صفحه 52 از 171 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط gulunc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    محل تولد من تو پاسپورتم اشتباه نوشته شده، حتماً باید پاسپورتمو عوض کنم یا اینکه مهم نیست؟ اگر بخوام عوض کنم پروسش طولانیه یا زود انجام میشه؟
    پیشنهاد می کنم حتما درستش کنی. تقریبا توی تمام فرم هایی رسمی که تا به پر کرده ام، درباره محل تولد پرسیده شده و شما باید اسم شهر را وارد کنید و اون باید با پاسپورت یکی باشه، حالا اگر این موضوع متفاوت باشه خیلی جاها مورد سوال واقع می شید که این تفاوت از چیه. اگر هم بخواهید اسم شهری که الان توی پاسپورت است رو بنویسید که بعدا برای تعویض پاسپورت شاید با مشکل مواجه شی و پاسپورت بعدی با محل تولد اصلی بگیری و باز تفاوت ایجاد کنه.

به هر حال به عنوان یک قانون کلی، باید همه چیز دقیق باشد و گرنه شاید جایی به مشکلی برخورد کنی که دیگه درست کردنش امکان پذیر نباشه.

سلام و تبریک به همگی عزیزان
    توروبه خدا هرکسی می تونه راهنماییم کنه من خیلی نگرانم.
    من از ثبت نام کنندگان دوره2013 هستم و انشاءالله که برنده شدم باید برای مصاحبه خارج از کشور برم دیگه.
    دوستای گلم من دانشجو هستم،لپ کلام اینه که چطوری یک فرد مشمولی مثل من می تونه گذرنامه بگیره و بره پاس سفید بگیره و برگرده بدون اینکه 15 میلیونی که ودیعه مالی برای دریافت گذرنامه تو ایران گذاشته بود ، ثبت و ضبط بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوستای عزیز خودم ببینید اگر کسی مثل من برنده شد و 15 میلیونم ودیعه گذاشت و گذرنامه گرفت،شنیدم فقط و فقط تا 1ماه اجازه خروج از کشور را بهش می دن این درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بچه ها ی مشمول فقط 1ماه فرصت دارن تا برای مصاحبه برن سفارت خواسته شده و درصورت گرفتن ویزا برن آمریکا و درخواست پاس سفید بدن و برگردن ولی اونم فقط و فقط تویه یکماه.
    اولا که این اصلا امکانپذیر نمی تونه باشه که توی 1ماه همه چی ردیف شه.
    بعدشم بچه ها این قضیه 1 ماه نمی تونه بیشتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرض کنید من رفتم ترکیه برای مصاحبه،اگر خیلی خوش شانس باشم که کارای مدیکال و مصاحبه و دریافت ویزام 1 هفته ای انجام بشه ، فقط و فقط 3هفته ی دیگر فرصت دارم تا از کشور خارج باشم وگرنه 15میلیونم ثبت و ضبط می شه.
    بازم اگر خوش شانس بودم و بتونم هفته دوم برم آمریکا و بلافاصله فردای همون روز هم درخواست گرین کارت و SSN کنم،16 روز دیگه میاد و من فقط و فقط چندروزه دیگه فرصت دارم که از کشور خارج باشم؛
    اگرم بلافاصله مدارکمو برای پاس سفید پست کنم،و روی پاکتشم بنویسم اورژانسی ، خوب دوهفته دیگه برررسی می شه و باید برم انگشت نگاری ولی من فقط چندروزه دیگه فرصت دارم که آمریکا بمونم.
    بچه ها راه حل چیــــــــــــــــــــه؟؟ ؟؟؟
    کسی چیزی می دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توروبه خدا یکی راهنماییم کنه ممنون
    از اینکه سوالاتم رو در چند پست دیگر مطرح نمودم از مدیران عزیز پوزش می طلبم،به خدا خیلی نگرانم درکم کنید عزیزان،مرسی
    دوستدار شماها و راهتون:محمد

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط mtcanadaaa نمایش پست ها
    من از ثبت نام کنندگان دوره2013 هستم و انشاءالله که برنده شدم باید برای مصاحبه خارج از کشور برم دیگه.
    دوستای گلم من دانشجو هستم،لپ کلام اینه که چطوری یک فرد مشمولی مثل من می تونه گذرنامه بگیره و بره پاس سفید بگیره و برگرده بدون اینکه 15 میلیونی که ودیعه مالی برای دریافت گذرنامه تو ایران گذاشته بود ، ثبت و ضبط بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوستای عزیز خودم ببینید اگر کسی مثل من برنده شد و 15 میلیونم ودیعه گذاشت و گذرنامه گرفت،شنیدم فقط و فقط تا 1ماه اجازه خروج از کشور را بهش می دن این درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بچه ها ی مشمول فقط 1ماه فرصت دارن تا برای مصاحبه برن سفارت خواسته شده و درصورت گرفتن ویزا برن آمریکا و درخواست پاس سفید بدن و برگردن ولی اونم فقط و فقط تویه یکماه.

