صفحه 166 از 171 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

سلام
    من میخوام پاسپورتمو تمدید کنم ولی از دانشگاه فارغ شدم و تو فاصله یکسال فرصت نظام وظیفه هستم.
    دقیقا باید چیکار کنم؟ حداکثر تا دو هفته دیگه لازمش دارم.

Junior Member

سلام وقت بخیر
    بنده متولد 30 تیر 73 هستم. ورودی بهمن 91 کارشناسی دانشگاه شریف و 31 تیر 97 فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر در کانادا هستم و study permit گرفتم و 13 شهریور 97 کلاس شروع شد و 9 شهریور 98 تمام میشه. تاریخ ابطال گذرنامه و study permit هم 9 اسفند است. بنده از 16 مرداد 97 مشمول شدم و وثیقه برای خروج گذاشتم و برنگشتم و تاریخ اعزام به خدمتم هم فروردین 98 است. اگر برای تمدید پاس اقدام کنم قبول می کنند؟ واقعا ممنون میشم جواب بدین چون برام حیاتی است.

سلام خسته نباشید من پاسپورتم مخدوش شده و اقدام کردم برای پاسپورت جدید منتها در پاسپورت قدیمی ویزا داشتم که تاریخش تموم شده بود اما برای ویزا جدید بدرد میخوره الان پاسپورت قدیمی تحویل اداره گذرنامه دادم میخواستم بدونم پاسپورت قدیم بمن تحویل میدن چطوری میتونم تحویل بگیرم ممنون

Junior Member

درود بر شما
    بنده از متعهدین به خدمت به آموزش و پرورش هستم و هشت سال دیگر تعهدم پایان می یابد.
    آیا همکنون می توانم برای دریافت پاسپورت اقدام کنم ؟

Junior Member

با عرض درود و خسته نباشید
    بنده گذرنامم گم شده و تاریخش 3 ماه باقی مانده و همچنین یک اسکن رنگی ازش دارم
    خواستم بپرسم راهی هست که درخواست بدم و بهم بدن اما شش ماه صبر نکنم؟ با تشکر ار شما

Junior Member

سلام
    برای تابستون و سفر علمی چه جوری می شه بیشتر از ۲۱ روز از کشور خارج شد‌؟

Junior Member

سلام

دوستان من خدمت سربازی نرفتم و اصلا اقدامی هم برای خدمت نکردم

به صورت غیر قانونی خارج از کشور شدم.

آیا با این شرایط سفارت یا کنسولگری ایران به من پاسپورت ایرانی میده ؟

کلا چگونه باید اقدام کنیم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط bigtel نمایش پست ها
    سلام

دوستان من خدمت سربازی نرفتم و اصلا اقدامی هم برای خدمت نکردم

به صورت غیر قانونی خارج از کشور شدم.

آیا با این شرایط سفارت یا کنسولگری ایران به من پاسپورت ایرانی میده ؟

کلا چگونه باید اقدام کنیم ؟

سلام،

بله! هر ایرانی حق دریافت گذرنامه داره.
    دوست عزیز به وضعیت شما "عابر غیرمجاز" اطلاق میشه. با جستجوی این کلیدواژه میتونید اطلاعات مفصلی در مورد شیوه ی درخواست و دریافت گذرنامه دریافت کنید.
    برای نمونه، مطلبی رو از سایت سفارت ایران در پاریس براتون اینجا درج کردم:

صدور گذرنامه عابرین غیرمجاز
    توضیح :
    متقاضیانی که به طور غیر مجاز (غیر قانونی) از کشور خارج شده اند و اكنون درخواست صدور گذرنامه ایرانی دارند می توانند با ارائه مدارك لازم طی دو مرحله (استعلام و صدور) گذرنامه خود را دریافت نمایند.

