صفحه 154 از 171 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پرسش: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

درود به همگی؛
    پارسال پس از بازگشت به ایران و پس از اتمام تحصیلم (که با قرار وثیقه 16 میلیونی بود) برای شروع خدمت سربازی پاسپورتم رو تحویل دادم (که این پاسپورت تا 20 شهریور امسال-95 اعتبار داشت).
    چند روز پیش خدمتم تمام شد. حالا می خوام تا 1 ماه آینده حتماً به خاطر کارای اپلای پاسپورت جدید بگیرم (یعنی پاسپورت قبلی رو بگیرم و بعد اقدام به تعویض کنم- چون 2 ماه دیگه بیشتر اعتبار نداره).
    و مشکل اصلی من این است که معلوم نیست کارت پایان خدمتم کی به دستم برسه. دنبال یک پیشنهاد راهگشا هستم،
    پیش پیش از راهنمایی سپاسگزارم؛

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

با سلام خدمت همه دوستان
    بنده ی مشکلی و ی سوال خیلی خیلی مهم دارم, ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنند
    من الان در یکی از دانشگاههای خارج از ایران مشغول تحصیل بدون بورس هستم و امسال برای بورس اقدام کردم و خداروشکر توانستم بورس بگیرم ولی متاسفانه طبق قانون این کشور کسایی که تو هر دانشگاهی داخل این کشور مشغول تحصیل هستند تا اتمام تحصیلاتشون نمیتونند از بورس استفاده کنند.
    بنابراین به دلیل وجود ویزای داخل پاسپورت اگر من بروم دانشگاه جدید ثبت نام کنم متوجه میشوند که من قبلا دانشجو بودم, پس تنها راه برای من اینه که پاسپورتم رو عوض کنم تا با شماره پاسپورت جدید ویزا بگیرم . حالا سوال من اینجاست که:
    1-ایا من برگردم ایران امکان تعویض پاسپورت وجود دارد و براحتی پاسپورت رو عوض میکنند؟
    2- برای تعویض پاسپورت چه دلیلی بیاورم تا پلیس قانع شود پاسپورت رو عوض کند؟
    با تشکر از همه دوستان

Junior Member

با سلام

من در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۴ در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. حالا چند روز پیش نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان در مقطع ارشد رو دریافت کردم. رفتم سامانه نشا تا برای دریافت معافی و گرفتن پاسپورت اقدام کنم. اما اونجا نوشته کسانی که در بعد از فرجه شش ماهه فارغ التحصیلی هستن باید دفترچه اعزام به خدمت داشته باشن. اما توی سایت نظام وظیفه نوشته تا یه سال بعد فارغ التحصیلی مهلت هست خودتون رو معرفی کنید و اگه دانشگاه قبول شدید لازم نیست برید معرفی کنید. حالا تکلیف من چیه؟ به حرف کی گوش کنم؟ الان من باید برم خودم رو معرفی کنم و برم دنبال کارای گرفتن دفترچه اعزام یا اینکه منظور سامانه نشا رو بد متوجه شدم؟
    خیلی ممنون میشم اگه من رو در این زمینه راهنمایی کنید. در ضمن اگه باید دفترچه اعزام بگیرم چقدر طور می کشه؟ و اینکه یه دفعه نگن مجبوری بری سربازی؟!!
    خلاصه اینکه الان کسانی که در مهلت یه ساله بعد از فارغ التحصیلی پذیرش می گیرن اما بیشتر از شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی شون می گذره، می تونن با همون نامه معرفی دانشگاه به نظام وظیفه که میگه کی فارغ التحصیل شدی برن پاسپورت بگیرن یا اینکه باید حتما قبلش برن دفترچه اعزام به خدمت بگیرن و بعدا برای معافیت تحصیلی و گذرنامه اقدام کنن؟

ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط rm1232002 نمایش پست ها
    با سلام

من در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۴ در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. حالا چند روز پیش نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان در مقطع ارشد رو دریافت کردم. رفتم سامانه نشا تا برای دریافت معافی و گرفتن پاسپورت اقدام کنم. اما اونجا نوشته کسانی که در بعد از فرجه شش ماهه فارغ التحصیلی هستن باید دفترچه اعزام به خدمت داشته باشن. اما توی سایت نظام وظیفه نوشته تا یه سال بعد فارغ التحصیلی مهلت هست خودتون رو معرفی کنید و اگه دانشگاه قبول شدید لازم نیست برید معرفی کنید. حالا تکلیف من چیه؟ به حرف کی گوش کنم؟ الان من باید برم خودم رو معرفی کنم و برم دنبال کارای گرفتن دفترچه اعزام یا اینکه منظور سامانه نشا رو بد متوجه شدم؟
    خیلی ممنون میشم اگه من رو در این زمینه راهنمایی کنید. در ضمن اگه باید دفترچه اعزام بگیرم چقدر طور می کشه؟ و اینکه یه دفعه نگن مجبوری بری سربازی؟!!
    خلاصه اینکه الان کسانی که در مهلت یه ساله بعد از فارغ التحصیلی پذیرش می گیرن اما بیشتر از شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی شون می گذره، می تونن با همون نامه معرفی دانشگاه به نظام وظیفه که میگه کی فارغ التحصیل شدی برن پاسپورت بگیرن یا اینکه باید حتما قبلش برن دفترچه اعزام به خدمت بگیرن و بعدا برای معافیت تحصیلی و گذرنامه اقدام کنن؟

ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدین
    سلام،
    با توجه به تجربه تقریباً مشابهی که خودم چند سال پیش داشتم و اینکه می دونم یک سال از نظر نظام وظیفه درست است، فکر می کنم شما نیاز به برگه اعزام نداری
    فقط باید یه نامه از وزارت علوم بگیری مبنی بر اینکه وزارت علوم دانشگاه و پذیرش مورد نظر رو در مقطع بعدی قبول داره و خواستار پذیرش قرار وثیقه شما از نظام وظیفه است
    بعد شما میری نظام وظیفه یک نامه برای بانک می گیری و بعد دوباره برمیگردی نظام وظیفه نامه بانک رو میدی و بعد نظام وظیفه یه نامه برای گذرنامه می ده مبنی بر اینکه مشکلی برای گرفتن پاسپورت شما نیست.
    در ضمن مبارک باشه و موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ویزای امریکا اقدام کردم و الان توی مدت کلیرنس هستم. میخوا م پاسپورتم رو عوض کنم. میخوام بدونم که با توجه به اینکه شماره پاسم عوض میشه برا ویزام مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگه هر دو رو بفرستم آیا ویزا رو روی پاسپورت جدیدم میزنن و شماره پاس جدیدم توی ویزا میخوره یا نه؟ آیا باید به سفارت خبر بدم؟
    ممنون از پاسختون
    در ضرابخانه ای که سکه میزنند یک سکه هم به نام تو شد شد نشد نشد

سلام دوستان
    من تاپبکی که مناسب باشه پیدا نکردم...چند روز پیش از دانشگاه امریکا پذیرش گرفتم اما نامه ی I-20 بهم ندادن و گفتن که باید پاسپورت داشته باشی. من تا حالا پاسپورت نداشتم و الان در فرجه ی یک ساله هستم(در واقه از یک سال هم گذشته اما به بهانه ی نتیجه کنکور ارشد فعلا دفترچه پست نکردم)دوستانی که نامه ی I-20 زو بدون پاسپپورت گرفتن میشه منو راهنمایی کنن؟؟
    با سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان من 10 سال پیش با برای سف به دبی پاسپورت گرفتم!
    الان بعد از اون همه وقت که پاسپورتم گم شد و .... و میخام از کشور خارج شم، آیا سوابق خروچ از کشورم و اطلاعاتشو در پاسپورت جدید میزنن؟ اصلا یه همچین چیزی داریم، که بفهمند 10 سال پیش کجا رفتم؟ الان که میخام مجدد گذرنامه بگیرم؟
    این برام تو دانشگاه مقصد و هنگام گرفتن ویزا مهمه! نمیخام بفهمند که 10 سال پیش کجا رفتم و سفر کردم!
    ببخشید سوالم شاید بد باشه و ساده.
    مرسی
    برای پارتنر اسپیکینگ درخواست داده بودم شما محبت کرده بودید و جواب داده بودید. اما من نمیتونم پیام خصوصی بدم به شما. ایدی اسکایپ من hassan.kgf هست. صبح ها ازادم من

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.jafari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای امریکا اقدام کردم و الان توی مدت کلیرنس هستم. میخوا م پاسپورتم رو عوض کنم. میخوام بدونم که با توجه به اینکه شماره پاسم عوض میشه برا ویزام مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگه هر دو رو بفرستم آیا ویزا رو روی پاسپورت جدیدم میزنن و شماره پاس جدیدم توی ویزا میخوره یا نه؟ آیا باید به سفارت خبر بدم؟
    ممنون از پاسختون
    باید به سفارت اعلام کنین کهچرا پاس را عوض کردید و در صورت منطقی بودن مثلا اتمام مدت پاسپورت و ... ویزای جدید روی پاس جدید خواهد خورد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayed2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    بنده ی مشکلی و ی سوال خیلی خیلی مهم دارم, ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنند
    من الان در یکی از دانشگاههای خارج از ایران مشغول تحصیل بدون بورس هستم و امسال برای بورس اقدام کردم و خداروشکر توانستم بورس بگیرم ولی متاسفانه طبق قانون این کشور کسایی که تو هر دانشگاهی داخل این کشور مشغول تحصیل هستند تا اتمام تحصیلاتشون نمیتونند از بورس استفاده کنند.
    بنابراین به دلیل وجود ویزای داخل پاسپورت اگر من بروم دانشگاه جدید ثبت نام کنم متوجه میشوند که من قبلا دانشجو بودم, پس تنها راه برای من اینه که پاسپورتم رو عوض کنم تا با شماره پاسپورت جدید ویزا بگیرم . حالا سوال من اینجاست که:
    1-ایا من برگردم ایران امکان تعویض پاسپورت وجود دارد و براحتی پاسپورت رو عوض میکنند؟
    2- برای تعویض پاسپورت چه دلیلی بیاورم تا پلیس قانع شود پاسپورت رو عوض کند؟
    با تشکر از همه دوستان
    تعویض پاسپورت فقط در صورتی میسر است که از تاریخ آن کمتر از یک سال شمسی باقی مانده باشد و یا مهر رد ویزا در آن باشد.

Junior Member

سلام دوستان یه سوال دارم من استانبول زندگی می کنم مدارک لازم برای تمدید پاسپورت از طریق کنسولگری چیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)