صفحه 20 از 171 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

یکی از دوستان من هم در مشهد دو روزه کاری تحویل گرفت. چهارشنبه اقدام کرده بود، پنج شنبه اش تعطیل رسمی بود. شنبه ساعت 7:30 بامداد از مامور پست تحویل گرفته بود. البته هوای طرف رو داشته و قبلا به پستچیه سفارش کرده بود.
    من هم همین رو میگم باید سه روزه دست همه برسه!
    شب عیده خب باشه، مگه می خوان گذرنامه رو بسازن؛ اسم و عکس که تو کامپیوترشون هست، یک پرینت و منگنه و خلاص ...
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

دوست عزیز این که کاری نداره حواست نبوده خواهر کوچیکت یه لیوان چایی دمر کرده روش دیگه
    به همه که نباید آدم سوال جواب پس بده ...
    دیگه هم نمی خواد بری شهرآرا، برو پلیس +10، ان شا الله درست میشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Hamid_110 : March 19th, 2010 در ساعت 04:41 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

پیشنهاد جالبی بود، واقعا به این دلیل پاس رو عوض می کنند؟
    در ضمن من با پلیس +10 تماس گرفتم و اونها گفتن باید از اداره گدرنامه نامه داشته باشی (البته اون موقع گفتم اعتبار بیشتر لازم دارم) یعنی پاس چایی خورده رو پلیس +10 مورد متفاوتی میدونه؟

بله باید عوض کنند، پاس مخدوش رو فرودگاه ایران هم ازتون قبول نمی کنه !
    شما خدمت نرفتید؟ یا به هر دلیل دیگه ای مهر خروج به کرات ندارید؟
    اگر این طوریه که حتما باید به شهرآرا مراجعه کنید.
    تازه اگر هم قبول نکردند که تعویض کنند؛ می تونید پاس رو بدزدید! و بعد برید مسروقه اعلامش کنید. باید بگم این کار دوندگی زیادی داره و ظاهرا یکی دو ماهی هم طول می کشه.
    در ضمن دوست عزیز، من دیدم افرادی که مثل شما نگران مهر ریجکت تو پاس شون هستند، زیادند. ببینید اگر مهر ریجکت واقعا انقدر تو تصمیم گیری هاشون تاثیر گذار باشه حتما جای دیگه ای هم ثبت می کنند و نه فقط تو پاس شخص که می دونند حالا نه چند سال دیگه می تونه پاسش رو عوض کنه.
    مگه ثبت یک رکورد چند کیلوبایتی چقدر هزینه داره؟

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

ممنون حمید جان از راهنماییهاتون.
    من که دخترم همین مهر تحویل مدارک ایتالیا هم تو پاسمه فقط. فکر کنم از +10 سوال کنم اگه جواب می داد که چایی وگرنه به قول شما بی خیال.
    بازم ممنون

Junior Member

من یک پاسپورت دارم که تا ۳ ماه دیگه بیشتر اعتبار نداره. برای گرفتن ویزا (آمریکا)‌ خوب باید تعویضش کنم.
    از اونطرف هم تا وقتی از سفارت وقت نگیرم که نمی‌دونم باید برای کی اجازه خروج بگیرم (تا چندماه دیگه مشکل سربازی خواهم داشت). و خوب وقت گرفتن از سفارت هم شماره پاسپورت می‌خواهد که فکر می‌کنم با تعویض پاسپورت عوض می‌شه.
    پس باید چه‌کار کرد؟ می‌شه پاسپورت رو بدون مهرخروج (و اجازه خروج)‌ تعویض کرد و بعد با استفاده از شمارش وقت گرفت و بعد رفت اجازه خروج رو گرفت؟
    یا اینکه وقت سفارت رو می‌شه با پاسپورت فعلی‌ام بگیرم و بعد از تعویض پاسپورت به سفارت تغییر شماره رو اطلاع بدم؟

شما اقدام کن برای گذرنامه جدید، حالا تاریخ خروجش برای هر وقت که فکر میکنی؛ هر وقت که خواستی بری اگه مهلتت گذشته بود میری وزارت علوم، بعد نظام وظیفه و بعد اداره گذرنامه برای تمدید مهر خروج. روال کلیش این طوریه لطفا دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند راهنمائی بفرمایند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    دوست عزیز این که کاری نداره حواست نبوده خواهر کوچیکت یه لیوان چایی دمر کرده روش دیگه
    به همه که نباید آدم سوال جواب پس بده ...
    دیگه هم نمی خواد بری شهرآرا، برو پلیس +10، ان شا الله درست میشه.
    موفق باشید
    با سلام

