نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: چه مکانهایی در دانمارک ارزش معرفی شدن دارند؟ (فروشگاه ها، دیدنی ها، و سایر موارد)

Junior Member

پیش فرض چه مکانهایی در دانمارک ارزش معرفی شدن دارند؟ (فروشگاه ها، دیدنی ها، و سایر موارد)

اصولا برای زندگی در یک کشور جدید، چه برای دانشجویان و چه برای افرادی که قصد کار و یا اقامت را دارند شناختن آن کشور (از جنبه های مختلف) کاری سودمند است.
    لطفا در این پست برای معرفی مکانهایی که برای زندگی روزمره باید به آنها رجوع کرد، مثلا معرفی فروشگاه های خوب برای اقلام مختلف مورد نیاز در زندگی، مکانهای تفریحی، کتاب فروشیها و ... اشاره کنید.
    همچنین میتوانید در این پست از تجربیات خوب یا بد خود که معرفی آنها به دیگران به زندگی راحتتر در دانمارک کمک میکند اشاره نمائید.

پیش فرض پاسخ : چه مکانهایی در دانمارک ارزش معرفی شدن دارند؟ (فروشگاه ها، دیدنی ها، و سایر موا

درود
    و سپاس از تاپیک خوبی که گذاشتید. هر چند تا جایی که یادم میاد تو تاپیک گرین کارت به این موضوعات اشاره شده ولی از نگر من اگر هر موضوعی رو که طبقه بندی بشه، کاربرها آسونتر به اون دسترسی پیدا می کنند.

در باره آشنایی با فروشگاه ها من فروشگاه ایکیا رو معرفی می کنم ایکیا یک فروشگاه زنجیره ای برای فروش لوازم منزل هست که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توش پیدا میشه. این شرکت یک شرکت سوئدی هست که تو دانمارک و خیلی از کشورهای دیگه نمایندگی داره. از مشخصات خوب این فروشگاه این هست که قیمت لوازمشون فوق العاده ارزونه. یعنی در حد باور نکردنی! روز اول که من رفتم با دوستم به این فروشگاه، قیمتها رو که دیدم اصلا باورم نشد . خیلی از لوازم بخصوص لوازم آشپزخونه رو می شد با قیمتهایی خرید که اگه بیرون می خریدم قیمت دست دومش رو شاید با اون قیمت می تونستم پیدا کنم! من خودم یک ماهی تابه متوسط خریدم 16 کرون ( تازه قیمت بدون تخفیفش هست ) که عمرا دست دومش رو می تونستم با این قیمت بخرم. از طرف دیگه یه کارتی هم هست که باید تو سایتش عضو بشید که بعد می فرستند با پست دم خونه. قیمت کارت مجانی هست ولی اگر موقع خرید اون کارت رو داشته باشید قیمت یک سری از اجناس رو می تونید با تخفیف بخرید. در ضمن با اون کارتی که گفتم می تونید قهوه مجانی بخورید هر چه اندازه که می خواید و به هر تعداد. البته سالن غذا خوری هم داره که قیمتهاش تقریبا مناسب هست. مثلا یک پیتزا (یک تکه کوچیک) با نوشابه اش می شه 12 کرون که البته نوشابه رو هر چه اندازه که دوست داشتید و جا داشتید می تونید بخورید!! محدودیت نداره!!
    شعبه ای که ایکیا تو آلبورگ داره بار اول که با دوستم رفته بودم ولی بار دوم که خودم تنها رفتم توش گم شدم!! و از این و اون پرسیدم راه خروجی رو پیدا کردم!! تقریبا اگه بخواید کلش رو بگردید گمون نکنم کمتر چهار پنج ساعت کمتر طول بکشه.

در مورد فروشگاه های مواد غذایی هم بیلکا، فکتا و فوتکس خیلی معروف هستند. که دو تا مارک معروف ارزون قیمت داره تو فوتکس و بیلکا مارک Budget نسبت به مارکهای دیگه ارزون هست و تو فکتا هم مارک x-tra البته خوب کیفیتشون از مارکهای دیگه کمی پایینتر هست هر چند کیفیت محصولهای x-tra از Budget بهتر هست از نگر من. ایرادی که ایندو دارند اینه که گسترده گی محصولاتشون محدود هست یعنی هر محصولی می خواین بخرید با این مارک پیدا نمی کنید بنابر این باید از مارکهای دیگه خرید کنید که گرونتر هستند.
    یک چیز دیگه ای هم که می خواستم بگم شما اگر از فروشگاه های بیلکا، فوتکس یا salling (فروشگاه پوشاک هست) اگر خرید کنید به ازای هر 50 کرون یک تیکت می ده که هر گاه تعداد این تیکت ها به 40 تا برسه شما می تونید یک جنس خاصی رو با 70 درصد تخفیف بخرید. مثلا الان اگر 40 تا از این تیکتها داشته باشید یک ساک مسافرتی بزرگ می ده ظاهرا پیش از این که من اینجا باشم یک سرویس کامل قاشق و چنگال می داد با این تیکتها.
    مطلب خیلی هست که بگم (تو پستهای بعدی این کار رو خواهم کرد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه مکانهایی در دانمارک ارزش معرفی شدن دارند؟ (فروشگاه ها، دیدنی ها، و سایر موا

اطلاعات خوبی گذاشتید، خیلی خوب میشه که در پستهای بعدی اطلاعات بیشتری بگذارید.
    همچنین در مورد سیستمهای حمل و نقل و پیشنهادات و نکات مربوطه اگر اطلاعاتی مهمی هست، لطفا ذکر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مدیریت فنی آوری اطلاعات

دوست عزیز،
    مرسی از راهنماییهای دقیقی که دارید. امکانش هست باز هم مطلب جدید و کاربردی در این زمینه بگذارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)