صفحه 8 از 171 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1701

موضوع: مسائل مربوط به پروسۀ دریافت یا تمدید گذرنامه

0hamed0
    Guest

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ( پست، تسریع در دریافت و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    نقل قول نوشته اصلی توسط balack44
    من يه سوال دلرم از دوستان كه شايد زياد ربطي به اينجا نداشته باشه.بعد از اينكه نامه نظام وظيفه رو گرفتيم كه بريم اداره گذرنامه آيا بايد اون مبالغ لازم براي صدور گذنامه شامل 40000 تومان رو واريز كنيم؟چون يك جايي خوندم كه دانشجويان گذرنامه رايگان دريافت ميكنن.
    و اينكه ما چون اهل شهرستانيم بنظرتون ميشه همون لحظه اي كه نامه نظام وظيفه رو گرفتيم بريم اداره گذرنامه تو همون تهران كه كارمون زودتر انجام بشه يا بايد بريم اداره پليس +10 تو شهرستان خودمون و واسه گذرنامه اقدام كنيم؟
    ممنون
    وقتی از وزارت علوم نامه برای گذرنامه میگیری توش نوشته این آقا (خانم) لازم نیست عوارض بده، ما رفتیم پلیس +10 گفتش برو شهرآرا (اداره گذرنامه) دبیرخونه ش تایید کنه نامتو، خلاصه رفتیم اونا مهر زدنو و پلیس هم قبول کرد و عوارض ندادیم.
    منظورت اينه كه واسه صدور گذرنامه پول نگرفتن يا واسه خروج از كشور عوارض نمي گيرن؟اين 2تا با هم فرق داره ديگه درسته؟
    راستش من اسم اینا رو دقیق نمی دونم، من برای گذرنامه کلا 2500 تومن خرج کردم که اونم به پست دادم، حالا ظاهرا یه 25000 تومنی هست که من نمی دونم اسمش دقیقا چیه ولی ظاهرا برای خروج از کشور باید واریز کرد (اگه کسی می دونه بگه این پول چیه و کی و به کجا باید داد؟)، من نمی دونم با این نامه میشه اونو هم نداد یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    من يه سوال دلرم از دوستان كه شايد زياد ربطي به اينجا نداشته باشه.بعد از اينكه نامه نظام وظيفه رو گرفتيم كه بريم اداره گذرنامه آيا بايد اون مبالغ لازم براي صدور گذنامه شامل 40000 تومان رو واريز كنيم؟چون يك جايي خوندم كه دانشجويان گذرنامه رايگان دريافت ميكنن.
    و اينكه ما چون اهل شهرستانيم بنظرتون ميشه همون لحظه اي كه نامه نظام وظيفه رو گرفتيم بريم اداره گذرنامه تو همون تهران كه كارمون زودتر انجام بشه يا بايد بريم اداره پليس +10 تو شهرستان خودمون و واسه گذرنامه اقدام كنيم؟
    ممنون
    وقتی از وزارت علوم نامه برای گذرنامه میگیری توش نوشته این آقا (خانم) لازم نیست عوارض بده، ما رفتیم پلیس +10 گفتش برو شهرآرا (اداره گذرنامه) دبیرخونه ش تایید کنه نامتو، خلاصه رفتیم اونا مهر زدنو و پلیس هم قبول کرد و عوارض ندادیم.
    حتما بايد نامه از وزارت علوم باشه ؟ با نامه اشتغال به تحصيل از دانشگاه نميشه اين 40000 تومان رو نداد؟

0hamed0
    Guest

تو نامه وزارت علوم این موضوع صریحا ذکر شده ولی تو نامه دانشگاه من نمی دونم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به روز کردن پاسپورت (تصحیح مشخصات یا تمدید اعتبار پاسپورت)

سلام . من پاسپورتم تا اسفند اعتبار داره و بنا به توصیه دوستان می خوام تمدیدش کنم (جدید بگیرم). اما چون هنوز I-20 به دستم نرسیده و وقت سفارت هم نگرفته ام می خواهم بدانم با همین پاسپورتم می تونم از سفارت ترکیه وقت بگیرم و بعدا شماره پاسپورتمو اصلاح کنم (در مورد قبرس خواندم که می شه) و اگر میشه با ایمیل یا تلفن؟

Senior Member pouya4 آواتار ها

ممنون
    آقا این سوال منم هست، کسی از دوستان می دونه که زمان صدور گذرنامه تو شهرستان بیشتره یا نه؟ ما که عجله داریم پاشیم بیایم پایتخت یا نه؟ ;D ....
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

والا به من گفت هر جايي دلت مي خواد تحويل بده حالا چه اهله شهرستاني چه اهله تهران فرقي نمي كنه.فقط آدرس گيرنده مهمه.از نظر زماني هم اگه آدرس تهران بدين خوب البته زودتر مياد.منكه تو شهرستان خودمون مدارك دادم و گفتم چون دانشجوييه زودتر صادر كنن كه اونا هم خيلي همكاري كردن.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

راستي صدور گذرنامه فقط 2500 تومن هزينه داره.حواستون باشه پول اضافي ندين.!!!!! :P
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

اون 40000 تومان که میریزین به حساب جزو مخارج صدور گذرنامه حساب نمیشه؟ ;D

اگه شما از وزارت علوم نامه گرفتي صدور گذرنامه هزينه اي نداره.نه 40000 تومن نه عوارض شهرداري و نه عوارض خروج از كشور وقتي كه دارين خارج ميشين.(يكبار ديديم يه چيزي مجاني باشه ;D)

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_b
    اون 40000 تومان که میریزین به حساب جزو مخارج صدور گذرنامه حساب نمیشه؟ ;D
    والا اینا همه جوره و تحت هر عنوانی پوله رو می گیرن >. هر جا میرید به هر نحوی باید سرفه کنی وگرنه کارت راه نمی افته .
    این 40000 هم جزء مخارج صدور گذرنامه هست ولی خوب همونطور که همه می دونن تحت یک اسم دیگه.
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)