صفحه 3 از 171 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    بهم میگن برو ویزاتو تمدید کن
    اگه بخواین تمدید کنید یعنی باید خارج از کشور باشید.پس از سفارت ایران تو کانادا راحت میتونید اقدام کنید.

واسه ویزای کانادا اقدام کنم.
    اگه بخواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا پاس شما باید 6 ماه حداقل اعتبار داشته باشه.میتونی تا وقتی که دانشجو هستی از دانشگاه نامه بگیری زودتر و برای پاس جدید اقدام کنی.به نظر من تا expire نشده برو دنبالش ببین چیکار میتونی بکنی.توی این مراکز پلیس +10 هستن کسایی که راه بهت نشون بدن. حداقلش اینه که یه پاس expireنشده هنوز داری. موفق باشی.
    فکر میکنم منظورش از قسمت اول این بود که میگن : برو پاست رو تمدید کن (طبق همون حرفی که سفارت برای دادن ویزا حداقل 6 ماه اعتبار رو میخواهد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

برای من 3 روزه اومد و اون آقايی که توی پليس+10 بود گفت اگه خودت پيگيری کنی يک روز زودتر به دستت میرسه.
    الان به خاطر عيد دفاتر وحشتناک شلوغه.

Senior Member

من اعتبار پاسپورتم تا 2 سال دیگه هست و تا حالا 3 تا ویزای شنگن تو پاسپورتم هست. برای گرفتن ویزای آمریکا مثل اینکه اعتبار پاسپورت باید بیشتر باشه. یعنی من باید پاسپورتم رو عوض کنم که در این صورت پاسپورت جدیدم دیگه توش ویزاهای شنگن نیست.
    1. به نظر شما حتما باید پاسپورتم رو عوض کنم؟
    2. بودن ویزاهای شنگن تو پاسپورتم کمکی به گرفتن ویزای آمریکا می کنه؟

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام
    اینکه ویزا شنگن باشه 100 % کمک میکنه. ولی این که بخایی پاست رو عوض کنی، به نظر من زیاد لازم نیست. ضمنا اگه عوض کنی تا جایی که من میدونم پاس قبلی رو هم باطل میکنن بهت پس میدن. اگه هم پس ندادن یه کپی بگیر که ویزاهات توش باشه.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

2. بودن ویزاهای شنگن تو پاسپورتم کمکی به گرفتن ویزای آمریکا می کنه؟
    بنظر شخصی من این که شما 3 تا ویزای شنگن دارید خودش یک نکته قوی محسوب میشه . من یکی از ذوستام رفته بود دبی برای ویزا امریکا یارو کنسوله بهش گفته یود باید یه مسافرتت در جهان ادامه بدی!!عجب بهانه ای برای رد کردن البته کسی رو هم می شناسم که بدون ویزا از کشور خاصی (فقط ترکیه) از سفارت امریکا در انکارا ویزا گرفت. در کل بنظر من نکته مثبتی هست. یک چیز دیگه یادم اومد یکی از اسانیدم موقع مصاحبه بهش گفته بودن مثلا" فلان کشور برای چی رفتی.این جا برای چی رفتی. امید وارم که این کمکت کرده باشه.
    موفق باشی
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

من هم توصیه می‌کنم عوصش نکنی...

ولی یه سوال! اگه اعتبار پاسپورت تا دو سال دیگه باشه، برای ویزای USA باید عوضش کرد؟!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

قطعا کمک میکنه و اینکه پاستو عوض کنی اشکال نداره قبلی رو پس میدن و کلا تا 10 ساله قبلو چک میکنن که کجاها رفتین
    مثلا عراق رفته باشین فاجعه است

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط NNaser54
    ولی یه سوال! اگه اعتبار پاسپورت تا دو سال دیگه باشه، برای ویزای USA باید عوضش کرد؟!
    برای ویزای آمریکا کافیه پاسپورت شما 6 ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haj123
    خبري نشد از پيگيري هات رفيق؟
    والا من تو این مدت بشدت درگیر پروژم بودم اصلا وقت نکردم پیگیری کنم. نمی دونم جناب romeo پیگیری کردن یا نه. ولی شخصا بعد از عید الویت اولم پیگیری این قضیه هستش. چیزی فهمیدم حتما تو این تاپیک می نویسم.

Junior Member

با سلام،
    مدتهاست دارم تلاش میکنم تو سایت سازمانهای مختلف جواب این سوالو پیدا کنم اما موفق نشدم ، ممنون میشم کسی جواب از منبع موثق داشته باشه یا بگه از کجا باید جوابو پیدا کنم.
    سوالم اینه که شخص مشمول خارج کشور (که وثیقه سپرده و از معافیت تحصیلی استفاده کرده) بعد از اتمام مدت مهر ورود و خروجی که روی پاسپوورت میزنن(برای ارشد دوساله باید باشه) پاسپورتش تمدید میشه یا نه ؟
    یعنی بغیر از اینکه 15 میلیون از دست میره آیا سفارت ایران همکاریهاشم قطع میکنه؟
    چون اگه تمدید نشه شخص اقامت دائم کشور مورد نظر هم داشته باشه یا باید غیر قانونی بمونه یا باید برگرده!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)