صفحه 158 از 171 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روزه که الان برگشتم ایران واسه دیدار خانواده و خودم آلمان دانشجو ام
    الان ایران پاسم گمشده
    کسی میدونه که چقدر طول میکشه تا یه پاس جدید بگیرم ؟ و چطور میشه فرآیند گرفتن پاس جدید رو سرعت بخشید ؟
    باید خیلی سریع برگردم آلمان اونجا فصل امتحاناتمه
    با تشکر از وقتی که میگذارید
    ببینید، اداره ی گذرنامه مدت زمان رسیدگی به گذرنامه ی گم شده تا زمان اجازه ی صدور مجدد شش ماهه. متأسفانه تنها راه اینه که به مدیریت گذرنامه (تهرانپارس) مراجعه کنید و با توضیح وضعیت اضطراریتون ازشون کمک بخواهید. تلاش کنید با بالاترین مقام ممکن صحبت کنید. یه نامه ی کتبی هم درباره ی درخواستتون همراهتون باشه. قاعده اش اینه که تنها برای سفر زیارتی یا استعلاجی یا با نامه ی وزارت علوم زودتر از شش ماه اجازه ی صدور مجدد میدن. اگر در وزارت علوم پرونده دارید (مثلن اگر با وثیقه خارج هستید) ببینید می تونید ازشون نامه بگیرید؟ چون فکر می کنم خیلی تاثیرگذار باشه. در عین حال به فکر هماهنگی با دانشگاه برای به تعویق انداختن امتحاناتتون به چند ماه دیگه باشید که اگر خدای نکرده درخواست تسریع گذرنامه به جایی نرسید با مشکلات کمتری روبرو بشید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

سلام.

دوستان اگه کسی خارج از کشور باشه و مشمول سربازی ایا میتونه بدون نامه معافیت حین تحصیل گذرنامشو تمدید کنه؟ به طور اخص راجع به دفتر حافظ منافع ایران در امریکا. کسی هست که این کارو کرده باشه؟ اخه تو سایتش گفته نامه معافیت رو میخواد! مرسی
    ... و هر که به خدا توکل کند، برایش کافی است...

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gebrahimi91 نمایش پست ها
    سلام.

دوستان اگه کسی خارج از کشور باشه و مشمول سربازی ایا میتونه بدون نامه معافیت حین تحصیل گذرنامشو تمدید کنه؟ به طور اخص راجع به دفتر حافظ منافع ایران در امریکا. کسی هست که این کارو کرده باشه؟ اخه تو سایتش گفته نامه معافیت رو میخواد! مرسی
    اگه پرونده ی دانشجویی شما در سامانه ی «تاک» مورد تایید وزارت علوم قرار بگیره دفتر حفاظت مشکل خاصی فکر نمی کنم داشته باشه. یکی از مدارک مورد نیاز برای تاک همین نامه ی معافیته. اگر اسکن اون نامه ی معافیتتون رو ندارید این دو راه رو پیشنهاد می کنم:
    یک. اگر نزدیکانتون در تهران هستند ازشون بخواین که به سازمان امور دانشجویان (میدان فردوسی) مراجعه کنند و بگن که میخوان از نامه ی معافیتتون یه کپی، یا با دوربین موبایلشون عکس بگیرند تا برای کارهای اداری شما براتون بفرستند. اگر شماره ی پرونده ی «نشا» ی شما رو همراه داشته باشند خیلی مفیده. به این ترتیب مشکل به کلی برطرف میشه.
    دو. اگر این کار دشواره می تونید یا از دفتر حفاظت منافع بپرسید و اگه اونا راهکار خاصی ارایه ندادند به همین اداره ی دانشجویان خارج زنگ بزنید و ازشون بپرسید که چه راه ساده ای برای این مشکل وجود داره.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

من همین ماه جاری (یعنی دی ماه 95) گذرنامه گرفتم. تجربه ام رو اینجا مینویسم، امیدوارم بدرد کسی بخوره.

