صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 252

موضوع: مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط Christmas نمایش پست ها
    بله دوسته عزیز، من برای مکانیک اپلای کردم. ریزنمراتمم براشون فرستادم، من نمیدونم تو ایران سیلابسه درسی غیر از ریز نمرات مگه چیزه دیگه ای هم هست که اینا از من سیلابس درسی میخان،ریزه نمراتو براشون فرستادم دیگهههههه.
    ممنون میشم اگرراهنمایی کنید
    سلام.دوست عزیز منظور از سیلابس درسی همون چارت درسی میشه که میتونید به عنوان سر فصل دروس از وزارت علوم بگیرید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

بله دوسته عزیز، من برای مکانیک اپلای کردم. ریزنمراتمم براشون فرستادم، من نمیدونم تو ایران سیلابسه درسی غیر از ریز نمرات مگه چیزه دیگه ای هم هست که اینا از من سیلابس درسی میخان،ریزه نمراتو براشون فرستادم دیگهههههه.
    ممنون میشم اگرراهنمایی کنید
    من خودم برای جای دیگه که می خواستم از سایت دانشگاهمون گرفتم پی دی اف کردم و فرستادم. ولی به نظر بهتره برید از وزارت علوم سر فصل رو بگیرید . چون این اترشیا ظاهرا خیلی گیرن!

Junior Member aria13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی برق گرايش الکترونيک

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    پس قضیه قبول نکردن نامه ممانعت از تحصیلت چی میشه؟

راجب اون چی بهتون گفتند؟
    راستشو بخوای من يکی از دوستام دانشگاه تکنيک وين 1 ساله درس ميخونه
    اونو فرستادم واحد ثبت نام دانشگاه که دقيقا بپرسه که چرا با نامه ی عدم ممانعت از تحصيل پذيرش ارشدبهم ندادن که بهش گفته بودن که چون اين اواخر اکثر قريب به اتفاق نامه های دانشگاه آزاد ( شامل نامه عدم ممانعت از تحصيل و قبولی دانشگاه و اشتغال به تحصيل ) جعلی بوده ( با تشکر از شرکتهای اعزام دانشجو ) ديگه نامه های دانشگاه آزادو قبول ندارن
    منم دارم برای مقطع ليسانس پذيرش ميگيرم!

نقل قول نوشته اصلی توسط aria13 نمایش پست ها
    راستشو بخوای من يکی از دوستام دانشگاه تکنيک وين 1 ساله درس ميخونه
    اونو فرستادم واحد ثبت نام دانشگاه که دقيقا بپرسه که چرا با نامه ی عدم ممانعت از تحصيل پذيرش ارشدبهم ندادن که بهش گفته بودن که چون اين اواخر اکثر قريب به اتفاق نامه های دانشگاه آزاد ( شامل نامه عدم ممانعت از تحصيل و قبولی دانشگاه و اشتغال به تحصيل ) جعلی بوده ( با تشکر از شرکتهای اعزام دانشجو ) ديگه نامه های دانشگاه آزادو قبول ندارن
    منم دارم برای مقطع ليسانس پذيرش ميگيرم!
    الان فقط تکنیک وین چنین تصمیمی گرفته یا کلا همه ی دانشگاه ها چنین تصمیمی گرفتن؟!!
    البته الان من اصل مدرک رو هم دارم میفرستم چون بخاطر این نقص خوردم از دانشگاه گراتس . دیگه واقعا اگه نشه من یکی که بیخیال میشم!!

Junior Member aria13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی برق گرايش الکترونيک

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezataleshi نمایش پست ها
    الان فقط تکنیک وین چنین تصمیمی گرفته یا کلا همه ی دانشگاه ها چنین تصمیمی گرفتن؟!!
    البته الان من اصل مدرک رو هم دارم میفرستم چون بخاطر این نقص خوردم از دانشگاه گراتس . دیگه واقعا اگه نشه من یکی که بیخیال میشم!!
    درباره دانشگاه های ديگه چيزی نميدونم ولی بدون که تا چند ماه ديگه تمام دانشگاه های اتريش ميفهمن داستان چيه ( مدارک جعلی ) و کم کم مدارک دانشگاه سراسری رو هم قبول نميکنن!
    اگه می خوای اقدام کنی عجله کن

دوستان کسی میدونه تو این پیام ،دانشگاه وین چی میخاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من همه مدارک رو براشون فرستام (ترجمه ریزنمرات،ترجمه مدرک لیسانس و حتی فوق دیپلم ودیپلم،کپی پاسپورت،ترجمه نامه عدم ممانعت که از وزارت علوم گرفته بودم و توش زده بود که ادامه تحصیلم از سال تحصیلی 92-93 در رشته مکانیک درمقطع کارشناسی ارشد بلامانع است)

We miss:
    Applications for admission for a Master Programme in Mechanical Engineering require additional an official description of the attended courses (Syllabus) and an explanation of the grading system of the visited university. This is not necessary for degrees issued by a scientific university in the EU and EEA.