فرض کنید من رفتم ترکیه برای مصاحبه،اگر خیلی خوش شانس باشم که کارای مدیکال و مصاحبه و دریافت ویزام 1 هفته ای انجام بشه ، فقط و فقط 3هفته ی دیگر فرصت دارم تا از کشور خارج باشم وگرنه 15میلیونم ثبت و ضبط می شه.
    بازم اگر خوش شانس بودم و بتونم هفته دوم برم آمریکا و بلافاصله فردای همون روز هم درخواست گرین کارت و SSN کنم،16 روز دیگه میاد و من فقط و فقط چندروزه دیگه فرصت دارم که از کشور خارج باشم؛
    اگرم بلافاصله مدارکمو برای پاس سفید پست کنم،و روی پاکتشم بنویسم اورژانسی ، خوب دوهفته دیگه برررسی می شه و باید برم انگشت نگاری ولی من فقط چندروزه دیگه فرصت دارم که آمریکا بمونم.
    از اینکه سوالاتم رو در چند پست دیگر مطرح نمودم از مدیران عزیز پوزش می طلبم،به خدا خیلی نگرانم درکم کنید عزیزان،مرسی
    سلام
    شما میخواهید کجا برید؟ و چرا برید؟ این دو سوال در پاسخ مهمه، یکم فرصت کنید شسته رفته تر بنویسید من و خیلی کسان دیگه متوجه سوال شما بشیم حتمن کمکتون میکنیم.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Senior Member Simplex آواتار ها

بیش از حد نگرانی! منظورت لاتاری گرین کارت آمریکاست؟ اگر اینجوری است که هنوز مانده تا نتایج را بگیری. مگر چقدر احتمال می دهی که برنده شوی؟ هر چند امیدوارم واقعا به چیزی که می خواهی برسی.

یک قانون کلی هست که می گوید one thing at a time. در هر زمان فقط یک کار انجام بده. رفتارشناس ها و اقتصاددان ها هم می گویند که انسان ها rational عمل نمی کنند، یعنی اینکه نمی توانید بنشینید درباره آینده همه احتمال ها را بررسی کنید و یک مسیر دقیق طراحی کنید. اگر این کار را بکنید حتما دچار سردرگمی و احساس شکست خواهی شد، بدون شک!

پیشنهاد می کنم بشینی، روی یک کاغذ آن چیزی که از آینده می خواهی را بنویسی، مثل یک داستان، بدون هیچ محدودیتی. فرض کن می خواهی داستان بنویسی و بفروشی. مثلا بنویس که ناگهان متوجه می شوی که به خاطر یک قانون که نمی دانستی، یا یک قانون جدید، از سربازی معاف شده ای و خیلی خوشحال هستی. بنویس که کریسمس امسال در نیویورک راه می روی و دنبال شیرینی دانمارکی می گردی و از کار خودت خنده ات گرفته است.

وقتی این کار را بکنی، اولا آرام می شوی و بهتر می توانی فکر کنی، در ضمن به ذهنت اجازه می دهی امید و آرزو را جایگزین ترس و اضطراب کند، در عین حال ایمان دارم که آدم ها هر چه را تصور کنند به دست می آورند، ولی نمی دانند از کجا.

من وقتی می خواستم از ایران بروم، آنقدر بدهی و مشکلات داشتم که تصور خروج از ایران برایم ناممکن بود. حتی پول خرید مدرکم را هم نداشتم. اما همین کاری را کردم که به شما گفتم. ناگهان آن بخشنامه آزاد کردن مدرک دانشجوها بدون خرید، آمد و اولین کسی بودم که از دانشگاه مدرکم را گرفتم بدون پول و با سابقه کار در زمان دانشجویی، بعد از من بلافاصله مشکل ایجاد کردند و تعداد خیلی کمی توانستند آن کار را بکنند. مراحل گرفتن مجوز خروج و درست شدن پول و همه چیز چنان عجیب درست شد که الان هم باور نمی کنم.

