نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اتریش

Junior Member mastermind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه های فولادی

Arrow تشکیل پرونده در وزارت علوم برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اتریش

دوستان مشمول ، همه احتمالا میدونید که برای گرفتن اجازه خروج از کشور نیاز دارید که برید سازمان معظم نظام وظیفه (!) ، در ابتدای ورودتون به این سازمان از شما نامه وزارت علوم خواسته میشه . خب حالا من امروز رفتم سراغ این وزارت خانه باشکوه (!!) و نامه پذیرش از دانشگاه اتریش رو به ایشان نشان دادم ، در کمال ناباوری و بعد از نیم ساعت چک و چونه زدن ، فرمودن که این نامه چون پذیرش شما را مشروط به گرفتن مدرک B2 کرده از نظر ما اعتبار لازم برای صدور مجوز نداره ! و باید نامه پذیرش قطعی با ذکر نام رشته ، مقطع و زمان شروع تحصیل ( دقیقا یک تاریخ نه یک بازه زمانی ) برای ما بیاری تا بهت مجوز خروج بدیم .

و البته حتما یا گواهی قبولی در یکی از آزمون های Tofelیا ILETS یا MCHE رو با نمره ای مشخص باید بیاری ، یا مدرک دال بر گذارندن 1000 ساعت زبان آلمانی از یکی از آموزشگاههای دارای مجوز و معتبر (مثلا گوته ) !

حالا مدرک زبانش به کنار ، این نامه پذیرش رو چکارش باید کرد ؟ آخه دانشگاه وین که به همه همین نامه رو میده پس یعنی همه بچه هایی که الان رفتن و دارن تحصیل می کنن هیچ کدومشون مشکل سربازی نداشتن ؟

آقایونی که اونطرف و این طرف این مرحله رو گذروندن لطفا یه کمکی بکنند که شدیدا شرایط داره سخت پیش میره !

در ضمن دوستانی که مشکل سربازی ندارن هم اگه بتونند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند و پرونده توی این وزارت خونه تشکیل بدند حداقل مزیتش استفاده از ارز دانشجویی خواهد بود ! گفتم که شماها هم دل به کار بدید

پانویس --
    من چون نمی دونستم این مطلب به کدوم مبحث مربوط میشه همینجا نوشتمش ، مدیران محترم اگه صلاح می دانند به تاپیک مربوطه منتقلش کنند.
    ویرایش توسط mastermind : April 13th, 2013 در ساعت 10:34 PM
    آرزویی در سر نمی شکفد مگر توان برآوردنش به تو اعطا شده باشد . اما آرزومند را کوشش ها باید ...

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mastermind نمایش پست ها
    دوستان مشمول ، همه احتمالا میدونید که برای گرفتن اجازه خروج از کشور نیاز دارید که برید سازمان معظم نظام وظیفه (!) ، در ابتدای ورودتون به این سازمان از شما نامه وزارت علوم خواسته میشه . خب حالا من امروز رفتم سراغ این وزارت خانه باشکوه (!!) و نامه پذیرش از دانشگاه اتریش رو به ایشان نشان دادم ، در کمال ناباوری و بعد از نیم ساعت چک و چونه زدن ، فرمودن که این نامه چون پذیرش شما را مشروط به گرفتن مدرک B2 کرده از نظر ما اعتبار لازم برای صدور مجوز نداره ! و باید نامه پذیرش قطعی با ذکر نام رشته ، مقطع و زمان شروع تحصیل ( دقیقا یک تاریخ نه یک بازه زمانی ) برای ما بیاری تا بهت مجوز خروج بدیم .

و البته حتما یا گواهی قبولی در یکی از آزمون های Tofelیا ILETS یا MCHE رو با نمره ای مشخص باید بیاری ، یا مدرک دال بر گذارندن 1000 ساعت زبان آلمانی از یکی از آموزشگاههای دارای مجوز و معتبر (مثلا گوته ) !

