صفحه 153 از 171 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Janathan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، تبریک بابت پذیرش. در مورد مدت زمانی که طول میکشه تا بتونید ویزای کانادا بگیرید من اطلاعی ندارم. اما پروسه معافیت تحصیلی گرفتن فک نمیکنم در بدترین حالت بیشتر از 10 روز کاری طول بکشه با وصیغه ریالی البته، اگر بخوایید سند بزارید، بسته به اینکه ملکتون کجاست و کار اداریش به کجا میفته ممکنه 2-3 هفته کار داشته باشه. در هر صورت، فکر میکنم شما میتونید با تاخیر هم برسید اونجا تا اوایل اکتبر حتی. هم اینو از دانشگاه بپرسید، هم از طریق سایت مربوط ببینید که اولین وقت خالی برای سفارت کی هست و چه مدارکی باید آماده کنید، اینها رو که بدونید مطمئنا دستتون میاد که چقر وقت لازم دارید و آیا اصلا میرسید این پاییز برید یا نه.
    موفق باشید.
    ممنون از اینکه پاسخ دادین.

Junior Member

سلام مرسی اما منظور سوالمو نفهمیدید.
    اعتبار پاسپورت یکی 8 ماهه و اعتبار ویزاش هم 8 ماهه و اون این هفته میره ایران و میخواد در ایران پاسپورتشو عوض کنه (چون هم زمان و هم قیمت و هم دردسرهاش کمتره) و مسلما این پاسپورت جدید ویزا نداره و اون اومدنش با ایران با اون ویزای قبلیش و پاسپورت قبلیش انجام شده است. خوب حالا این پاسپورت را من تا جایی که یادمه موقع تعویض پاسپورت اگه ویزای معتبر باشه پانچ نمی کردند چون گسی گه برای سفر موقت اومده است میخواد پاسپورت جدیدشو بگیره و بره مثلا کانادا و اونجا باز درخواست ویزای جدید بکنه. ولی خوب اون میترسه که پاسپورتشو پانچ کنند و نتونه برگرده کانادا؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Janathan نمایش پست ها
    سلام، تا جایی که من اطلاع دارم تاریخ اعتبار ویزا جدای از پاس هست و تا وقای که اعتبار داره مورد قبول هست حتی اگه تاریخ اعتبار پاس گذشته باشه. معمولا پاس جدید که گرفته میشه به همون کنسولگری که ویزا رو صادر کرده داده میشه تا روی پاس جدید هم بچسبونن. اگه یه ایمیل به کنسولگر بزنید و ازشون سولا کنید فکر کنم خیالتونو راحت میکنن. چه سوراخ بشه پاس قدیم چه نشه هم هم (نبرید با خودتون بگید گم کردم!) فکر نمیکنم فرقی داشته باشه. گود لاک!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط snaans نمایش پست ها
    سلام مرسی اما منظور سوالمو نفهمیدید.
    اعتبار پاسپورت یکی 8 ماهه و اعتبار ویزاش هم 8 ماهه و اون این هفته میره ایران و میخواد در ایران پاسپورتشو عوض کنه (چون هم زمان و هم قیمت و هم دردسرهاش کمتره) و مسلما این پاسپورت جدید ویزا نداره و اون اومدنش با ایران با اون ویزای قبلیش و پاسپورت قبلیش انجام شده است. خوب حالا این پاسپورت را من تا جایی که یادمه موقع تعویض پاسپورت اگه ویزای معتبر باشه پانچ نمی کردند چون گسی گه برای سفر موقت اومده است میخواد پاسپورت جدیدشو بگیره و بره مثلا کانادا و اونجا باز درخواست ویزای جدید بکنه. ولی خوب اون میترسه که پاسپورتشو پانچ کنند و نتونه برگرده کانادا؟
    سلام، من منظورتون رو متوجه شدم، شاید بد توضیح دادم. ببینید اون شخصی که میگید، میاد ایران و درخواست گذرنامه جدید میده، گذرنامه جدید که صادر شد، چه قبلی پانچ بشه و چه نشه (من میدونم فرقی نداره ولی شما از خود سفارتی که ویزا رو صادر کرده بپرس) پاس جدید به همراه پاس قدیم که توش ویزای معتبر داره رو میبرید میدید به همون سفارتی که ویزا رو داده و اونا همون ویزا رو تو پاس جدید میزنن. بعدشم مسافرتون با پاس جدید و ویزای توش که هنوز معتبره میرن کانادا مشکلی هم پیش نمیاد. بهترین کار برای شما همونطور که گفتم تماس با سفارتی هست که ویزا رو داده تا براتون توضیح بدن که چه باید کرد.