من دانشجو و درحال استفاده از معافیت تحصیلی هستم. از دانشگاه پرسیدم گفتن برای گرفتن گذرنامه با هدف انجام سفر تفریحی باید حتماً از طریق سایت خدمات وظیفه عمومی (http://evazifeh.epolice.ir) اقدام کنم. روز 12 دی ماه 95 درخواست خروج از کشور رو توی سایت ثبت کردم (3500 تومن هزینه ثبت درخواست بود). بعد گفتن باید فرم درخواست خروج از کشور رو از روی سایت دانشگاه برداری و پر کنی و مراحل اداریش رو انجام بدی (امضای استاد راهنما و معاون آموزشی دانشگاه). این ها رو هم همون روز انجام دادم و تا آخر وقت اداری همون روز درخواست من توی سایت خدمات وظیفه عمومی از طرف دانشگاه تأیید شد. حالا باید وثیقه رو از توی سایت و بصورت آنلاین پرداخت می کردم. برای این کار نیاز به داشتن شماره حساب قوامین و 15 میلیون پول داخل اون حساب بود که خب من قبلاً انجامش داده بودم. روز 13 دی ساعت 13:30 پرداخت آنلاین رو انجام دادم. بعد از انجام پرداخت توی سایت نوشت درخواست شما برای سازمان نظام وظیفه ارسال خواهد شد و دقیقاً 24 ساعت طول کشید تا این کار انجام بشه. روز 14 دی ساعت 13:30 توی سایت نوشت درخواست شما به نظام وظیفه ارسال شد و از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. ساعت 9 شب همون روز (یعنی هفت هشت ساعت بعد) پیامک اومد که درخواست شما تأیید شد. منم فرداش (15 دی) اول وقت با مدارک لازم که قبلاً توی اینترنت سرچ کرده بودم رفتم پلیس+10 و کاراش رو انجام دادم (تقریباً صد و ده هزار تومن برای صدور گذرنامه باید از طریق دستگاه های POS همونجا باید پرداخت کنید). اونجا گفتن حداکثر تا 5 روز کاری گذرنامه به آدرس پستی که اعلام کردی ارسال میشه. روزی که من رفتم پلیس+10 چهارشنبه بود و خب حدس میزدم که تعطیلات آخر هفته هم به اون 5 روز اضافه میشه. روز یکشنبه 19 دی ساعت 10 صبح پیامک اومد که گذرنامه شما چاپ شد. قبلاً میدونستم که اگه نخواهی منتظر پست بمونی و بخوای حضوری بری از پست گذرنامه رو تحویل بگیری باید شناسه رهگیری مرسوله رو داشته باشی. سریع پا شدم حضوراً رفتم پلیس گذرنامه توی ستارخان و گفتم همچین پیامکی برای من اومده و شناسه رهگیریش رو میخوام (پلیس گذرنامه تا ساعت 13:30 فقط مراجعین رو راه میدن). شناسه رهگیری رو که گرفتم (فقط هم حضوری بهتون میدنش) رفتم توی سایت رهگیری مرسولات پستی (http://newtracking.post.ir) دیدم ساعت 11:59 تازه تحویل پست شده. از اداره پست میدون ولیعصر پرسیدم گفتن فردا صبح تحویل اداره پست همون منطقه ای که آدرس پستی بهش تعلق داره میشه. فرداش (یعنی 20 دی) ساعت 6:30 صبح توی سایت رهگیری پست نوشت مرسوله تحویل اداره پست منطقه شد. از اینترنت شماره اداره پست منطقه رو پیدا کردم و باهاشون تماس گرفتم. گفتن اگه تا ساعت 8 بیای میتونی بگیریش وگرنه تحویل مأمور پست میشه. سریع رفتم اونجا و خیلی راحت با ارائه کارت شناسایی تحویلش گرفتم. من که قصد خروج از کشور نداشتم. فقط مونده بود این که وثیقه رو پس بگیرم. درخواست خروج از کشور رو برای یک هفته داده بودم. شنیده بودم اگه قبل از رسیدن تاریخ پایان مجوز خروج، بری برای پس گرفتن وثیقه، گذرنامه ات رو ازت میگیرن. گذاشتم سه روز از تاریخ پایان مجوز گذشت (اگه سفر رو نرفته باشید 10 روز بیشتر برای معرفی خودتون وقت ندارید) بعدش رفتم نظام وظیفه (میدون سپاه) برای استرداد وثیقه. روز 27 دی ساعت 7:30 صبح اونجا بودم. تازه داشتن باز میکردن! اولین نفر کارم رو راه انداخت (سی ثانیه هم طول نکشید) و گفت تا 10 روز دیگه پول توی حسابته. گذرنامه رو هم بهم برگردوند. دو روز بعدش یعنی 29 دی ساعت 14 پول به حسابم واریز شد. به همین راحتی.

