صفحه 14 از 171 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

سلام
    من می خوام برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنم که غالبا 14 ماهه اعتبار می زنن. ولی از اعتبار پاسپورتم 13 ماه باقی مونده بنظرتون باید پاسپورتم رو تمدید کنم؟

اگه وقت دارین ، سعی کنین عوضش کنین. اینجوری فکر کنم دردسرش کمتره

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط richardharis
    سلام،
    پس اگر معاف بشیم مهر خروج به دفعات در همون پاسپورتی که مهر خروج یک بار زده شده میخوره؟ (با توجه به این که پاسپورت 4 سال دیگه منقضی میشه)
    the answer is Yes

Junior Member

من مشکل سربازی داشتم و بعد از گذاشتن وثیقه و... پاسپورتم رو گرفتم. حالا تو صفحه ی 6 گذرنامم زده "دارنده گذرنامه مجاز است از تاریخ 27/2/88 تا تاریخ 27/4/88 بدون پرداخت عوارض خروج برای یکبار از مرزهای مجاز کشور خارج شود." در صورتی که من برای ادامه ی تحصیل معافیت 4 ساله گرفتم و برای آخر مرداد هم می خوام از کشور خارج بشم و همه ی اینها تو اون نامه هایی که تو نظام وظیفه بهم دادن هم نوشته شده بود!!! کسی با موردی مثل من برخورد داشته که بگه باید چی کار کنم؟

دوستان عزیز اگر پاسپورت تموم بشه وایران نباشیم
    باید از سفارت ایران تو کشوری که هستیم اقدام کنیم؟ یا که دوباره از ایران و نظام وظیفه و وزارت علوم باید گذر کنیم

وقتی از 1 کشور مثلا مالزی پذیرش بگیری و وثیقه بزاری و از ایران خارج بشی بری مالزی-- از اونجا آزادی هر جا حال کردی ویزا بگیری بری و بیای؟؟ خطری وثیقه تو ایران و تهدید نمی کنه موقع برگشتن ؟

همیشه سفارت ها ویزا رو تو یه صفحه جدید میزنن دیگه ؟
    1- وقتی ویزای جدید می گیری، ویزا قبلیت که اعتبارم داشته که مشکلی براش پیش نمیاد؟
    2- معمولا سفارت ها هم مریض هستن میان دو -سه صفحه خالی ول می کنن از ویزا قبلیه.. ویزا جدیدشون و میزنن.. در این صورت اگه به ته پاسپورت برسیم.. برای ویزای جدید خودشون شعورشون می رسه تو صفحه خالی های قبلی بزنن
    یا باید پاسپورت جدید گرفت

.. ببخشید سوالای آخری احمقانه به نظر میاد ولی ابهم دارم دیگه
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity
    دوستان عزیز اگر پاسپورت تموم بشه وایران نباشیم
    باید از سفارت ایران تو کشوری که هستیم اقدام کنیم؟ یا که دوباره از ایران و نظام وظیفه و وزارت علوم باید گذر کنیم
    بله از سفارت ایران واقع در اون کشور

وقتی از 1 کشور مثلا مالزی پذیرش بگیری و وثیقه بزاری و از ایران خارج بشی بری مالزی-- از اونجا آزادی هر جا حال کردی ویزا بگیری بری و بیای؟؟ خطری وثیقه تو ایران و تهدید نمی کنه موقع برگشتن ؟
    فکر نمی کنم مشکلی باشه... نهایتا اگر جایی دیگه مقیم شدید یک گزارش به سفارت ایران می دید
    همیشه سفارت ها ویزا رو تو یه صفحه جدید میزنن دیگه ؟ بله

1- وقتی ویزای جدید می گیری، ویزا قبلیت که اعتبارم داشته که مشکلی براش پیش نمیاد؟ نه خیر، اعتبار ویزا های قبلی به جای خود باقیست

2- معمولا سفارت ها هم مریض هستن میان دو -سه صفحه خالی ول می کنن از ویزا قبلیه.. ویزا جدیدشون و میزنن.. در این صورت اگه به ته پاسپورت برسیم.. برای ویزای جدید خودشون شعورشون می رسه تو صفحه خالی های قبلی بزنن
    یا باید پاسپورت جدید گرفت احتمالا باید پاسپورت جدید بگیرید، تا توالی زمانی ویزا حفظ بشه

.. ببخشید سوالای آخری احمقانه به نظر میاد ولی ابهم دارم دیگه
    ممنون
    Life salutes you when you make others happy

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity

ممنون
    نه مهم نیست.... اونا خودشان هر جا خالی می زنند.. برای من پیش اومده......
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

از وزارت علوم برای سفر علمی نامه گرفتم ولی چیزی در مورد عوارض خروج ننوشته، حالا باید 40000 تومن رو بریزیم؟ کسی اطلاع داره؟

Junior Member

سلام،

من الان منتظر clearance هستم. پاسپورتم 14 ماه بیشتر اعتبار نداره، میخوام ببینم بهتره الان برم پاس جدید بگیرم یا بذارم وقتی رفتم آمریکا؟ کسی هست که این کارو تو آمریکا کرده باشه یا بدونه چقدر دردسر داره و هزینش چقدر زیادتر میشه؟
    بعد این که اگه الان این کارو بکنم وقتی برای pick up ویزا برم مشکلی برام پیش نمیاد؟ من آنکارا اقدام کردم برای ویزا. کسی میدونه که اگه هم پاس قدیمی و هم جدید رو ببریم و قضیه رو توضیح بدیم گیر میدن یا نه؟
    چندتا سوال در مورد خود گذرنامه جدید گرفتن هم دارم. آیا شماره گذرنامه حتما عوض میشه؟ چقدر طول میدن تا انجام بدن و چقدر هزینش هستش؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_84
    از وزارت علوم برای سفر علمی نامه گرفتم ولی چیزی در مورد عوارض خروج ننوشته، حالا باید 40000 تومن رو بریزیم؟ کسی اطلاع داره؟
    عوارض خروج را وقتی با نامه برای زدن مهر خروج در پاسپورت به اداره گذرنامه می رید، در همون مهر عنوان میشه نه در نامه. ( البته اگر پاسپورت داشته باشید و اگر نه که مبلغ صدور گذرنامه و پروسه اون سر جاش هست..)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)