Pursuant to section 64, Austrian University Act 2002 – UG (=general university entrance qualification), foreign applicants for places at Austrian universities must, in addition to a university entrance certificate, also provide proof of course-specific university entrance requirements, including the immediate right to study
    (= special university entrance qualification) in the issuing country of the document confirming the general university entrance qualification (section 65 UG).
    We need the special university entrance qualification from a university and not from the ministery!
    We regret that, as a result of multiple attempts at forgery, we are currently unable to accept confirmations of special university entrance qualifications from the Islamic Azad University.

Certified copy of the passport or official ID card:
    Please note that IDs will only be accepted if they show your photograph (clearly recognisable) as well as your signature.

البته موضوع دیگه ای هم که هست ،من اصلا دانشگاه آزادی نبودم،دانشگاه دولتی(دانشگاه شهید رجایی تهران) درس خوندم
    دوستان عزیز در درجه اول لطف کنند اول متن نامه ارسالی رو به دقت مطالعه کنند بعد راهنمایی کنند.

دانشگاه از شما نامه ممانعت از تحصیلتون رو قبول نکرده + به نکته اشاره کرده که نامه صادره باید از طرف دانشگاه باشه نه از طرف وزارت علوم

در ادامه نامه همچنین به این نکته اشاره شده که نامه های صادر شده از سوی دانشگاه آزاد قابل قبول نیستند+ کپی پاسپورت تایید شده رو از شما میخواهند...

پیشنهاد میکنم این صفحه رو هم حتما مطالعه کنید :

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51051

بنابراین چیزهایی که از شما میخواهند:

1- نامه ممانعت از تحصیل طبق فرمت درخواستی دانشگاه + در کنارش میتونین مثلا سیلابس های درسیتون هم بفرستین

2- کپی پاسپورت تایید شده

در کل پیشنهاد من این هست که اگه میخواین زیاد معطل نشین در کنار تکمیل مدارک برای لیسانس هم همزمان اقدام کنید تا اگه نقص مدارکتون رو قبول نکردند پذیرش لیسانستون بلافاصله بیاد

یا میتونید صبر کنید اول ببینید جواب نقص مدارک شما چه میشود بعد برای لیسانس اقدام کنید....

همه چیز بستگی به تصمیم شما داره....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    دوستان عزیز در درجه اول لطف کنند اول متن نامه ارسالی رو به دقت مطالعه کنند بعد راهنمایی کنند.

دانشگاه از شما نامه ممانعت از تحصیلتون رو قبول نکرده + به نکته اشاره کرده که نامه صادره باید از طرف دانشگاه باشه نه از طرف وزارت علوم

در ادامه نامه همچنین به این نکته اشاره شده که نامه های صادر شده از سوی دانشگاه آزاد قابل قبول نیستند+ کپی پاسپورت تایید شده رو از شما میخواهند...

پیشنهاد میکنم این صفحه رو هم حتما مطالعه کنید :

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51051

بنابراین چیزهایی که از شما میخواهند:

1- نامه ممانعت از تحصیل طبق فرمت درخواستی دانشگاه + در کنارش میتونین مثلا سیلابس های درسیتون هم بفرستین

2- کپی پاسپورت تایید شده

در کل پیشنهاد من این هست که اگه میخواین زیاد معطل نشین در کنار تکمیل مدارک برای لیسانس هم همزمان اقدام کنید تا اگه نقص مدارکتون رو قبول نکردند پذیرش لیسانستون بلافاصله بیاد

یا میتونید صبر کنید اول ببینید جواب نقص مدارک شما چه میشود بعد برای لیسانس اقدام کنید....

همه چیز بستگی به تصمیم شما داره....
    خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییه خوبتون.فقط چندتا نکته:

1-من از همون اول برای لیسانس و فوق لیسانس همزمان درخواسته پذیرش دادم(البته قبلش از دانشگاه ازطریق ایمیل سوال کردم که میشه همزمان برای هردو مقطع درخواست بدم، که اونام گفتن ایرادی نداره) اما تو این نامه درمورد لیسانس چیزی نگفتن!

