صفحه 170 از 171 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

سلام دوستان، من از کانادا برای مقطع ارشد پذیرش گرفتم و حالا می‌خوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. یکی از مدارکی که ازم می‌خوان پاسپورته و تا زمان مراجعه برای انگشت‌نگاری از کشور خارج نمیشم. با توجه به این که مشمولم و معافیت تحصیلی دارم، چطور باید برای دریافت پاسپورت اقدام کنم؟ (پاسپورت قبلیم هم منقضی شده)

باید برای معافیت تحصیل خارج از کشور اقدام کنید. مراحلش رو (ثبت نام در نشا، مراجعه به وزارت علوم، مراجعه به نظام وظیفه و ...) می تونید پیدا کنید با یه سرچ ساده. بعد از این که مجوز خروج از کشورو گرفتین، با نامه بیومتریک می تونین برای دریافت گذرنامه هم اقدام کنید و از کشور خارج شین.

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر. من الان 24 سالم هست و دیپلم دارم ( انصراف از فوق دیپلم ) خیلی وقت بود که به رشته و شغل بازی سازی ( game design and development ) علاقه دارم اما الان تصمیم گرفتم واسه ی تحصیل در این رشته اقدام کنم !
    من مجبورم 2 سال رو برم سربازی و حدودا 1 سال رو ادامه ی فوق دیپلمم رو بخونم چون تعداد کمی واحد مونده تا مدرک رو بگیرم و همچنین مدرک IELTS . سربازی و این مدرک ها تقریبا 3 سال به سنم اضافه میکنه و من توی 27 سالگی میتونم از کشور خارج شم .
    سوالم از شما دوستان عزیز این هست که این امکان برای من وجود داره که بتونم ویزای تحصیلی برای کارشناسی رو بگیرم ؟؟؟ پذیرش رو مطمن هستم میتونم بگیرم ( چون رشته ی خاصی هستش ) فقط خیلی خیلی این سنم منو نگران میکنه که ریجکت کنن واسه ویزا ..
    در رابطه با کشور و دانشگاه مقصد هم به دلیل این شرایطی که دارم هرجایی که بدونم قبولم میکنن میرم !!
    با چندتا ازا ین موسسات ازام دانشجو که صحبت کردم بعضی هاشون میگفتن واسه هلند میشه اقدام کرد . بعضی هاشون گفتن نمیشه . کلا میگفتن جواب قطعی نیستش 50 50 هست !
    خیلی خیلی ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه .

Junior Member

سلام دوستان
    تو این وضعیت کرونا حین تحصیل چجوری میشه پاسپورت گرفت؟
    کوتاهترین مسیر رو میخام برم که نیاز به دانشگاه کمتر باشه به خصوص استاد راهنمام.
    سربازی هم نرفتم.
    ممنونم

Banned

سلام

من درسم تموم شده خارج از کشور ولی هنوز کارای مدرکم رو انجام ندادم و از اقامت دانشجوییم چند ماه باقی مونده. برای تعویض پاسپورت میخوام ببینم میتوانم دانشجویی اقدام کنم؟ سایت میخک که مدرکی دال بر اشتغال به تحصیل نمیخواد همون گواهی دانشجویی ولی نمیدونم سفارت چنین چیزی میخواد یا نه و با توجه به اینکه تابستون هست آیا دانشگاه اشتغال به تحصیل میده، ؟

سلام دوستان. اميدوارم حالتون خوب باشه. من در انگلستان زندگي مي كنم و درمورد تمديد پاسپورت ايراني ام در سفارت ايران در لندن يكي دوتا سوال داشتم. بعد از نيم ساعت گشتن توي اين سايت اين صفحه مرتبت ترين صفحه به سوالم بود. ميتونم اينجا بپرسم يا اينجا فقط مربوط به دوستاني هست كه در ايران اقدام به تمديد پاسپورتشون مي كنن؟
    ممنون

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzadsharia نمایش پست ها
    سلام دوستان. اميدوارم حالتون خوب باشه. من در انگلستان زندگي مي كنم و درمورد تمديد پاسپورت ايراني ام در سفارت ايران در لندن يكي دوتا سوال داشتم. بعد از نيم ساعت گشتن توي اين سايت اين صفحه مرتبت ترين صفحه به سوالم بود. ميتونم اينجا بپرسم يا اينجا فقط مربوط به دوستاني هست كه در ايران اقدام به تمديد پاسپورتشون مي كنن؟
    ممنون
    سلام. در این فروم سوالتون رو بپرسید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...DB%8C-%D9%88-)

سلام و عرض خسته نباشید. من الان کانادا هستم و‌دارم مقطع مستر رو تموم میکنم و برای دکتری پذیرش دارم. دو ماه دیگه میخوام با همین استادی پرمیت دکتری سروع کنم ولی خب اعتبار استادی پرمیتم تا ۲۰۲۲ و اعتبار پاسپورتم تا ۲۰۲۳ هست. هدفم این هست که پاسپورت رو تمدید کنم که وقتی برای تمدید استادی پرمیت اقدام میکنم کل مدت دکتری رو پوشش بده. این الان شدنیه با توجه به اینکه بیشتر از یکسال از اعتبار پاسم مونده؟ واینکه بیام ایران حضوری انجام بدم راحتتره یا اینجا پست کنم واشنگتن؟

Junior Member

سلام دوستان
    در حال حاضر سریعترین روش گرفتن پاسپورت به چه صورت هست؟ مراجعه به اداره مرکزی گذرنامه در ستارخان یا اقدام از طريق دفاتر پلیس+۱۰ و پیگیری از اداره مرکزی؟
    من خیلی عجله دارم و کرج هم هستم.
    ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Dreaming نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در حال حاضر سریعترین روش گرفتن پاسپورت به چه صورت هست؟ مراجعه به اداره مرکزی گذرنامه در ستارخان یا اقدام از طريق دفاتر پلیس+۱۰ و پیگیری از اداره مرکزی؟
    من خیلی عجله دارم و کرج هم هستم.
    ممنون

سلام،

تا جایی که من اطلاع دارم مراجعه به اداره مرکزی جزو گزینه ها نیست.
    شما باید از طریق پلیس +10 اقدام کنید (صبح زود به همراه تمامی مدارک) بهشون اطلاع بدین که عجله دارین.

سرعت صدور گذرنامه در سالهای اخیر خیلی زیاد شده (زیر 1 هفته به دستتون میرسه)، و معمولا پیگیریِ حضوری تاثیر خاصی نداره، شاید نهایتا 1 روز تفاوت ایجاد بشه.
    ضمن اینکه با تجربه شخصی من، نمیشه گذرنامه رو حضوری دریافت کرد و حتما باید با پست به منزل ارسال بشه.

موفق باشید

* دوستانی که تجربه ی متفاوتی داشتن، ممنون میشم که پاسخ من رو تکمیل یا اصلاح بفرمایید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)