صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 252

موضوع: مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    خب به ما هم نقص مدرک زدن بلاخره این اتریشیا یا دقیق تر بگم گراتسیا!!!!
    و واقعا هم پشیمونم که چرا اصن واسه این یونی اقدام کردم و اون همه پول بی زبون رو هم تو حلقوم سفارتش ریختم...
    بنده اصل مدرک دانشگاه رو که به زبان انگلیسی با انواع مهرها و امضاها! دانشگاه(فردوسی که خیر سرش بین المللیه!) صادر کرده بود (جدای ترجمه هایی که به تایید سفارت رسیده بود!) + نامه قبولی صادره از وزارت علوم در همون رشته مربوطه در 1 دانشگاه به انضمام تمام تاییدیات! فرستاده بودم و الانم این ایمیل اومده برام.

for further handle your application here at TU Graz we need follow documents from you:

· from ALL documents we need also the IRANIAN (FARSI) ORIGINAL documents
    · a current confirmation of admission to the same master programme from a recognised university in Iran in this academic year 2013

The Austrian Universities Act 2002 stipulantes that applicants from NON-EU and NON-EEA countries and stateless persons fulfill certain country-specific admission requirements (applicable in the country in which the bachelor degree was issued) and that they are entitled enroll in a master programme at an accredited university in the country which the applicant`s bachelor degree was issued. This means that you must FULFILL ALL CRITERIA in the country in which your bachelor degree was issued (entrance exams, interviews, etc.) for admission to a master programme in the SAME field of study of the program you have chosen to attend at TU Graz. Your entitlement for direct access must be confirmed in writing by the accredited university (President/Dean/Registrar). The confirmation must state that you would be entitled to enroll in a master programme (i.e. without requiring and further entrance exams, interviews etc.) in the academic year in which you wish to start your master`s program at TU Graz.

هرچند خوشحالم که اصل مدرک فارسی رو نفرستادم!!!! و کلا هم بیخیال این کشور و دانشگاهاش شدم
    در آخرم متاسفم واسه کسانی که باعث بی اعتمادی این کشور به ما شدن...
    دوست عزیز ، منم از دانشگاه گراتس نقص مدرک خوردم بخاطر همین موضوع. البته یکی از دلایل همین بود . ولی پول تایید مدرک دوباره نباید بدیم !! ای میل هم زدم و پرسیدم که دوباره باید ترجمه کنم و تاییدیه بگیرم که خوش بختانه گفتن نه ! فقط گواهی جدیدی از دانشگاه خواستن که تاریخ جدیدی داشته باشه ! کلا تو سایتشون زده این موضوع و ما دقت نکردیم . تا یکشنبه هم پست میکنم دوباره اصل مدارک . امیدوارم دیگه گیری ندن!

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص برطرف کردن نقص مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های اتریش

منم به همین دلیل نقص مدرک خوردم.

سوال:

۱- اگه اصل مدرک کارشناسی رو پست کنیم، مطمئنی بهمون پس میدن؟

۲- داشتن پذیرش از یه دانشگاه ایرانی‌ در سال ۲۰۱۳ رو چیکار باید کنیم؟ من مدرک ارشدم رو ترجمه کردم فرستادم. یعنی‌ قبلان این قابلیتو داشتم که تو کشور خودم برم دانشگاه ولی‌ مثل این که کافی‌ نبوده. چه مدرکی‌ برا این باید ببرم؟

مرسی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط montesquieu نمایش پست ها
    منم به همین دلیل نقص مدرک خوردم.

سوال:

۱- اگه اصل مدرک کارشناسی رو پست کنیم، مطمئنی بهمون پس میدن؟

۲- داشتن پذیرش از یه دانشگاه ایرانی‌ در سال ۲۰۱۳ رو چیکار باید کنیم؟ من مدرک ارشدم رو ترجمه کردم فرستادم. یعنی‌ قبلان این قابلیتو داشتم که تو کشور خودم برم دانشگاه ولی‌ مثل این که کافی‌ نبوده. چه مدرکی‌ برا این باید ببرم؟

مرسی‌
    در مورد برگردوندن بله پس میدن مدرک . چه پذیرش بدن چه ندن! دانشگاه گراتس که دفعه قبل با پست پیشتاز واسم فرستاده بود نامش ! بخاطر همین یذره دلشوره ی منم کمتر شد شد! ( برای اینکه گم نشه !! )
    در مورد سوال دومت . باید بگم منظورشون اینکه که تو باید دانشجوی کشور خودت باشه ! حالا حتما نباید تو 2013 قبول شده باشی! گواهی تحصیلی داشته باشی حله! دانشگاه های گراتس نامه ی ممانعت از تحصیل فک نکنم قبول داشته باشن . بازم دقیق نمیدونم والا !