مطمئن باش، نوشتن آدم را آرام می کند و ذهن را وادار می کند که دقیق تر و هوشمندانه تر فکر کند. وبلاگ باز کن و توی آن چیزهایی که می خواهی داشته باشی را به صورت داستان بنویس، انگلیسی هم بنویس که تمرین زبان هم باشد

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام
    من برای دکترای 2012 از کانادا پذیرش دارم. 3 ماه پیش برای عمره دانشجویی پاسپورت گرفتم. اسم کوچک من در تمام مدارک ارسالی برای دانشگاه saeed قید شده است، اما در پاسپورت به اشتباه saeid آمده است. فامیل من مشکلی ندارد. میتونم با این پاسپورت ویزا بگیرم؟ اگه بخوام پاسپورتمو عوض کنم، این پروسه چقدر طول میکشد؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1812003 نمایش پست ها
    سلام
    من برای دکترای 2012 از کانادا پذیرش دارم. 3 ماه پیش برای عمره دانشجویی پاسپورت گرفتم. اسم کوچک من در تمام مدارک ارسالی برای دانشگاه saeed قید شده است، اما در پاسپورت به اشتباه saeid آمده است. فامیل من مشکلی ندارد. میتونم با این پاسپورت ویزا بگیرم؟ اگه بخوام پاسپورتمو عوض کنم، این پروسه چقدر طول میکشد؟
    پاسپورت عوض کردن 3 هفته ای طول میکشه. امتحان زبان آیلتس یا تافل، GRE (اگه دادید)، ترجمه ریز نمره و دانشنامه، همه Saeed ؟
    اگه اینجوریه به نظر من پاسپورت رو عوض کنید. ولی میتونید از دانشگاه هم بخواید که نامه پذیرش رو به اون اسمی که توی پاسپورتون هست بفرسته براتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    بیش از حد نگرانی! منظورت لاتاری گرین کارت آمریکاست؟ اگر اینجوری است که هنوز مانده تا نتایج را بگیری. مگر چقدر احتمال می دهی که برنده شوی؟ هر چند امیدوارم واقعا به چیزی که می خواهی برسی.

یک قانون کلی هست که می گوید one thing at a time. در هر زمان فقط یک کار انجام بده. رفتارشناس ها و اقتصاددان ها هم می گویند که انسان ها rational عمل نمی کنند، یعنی اینکه نمی توانید بنشینید درباره آینده همه احتمال ها را بررسی کنید و یک مسیر دقیق طراحی کنید. اگر این کار را بکنید حتما دچار سردرگمی و احساس شکست خواهی شد، بدون شک!

پیشنهاد می کنم بشینی، روی یک کاغذ آن چیزی که از آینده می خواهی را بنویسی، مثل یک داستان، بدون هیچ محدودیتی. فرض کن می خواهی داستان بنویسی و بفروشی. مثلا بنویس که ناگهان متوجه می شوی که به خاطر یک قانون که نمی دانستی، یا یک قانون جدید، از سربازی معاف شده ای و خیلی خوشحال هستی. بنویس که کریسمس امسال در نیویورک راه می روی و دنبال شیرینی دانمارکی می گردی و از کار خودت خنده ات گرفته است.

وقتی این کار را بکنی، اولا آرام می شوی و بهتر می توانی فکر کنی، در ضمن به ذهنت اجازه می دهی امید و آرزو را جایگزین ترس و اضطراب کند، در عین حال ایمان دارم که آدم ها هر چه را تصور کنند به دست می آورند، ولی نمی دانند از کجا.

من وقتی می خواستم از ایران بروم، آنقدر بدهی و مشکلات داشتم که تصور خروج از ایران برایم ناممکن بود. حتی پول خرید مدرکم را هم نداشتم. اما همین کاری را کردم که به شما گفتم. ناگهان آن بخشنامه آزاد کردن مدرک دانشجوها بدون خرید، آمد و اولین کسی بودم که از دانشگاه مدرکم را گرفتم بدون پول و با سابقه کار در زمان دانشجویی، بعد از من بلافاصله مشکل ایجاد کردند و تعداد خیلی کمی توانستند آن کار را بکنند. مراحل گرفتن مجوز خروج و درست شدن پول و همه چیز چنان عجیب درست شد که الان هم باور نمی کنم.

