صفحه 169 از 171 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

سلام

پاسپورت اولی من سال 2014 صادر شده بود و بعد از باطل شدن پاسپورت قبلی، 10 روز پیش در یکی از مراکز پلیس +10، درخواست پاسپورت جدید دادم که امروز به دستم رسید.
    فقط دو جمله توی کاغذ داخل پاکت پاسپورت نوشته شده که این جملات جدید هستن و توی پاکت پاسپورت قبلیم نبودن.

اجازه خروج از کشور برای شما به شرح زیر است:
    1) دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور، بدفعات از مرزهای مجاز کشور خارج شود.
    2) خروج از کشور با گذرنامه مهر سبز بلامانع است.

کسی از دوستان میدونه که این دو جمله، مخصوصا جمله دوم و عبارت "گذرنامه مهر سبز" برای چی نوشته شدن؟ آیا این نوعی از محدودیت هست؟
    درضمن من کارت معافیت دائم دارم و پاسپورت قبلی من آزاد و بدون هر نوع محدودیتی بود و ازش برای سفر به اروپا هم استفاده کرده بودم.

ممنونم

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط UnitedWorldGo نمایش پست ها
    سلام

پاسپورت اولی من سال 2014 صادر شده بود و بعد از باطل شدن پاسپورت قبلی، 10 روز پیش در یکی از مراکز پلیس +10، درخواست پاسپورت جدید دادم که امروز به دستم رسید.
    فقط دو جمله توی کاغذ داخل پاکت پاسپورت نوشته شده که این جملات جدید هستن و توی پاکت پاسپورت قبلیم نبودن.

اجازه خروج از کشور برای شما به شرح زیر است:
    1) دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور، بدفعات از مرزهای مجاز کشور خارج شود.
    2) خروج از کشور با گذرنامه مهر سبز بلامانع است.

کسی از دوستان میدونه که این دو جمله، مخصوصا جمله دوم و عبارت "گذرنامه مهر سبز" برای چی نوشته شدن؟ آیا این نوعی از محدودیت هست؟
    درضمن من کارت معافیت دائم دارم و پاسپورت قبلی من آزاد و بدون هر نوع محدودیتی بود و ازش برای سفر به اروپا هم استفاده کرده بودم.

ممنونم
    سلام،

من حدس میزنم که این برگه رو در کنار پاسپورت همه ی آقایون قرار میدن.
    بند اول که برای همه (مرد و زن) مصداق داره و کسی بدون پرداخت عوارض خروج مجاز به خروج از کشور نیست (مگر در مواردی که استثنا وجود داره).
    و در بند دوم هم، مهر سبز اصطلاحا به مهر خروج مکرر (نوعی اجازه ی خروج دائمی) اطلاق میشه که اگه اشتباه نکنم از اول آذرماه 1386 دیگه منسوخ شده بود.

به همین دلایل فوق، و با توجه به اینکه شما معافیت دایم دارید به نظر میاد که این برگه به طور پیش فرض برای همه ی پاسپورت ها قرار داده میشه.

باز هم باید منتظر نظر باقی دوستان بود.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

سلام دوستان
    من اسم بابام حرف "خ" داره. ٤.٥ سال پيش كه واسه اولين بار پاسپورت جدا گرفتم با x نوشتم چون از kh خوشم نميومد ) الان ميخوام تمديد كنم به نظرتون اگه بذارم با همون x باقي بمونه مشكلي پيش مياد؟ يه سري چيزي ميخواستم ترجمه كنم دارالترجمه گفت بذار با همون اسپل قبلي بمونه. خواستم نظر دوستان رو هم بدونم. پيشاپيش ممنون

Junior Member

سلام با تمدید پاسپورت شماره پاسپورت هم عوض میشه
    سوالم اینه که آیا کسی که از 60 روز از مهلت 90 روزه برای اقامت توریستی توی ترکیه استفاده کرده با تعویض پاسپورت و عوض شدن شماره پاسپورت این مهلت 90 روزه دوباره از اول شروع میشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    آیا کسی داخل ایران (تهران) تازگی درخواست تمدید گذرنامه داده؟ ده روزه اومده براش؟ یا بیشتر طول میکشه؟