حالا مدرک زبانش به کنار ، این نامه پذیرش رو چکارش باید کرد ؟ آخه دانشگاه وین که به همه همین نامه رو میده پس یعنی همه بچه هایی که الان رفتن و دارن تحصیل می کنن هیچ کدومشون مشکل سربازی نداشتن ؟

آقایونی که اونطرف و این طرف این مرحله رو گذروندن لطفا یه کمکی بکنند که شدیدا شرایط داره سخت پیش میره !

در ضمن دوستانی که مشکل سربازی ندارن هم اگه بتونند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند و پرونده توی این وزارت خونه تشکیل بدند حداقل مزیتش استفاده از ارز دانشجویی خواهد بود ! گفتم که شماها هم دل به کار بدید

پانویس --
    من چون نمی دونستم این مطلب به کدوم مبحث مربوط میشه همینجا نوشتمش ، مدیران محترم اگه صلاح می دانند به تاپیک مربوطه منتقلش کنند.
    ارز دانشجویی تو سرشون بخوره من که هنوز سفارتم نرفتم ! ببین این فروم بدردت میخوره دوست عزیز این عاخه مشکلی نیست که حل نشه ! تو همون وزارت علوم میگفتی که باید برم ثبت نام کنم بعد میرم سفارت براتون پذیرش قطعی میفرستم ! گواهی ثبت نام کلاس زبانم میفرستم ! پستی رو که گزاشتی توی همین فروم باید مطرح میکردی حتمن جواب میگرفتی ! http://www.applyabroad.org/forum/for...-از-کشور

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1983 نمایش پست ها
    ارز دانشجویی تو سرشون بخوره من که هنوز سفارتم نرفتم ! ببین این فروم بدردت میخوره دوست عزیز این عاخه مشکلی نیست که حل نشه ! تو همون وزارت علوم میگفتی که باید برم ثبت نام کنم بعد میرم سفارت براتون پذیرش قطعی میفرستم ! گواهی ثبت نام کلاس زبانم میفرستم ! پستی رو که گزاشتی توی همین فروم باید مطرح میکردی حتمن جواب میگرفتی ! http://www.applyabroad.org/forum/for...-از-کشور
    تشکر بابت جوابی که دادید ، ولی دیدم توی تاپیک اتریش از ب بسم الله بچه ها توضیح دادن تا حتی زمانی که میرسی اونجا اول کجا بری و چیکار کنی ! گفتم اینم بیاریمش توی همین بخش که مباحث مربوط به اتریش دیگه کامل بشه .
    اون تاپیکم دیدم و کامل خوندم ولی تقریبا همه ی بچه های اونجا لااقل یه پذیرش با تاریخ و ذکر عنوان رشته دستشون هست نه مثل ما که پذیرش دانشگاه وین نه تاریخ ثبت نام دقیق رو زده نه عنوان و مقطع رشته پذیرفته شده رو ! گیر وزارت علوم هم همینه . گفتم اینجا بپرسم ببینم بقیه دوستان با همین شرایط ما چه کردند که من هم همون کارو بکنم .
    آرزویی در سر نمی شکفد مگر توان برآوردنش به تو اعطا شده باشد . اما آرزومند را کوشش ها باید ...

رشته و دانشگاه

دوستان کسی نمی دونه بالاخره چه طور میشه با پذیرش دانشگاه وین (که به صورت مشروط به ارائه مدرک B2 هست ) برای تشکیل پرونده در وزارت علوم اقدام کرد ؟
    یا اصلا کسی راهی داره که بشه این نامه اجازه خروج ( برای سازمان نظام وظیفه ) را از وزارت علوم گرفت ؟!

Junior Member mr38 آواتار ها

سلام.من ىه دوستى دارم که دقىقا همىن شراىطو داره.چند روزه پىش که با هم صحبت مىکردىم مىگفت ىه راهى پىدا کردم اونم اىنکه از ىه دانشگاهه دىگه مثلا ارمنستان پذىرش مىگىرم و با اون پذىرش مجوز خروج از کشور صادر مىشه و بعد باقىه داستان...
    من در همىن حد فقط اطللع داارم .چون خودم مشکله خدمت ندارم بىشتر ازىن رىزشو نپرسىدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)