صفحه 2 از 171 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

Passport من تا 11 ماه ديگه اعتبار داره كه براي ويزا 'گرفتن كافيه. مي خواسم بدونم ممكنه بعدا در US مثلا به دليلي لازم بشه تمديدش كنم و افسوس بخورم چرا اينجا نكردم؟ ايا در امريكا پاس تاريخ گذشته خيلي خطرناكه؟
    عوض كردن پاس باعث بروز مشكل در گرقتن ويزا نمي شه؟
    ايا در پاس دوم شماره پاس عوض مي شه يا همونه؟

ApplyAbroad Champion

شما نباید با پاسپورتی که اعتبار نداره در آمریکا بمونید. صرف نظر از مسایل قانونی در خیلی از موارد براتون ممکنه دردساز بشه و کارتون لنگ بمونه.
    در آمریکا می‌تونید تمدید کنید ولی هزینه‌هاش بیشتره. البته چون دانشجو هستید دفتر ایران هزینه‌ها رو تقریبا لغو می‌کنه، منتها اگر مجبور بشید که کلا پاسپورت رو عوض کنید، اون وقت ظاهرا یک مقدار دردسر داره و باید شناسنامه و کارت ملی و این چیزا رو هم براشون پست کنید.
    اگر شما هنوز برای ویزا اقدام نکرده‌اید عوض کردن پاسپورت نباید مشکل خاصی برای گرفتن ویزا داشته باشه. فوقش اینه که پاسپورت قدیمی رو هم ازتون می‌خوان که می‌تونید بهشون نشون بدهید.
    تا اونجا که من می‌دونم وقتی پاسپورت رو عوض می‌کنید شماره پاسپورت عوض می‌شه ولی اگر فقط تمدید کنید عوض نمی‌شه. یعنی در صورت تمدید همون پاسپورت قبلی فقط مهر می‌خوره.

Junior Member

سلام
    ظاهرا اداره گذرنامه پاسپورت ها را دیگر تمدید نمی کند و پاسپورت های منقضی شده می بایستی تعویض گردند که این مساله خود مشکل ساز است.
    Hamid

Junior Member

چه مشکلی ؟
    خوب شماره پاسپورت عوض بشه ، فکر نمی کنم برای هیچ جایی، این موضوع غیر قابل درک باشه
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من اين سوالو از يكي از همكارام كه كمتر از يك سال از آمريكا اومده پرسيدم گفتش كه پاسپورت به همراه ساير مدارك به سفارت پاكستان (حافظ حقوق ايران در آمريكا) ارسال مي كنين اونا تمديد مي كنن براتون دوباره پست مي كنن ولي خوب به نظر من بهتره پاسپورتتو تمديد كني
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

[size=10pt]سلام،
    من دانشجوی لیسانس هستم و در حالیکه پاسپورت دارم مشخصاتم اشتباه ذکر شده. میتونم بدون اجرای مراحل طولانی مربوط به صدور پاسپورت، پاسم رو عوض کنم؟ یعنی پاس رو تحویل بدم برای تغییر دادن مشخصات و دیگه کل فرآیند (نامه به نظام وظیفه، پرداخت وثیقه و ...) رو دوباره طی نکنم . این مشکل دوستانی هم که باید پاسپورت رو تمدید کنن ولی مشکل سربازی دارن هم شامل میشه. در ضمن، این پاسپورت مربوط به 2 سال پیش هست و دیگه مجوز خروج نداره که بشه راحت تحویل داد و پاسپورت جدید رو گرفت.
    [/size]

ApplyAbroad Veteran

تا اونجاییکه من میدونم دیگه تمدید پاس و .... رو انجام نمیدن و از وقتیکه به قول خودشون پاس ها الکترونیکی شده فقط تعویض پاس صورت میگیره و متاسفانه با شرایط شما فکرکنم باید از پله اول شروع کنید.از خودشون هم میتونید بپرسید
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

سلام. منم یه همچین مشکلی دارم. یکم پیچیدست مشکل من امیدوارم دوستانی ک می خوان کمک کنن زیاد گیج نشن!! :

من پاسپورتم دقیقا 20 تیر 87 expire میشه. از طرفی اونطور که دوستان می گن دیگه پاسپورت رو تمدید نمی کنن. یعنی من باید پاس جدید بگیرم. حالا من اگر بخوام واسه ویزای کانادا اقدام کنم بهم میگن برو ویزاتو تمدید کن و با توجه به مشکل نظام وظیفه و ارسال نامه فارغ تحصیلیم در 30 تیر 87 زودتر نمی تونم واسه ویزای کانادا اقدام کنم. و این باعث می شه که خیلی دیر بشه و ویزام واسه سپتامبر آماده نشه!
    این بنده حقر چیکار باید بکنه؟!!

ApplyAbroad Veteran

بهم میگن برو ویزاتو تمدید کن
    اگه بخواین تمدید کنید یعنی باید خارج از کشور باشید.پس از سفارت ایران تو کانادا راحت میتونید اقدام کنید.

واسه ویزای کانادا اقدام کنم.
    اگه بخواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا پاس شما باید 6 ماه حداقل اعتبار داشته باشه.میتونی تا وقتی که دانشجو هستی از دانشگاه نامه بگیری زودتر و برای پاس جدید اقدام کنی.به نظر من تا expire نشده برو دنبالش ببین چیکار میتونی بکنی.توی این مراکز پلیس +10 هستن کسایی که راه بهت نشون بدن. حداقلش اینه که یه پاس expireنشده هنوز داری. موفق باشی.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

شما فقط ميتوني تعويض كني پاس رو.

فكر كنم با يه نامه اشتغال به تحصيل از دانشگاه كه توش شماره معافيت تحصيليت توش باشه فكر كنم بتوني اين كار رو انجام بدي كه البته مجوز خروج از كشور نيست توش طبيعتا.
    باز به قول رويا همون پليس+10 كه بري اونجا نماينده نظام وظيفه هست بهتر ميتونه راهنمائيت كنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)