صفحه 162 از 171 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

سلام دوستان،
    من پذیرش دکترام همین دیروز اومده و برای دریافت CoE حتما باید پاسپورت داشته باشم. متأسفانه مشمول هستم (فارغ التحصیل شدم) و دارم کارای اداری لازم برای مشخص شدن وضعیت اعزام انجام میدم تا بتونم بعدش پاسپورت بگیرم. کسی اطلاع داره که آیا برای گرفتن پاسپورت حتما باید تاریخ اعزامم مشخص شه؟ یا می تونم با نامه پذیرش برم وزارت علوم و برای پاسپورت اقدام کنم؟
    خواهشمندم کمک کنین چون وقتم خیلی کمه ممنونم.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من پذیرش دکترام همین دیروز اومده و برای دریافت CoE حتما باید پاسپورت داشته باشم. متأسفانه مشمول هستم (فارغ التحصیل شدم) و دارم کارای اداری لازم برای مشخص شدن وضعیت اعزام انجام میدم تا بتونم بعدش پاسپورت بگیرم. کسی اطلاع داره که آیا برای گرفتن پاسپورت حتما باید تاریخ اعزامم مشخص شه؟ یا می تونم با نامه پذیرش برم وزارت علوم و برای پاسپورت اقدام کنم؟
    خواهشمندم کمک کنین چون وقتم خیلی کمه ممنونم.
    سلام
    با همون نامه پذیرش همه کارهاتون رو میتونید بکنید. اول کارای معافیت رو انجام بدید. بعد اگر تعهد خدمت دارید باید لغو تعهد کنید. بعد نامه به اداره گذرنامه رو از امور دانشجویان وزارت علوم بگیرید.

سلام بر دوستان

من برای ویزا کانادا 5 سال میخوام اقدام کنم . اعتبار پاسپورت بنده الان 2.5 سال هست تقریبا .

چه راه کاری رو پیشنهاد میکنید برای تعویض گذرنامه ؟ برم پلیس+10 یا برم اداره گذرنامه خیابان پاتریس لمومبا اونجا درخواست بدم ؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان. آقا عکس پاسپورت با ریش پروفسوری قبول نیس؟؟ چیکار باید کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

من خیلی این فروم و خوندم ولی جواب سوالم و پیدا نکردم.
    پاسپورت من 2 سال و نیم اعتبار داره و در حال حاضر منتظر ویزای تحصیلی کانادا هستم که 4 ساله خواهد بود. میخواستم ببینم میتونم درخواست صدور مجدد پاسپورت بدم که ویزامو توی اون پاسپورت بچسبونم؟ بدون این که پاسپورت قبلیم و تحویل بدم ، چون تا اون جایی که من میدونم سفارت باید دو تا پاسپورت و با هم مطابقت بده و بعد ویزا رو تو پاس جدید بچسبونه.
    کسی میدونه برای دریافت پاس جدید در حالی که پاس فعلیم 2 سال اعتبار داره چیکار باید بکنم؟

Junior Member

با عرض سلام،

ممکن است سوالم مرتبط با این تاپیک نباشد ولی تاپیک مرتبط را پیدا نکردم. من ویزای دانشجویی مولتی هم برای اسپانیا و هم انگلستان دارم. برای سفر بین این دو کشور پاسپورت من حداقل چه مدت باید اعتبار داشته باشد؟ برای سفر از اسپانیا یا انگلستان به ایران چطور؟ من کجا میتونم جواب این سوالات رو بگیرم؟

پیشاپیش ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام
    آیا این روند برای رفتن درسته؟
    با نامه پذیرش به وزارت علوم میرم و نامه معافیت تحصیلی ام رو برای پلیس +10 میگیرم، بعد با نامه این اداره به وزارت علوم برمیگردم و نامه معافیت رو برای دانشگاهم میگیرم. وقتی به دانشگاه برم برای خرید دانشنامه مشکلی ندارم. وقتی دانشنامه رو بگیرم میتونیم برم گذرنامه هم بگیرم و از کشور خارج شم
    اما من یه مشکلی دارم، الان پول خرید مدرک ندارم، میخوام یه سال برم اونجا درس بخونم، بعد یه سال برگردم مدرکم رو بخرم. آیا بدون خریدن مدرک از دانشگاه، اجازه خروج از کشور میدن؟ گذرنامه میتونم بگیرم؟ یا حتما باید مدرکم رو بخرم بعد از کشور خارج شم؟

