صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 89

موضوع: آموزش زبان فنلاندی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آموزش زبان فنلاندی

با برنامه winrar or winzip اينها را به هم وصل كن بعد ميشه يك فايل كه شما بايد بوسيله همين برنامه انرا باز كنيد ، بعد مشخص ميشه كه فايل داده است يا برنامه اگه برنامه بود خوب نصبش كن.

Junior Member

با برنامه winrar or winzip اينها را به هم وصل كن بعد ميشه يك فايل كه شما بايد بوسيله همين برنامه انرا باز كنيد .

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
    با برنامه winrar or winzip اينها را به هم وصل كن بعد ميشه يك فايل كه شما بايد بوسيله همين برنامه انرا باز كنيد .
    این کارو انجام دادم اما ازم cd میخواد!برنامه رو نصب میکنه بعد میگه cd رو وارد درایو کنید

پیش فرض زبان فنلاندی. درس اول

دوستانی که مایلند زبان فنلاندی یاد بگیرند، من در این پست به مرور مطالبی رو ارائه میدم، به امید این که به درد کسی بخوره. منبع من یک کتاب انگلیسیه که اگر کسی خواست پیام خصوصی بده تا لینکشو بفرستم.

نکاتی راجع به زبان فنلاندی

فنلاندی زبانی فونتیک است. یعنی هر حرف با یک صدا نشان داده میشود و هر صدا نیز فقط یک حرف دارد(مثل فارسی نیست که بنویسیم خواهر و بخوانیم خاهر). (البته استثنایی راجع به nk و ng وجود دارد که بعدا خواهیم دید). هشت حرف برای مصوت‌ها (حروف صدا دار) در فنلاندی وجود دارد:

i e ä y ö a u o
    و 13 حرف برای حروف بی صدا:
    p t k d g s h v j l r m n

این حروف بی صدا را نیز فقط در کلماتی که از زبانهای خارجی وارد فنلاندی شده خواهید دید: b - c - f - w - x - z

همه‌ی مصوت‌ها در دو حالت کوتاه و بلند استفاده میشوند. مثلا: u یا uu. و a یا aa و به همین ترتیب...
    این موضوع برای بی‌صداها هم درست است، یعنی حروف بی صدا هم میتوانند یکی یکی یا جفت جفت بیایند. مثلا: k یا kk، همینطور p یا pp. و ....

تفاوت قائل شدن بین فرمهای بلند و کوتاه مهم است.

به این مثال توجه کنید:
    tuli آتش
    tuuli باد
    tulli گمرک

فنلاندی جنسین ندارد.
    در فنلاندی لازم نیست مثل عربی، فرانسه و خیلی زبانهای دیگر جنسیت را در کلمات دخیل کنیم. از این جهت مثل فارسی است.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

پیش فرض آموزش زبان فنلاندی. درس دوم

تلفظ الفبای فنلاندی
    حتی اگر قسم خورده باشید که یک کلمه هم فنلاندی یاد نگیرید (به دلیل پدرکشتگی یا مسائل شخصی دیگر) این درس را بهتر است که یاد بگیرید، چون بدون توانایی خواندن الفبای فنلاندی (فقط تلفظ کردن، و نه فهمیدن آنچه میخوانید) در ساده‌ترین امور، از جمله یافتن آدرسها به مشکل خواهید خورد. البته با توجه به این که حروف الفبای فنلاندی تا حدود زیادی مانند الفبای انگلیسی است، در نتیجه یادگیری تلفظ حروف آن اصلا کار سختی نخواهد بود.

از حروف صداداار شروع می کنیم. همانطور که در درس قبل گفتیم این هشت حرف، تمامی مصوت‌های زبان فنلاندی است:
    i - e - ä - y - ö - a - u - o
    ظاهر همه‌ این حروف آشنا به نظر می‌رسند، به غیر از ä و ö. به علاوه این که y با وجود این که ظاهرش دقیقا با y انگلیسی یکی است، اما صدایی که میدهد فرق می‌کند. پس اول به مثالهایی برای صدای این سه حرف که متفاوت با مصوتهایی انگلیسی هستند می پردازیم.
    • ä صدایی شبیه «اَ» می‌دهد. مثل cat
    • ö صدایی شبیه «اِ» می‌دهد. مثل better
    • y صدایی شبیه «اُاو» می‌دهد (معادل نزدیک فارسی ندارد). مثل bureau در زبان فرانسوی

سایر حروف صدادار که بیشتر شبیه انگلیسی هستند هم به ترتیب ذیلند:
    • i مثل sit
    • e مثل net
    • a مثل hut
    • u مثل book
    • o مثل rot

