صفحه 3 از 160 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

یلام به دوستان.
    سوال دارم در مورد حداقل مهلت گذرنامه زمان خروج از کشور. من الان pr کانادا دارم ولی حدود ۴ ماه از مهلت گذرنامه ام مانده که دارم میرم ایران برای مدت کوتاهی.
    کسی میدونه که موقع خروجاز ایران یا در فرودگاه وین ممکنه یه این مسئله گیر بدن یا نه؟ ممنون
    csq: 05/2010
    فایل فدرال: 01/2011
    آپدیت: 05/2013
    مدیکال: 08/2013

سلام.

آیا با اتمام معافیت تحصیلی دانشجو و ورود به دوران مشمولیت، سفارت ایران در کشور مقصد اقدام به تمدید گذرنامه میکنه

متشکرم از پاسختون

سلام

پاسپورت اولی من سال 2014 صادر شده بود و بعد از باطل شدن پاسپورت قبلی، 10 روز پیش در یکی از مراکز پلیس +10، درخواست پاسپورت جدید دادم که امروز به دستم رسید.
    فقط دو جمله توی کاغذ داخل پاکت پاسپورت نوشته شده که این جملات جدید هستن و توی پاکت پاسپورت قبلیم نبودن.

اجازه خروج از کشور برای شما به شرح زیر است:
    1) دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور، بدفعات از مرزهای مجاز کشور خارج شود.
    2) خروج از کشور با گذرنامه مهر سبز بلامانع است.

کسی از دوستان میدونه که این دو جمله، مخصوصا جمله دوم و عبارت "گذرنامه مهر سبز" برای چی نوشته شدن؟ آیا این نوعی از محدودیت هست؟
    درضمن من کارت معافیت دائم دارم و پاسپورت قبلی من آزاد و بدون هر نوع محدودیتی بود و ازش برای سفر به اروپا هم استفاده کرده بودم.

ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط UnitedWorldGo نمایش پست ها
    سلام

پاسپورت اولی من سال 2014 صادر شده بود و بعد از باطل شدن پاسپورت قبلی، 10 روز پیش در یکی از مراکز پلیس +10، درخواست پاسپورت جدید دادم که امروز به دستم رسید.
    فقط دو جمله توی کاغذ داخل پاکت پاسپورت نوشته شده که این جملات جدید هستن و توی پاکت پاسپورت قبلیم نبودن.

اجازه خروج از کشور برای شما به شرح زیر است:
    1) دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور، بدفعات از مرزهای مجاز کشور خارج شود.
    2) خروج از کشور با گذرنامه مهر سبز بلامانع است.

کسی از دوستان میدونه که این دو جمله، مخصوصا جمله دوم و عبارت "گذرنامه مهر سبز" برای چی نوشته شدن؟ آیا این نوعی از محدودیت هست؟
    درضمن من کارت معافیت دائم دارم و پاسپورت قبلی من آزاد و بدون هر نوع محدودیتی بود و ازش برای سفر به اروپا هم استفاده کرده بودم.

ممنونم
    سلام،

من حدس میزنم که این برگه رو در کنار پاسپورت همه ی آقایون قرار میدن.
    بند اول که برای همه (مرد و زن) مصداق داره و کسی بدون پرداخت عوارض خروج مجاز به خروج از کشور نیست (مگر در مواردی که استثنا وجود داره).
    و در بند دوم هم، مهر سبز اصطلاحا به مهر خروج مکرر (نوعی اجازه ی خروج دائمی) اطلاق میشه که اگه اشتباه نکنم از اول آذرماه 1386 دیگه منسوخ شده بود.

به همین دلایل فوق، و با توجه به اینکه شما معافیت دایم دارید به نظر میاد که این برگه به طور پیش فرض برای همه ی پاسپورت ها قرار داده میشه.

باز هم باید منتظر نظر باقی دوستان بود.

با سلام،

ممنون می شوم اگر با بنده در رابطه زیر مشورت بدین که چه کاری را باید انجام بدم. ینده در سال 2011 در دانشگاهی در آمریکا در مقطع فوق لیسانس قبول شدم ولی به دلایل مالی و غیره نتوانستم تمام کنم و برگشتم ایران. در سال 2013 دریکی از دانشگاهای تهران مشغول یه تحصیل کردن شدم با روش تبدیل خارج به داخل در مقطع ارشد برق. الان که تمام شدم قصد دفاع از پایان نامه خود در دانشگاه آمریکا را دارم، ولی نمی دونم می شه رفت و گذرنامه گرفت یا خیر.
    ممنون

Junior Member

برای من 3 روزه اومد و اون آقايی که توی پليس+10 بود گفت اگه خودت پيگيری کنی يک روز زودتر به دستت میرسه.
    الان به خاطر عيد دفاتر وحشتناک شلوغه.

سلام؛
    من الان 10 روزه که مدارکم رو تحویل پلیس +10 داده ام، اما هنوز پاسپورت به دستم نرسیده. راستش یکم نگران شدم. من برای سربازی وثیقه گذاشته بودم و به اداره گذرنامه نامه دادم. آیا کسی با شرایط مشابه من هست؟ اگر هست ممنون میشم بگین پاسپورتتون چند روزه اومد؟
    خیلی ممنون
    سعید
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

اضطراری اضطراری اضطراری

دوستان عزیز سلام. من 1شنبه پرواز دارم برای ترکیه برای جیمت. فردا 4شنبه تازه دارم میرم ضمانتنامه رو بدم به نظام وظیفه و ازونجا برم گذرنامه. یعنی فردا (چهارشنبه)، پنجشنبه و شنبه رو فقط وقت دارم. بنظرتون اصلا امکان داره شنبه پاستورتم رو بگیرم؟ کسی می دونه چکار می تونم کنم؟ با کی می تونم صحبت کنم؟ منظورم توی گاداره ی گذرنامست. میشه از کسی خواهش تمنا کرد اونجا تا شنبه بهم بدن؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط s19297 نمایش پست ها
    اضطراری اضطراری اضطراری

دوستان عزیز سلام. من 1شنبه پرواز دارم برای ترکیه برای جیمت. فردا 4شنبه تازه دارم میرم ضمانتنامه رو بدم به نظام وظیفه و ازونجا برم گذرنامه. یعنی فردا (چهارشنبه)، پنجشنبه و شنبه رو فقط وقت دارم. بنظرتون اصلا امکان داره شنبه پاستورتم رو بگیرم؟ کسی می دونه چکار می تونم کنم؟ با کی می تونم صحبت کنم؟ منظورم توی گاداره ی گذرنامست. میشه از کسی خواهش تمنا کرد اونجا تا شنبه بهم بدن؟
    خوب خیلی زمانتون کمه.خیلی خیلی کم. اما غیر ممکن نیست. اگر اداره گذرنامه بخواد در حد 24 ساعت گذرنامه تحویل اداره پست میشه.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    خوب خیلی زمانتون کمه.خیلی خیلی کم. اما غیر ممکن نیست. اگر اداره گذرنامه بخواد در حد 24 ساعت گذرنامه تحویل اداره پست میشه.
    حتی فکر کنم توی همین فروم من خوندم میشه گفت تحویل اداره پست نشه و خودتون برید تحویل بگیرید. اما نه دو روز
    من فکر نمیکنم برسید.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)