صفحه 152 از 171 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر ، یک سوالی از دوستان صاحب فن داشتم ، من اوایل بهمن ماه دفاع میکنم از پایان نامه ارشدم . مشکلی که الان دارم اینه که برای ترم اسفند ماه برای مقطع دکتری پذیرش گرفتم ولی شک دارم که آیا پاسپورتم به موقع آماده میشه یا نه . چون که معمولا دو هفته ای میکشه که کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم یعنی آخرای بهمن تازه مدارک فارغ التحصیلی میرسه دستم و تا بخوام ببرم برای گرفتن گذر نامه حتی اگه 2 هفته ای آماده بشه میشه اواسط اسفند ولی من حداکثر تا 5 اسفند باید اون کشور باشم ... واقعا نمیدونم باید چی کار کنم توی این مدت ، تاحالا کسی همچین موقعیتی داشته ؟
    سلام دوست عزیز، تا جایی که من اطلاع دارم برای گرفتن گذرنامه شما به مدارک تحصیلی احتیاجی ندارید. اگر الان در حال تحصیل هستید. همین روزا برید از واحد مربوط گواهی اشتغال به تحصیل برای نظام وظیفه بگیرید، بعد برید اونجا و در خواست اجازه خروج کنید. بعدش شکا رو میفرستن داره گذرنامه با پلیس + 10 تا پاسپورت بگیرید. پاسو که گرفتید خارج نشید و بعد مدت تعیین شده برید وصیغه ای که گذاشتید رو آزاد کنید. کل این پروسه تا وقتی که پاستونو بگیرید کمتر از 3 هفته طول میکشه.
    بعد از فارق التحصیلی هم اصل نامه پذیرش رو ببرید امور دانشجویان، اگر در رده بندی جزء الف و ب باشد تایید میکنن، مفرستن نظام وظیفه، اومجا معافیت ثبت میشه، میفرستن اداره گذرنامه اجازه خروج و تو سیستم برای پاستون ثبت میکنن، بعدم میرید به سلامت اگه ویزا هم دارین و اوکی باشه. پیس او کیک!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esepideh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگه يه ويزاي معتبر در پاسپورتمون داشته باشيم ولي بخواهيم يك پاسپورت جديد بگيريم ، تكليف ويزا معتبره چي ميشه؟
    ممنون
    سلام، ویزا تا تاریخی که معتبره، معتبر میمونه ختی اگه پاس منقضی بشه. برای اینکه مطمئن بشید میتونید ایمیل بزنید به سفارتی که ویزاتون رو داده و ازشون سوال کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان من 10 سال پیش با برای سف به دبی پاسپورت گرفتم!
    الان بعد از اون همه وقت که پاسپورتم گم شد و .... و میخام از کشور خارج شم، آیا سوابق خروچ از کشورم و اطلاعاتشو در پاسپورت جدید میزنن؟ اصلا یه همچین چیزی داریم، که بفهمند 10 سال پیش کجا رفتم؟ الان که میخام مجدد گذرنامه بگیرم؟
    این برام تو دانشگاه مقصد و هنگام گرفتن ویزا مهمه! نمیخام بفهمند که 10 سال پیش کجا رفتم و سفر کردم!
    ببخشید سوالم شاید بد باشه و ساده.
    مرسی
    سلام، سوابقتون رو در پاس جدید نمیزنن. اما اگر کشوری که میخوایید برید و کشوری که 10 سال پیش رفتین و میخوایین کسی نفهمه، یکی باشه و یکی از کشورای معروف مثل آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و ... که مهاجر پذیرن باشه، خیلی بستگی به آفیسر داره که بفهمه شما قبلا رفتید یا نه. تا جایی که من اطلاع دارم اطلاعات ویزا بعد از پنج سال بایگانی میشن، یعنی در حالت عادی کسی نمیفهمه شما ویزا رو داشتید، مگر اینکه خودتون توی فرم ذکر کنید یا اینکه آفیسر بره و اسم شما رو سرچ کنه توی دیتا بیس. بازم بهتر پرسه جو کنید و اینکه همیشه صادق بودن بهتره. پیس اوت!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lPooyaNl نمایش پست ها
    سلام ، منم سوال این دوستمون رو داشتم ، می خواستم ببینم با داشتن ویزای دانشجویی از ایتالیا اگه حالا بخوایم برای آلمان اقدام کنیم ، مشکلی در صدور ویزا پیش میاد ؟؟
    از دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم پاسخ بدن.