تمامی حروف بی صدای فنلاندی، تقریبا مثل مشابه‌های انگلیسی‌شان تلفظ می‌شوند به غیر از یک مورد یعنی حرف "J" این حرف در زبان فنلاندی صدای «ی» می‌دهد!
    • J مثل Yes

مثلا شهری در فنلاند شرقی وجود دارد که اینطوری نوشته می‌شود: Joensuu ولی اینطوری تلفظ می‌شود: «یو/ ئن/زوو»

بنابراین اگر تلفظ حروف صدادار را یاد بگیرید و این رفتار عجیب حرف J را هم به خاطر بسپارید، میتوانید تمامی اسامی فنلاندی را تا حدودی درست تلفظ کنید و منظورتان را برسانید.
    برای شنیدن صدای حروف فنلاندی، میتوانید فلش کارتهای این وبسایت را ملاحظه کنید. این وبسایت مقدمات فنلاندی را در قالب یک سری فلش کارت، همراه با تلفظ حروف به صورت آنلاین و یا قابل دانلود و نصب ارائه می‌کند.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

خبر فوری . . لطفا سریعا اطلاع رسانی کنید

کلاس یادگیری زبان فنلاندی - شنبه 31 تیر 91

بر اساس پیشنهاد بسیار خوب بعضی از دوستان بنا بر برگزاری یک کلاس یا میتینگ برای یادگیری زبان فنلاندی، هماهنگی های لازم با یکی از کتابخانه های تهران جهت اجاره یک کلاس بانجام رسیده تا هرچه زودتر این کلاس به راه بیوفته. بر همین اساس جلسه اول این کلاس در روز شنبه 31 تیر 91 در محل کتابخانه بلوک 2 فاز 2 شهرک اکباتان از ساعت 6 بعدازظهر الی 8 شب برگزار میشه. تمامی دوستان علاقه مند، جهت حضور در کلاس میتوانند از طریق همین صفحه یا پیغام شخصی با بنده هماهنگی لازم رو انجام دهند.

سلام دوستان

من دنبال یه نرم افزاری میگردم که یه دیکشنری انگلیسی به فنلاندی باشه و رو کا‍مپوتر نصب بشه. آیا دوستان همچین نرافزاری سراغ دارن؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط us911 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دنبال یه نرم افزاری میگردم که یه دیکشنری انگلیسی به فنلاندی باشه و رو کا‍مپوتر نصب بشه. آیا دوستان همچین نرافزاری سراغ دارن؟

مرسی
    بهترین کار نصب کردن نرم افزار بابیلونه و بعد از اون نصب یکی از دیکشنریهای این نرم افزار که فنلاندی به انگلیسی یا برعکسه...
    لینک نمیزارم ولی خیلی راحت اسم BABYLON و دانلود رو سرچ کنی پیدا میشه تو سایتای دانلود

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    بهترین کار نصب کردن نرم افزار بابیلونه و بعد از اون نصب یکی از دیکشنریهای این نرم افزار که فنلاندی به انگلیسی یا برعکسه...
    لینک نمیزارم ولی خیلی راحت اسم BABYLON و دانلود رو سرچ کنی پیدا میشه تو سایتای دانلود
    Hello my dear friend

if you have direct link and the cracked one please put the link to download it.

Thank you

نقل قول نوشته اصلی توسط us911 نمایش پست ها
    Hello my dear friend

if you have direct link and the cracked one please put the link to download it.

Thank you
    نمیدونم چقد با قوانین فروم سازگاره ولی من همین عباراتی ک بالا گفتم رو سرچ کردم و اولین و دومین نتیجه ی جستجوی گولگو رو بصورت لینک مستقیم برای دانلود میزارم.پسوورد همه فایلها هم اسم سایتیه که ازش دانلود میکنی.
    نسخه ی 8 بابیلون
    نسخه ی 9 بابیلون
    -----------------------------------------------------------------------------
    در حین جستجو به لینک های زیر هم برخوردم که دیکشنری فنلاندی به فارسی بابیلونه...
    1 2 3
    دیکشنری انگلیسی به فارسی برای بابیلون هم حتما میتونی پیدا کنی.من زیاد فرصت برای سرچ نداشتم ولی این لینکی هم که این زیر میزارم یه دیکشنری مستقله انگلیسی به فنلاندی و برعکسه.دستورالعمل نصب هم تو همین صفه هست.
    http://www.freelang.net/dictionary/finnish.php
    چیز جالبیه و البته کم حجم.دو تا فایله که جمعا میشه یک و نیم مگ.
    در اخر اگه بیشتر اوقات انلاینی بهت Google translate و Babylon online translator رو پیشنهاد میکنم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)