Junior Member

من میخوام سه ماه قبل از خروج از کشور پاسپورت بگیرم;شنیدم برای خروج باید یک سالی از تاریخ صدور پاسپورت گذشته باشه درسته؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farjam2013 نمایش پست ها
    من میخوام سه ماه قبل از خروج از کشور پاسپورت بگیرم;شنیدم برای خروج باید یک سالی از تاریخ صدور پاسپورت گذشته باشه درسته؟

نه بابا این چه حرفیه! از همون روزی که دریافتش می کنید قابل استفاده است.

مشکلی نیست. تمامی سفارت خانه/دفتر حافظ منافع ها موظف هستند به شهروندان ایرانی پاسپورت بدهند و یا آن را تمدید کنند. سوال خیلی بدیهی است، فرض کنید یه نفر جرمی/خلافی هم مرتکب شده باشد، بدون پاسپورت که نمی تونه برگرده!!

تو کیس شما که سربازی نرفتید هم مشکلی نیست، یه فرمی هست که باید پر کنید چرا سربازی نرفتید و بدون سربازی چطوری خارج شدید. مورد شما به نظر میاد این باشه که احتمالا مهر خروج موقت (علمی/زیارتی/تفریحی) گرفتید و معافیت موقتِ شما دیگه باطل شده الان. خلاصه، به هر دلیلی که مشکل سربازی داشته باشید بازهم پاسپورت شما رو تمدید می کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gebrahimi91 نمایش پست ها
    سلام.

سلام.
    من هرچی گشتم جواب دقیقی برای این سوالا پیدا نکردم. ممنون میشم کسی جواب بده یا بگه کجا میتونم جوابمو پیدا کنم.
    می خواستم بدونم اگه درخواست گذرنامه بدیم (سفر سیاحتی) ولی سفر نریم
    1-کلا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ ممکنه ممنوع الخروج بشیم برای 6 ماه حتی اگه پذیرش هم گرفتیم؟
    2-تا چه تاریخی باید اعلام کنیم که سفر نمی ریم؟ اگه اولش اعلام کنم 20 بهمن میرم مسافرت بعدش 19 بهمن برم بگم که نمی رم مشکلی داره؟
    3- وثیقه رو خودشون بر میگردونن یا باید بریم میدون سپاه بگیم که پس بدن؟
    مرسی.

سلام دوستان .
    یه سوال خیلی فوری و واجب داشتم لطفا جواب بدین ::
    من میخوام اردیبهشت برم ترکیه :
    1.مدت اعتبار پاسپورتم چقدره؟
    2. آیا اگه مثلا 20 روز باشه این زمان, من برگردم ایران باید دوباره گواهی اشتغال به احصیل بگیرم ؟ ینی چند بار مجوز دارم برم و بیام ؟ و هر بار مدتش چقدره و نیاز به کار خاصی داره تا دوباره بشه رفت؟
    ممنون

سلام. اخیرا کسی پاسپورتش رو تمدید کرده؟ چقدر زمان می بره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)