مدارك لازم برای مرحله اول(استعلام):
    1- تکمیل فرم درخواست عابر غیر مجاز از طریق سامانه تاک ( WWW.TAK.MFA.IR )
    2- اصل و یك نسخه تصویر روشن و خوانا از تمام صفحات شناسنامه (برای افراد بالای 15 سال سن شناسنامه باید عكس دار باشد) در صورت عكس دار نبودن شناسنامه ابتدا به بخش سجلات مراجعه فرمائید.
    3- گزارش كتبی متقاضی حاوی چگونگی خروج از كشور، نحوه اخذ اقامت و نوع آن با ذكر تاریخهای دقیق (روز، ماه، سال) خروج از ایران و ورود به خاك فرانسه به همراه یك نسخه تصویر آن
    4- تكمیل و ارائه یك نسخه فرم شماره 12 و فرم شماره 13
    5- دو قطعه عكس جدید (مخصوص گذرنامه) در اندازه 3.5 در 4.5 (سه و نیم در چهار و نیم سانتیمتر) ، رنگی ، تمام رخ با زمینه روشن، بدون كلاه و عینك (برای خانمها از 6 سال سن بالاتر با حجاب كامل اسلامی)
    6- پرداخت هزینه استعلام و هزینه جریمه خروج غیر مجاز بصورت جداگانه
    پس از دریافت پاسخ استعلام، با در دست داشتن مدارك لازم (مندرج در مرحله دوم) جهت صدور گذرنامه به بخش كنسولی سفارت مراجعه نماید.
    مدارك مورد نیازبرای مرحله دوم (صدور گذرنامه):
    - حضور متقاضی در بخش كنسولی سفارت
    - اصل ویك نسخه تصویر روشن و خوانا از تمام صفحات شناسنامه
    - یک نسخه تصویر روشن و خوانا از دو طرف كارت اقامت معتبر (اقامت یكساله / ده ساله/ ملیت(ناسیونالیته) / پناهندگی)
    - یك نسخه تصویر روشن و خوانا از دو طرف كارت ملی ایران
    هموطنانی كه تاكنون برای دریافت كارت شناسایی ملی اقدام ننموده اند بایدضمن مراجعه، مدارك خود را جهت صدور كارت ملی به بخش سجلات ارائه و رسید دریافت نمایند
    - دو قطعه عكس جدید (مخصوص گذرنامه) در اندازه 3.5 در 4.5 (سه و نیم در چهار و نیم سانتیمتر) رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، بدون كلاه و عینك
    (برای خانمها از 6 سال سن بالاتر با حجاب كامل اسلامی)
    - تكمیل یک نسخه فرم شماره 2
    - تكمیل پشت فرم شماره 2 برای دارندگان ملیت خارجی(كارت ناسیونالیته ) و برای دارندگان كارت پناهندگی
    - پرداخت هزینه صدور گذرنامه و هزینه تغییر محل اقامت از ایران به فرانسه (همراه با تكمیل و ارایه فرم شماره 5 و فرم شماره 6)
    - اصل و تصویر كارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
    - آقایان دارای 18 سال سن و بالاتر(تا سن50سالگی) كه كارت پایان خدمت یا معافیت دریافت نكرده اند (مشمولین به شرطی كه قبل از 29/12/1382 از ایران خارج شده باشند) باید بجای فرم شماره 6 نسبت به تكمیل و ارایه درخواست درج مهرخروج مشمولین(فرم شماره7)،یك قطعه عكس و پرداخت هزینه استعلام (فقط برای اولین بار) و هزینه صدور مهر خروجی مشمولین بصورت جداگانه اقدام نمایند.
    - اجازه كتبی شوهر برای خانمهای متاهل دارای همسر ایرانی (در صورتیكه خواستار تغییر محل اقامت از ایران به فرانسه باشند) و اجازه كتبی پدر برای فرزندان زیر18 سال(فرم شماره 5)، اجازه نامه باید با حضور شوهر/ پدر توسط مسئولین بخش گذرنامه سفارت گواهی شود.
    - پاكت تمبردار سفارشی با نشانی كامل متقاضی (در صورت تمایل ارسال گذرنامه با پست)