2-من کپی پاسپورت براشون فرستاده بودم(کپی سیاه سفید)، البته تاییدش نکردم.منظورتون از تاییده کپی پاسپورت چیه؟ یعنی تاییده دادگستری،وزارت خارجه و سفارت اتریش باید بشه؟

3- ظاهرا درخواست برای رشته مهندسی مکانیک بایدهمراه سیلابس درسی رسمی و همچنین توضیحی در مورد سیستم نمره بندی تو ایران(explanation of the grading system) باشه،که البته من خودم تازه متوجه شدم. سوال اینکه این دومورد رو وزارت علوم بهم میده یا نه؟ از دانشگاهی که توش درس خوندم پرسیدم ،گفتن سیلابس درسی رو وزارت علوم به خودت نمیده، گفت باید دانشگاه وین در خواست بده تا براشون از طریق مکاتبه ارسال بشه، خلاصه از این حرفا!!!

4- از آنجاییکه من کارشناسی ناپیوسته خوندم، یعنی باید هم سیلابسه درسی فوق دیپلم و هم لیسانسمو بگیرم یا فقط لیسانس؟ (احیانا سیلابسه درسی رشته مهندسی مکانیک درایران در مقطع ارشد رو که نمیخوان ؟)

5-این سیلابس های درسی تعداد صفحاتش خیلی زیاده، یعنی باید ترجمه کنیم این همه رو ؟؟؟؟!!!!!!!

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییه خوبتون.فقط چندتا نکته:

1-من از همون اول برای لیسانس و فوق لیسانس همزمان درخواسته پذیرش دادم(البته قبلش از دانشگاه ازطریق ایمیل سوال کردم که میشه همزمان برای هردو مقطع درخواست بدم، که اونام گفتن ایرادی نداره) اما تو این نامه درمورد لیسانس چیزی نگفتن!

2-من کپی پاسپورت براشون فرستاده بودم(کپی سیاه سفید)، البته تاییدش نکردم.منظورتون از تاییده کپی پاسپورت چیه؟ یعنی تاییده دادگستری،وزارت خارجه و سفارت اتریش باید بشه؟

3- ظاهرا درخواست برای رشته مهندسی مکانیک بایدهمراه سیلابس درسی رسمی و همچنین توضیحی در مورد سیستم نمره بندی تو ایران(explanation of the grading system) باشه،که البته من خودم تازه متوجه شدم. سوال اینکه این دومورد رو وزارت علوم بهم میده یا نه؟ از دانشگاهی که توش درس خوندم پرسیدم ،گفتن سیلابس درسی رو وزارت علوم به خودت نمیده، گفت باید دانشگاه وین در خواست بده تا براشون از طریق مکاتبه ارسال بشه، خلاصه از این حرفا!!!

4- از آنجاییکه من کارشناسی ناپیوسته خوندم، یعنی باید هم سیلابسه درسی فوق دیپلم و هم لیسانسمو بگیرم یا فقط لیسانس؟ (احیانا سیلابسه درسی رشته مهندسی مکانیک درایران در مقطع ارشد رو که نمیخوان ؟)

5-این سیلابس های درسی تعداد صفحاتش خیلی زیاده، یعنی باید ترجمه کنیم این همه رو ؟؟؟؟!!!!!!!

دوست عزیز در درجه اول و مهم تر از همه باید نامه عدم ممانعتتون رو درست کنید----- http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51051

سیلابس های درسیتون رو هم به نظر من از همون سایت دانشگاهتون بگیرید و ترجمه کنید.

منظور شما از سیلابس درسی چیه که شما میگین تعداد صفحاتش زیاده؟ این هم چند نمونه اش :

http://www.sharif.ir/fa/education/curriculum/mech.pdf

http://www.nmpa.ir/files/40.pdf

http://liau.ac.ir/assets/amozeshi/form/mekpey.pdf

شما باید کپی رنگی از پاسپورتتون بگیرین طوری که عکستون کاملا واضح باشه( در مورد تایید بهتره با دوستان دیگر یا ادمیشن دانشگاه مشورت کنید چون من خودم شک دارم )

در کل نمیخوام نا امیدتون کنم ولی با توجه به مسایل پیش آمده شانس افراد با نامه ممانعت از تحصیل متقاضی در دوره ارشد برای دانشگاه های اتریش بسیار کمتر از گذشته شده است...
    ویرایش توسط armin021 : April 23rd, 2013 در ساعت 12:34 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