Junior Member mastermind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه های فولادی

ای بابا انگار واقعا این بدشانسی دهه 60 تیا همه جا گریبان گیره !
    آقا من بهمن ماه مدارکم رو کامل کامل کامل به انضمام گواهی اشتغال به تحصیل از مقطع ارشد دانشگاه آزاد برای دانشگاه وین فرستادم ، یعد دو ماه جواب دادن که مدرک گواهی اشتغال به تحصیل برامون نفرستادی لطفا بفرست ! رفتم خوب که نیگاه کردم دیدم آقای مترجم عبارت دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد علوم تحقیقات رو فقط علوم تحقیقات ترجمه کردن ! گفتم خوب احتمالا اتریشیا متوجه نشدن این اشتغال به تحصیله . رفتم مجدد امور بین الملل دانشگاه آزاد ، با هزار دردسر و البته کمک خیلی زیاد یکی از دوستان ، یه نامه گرفتم با متنی که دانشگاه وین خواسته بود که توش اسم رشته و مقطع رو درشت زدن زیرشم نوشتن تحصیل این بنده خدا تا سه سال آینده در این مقطع در دانشگاه آزاد بلامانع است . واسه اشون پلمپ کردم فرستادم . حالا پنجشنبه باز یه نامه اومده به شرح زیر :
    به منظور درخواست تحصیل آکادمیک در خارج، بنا بر قانون سال 2002 بایدعلاوه بر مدارک عالی دانشگاهی (ورود به دانشگاه عمومی ) مدارک منطبق بر شرایط ورودی‌ خاص نیز ارائه شود از جمله حق پذیرش فوری برای تحصیل (صلاحیت ورود به دانشگاه خاص) که چگونگی تشخیص صلاحیت عمومی را هم در بر می‌گیرد.
    اگر هدف تحصیل در اتریش- یعنی کشوری که ورودی دانشگاهی خاص دارد - تعیین نشده باشد، اهداف باید مرتبط با اهداف دانش آموزان اتریشی مشخص شود.
    بنابراین، متقاضیان باید علاوه بر مدرک ورودی دانشگاه، تایید دسترسی مستقیم به مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران را که مورد تایید یک دانشگاه دولتی و معتبر ایران (صلاحیت ورود به دانشگاه خاص) برای ترم زمستان می باشد، ارسال کتند.
    همان موقع ‌از آنها درخواست ارائه اسناد و مدارک به اضافه‌ی سند فشرده شده‌ی ورود به دانشگاه خاص انجام می‌شود:
    نسخه کپی تایید شده‌ی گذرنامه‌ی مشخص کننده‌ی هویت رسمی شماست.
    تنها کارت شناسایی رسمی پذیرفته شده است که هم دارای عکس خودتان باشد (جایی که قرار می‌گیرد به وضوح قابل مشاهده باشد) و هم امضای شما را شامل شود.
    درخواست دانش آموزان آینده نگر خارجی تا پایان مهلت تعیین شده امکان پذبر است (به ترتیب 5 سپتامبر برای ترم زمستان و 5 فوریه برای ترم تابستان) و مدارک باید تا ان زمان به طور کامل به دست دانشگاه رسیده باشند. مدارک ناقص بعد از این تاریخ ارائه می‌شوند و این می تواند امکان استثنایی برای ترم بعدی در نظر گرفته شود.
    به همین دلیل می توانید درخواست دیگری برای پذیرش در ترم تابستان سال 2013 در نظر بگیرید، اما برای پذیرش در ترم زمستان 2013/2014 تنها یک درخواست در نظر گرفته شده است..
    تذکرات:
    دانش آلمانی
    شرط لازم برای ورود به دانشگاه درطی روند معمول، دانش کافی در زبان آلمانی است. ممکن است در برنامه به این موضوع اشاره نشود و پذیرش تنها به دانش آموزان ممتاز برای یادگیری زبان آلمانی تعلق بگیرد.
    اینم متن اصلی نامه :
    ausländische Studienwerbelnnen haben neben dem reifezeugnis gemäß universitätsgesetz 2002 (allgemeine Universitätsreife) auch einen Nachweis über die Erfüllung der studienrichtungsspezifischen zulassungsvoraussetzungen einschließlich des Rechts zur unmittelbaren zulassung zum studium vorzulegen (besondere Universitätsreife), die im Ausstellungsstaat der Urkunde, mit der die allgemeine Universitätsreife nachgewiesen wird, bestehen.
    Ist die in österreich angestrebte Studienrichtung im Ausstellungsstaat der Urkunde nicht eingerichtet, sind die studienrichtungsspezifischen zulassungsvoraussetzungen in Bezug auf eine im Ausstellungsstaat der Urkunde eingerichtete, mit der in österreich angestrebten studienrichtung fachlich am nächsten verwandten studienrichtung zu erfüllen.
    Demnach haben sie neben der allgemeinen Universitätsreife auch eine Bestätigung über den direkten zugang für das Masterstudium Bauingenieurwesen an einer staatlich anerkannten öffentlichen Universität im iran (besondere Universitätsreife) für das Wintersemester vorzulegen.
    Gleichzeitig werden sie aufgefordert, neben dem Nachweis der besonderen Universitätsreife, fogende Dokumente vorzulegen:
    Beglaubigte Kopie vom Reisepass order amtlicher Personalausweis:
    Es werden ausschließlich solche amtlichen ausweise akzeptiert, welche sowohl Ihr Lichtbild (auf dem sie gut erkennbar sind) als auch Ihre Unterschrift enthalten .
    Die anträge ausländischer Studienwerberlnnen müssen bis zum ende der besonderen zulassungsfrist (5 september für das Wintersemester, bzw . 5. Feb für das sommersemester) vollständig bei der Universität eingelangt sein. Sollten fehlende Unterlagen erst nach diesem zeitpunkt nachgereicht werden, kann dieser antrag ausnahmslos erst für das nächstfolgende semester gewertet werden.
    Aus diesem grund kann ihr antrag auf zulassung nicht mehr für das sommersemester 2013 berücksichtigt werden, sondern wird als antrag auf zulassung für das wintersemester 2013/2014 gewertet.