سلام دوستان. وقتتون بخیر.

آیا برای افرادی که از طریق معرفی بنیاد نخبگان، در حال انجام پروژه ی جایگزین خدمت هستند، امکان گرفتن گذر نامه وجود داره؟ مراحلش به چه صورته؟

ممنون

سلام خسته نباشید
    اونایی که تجربه دارند ممنون میشم پاسخ بدند
    شخصی که مشمول هست و دانشجو هم هست میخواد پاسپورت توریستی بگیره چند روز طول میکشه پاسپورتش بیاد؟؟

Junior Member Air آواتار ها

دوستان یه سوال دارم
    کسی فارغ التحصیل شده و هنوز اعزام نشده میتونه برای دریافت گذرنامه اقدام کنه؟
    بدون غیبتم هست

سلام دوستان.
    آیا وقتی حدود یک ماه از اکسپایر شدن گذرنامه ام گذشته، الان باید برای تمدید اقدام کنم یا صدور گذرنامه ی جدید؟ فرمها و مدارکش فرق میکنه؟ و آیا پاسپورت قبلیمو ازم میگیرن بهم پس میدن؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamfirozi نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    اونایی که تجربه دارند ممنون میشم پاسخ بدند
    شخصی که مشمول هست و دانشجو هم هست میخواد پاسپورت توریستی بگیره چند روز طول میکشه پاسپورتش بیاد؟؟
    سلام،
    ببینید یه سری کارها رو باید دانشگاه انجام بدید، یه سری نظام وظیفه و یه سریم پلیس + 10، بعدش هم یه مدت طول میکشه تا پاس جدید براتون پست بشه.
    اگر کارهاتون بدون گیر انجام بشه تو دانشگاه و نظام وظیفه و پلیس + 10، و 15 میلیون رو هم داشته باشید تو کارت، بیشتر از یک هفته طول نمیکشه. برای پاسپورت هم اگر خوش شانس باشید یک هفته ای میاد. به نظر من نهایت 3 هفته از بسم الله تا اینکه پاس دستتون باشه طول میکشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Air نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم
    کسی فارغ التحصیل شده و هنوز اعزام نشده میتونه برای دریافت گذرنامه اقدام کنه؟
    بدون غیبتم هست
    سلام،فارق التحصیل شده نمیتونه اجازه خروج بگیره چون دیگه دانشجو محسوب نمیشه. اگر شما تو بازه یک ساله از تاریخ فارق شدن هستین (یعنی غیبت ندارین) تنها راه برای خروجتون در صورتی که نخوایین درستون رو ادامه بدید یا عجله داشته باشید، گرفتن برگه سبز اعزام هست. الانا چون سرباز زیاد هست تاریخ اعزام شما ساله بعد خواهد افتاد یحتمل. از 45 روز قبل تر از تاریخ اعزامی که در برگه سبز قید میشه شما میتونید با گذاشتن وصیغه خارج بشید، مثل دانشجویی. اگر میخوایید ادامه تحصیل هم بدید و پذیرش هم دارید (چه داخلی و چه خارج که مورد قبول وزارت علوم هست) و فرصتش هم دارید (نباید بیشتر از یک بار انصراف داده باشید) باز میشه برگه سبز رو گرفت، اگه تاریخش دور بود که میرید سفر و برمیگردید بعد معافیت تحصیلی میگیرید، اگر تاریخش نزدیک بود و نمیشه کاری کرد پذیرش دانشگاه رو میبرید معافیت میگیرید و اعزامتون کنسل میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    آیا وقتی حدود یک ماه از اکسپایر شدن گذرنامه ام گذشته، الان باید برای تمدید اقدام کنم یا صدور گذرنامه ی جدید؟ فرمها و مدارکش فرق میکنه؟ و آیا پاسپورت قبلیمو ازم میگیرن بهم پس میدن؟
    ممنون
    سلام،
    وقتی گذر نامه اعتبارش تموم میشه، برای گذرنامه جدید درخواست میدید و گذرنامه قبلیتون رو هم میبرید. گذرنامه قبلی رو پانچ میکنن و گذرنامه جدید، بعد از پر کردن فرم ها (که همون فرم درخواست گذرنامست) براتون پست میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)