اين روشي كه شما مي فرمايين بهش مي گن روش سرخ پوستي
    احتياجي اصلاً به اين كار نيست با مراجعه به اداره ي گذرنامه هميشه مي توانيد درخواست گذرنامه ي جديد نماييد حتي اگر مدت اعتبار پاسپورتتان 4 سال و 11 ماه مانده باشد.
    دليلش را هم خيلي واضع و روشن مي توانيد بيان كنيد كه چون مثلاً از سفارت x نتوانستيد ويزا بگيريد نمي خواهيد حالا سفارت y بفهمه كه شما از x‌ درخواست رواديد كرديد

يا همانطور كه قبلاً گفتم اگر شما بخواهيد در خواست مهاجرت به كانادا كنيد پاسپورتتان حداقل بايد 3 سال اعتبار داشته باشد،‌ديگه دليل از اين محكم تر مي خواهيد براي تعويض گذرنامه

فكر ريختن چايي شيرين روي پاسپورت را هم از سرتان بيرون كنيد مي فرستنتون پيش افسر اطلاعات حالا بيا توضيح بده كه چي شده چايي شيرين ريخته روي مهر دريافت مداراك سفارت ايتاليا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط Pearson : March 20th, 2010 در ساعت 08:30 AM

Junior Member

با سلام
    طبق گفته خانم اصفهانی من باید مدارکمو برای تشکیل پرونده شانزدهم فروردین ببرم وزارت علوم. مدارکم کامله اما سفارت میگه صدور ویزا بعد از انجام مصاحبه 5-6 ماه طول میکشه و واسه همین باید سریعتر پاسپورتمو بگیرم چون اول اکتبر باید آلمان باشم. پول نقد هم ندارم بذارم فقط میتونم سند ملکی خونه که توی شهرستان هستش رو بذارم. کسی از دوستان میدونه بعد از گرفتن نامه از وزارت علوم روند گذاشتن سند خونه به چه صورته؟ از شهرداری و دارایی و اینا استعلام میخوان؟ کلا نمیدونم بعد از اینکه نامه وزارت علومو ببرم نظام وظیفه و بگم میخوام سند ملک شهرستانو بذارم ازم چی میخوان؟ چیکار میتونم بکنم که کارم تسریع بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1362 نمایش پست ها
    با سلام
    طبق گفته خانم اصفهانی من باید مدارکمو برای تشکیل پرونده شانزدهم فروردین ببرم وزارت علوم. مدارکم کامله اما سفارت میگه صدور ویزا بعد از انجام مصاحبه 5-6 ماه طول میکشه و واسه همین باید سریعتر پاسپورتمو بگیرم چون اول اکتبر باید آلمان باشم. پول نقد هم ندارم بذارم فقط میتونم سند ملکی خونه که توی شهرستان هستش رو بذارم. کسی از دوستان میدونه بعد از گرفتن نامه از وزارت علوم روند گذاشتن سند خونه به چه صورته؟ از شهرداری و دارایی و اینا استعلام میخوان؟ کلا نمیدونم بعد از اینکه نامه وزارت علومو ببرم نظام وظیفه و بگم میخوام سند ملک شهرستانو بذارم ازم چی میخوان؟ چیکار میتونم بکنم که کارم تسریع بشه؟
    سلام
    من هم تقریبا وضعیت مشابهی دارم برای آلمان ،
    یعنی وزارت علوم از 6 فروردین به بعد کارشو شروع نمی کنه و باید تا 16 معطل باشیم
    از طرفی وقت مصاحبه برای آلمان طبق گفته بچه ها تا 3 هفته و بیشتر طول می کشه ( از 3 فروردین هم می تونید تماس بگیرید، اول و دوم رو تعطیل اند)
    با این اوصاف یه 15 روز تا تشکیل پرونده، رسیدگی و گذاشتن وثیقه و اخذ نامه برای اداره گذرنامه یه 5 روزی اضافه میشه
    متوسط 10 روز هم گرفتن پاسپورت که حداقل یه ماهی رو داریم ( گرچه اگه سوم هم تماس بگیریم با سفارت آلمان، ممکنه که زودتر از یک ماه هم وقت ندند)
    پس بهترین کار اینه که از همین حالا دست به کار شیم
    البته نتیجه پذیرش من دیروز مشخص شده و تا نامش بیاد دمه درمون شاید تا همون 16 طول بکشه

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)