    سلام، فکر میکنم شما سوال دوستمون که پستشون رو نقل قول کردید رو اشتباه متوجه شدین. به هر حال من پاسخ شما رو میدم.
    شما در صورتی که ویزای ایتالیا رو داشته باشید و پروندتون در سفارت ایتالیا بسته شده باشه(دقت کنید بسته شده باشه، یعنی جواب ویزا اومده و شما مدارک و پاسو گرفتین و دیگه کایری ندارین اونجا)، میتونید برای ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنید. برای اینکه مطمئن بشید، میتونید به سفارت آلمان هم ایمیل بزنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamnj نمایش پست ها
    من هم شرايط مشابه اين دوستمون دارم كه تا حدودي كاراي فارغ التحصيلي رو انجام دادم و فقط مونده سه واحد معرفي به استاد كه سه روز ديگه امتحان بدم!
    با اين شرايط براي تمديد گذرنامه اي كه كمتر از هشت ماه اعتبار داره چطور ميتونم از امور مشمولين نامه بگيرم و بايد چكار كنم ، اگر ممكنه بيشتر راهنمايي بفرماييد ، ممنون
    سلام، ببینید به صورت قانونی، تا زمانی که تمام نمرات شما در کارنامه وارد نشده (شما سه درس دارید که هنوز نمرشون وارد نشده درسته؟)، شما دانشجو هستید، میتونید از دانشگاه نامه بگیرید و برید نظام وظیفه و درخواست تمدید پاسپورت بدید. من دقیقا اطلاع ندارم که با توجه به اینکه پاس شما تا 8 ماه دیگه اعتبار داره، تمدید میکنن یا نه، چون برای اکثر ویزا های توریستی پاس با اعتبار حداقل 6 کافیه، برای ویزای بلند مدت (دانشجویی) هم شما میتونید برید، بعد اونجا وقتی اعتبار پاس رو به اتمام بود برید و از سفارت ایران در اومجا درخواست تمدید بدید.
    حالا اگر تا چند ماه دیگه که اعتبار پاس میاد زیر 6 ماه و اون موقع تمدید میکنن، شما بهتر از استادتون بخوایین که نمره درستون رو تا اون موقع وارد نکنن تا شما فارق التحصیل نشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ranaldo نمایش پست ها
    دوستان من الان ترم ۴ کارشناسی ام.
    می خوام گذرنامه بگیرم.
    مراحلش چی هست؟وثیقه هم می خواد فقط برا گزفتن خود گذرنامه؟
    سلام،
    1. میرید بخش مشمولان دانشگاه و میگید اجازه خروج میخوام و کاراشو میکنید
    2. میرید نظام وظیفه (میدون سپاه) نامه دانشگاه رو میدید و میگید پاس هم ندارم و کاراشو میکنید
    3. شما رو یا میفرستن اداره گذرنامه (ستارخان) یا پلیس +10 (همه جا) که نامه ای که بهتون دادن رو بدید و کاراشو بکنید
    4. پاس میاد در خونتون
    من راجع دو تا چیز مطمئن نیستم؛ یکی اینکه برای صدور پاس هم ازتون وصیغه رو بگیرن یا نه (که یحتمل نمیگیرن) و دوم اینکه مدت زمانی که اجازه میدن خارج بشین رو همون موقع که پاسو صادر کردن میزنن یا باید بعد اینکه پاس اومد برین نظام وظیفه دوباره و اونموقع تو سیستم بزنن و شمارو بفرستن اداره گذرنامه دوباره. این دوتا رو به هر حال وقتی رفتین نظام وظیفه میتونین بپرسید از افسری که کارتون رو انجام میده. فقط یک نصیحت اینکه صبح بسیر زود برین نظام وظیفه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    سلام؛
    دو سال پیش پذیرش داشتم ولی ویزا نگرفتم و بدلیل خدمت سربازی اون موقع اداره گذرنامه پاسپورتمو گرفت که البته تا سال 1397 اعتبار داشت.