گذرنامه من حدود 10 ماه اعتبار داره الان با همین برم ترکیه بعد میشه اونجا تمدید کنم؟ یا اول همینجا تمدید کنم بعد برم ترکیه بهتره؟ توی اون 3 ماه اقامت میشه اونجا پاس تمدید کرد ؟
    ویرایش توسط imexpert : December 9th, 2019 در ساعت 03:31 PM

سلام دوستان،

من 4 ماه دیگه اعتبار پاسپورتم تموم میشه، الان که میخوام برای ویزای یکی از کشورها اقدام کنم آیا باید پاسپورتم رو الان عوض کنم قبل از اقدام برای ویزا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط imexpert نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا کسی داخل ایران (تهران) تازگی درخواست تمدید گذرنامه داده؟ ده روزه اومده براش؟ یا بیشتر طول میکشه؟

گذرنامه من حدود 10 ماه اعتبار داره الان با همین برم ترکیه بعد میشه اونجا تمدید کنم؟ یا اول همینجا تمدید کنم بعد برم ترکیه بهتره؟ توی اون 3 ماه اقامت میشه اونجا پاس تمدید کرد ؟
    گذرنامه هایی که کمتر از یک سال از اعتبار اونها مونده رو میشه عوض کرد. معمولا بعد از درخواست دادن گذرنامه جدید از طریق پلیس +10 میتونید به اداره مهاجرت مراجعه کنید تا سریعتر پاسپورتتون رو صادر کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط persiancandy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اسم بابام حرف "خ" داره. ٤.٥ سال پيش كه واسه اولين بار پاسپورت جدا گرفتم با x نوشتم چون از kh خوشم نميومد ) الان ميخوام تمديد كنم به نظرتون اگه بذارم با همون x باقي بمونه مشكلي پيش مياد؟ يه سري چيزي ميخواستم ترجمه كنم دارالترجمه گفت بذار با همون اسپل قبلي بمونه. خواستم نظر دوستان رو هم بدونم. پيشاپيش ممنون
    میتونید با همون x گذرنامه جدیدتون رو بگیرید. توی برگه نهایی که به عنوان رسید بهتون میدن قید خواهد شد که خود شخص خواسته که مثلا نام پدر با x نوشته بشه.

Junior Member f1996 آواتار ها

درود

بنده اعتبار گذرنامم تا چند روز پیش بود ..
    با توجه به شیوع بیماری کرونا بنده بیرون نمیروم ...
    اگر دو ماه دیگه پلیس +10 برم برای تمدید پاسپورت آیا هزینه فرق میکند با زمانی که قبل از تمام شدن اعتبار آدم برود ؟

خلاصه اینکه اعتبار تمام شده باشد و سه ماه هم ازش بگذره وآدم بره برای تمدید پول بیشتر و مدارک و فرم بیشتری باید ببره وپر کند و یا فرقی ندارد با زمانی که 1 ماه مانده به انقضا و آدم بخواد تمدید کنه؟

سپاس

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط f1996 نمایش پست ها
    درود

بنده اعتبار گذرنامم تا چند روز پیش بود ..
    با توجه به شیوع بیماری کرونا بنده بیرون نمیروم ...
    اگر دو ماه دیگه پلیس +10 برم برای تمدید پاسپورت آیا هزینه فرق میکند با زمانی که قبل از تمام شدن اعتبار آدم برود ؟

خلاصه اینکه اعتبار تمام شده باشد و سه ماه هم ازش بگذره وآدم بره برای تمدید پول بیشتر و مدارک و فرم بیشتری باید ببره وپر کند و یا فرقی ندارد با زمانی که 1 ماه مانده به انقضا و آدم بخواد تمدید کنه؟

سپاس

سلام
    کلا تفاوتی نداره!
    صدور برای بار اول، تمدید حین اعتبار، تمدید پس از انقضا و غیره همه و همه قیمت هاشون یکسانه.
    http://epolice.ir/page.php?7

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)