صفحه 21 از 171 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    سلام
    من هم تقریبا وضعیت مشابهی دارم برای آلمان ،
    یعنی وزارت علوم از 6 فروردین به بعد کارشو شروع نمی کنه و باید تا 16 معطل باشیم
    از طرفی وقت مصاحبه برای آلمان طبق گفته بچه ها تا 3 هفته و بیشتر طول می کشه ( از 3 فروردین هم می تونید تماس بگیرید، اول و دوم رو تعطیل اند)
    با این اوصاف یه 15 روز تا تشکیل پرونده، رسیدگی و گذاشتن وثیقه و اخذ نامه برای اداره گذرنامه یه 5 روزی اضافه میشه
    متوسط 10 روز هم گرفتن پاسپورت که حداقل یه ماهی رو داریم ( گرچه اگه سوم هم تماس بگیریم با سفارت آلمان، ممکنه که زودتر از یک ماه هم وقت ندند)
    پس بهترین کار اینه که از همین حالا دست به کار شیم
    البته نتیجه پذیرش من دیروز مشخص شده و تا نامش بیاد دمه درمون شاید تا همون 16 طول بکشه

موفق باشید

ممنون از پستتون اما من جوابمو نگرفتم. من میخوام بدونم نحوه گذاشتن سند تو شهرستان به چه صورته؟ مراحلش چیه؟ و اگه از جایی استعلام میخواد از الن اقدام کنم. من مشکلی واسه وقت مصاحبه ویزا ندارم به محض اینکه پاسپورت دستم بیاد وقت میذارن واسم چون بورسیه هستم. در حال حاضر مشکل من فقط بی اطلاعی از روند گذاشتن سند واسه گرفتن نامه نظام وظیفه است.لطفا کسی که این مراحل رو انجام داده راهنمایی کنه

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1362 نمایش پست ها
    ممنون از پستتون اما من جوابمو نگرفتم. من میخوام بدونم نحوه گذاشتن سند تو شهرستان به چه صورته؟ مراحلش چیه؟ و اگه از جایی استعلام میخواد از الن اقدام کنم. من مشکلی واسه وقت مصاحبه ویزا ندارم به محض اینکه پاسپورت دستم بیاد وقت میذارن واسم چون بورسیه هستم. در حال حاضر مشکل من فقط بی اطلاعی از روند گذاشتن سند واسه گرفتن نامه نظام وظیفه است.لطفا کسی که این مراحل رو انجام داده راهنمایی کنه
    من داداشم برای رفتن از ایران این مراحل رو طی کرده و چون ارزش ملکی بیش از 30 میلیون میشه از بانک پرسیدم گفتند با همون سند ملکی می تونم اقدام کنم
    ولی در کل گویا به جز چک و سند خونه برخی بانکها یه سری خدمات در این مورد می دند که کارمزد هم م گیرند
    در مورد خونه باید بگم که وقتی می رید نظام وظیفه برای پیگیری کارهاتون و ازتون سند می خواند بایستی یه بانکی رو در نظر بگیرید مثلا بانک ملی (شعبه مرکزی)
    اونجا قسمتی هست که مخصوص کارهای وثیقه هست- من این مراحل رو خودم نگذروندم و دور را دور در جریان کارهای داداشم بودم و اگه خیلی دقیق نیست می بخشی
    ولی یه مامور بازرسی میاد خونتون رو نیگاه میکنه و ارزش ملکی رو تایید می کنه
    یه سری کارهای محضری هم داره
    در ضمن بانک مربوط سالیانه یه کارمزدی تقریبا معادل 250 هزار تومن هم ازتون خواهد گرفت
    خلاصه بعد کار های اداری بانکی یه نامه از بانک می گیرید و می برید همون بخش نظام وظیفه که مربوط به معافیت تحصیلیتون میشه ( البته همون جا بعد از تشکیل پرونده راهنماییتون می کنند)

در هرصورت این لینک هم مفیده
    البته در پست های دیگه ای صرفا در مورد وثیقه بحث شده مثل این یکی که مرتبط تره(link)

موفق باشید
    ویرایش توسط izak : March 21st, 2010 در ساعت 02:44 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

پیمان جان،

من به توصیه شما عمل کردم و رفتم اداره گذرنامه شهر آرا همانطور که تو پست قبلی نوشتم و گفتم باید اعتبار بیشتر از 3 سال داشته باشم، افسره گیر داد (گفتم برای تحصیل لازم دارم گفت نامه پذیرش بیار ). دوباره برم اونجا گیر می ده نامه مهاجرت بیار لابد، اداره گذرنامه دیگه ای داریم؟ تو سایت epolis.ir فقط شماره های شهر آرا است. ممنون می شم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط maritra_sa نمایش پست ها
    پیمان جان،

