس لازم به تمدید نیست؟
    اگر کسی اطلاعی در این موضوع داره، پیشاپیش تشکر می کنم از وقتی که برای پاسخ میزاره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)