توضیحات مهم:
    1- در صورت نقص مدارك و یا امضاء نكردن پرسشنامه ها، همه مدارك بدون اقدام برگشت داده خواهد شد.
    2- تصویر مدارك هویتی مانند شناسنامه ، كارت ملی و كارت پایان خدمت/معافیت در صورتی به جای اصل آنها قابل پذیرش خواهد بود كه از طریق وزارت امور خارجه در تهران (ساختمان شماره3، اداره گذرنامه و روادید ،بخش مقیمین خارج از كشور) و یا دفاتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شیراز، تبریز، مشهد، ارومیه، اصفهان، قم، گیلان،كرمانشاه، زاهدان، بوشهر و اهواز برای این سفارت نمابر(فاكس) گردد.
    3- در صورتی که متقاضی دارای دو گذرنامه، کارت هویت و یا شناسنامه خارجی مختلف باشد می بایست ضمن تکمیل پشت فرم شماره 2 ، تصویر هر دو مدرک خارجی را ارایه نماید.
    4- چنانچه متقاضی گذرنامه خارجی خود را به دلیل پناهندگی کسب نموده باشد باید نسبت به تکمیل پشت فرم شماره 2 « اعلام ندامت از پناهندگی» اقدام نماید.
    5 - کلیه پرسشنامه ها و درخواستهای مربوط به صدور گذرنامه فرد زیر 18 سال سن باید توسط پدر و یا قیم قانونی وی امضاء شوند.
    6- چنانچه شوهر بانوی متقاضی تغییر محل اقامت فوت شده باشد ارایه اصل گواهی فوت شوهر و یا شناسنامه حاوی ثبت فوت الزامی است.
    7- چنانچه بانوی متقاضی تغییر محل اقامت مطلقه باشد ارایه اصل سند طلاق و یا شناسنامه حاوی ثبت طلاق الزامی است. بدیهی است تغییر محل اقامت و صدور مجوز خروج فرزندان زیر 18 سال سن منوط به ارایه مجوز رسمی پدر یا حکم صادره از سوی دادگاه ذیصلاح ایران می باشد.
    8 - بانوان ایرانی متقاضی تغییر محل اقامت که با مرد خارجی ازدواج نموده اند نیازی به ارایه مجوز شوهر ندارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام دوستان
    من نامه کاندیشنال آفر ام از دانشگاه امده، اما برای ان کاندیشنال شدن نیاز به پاپسورت دارم. یعنی باید حتما بفرستم.
    امروز رفتم +10 میگن که باید اول دفترچه خدمت پر کنم، بعد درخواست معافیت تحصیلی بدم، بعد وثیقه بذارم، بعد برم پاپسپورت بگیرم. درسته این روند؟
    من تو یک سال معافیت بعد کارشناسی ارشدم هستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن این تاپیک هنوز اعتبار داره؟ چون از تاریخ پستش خیلی میگذره.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%B1%D8%AA

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ChandlerBing نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نامه کاندیشنال آفر ام از دانشگاه امده، اما برای ان کاندیشنال شدن نیاز به پاپسورت دارم. یعنی باید حتما بفرستم.
    امروز رفتم +10 میگن که باید اول دفترچه خدمت پر کنم، بعد درخواست معافیت تحصیلی بدم، بعد وثیقه بذارم، بعد برم پاپسپورت بگیرم. درسته این روند؟
    من تو یک سال معافیت بعد کارشناسی ارشدم هستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن این تاپیک هنوز اعتبار داره؟ چون از تاریخ پستش خیلی میگذره.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%B1%D8%AA

سلام دوست عزیز،
    همین امروز با اداره اعزام با هزینه‎ی شخصی تماس بگیرید!
    علت: قانون کلی این هست که "پذیرش مشروط" مورد قبول نیست و اجازه خروج داده نمیشه.

اما اگه موفق شدین موافقتشون رو جلب کنید، بسته به شرایط وارد همین پروسه ی فوق الذکر باید بشید با این تفاوت که نیازی به ارسال دفترچه ی آمادگی به خدمت نیست.

روند معافیت تحصیلی و دریافت گذرنامه از اداره ی اعزام با هزینه ی شخصی و بلافاصله پس از دریافت پذیرش شروع میشه، چند رفت و آمد بین بانک و نظام وظیفه میکنید و در نهایت یک نامه خطاب به اداره ی گذرنامه صادر میشه و تازه در این زمان هست که شما به +10 مراجعه میکنید.

توضیح تصویری روند کار:
    http://nesha.saorg.ir/nesha/mosharek...6d4b3769b87b17

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)