من به توصیه شما عمل کردم و رفتم اداره گذرنامه شهر آرا همانطور که تو پست قبلی نوشتم و گفتم باید اعتبار بیشتر از 3 سال داشته باشم، افسره گیر داد (گفتم برای تحصیل لازم دارم گفت نامه پذیرش بیار ). دوباره برم اونجا گیر می ده نامه مهاجرت بیار لابد، اداره گذرنامه دیگه ای داریم؟ تو سایت epolis.ir فقط شماره های شهر آرا است. ممنون می شم راهنماییم کنید
    با سلام

من يك لينك براتون ميذارم download‌ كنيد
    توي صفحه ي A7 براي Residents of Iran نوشته:
    passports should be valid for at least three years after application date

همون را پرينت بگيريد،‌هاي لايت كنيد بدين دستش
    بگين براي مهاجرت به كانادا مي خواهيد اقدام كنيد،‌سفارت مي گه بايد پاسپورت سه سال اعتبار داشته باشد

http://www.cic.gc.ca/English/pdf/kits/guides/E37099.pdf

(لطفا بنده را راهنمایی کنید تا پروسه ویزا گرفتم طولانی نشه)

1) پاسپورت من 1.5 سال دیگه اعتبار داره، به نظر شما برای سفارت کانادا چی کار کنم، پاسپورت را عوض کنم؟
    چون من سفر خارج رفتم و ویزای آن کشور تو پاسپورتم هست، به همین خاطر مردد هستم که الآن قبل از اینکه برم سفارت برای ویزا دانشجویی پاس را عوض کنم، یا وقتی رفتم کانادا (اتاوا) این کار را انجام بدهم...
    چقدر در دسر داره؟

2) ضمنا برای گرفتن ویزای دانشجویی برای کانادا مشکل ایجاد نمیشه که 2 سال باید درس بخونم ، اما پاسپورت 1.5 سال اعتبار داره ؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

Original passport and photocopies of the first page (biodata page) for yourself and each family
    member requesting a visa and photocopies of pages in old or current passports showing visas
    issued in the past 5 years.

* Each person on the application must have his/her own separate passport.
    Note: Your passport should have at least two blank pages. It is important to ensure that your
    passport has sufficient validity to meet the exit requirements of the government of Iran.

امیدوارم به کارتون بیاد.

Junior Member

دوستان من پاسپرتم حدود ۱سالو نیم دیگه اعتبار داره، منتهی چون دانشجوی دکترا هستم و می‌خوام برای تمدید ستادی پرمیت اپلای‌ کنم، می‌خوام زودتر پاسپرتم رو تمدید کنم تا شاید ستادی پرمیت رو تا آخر زمان دکترا برام صادر کنن و نخوام دوباره سال بعد اقدام کنم. می‌خواستم ببینم مشکلی‌ نیست سفارت ایران در کانادا گیر نمیده که ۱سالو نیم دیگه مهلت داره پاسپرتت؟ ضمنا من معافیت خدمت دارم و پاسپرتم دائم هست و مشکل مهر خروج و این چیزارو ندارم.

Junior Member

من بعد از گذشت سه روز از تحویل مدارک برای "تسریع" به اداره گذرنامه رفتم. گفتند فردا دستتون می رسه، ولی 4 روز طول کشید تا پست محترم آورد (پس از زنگ زدن به دفاتر پست منطقه و محله و...). پستچی الکی گفته بود رفتم نبودند در حالی که صبح تا شب خونه بودیم! تازه آدرسمون تهران هم بود.

من كارت معافي (كفالت) گرفتم سال 85. اون موقع دانشجو بودم ولي همون موقع ها دانشگاه رو ول كردم. تصويه حساب هم نكردم با دانشگاه. پاسپورت هم همون موقع گرفتم و چند بار هم از كشور خارج شدم تا حالا(آخرين تاريخ ورود به كشور 3/86). ميخوام بدونم :
    1-تصويه حساب نكردن ميتونه بداي خروج در آينده مشكل ساز بشه ؟ من 1-2 ماه ديگه بايد برم آنكارا براي مصاحبه سفارت آمريكا
    2-من بايد برم پاسپورتم رو عوض كنم. با توجه به اينكه نامه اخراجم از دانشگاه ديگه مسلما تا الان خورده , اين قضيه مشكل ساز نميشه؟ كسي ميدونه وقتي يه دانشجو اخراج ميشه ( ) چه اتفاقي بين دانشگاه و نظام وظيفه ميفته؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

1- تسویه حساب دانشگاه به خروج ربطی نداره ...
    2- وقتی که دانشجو از دانشگاه اخراج (فارغ التحصیل و انصراف هم) میشه؛ یک نامه از دانشگاه به نظام وظیفه ارسال میشه که پایان معافیت تحصیلی رو اعلام میکنه.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)