صفحه 11 از 171 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    اگه آدم خیلی عجله داشته باشه ..
    که داریم ;D
    ممنون! خوبه لااقل این گذرنامه رو با پست سفارشی می فرستن که امضای گیرنده رو نیاز داره، وگرنه باید دوباره می رفتیم مزاحم بقال سر کوچه می شدیم...!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

alicivil
    Guest

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

سلام :
    من پاسپورتم هنوز Expire نشده ولی مجوز خروج از نظام وظیفه را ندارم . می خوام ببینم آیا می تونم با همین پاس اول برم سفارت و برای ویزا اقدام کنم و بعد از اون وثیقه بذارم؟

اگه خیلی عجله دارید باید زنگ بزنید اداره گذرنامه اون شماره بارکدی که رو پاکت پستی خورده رو می ده بعد باید برید پست منطقه با توجه به بارکد و آدرستون پستچیتونو پیدا کنید از پستچیتون بگیرید این سریعترین راهشه چون اداره گذرنامه 3-4 روزه کارشو می کنه تحویل پست می ده معطلی اصلی ماله پست و خصوصا پستچیه. مثلا من که رفتم اداره پست یکی بود پاسشو 10 روز قبل به پستچی داده بودن هنوز نیومده بود تحویل بده. لا اقل تو اداره پست می تونید یه تلفنی از پستچیه بگیرید باهاش قرار بزارید. من که رفتم اداره پست داغ داغ همون موقع که از گونی پاکتا رو در آوردن گرفتم از پستچیمون.

Junior Member

دو روز بعد از اينکه مدارکتونو دادين به epolice برين اداره گذرنامه و بگين که عجله دارين. تنظيم ميکنن که واسه روز بعدش بارکد رو به خودتون بدن و برين از پست بگيرين که ميشه در مجموع 3 روزه گرفت.

Junior Member

نامه من حدود 3 ماه پیش توسط دانشگاه پست شده. منظورم نامه رونوشت به سربازیه. اما هنوز به دستم نرسیده. چون یکی از مدارک لازم برای اقدام جهت گذرنامه همین نامست، و از طرفیم من عجله زیادی برای گرفتن گذرنامم تا تاریخ معینی دارم، چه کار باید بکنم؟ آیا کسی وضعیت مشابه من داشته یا راهی به نظرش میرسه؟

مراحل درخواست تمديد گذرنامه در آمريكا چي هستش؟ به سايت پليس ايران كه مراجعه كردم توضيحي پيدا نكردم. فقط اينجا خوندم كه مداركي مثل كارت ملي و شناسنامه و ... رو بايد داشته باشيم و از طريق سفارت پاكستان در آمريكا اقدام كنيم. ميشه در مورد مراحلش بيشتر توضيح بديد. اينكه بايد مدارك رو پست كنيم ؟ و اينكه چقدر اين كار طول ميكشه؟

ممنون
    Do not mistake coincidence for fate

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    مراحل درخواست تمديد گذرنامه در آمريكا چي هستش؟ به سايت پليس ايران كه مراجعه كردم توضيحي پيدا نكردم. فقط اينجا خوندم كه مداركي مثل كارت ملي و شناسنامه و ... رو بايد داشته باشيم و از طريق سفارت پاكستان در آمريكا اقدام كنيم. ميشه در مورد مراحلش بيشتر توضيح بديد. اينكه بايد مدارك رو پست كنيم ؟ و اينكه چقدر اين كار طول ميكشه؟
    See Daftar.org

I did it last month and it is so easy. I went to the office in DC. It took only a couple of hours....z

The passport # is new, however they give the old one back and you need to keep it all the time.

for student who have registered in "vezarate olum" it is free. They also give you "Mohre khoruj" ....z

It's nt a big deal, specially if you will go there in person....z (if not, you need to mail all your documents.....)z
    Read, Think, then Talk....z

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alicivil
    سلام :
    من پاسپورتم هنوز Expire نشده ولی مجوز خروج از نظام وظیفه را ندارم . می خوام ببینم آیا می تونم با همین پاس اول برم سفارت و برای ویزا اقدام کنم و بعد از اون وثیقه بذارم؟
    اگر بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشه مشکلی نداره.

Junior Member

سلام

اگر با همین پاسپورت برم امریکا 4 سال دیگه بخوام برگردم مشکلی پیش نمیاد؟
    از دوستان اگر کسی تجربه ای داره بگه لط

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نه .. لازم نيست ! ... در ضمن اينكه فكر نكنم وقتي 2 سال اعتبار داره پاسپورتتون بتونين تمديدش كنين ..
    كلآ به پاسپورت ها 5 ساله اعتبار مي دن ... خيلي از كسايي كه مي رن امريكا بيشتر از 4 .. 5 سال اونجا هستند !
    مهم همون اعتبار شش ماه (كمتر يا بيشتر! ) ست موقع ويزا دادن ... !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)