تو انجمن تاپیکی درباره ضمانت نامه بانکی هست؟

با سلام
    برای تمدید گذرنامه به پلیس 10 مراجعه کردم و فرم های مربوطه را پر کردم.
    امکانش هست برای تسریع کار به اداره گذرنامه شهرارا هم مراجعه کنم؟
    یکی دو سال پیش این کار امکان پذیر بود

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط myousef نمایش پست ها
    من خیلی این فروم و خوندم ولی جواب سوالم و پیدا نکردم.
    پاسپورت من 2 سال و نیم اعتبار داره و در حال حاضر منتظر ویزای تحصیلی کانادا هستم که 4 ساله خواهد بود. میخواستم ببینم میتونم درخواست صدور مجدد پاسپورت بدم که ویزامو توی اون پاسپورت بچسبونم؟ بدون این که پاسپورت قبلیم و تحویل بدم ، چون تا اون جایی که من میدونم سفارت باید دو تا پاسپورت و با هم مطابقت بده و بعد ویزا رو تو پاس جدید بچسبونه.
    کسی میدونه برای دریافت پاس جدید در حالی که پاس فعلیم 2 سال اعتبار داره چیکار باید بکنم؟
    سلام
    من اطلاع ندارم این مساله برای شما برطرف شده یا خیر ولی روال کار به این صورت هست که شما به اداره گذرنامه مراجعه می کنید و فرم ابطال پاس رو پر می کنید و رئیس اداره گذرنامه معمولا موافقت می کنند و برخورد خوبی دارند. شما همین مشکل ویزا ی کانادا برای ایشون توضیح بدید. در ضمن تردد ها رو هم بررسی می کنند. بعد از موافقت رئیس اداره گذرنامه شما به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید در کمتر از یک هفته پاس جدید به شما تحویل میشه. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    من اطلاع ندارم این مساله برای شما برطرف شده یا خیر ولی روال کار به این صورت هست که شما به اداره گذرنامه مراجعه می کنید و فرم ابطال پاس رو پر می کنید و رئیس اداره گذرنامه معمولا موافقت می کنند و برخورد خوبی دارند. شما همین مشکل ویزا ی کانادا برای ایشون توضیح بدید. در ضمن تردد ها رو هم بررسی می کنند. بعد از موافقت رئیس اداره گذرنامه شما به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید در کمتر از یک هفته پاس جدید به شما تحویل میشه. موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه از اواسط تابستان 96 دیگه امکان تعویض گذرنامه زودتر از موعد(یعنی قبل از سپری شدن 4 سال از تاریخ صدور گذرنامه) نمی باشد.
    قبلا" افراد جهت تعویض زودتر از موعد گذرنامه تقریبا هر زمانی که مراجعه میکردند و دلایل مختلفی را برای تعویض عنوان میکردند با درخواست آنها موافقت میشد، مخصوصا" اگر مثلا نیمی از تاریخ اعتبار گذرنامه سپری شده شده بود.
    البته ناگفته نماند که الان نیز در شرایط خاصی می توان گذرنامه را زودتر از موعد تعویض کرد ولی بسیار بسیار سختگیری بیشتری نسبت به قبل انجام خواهد شد. و دیگر الان تاحتمال عویض گذرنامه به علت گرفتن ویزای بلند مدت کانادا تقریبا به صفر نزدیک است. موارد متعددی را در چندماه گذشته دیدم که به این منظور مراجعه کرده بودند و با درخواستشان موافقت نشده بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)