HINWEISE
    deutschkenntnisse
    شکل و شمایلشم شبیه همین نامه است که در صفحه ی اول تاپیک هم موجوده فقط شما جای اسم رشته اش بذارید عمران ! ( من اسکن نامه خودمو نداشتم ، از نامه همین دوستمون استفاده کردم )
    Front.jpg

الان سه روزه که من تو کف متن این نامه ام ! یعنی یه جوری نوشته بعضی لغتاش تو گوگلم نیست !

حالا که تو اپلای ابرود دیدم واسه بعضی از بچه هام همین نامه اومده متوجه شدم که باز انگار به اشتغال به تحصیل گیر دادن. یعنی فکر کنم نفهمیدن اشتغال به تحصیله فکر کردن نامه عدم ممانعته . آخه من دیگه نمی دونم چیکار کنم ! ترکیدم از بس رفتم سفارت و اومدم . حالا 40 یوروش هیچ، به خدا خستگی راه و هی رفت و آمدش سخته خدایی همه که خونه اشون کنار سفارت اتریش نیست ؟!
    دوستانی که این مشکلو دارن ، الان من چیکار باید بکنم دقیقا ؟!
    باز گواهی اشتغال به تحصیل و مهر دادگستری و امور خارجه و سفارت ؟ یا راه دیگه ای هم هست ؟