    حالا باید من پاسپورت قبلیو از گذرنامه بگیرم؟! چیکار کنم؟!
    سلام، اگر معافیت تحصیلی دارین باید برین نظام وظیفه اونجا از باجه مخصوص نامه بگیرید برید اداره گذرنامه و پاسو پس بگیرید. اگر پایان خدمت دارید، مستقیم برید اداره گذرنامه و پاستونو پس بگیرید.

سلام. دوستان من چند روز پیش یه افر از کانادا دریافت کردم برای پاییز. شروع ترم 1 سپتامبره. الان در حین خدمتم و باید برای معافیت تحصیلی اقدام کنم و بعد از انجام پروسه دریافت گذرنامه و گرفتن ویزا اقدام کنم. حالا سوال من اینه که:1) تو این مدت باقیمونده من می رسم کارامو انجام بدم یا به فکر دیفر باشم؟2)اصلا هر کدوم از این مراحل دقیقا چقدر طول میکشه(اقدام برای معافیت تحصیلی-گرفتن وقت سفارت- دریافت ویزا)3)در نهایت کسی هست بدونه که میشه به جای پول نقد ضمانت بانکی یا سند گرو گذاشت؟پروسه اش چقد طول میکشه.خیلی ممنون از دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_gh12 نمایش پست ها
    سلام. دوستان من چند روز پیش یه افر از کانادا دریافت کردم برای پاییز. شروع ترم 1 سپتامبره. الان در حین خدمتم و باید برای معافیت تحصیلی اقدام کنم و بعد از انجام پروسه دریافت گذرنامه و گرفتن ویزا اقدام کنم. حالا سوال من اینه که:1) تو این مدت باقیمونده من می رسم کارامو انجام بدم یا به فکر دیفر باشم؟2)اصلا هر کدوم از این مراحل دقیقا چقدر طول میکشه(اقدام برای معافیت تحصیلی-گرفتن وقت سفارت- دریافت ویزا)3)در نهایت کسی هست بدونه که میشه به جای پول نقد ضمانت بانکی یا سند گرو گذاشت؟پروسه اش چقد طول میکشه.خیلی ممنون از دوستان
    سلام دوست عزیز، تبریک بابت پذیرش. در مورد مدت زمانی که طول میکشه تا بتونید ویزای کانادا بگیرید من اطلاعی ندارم. اما پروسه معافیت تحصیلی گرفتن فک نمیکنم در بدترین حالت بیشتر از 10 روز کاری طول بکشه با وصیغه ریالی البته، اگر بخوایید سند بزارید، بسته به اینکه ملکتون کجاست و کار اداریش به کجا میفته ممکنه 2-3 هفته کار داشته باشه. در هر صورت، فکر میکنم شما میتونید با تاخیر هم برسید اونجا تا اوایل اکتبر حتی. هم اینو از دانشگاه بپرسید، هم از طریق سایت مربوط ببینید که اولین وقت خالی برای سفارت کی هست و چه مدارکی باید آماده کنید، اینها رو که بدونید مطمئنا دستتون میاد که چقر وقت لازم دارید و آیا اصلا میرسید این پاییز برید یا نه.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط snaans نمایش پست ها
    سلام جدا کسی جواب سوالم را نمیدانست؟
    سلام، تا جایی که من اطلاع دارم تاریخ اعتبار ویزا جدای از پاس هست و تا وقای که اعتبار داره مورد قبول هست حتی اگه تاریخ اعتبار پاس گذشته باشه. معمولا پاس جدید که گرفته میشه به همون کنسولگری که ویزا رو صادر کرده داده میشه تا روی پاس جدید هم بچسبونن. اگه یه ایمیل به کنسولگر بزنید و ازشون سولا کنید فکر کنم خیالتونو راحت میکنن. چه سوراخ بشه پاس قدیم چه نشه هم هم (نبرید با خودتون بگید گم کردم!) فکر نمیکنم فرقی داشته باشه. گود لاک!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)