مطمئن باش، نوشتن آدم را آرام می کند و ذهن را وادار می کند که دقیق تر و هوشمندانه تر فکر کند. وبلاگ باز کن و توی آن چیزهایی که می خواهی داشته باشی را به صورت داستان بنویس، انگلیسی هم بنویس که تمرین زبان هم باشد
    سلام دوست من خیلی ممنون از همدردیت
    بله منظورم لاتاریه 2013 هستش ، تونل ها ثابت کردند که حتی در دل سنگ هم ، راهی برای عبور هست ...

ما که کمتر از آنها نیستیم ، پس نا امیدی چرا ؟
    چرا مطمئن نباشم که برنده نمی شم!!!!! ولی خوب همیشه یک elseIf تو چنتم دارم جای نگرانی نیست

مرسی یایت این وقتی که گذاشتید.
    من تویه کاغذ آیندم جا نمی شه واقعیتشو بخوای
    ولی راهکارهایی سراغ دارم برای مشکل خودم می خواستم ببینم تو ذهن بقیه دوستان پی می گذره.
    شاید به قول شما کسی نشسته باشه با این شرایطی که توزیح دادید به حرف شما عمل کرده باشه و راه حلی به ذهنش رسیده باشه.
    پرسیدن و دونستنش خالی از لطف نیست
    به هر حال سپاسگذارم خیلی ممنون-لطف کردید

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    سلام
    شما میخواهید کجا برید؟ و چرا برید؟ این دو سوال در پاسخ مهمه، یکم فرصت کنید شسته رفته تر بنویسید من و خیلی کسان دیگه متوجه سوال شما بشیم حتمن کمکتون میکنیم.
    من در لاتاری سال 2013 ثبت نام کردم،
    مقصدم خوب معلومه دیگه امریکاست دیگه
    یا ایالت واشنگتن شهر سیاتل می رم یا شهر پلمن بخاطر دانشگاه ایالتی واشنگتن
    راستی درباره دانشگاه ایالتی واشنگتن برای مقطع لیسانس به بالا تو رشته مهندسی کامپیوتر/دانش کامپیوتر نظری دارید؟؟؟؟ چطور ارزیابی می کنید(دوستان دیگری هم اگر نظری دارن خوشحال می شم درمیون بذارند)
    درغیر اینصورت
    می رم کالیفرنیا/سانفرانسیسکو یا کالیفرنیا/برکلی
    دیگه از این شسته رفته تر نمی شه والا
    می خوام برای زندگی و ادامه تحصیل به امریکا مهاجرت کنم و این یکی از هدفهامه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    پاسپورت عوض کردن 3 هفته ای طول میکشه. امتحان زبان آیلتس یا تافل، GRE (اگه دادید)، ترجمه ریز نمره و دانشنامه، همه Saeed ؟
    اگه اینجوریه به نظر من پاسپورت رو عوض کنید. ولی میتونید از دانشگاه هم بخواید که نامه پذیرش رو به اون اسمی که توی پاسپورتون هست بفرسته براتون.
    نامه پذیرش رو فرستادند. من هم فکر میکنم باید پاسپورتمو عوض کنم. اگه از تو شهرستان درخواست بدم، پروسه تعویض چقدر طول میکشه؟

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

من در لاتاری سال 2013 ثبت نام کردم،
    مقصدم خوب معلومه دیگه امریکاست دیگه
    یا ایالت واشنگتن شهر سیاتل می رم یا شهر پلمن بخاطر دانشگاه ایالتی واشنگتن
    راستی درباره دانشگاه ایالتی واشنگتن برای مقطع لیسانس به بالا تو رشته مهندسی کامپیوتر/دانش کامپیوتر نظری دارید؟؟؟؟ چطور ارزیابی می کنید(دوستان دیگری هم اگر نظری دارن خوشحال می شم درمیون بذارند)
    درغیر اینصورت
    می رم کالیفرنیا/سانفرانسیسکو یا کالیفرنیا/برکلی
    دیگه از این شسته رفته تر نمی شه والا
    می خوام برای زندگی و ادامه تحصیل به امریکا مهاجرت کنم و این یکی از هدفهامه.
    در مورد دانشگاه های فوق من اطلاعاتی ندارن، البته تو تاپیک دانشگاه های امریکا بپرسید
    تنها قسمت سوالتون که مربوط به گرفتن پاس هست رو میشه اینجا جواب داد وضعیت معافیتتون چطوره و الان دانشجو هستید؟ ترم چند؟
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)