خب به ما هم نقص مدرک زدن بلاخره این اتریشیا یا دقیق تر بگم گراتسیا!!!!
    و واقعا هم پشیمونم که چرا اصن واسه این یونی اقدام کردم و اون همه پول بی زبون رو هم تو حلقوم سفارتش ریختم...
    بنده اصل مدرک دانشگاه رو که به زبان انگلیسی با انواع مهرها و امضاها! دانشگاه(فردوسی که خیر سرش بین المللیه!) صادر کرده بود (جدای ترجمه هایی که به تایید سفارت رسیده بود!) + نامه قبولی صادره از وزارت علوم در همون رشته مربوطه در 1 دانشگاه به انضمام تمام تاییدیات! فرستاده بودم و الانم این ایمیل اومده برام.

for further handle your application here at TU Graz we need follow documents from you:

· from ALL documents we need also the IRANIAN (FARSI) ORIGINAL documents
    · a current confirmation of admission to the same master programme from a recognised university in Iran in this academic year 2013

The Austrian Universities Act 2002 stipulantes that applicants from NON-EU and NON-EEA countries and stateless persons fulfill certain country-specific admission requirements (applicable in the country in which the bachelor degree was issued) and that they are entitled enroll in a master programme at an accredited university in the country which the applicant`s bachelor degree was issued. This means that you must FULFILL ALL CRITERIA in the country in which your bachelor degree was issued (entrance exams, interviews, etc.) for admission to a master programme in the SAME field of study of the program you have chosen to attend at TU Graz. Your entitlement for direct access must be confirmed in writing by the accredited university (President/Dean/Registrar). The confirmation must state that you would be entitled to enroll in a master programme (i.e. without requiring and further entrance exams, interviews etc.) in the academic year in which you wish to start your master`s program at TU Graz.

هرچند خوشحالم که اصل مدرک فارسی رو نفرستادم!!!! و کلا هم بیخیال این کشور و دانشگاهاش شدم
    در آخرم متاسفم واسه کسانی که باعث بی اعتمادی این کشور به ما شدن...

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    خب به ما هم نقص مدرک زدن بلاخره این اتریشیا یا دقیق تر بگم گراتسیا!!!!
    و واقعا هم پشیمونم که چرا اصن واسه این یونی اقدام کردم و اون همه پول بی زبون رو هم تو حلقوم سفارتش ریختم...
    بنده اصل مدرک دانشگاه رو که به زبان انگلیسی با انواع مهرها و امضاها! دانشگاه(فردوسی که خیر سرش بین المللیه!) صادر کرده بود (جدای ترجمه هایی که به تایید سفارت رسیده بود!) + نامه قبولی صادره از وزارت علوم در همون رشته مربوطه در 1 دانشگاه به انضمام تمام تاییدیات! فرستاده بودم و الانم این ایمیل اومده برام.

for further handle your application here at TU Graz we need follow documents from you:

· from ALL documents we need also the IRANIAN (FARSI) ORIGINAL documents
    · a current confirmation of admission to the same master programme from a recognised university in Iran in this academic year 2013

The Austrian Universities Act 2002 stipulantes that applicants from NON-EU and NON-EEA countries and stateless persons fulfill certain country-specific admission requirements (applicable in the country in which the bachelor degree was issued) and that they are entitled enroll in a master programme at an accredited university in the country which the applicant`s bachelor degree was issued. This means that you must FULFILL ALL CRITERIA in the country in which your bachelor degree was issued (entrance exams, interviews, etc.) for admission to a master programme in the SAME field of study of the program you have chosen to attend at TU Graz. Your entitlement for direct access must be confirmed in writing by the accredited university (President/Dean/Registrar). The confirmation must state that you would be entitled to enroll in a master programme (i.e. without requiring and further entrance exams, interviews etc.) in the academic year in which you wish to start your master`s program at TU Graz.

هرچند خوشحالم که اصل مدرک فارسی رو نفرستادم!!!! و کلا هم بیخیال این کشور و دانشگاهاش شدم
    در آخرم متاسفم واسه کسانی که باعث بی اعتمادی این کشور به ما شدن...
    احسان عزیز از اولم خود من بارها به شما گفته بودم که TU GRAZ اصل مدارک شمارو میخواد.حتی تو فروم و سایت خود دانشگاه زده که اصل مدارک!!!
    اینم برای ایرانی ها نیست.واسه کل کشورها گفته که اصل مدارک میخواییم
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)