راستی یه نکته جالب سری اول بالای سر نامه من نوشته بود "Alexander Lejack " چند روز پیش که زنگ زدم گفتم می خوام با لیجک صحبت کنم ، گفت ما اصلا لیجک نداریم ! این دفعه ام بالاسر نامه نوشته Mayer !
    ویرایش توسط artemis_743 : April 27th, 2013 در ساعت 01:46 PM دلیل: استفاده از کلام نامناسب
    آرزویی در سر نمی شکفد مگر توان برآوردنش به تو اعطا شده باشد . اما آرزومند را کوشش ها باید ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_fatholla نمایش پست ها
    احسان عزیز از اولم خود من بارها به شما گفته بودم که TU GRAZ اصل مدارک شمارو میخواد.حتی تو فروم و سایت خود دانشگاه زده که اصل مدارک!!!
    اینم برای ایرانی ها نیست.واسه کل کشورها گفته که اصل مدارک میخواییم
    موفق باشید
    کاوه جان وقتی مدارکی که فرستادم صادره از خود دانشگاه با تمام تاییدات لازم هست دیگه این نقص مدرک کن مته به خشخاش گذاشتن!!
    در ثانی یکی مثل من که واسه 4 جا دیگم اپلای میکنه به اصل مدرکش نیاز داره واسه کارای اپلای یا ویزا و سفارت. اگر من مدارک رو داده بودم الان دیگه باید قید رفتن به جاهای دیگه رو که پذیرش گرفتم میزدم!!!از این جا هم رونده بودم پون 1 دلیل دیگه هم واسه نقص مدرک اوردن که دیگه اون آخرشه!!!!!!!!!
    درضمن واسه خیلی از کشور ها اصل مدرک رو نمیخوان، ایران و 1 تعداد محدودی هستن که میخوان
    حالام که گذشته دیگه زیاد مهم نیس مخصوصا که گراتس هم پولی شده فک نمیکنم چیزی از دست داده باشم
    امیدوارم واس شما این مشکلات پیش نیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mastermind نمایش پست ها
    ای بابا انگار واقعا این بدشانسی دهه 60 تیا همه جا گریبان گیره !
    آقا من بهمن ماه مدارکم رو کامل کامل کامل به انضمام گواهی اشتغال به تحصیل از مقطع ارشد دانشگاه آزاد برای دانشگاه وین فرستادم ، یعد دو ماه جواب دادن که مدرک گواهی اشتغال به تحصیل برامون نفرستادی لطفا بفرست ! رفتم خوب که نیگاه کردم دیدم آقای مترجم عبارت دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد علوم تحقیقات رو فقط علوم تحقیقات ترجمه کردن ! گفتم خوب احتمالا اتریشیا متوجه نشدن این اشتغال به تحصیله . رفتم مجدد امور بین الملل دانشگاه آزاد ، با هزار دردسر و البته کمک خیلی زیاد یکی از دوستان ، یه نامه گرفتم با متنی که دانشگاه وین خواسته بود که توش اسم رشته و مقطع رو درشت زدن زیرشم نوشتن تحصیل این بنده خدا تا سه سال آینده در این مقطع در دانشگاه آزاد بلامانع است . واسه اشون پلمپ کردم فرستادم . حالا پنجشنبه باز یه نامه اومده به شرح زیر :

شکل و شمایلشم شبیه همین نامه است که در صفحه ی اول تاپیک هم موجوده فقط شما جای اسم رشته اش بذارید عمران ! ( من اسکن نامه خودمو نداشتم ، از نامه همین دوستمون استفاده کردم )
    Front.jpg

الان سه روزه که من تو کف متن این نامه ام ! یعنی یه جوری نوشته بعضی لغتاش تو گوگلم نیست !

حالا که تو اپلای ابرود دیدم واسه بعضی از بچه هام همین نامه اومده متوجه شدم که باز انگار به اشتغال به تحصیل گیر دادن. یعنی فکر کنم نفهمیدن اشتغال به تحصیله فکر کردن نامه عدم ممانعته . آخه من دیگه نمی دونم چیکار کنم ! ترکیدم از بس رفتم سفارت و اومدم . حالا 40 یوروش هیچ، به خدا خستگی راه و هی رفت و آمدش سخته خدایی همه که خونه اشون کنار سفارت اتریش نیست ؟!
    باز گواهی اشتغال به تحصیل و مهر دادگستری و امور خارجه و سفارت ؟ یا راه دیگه ای هم هست ؟

راستی یه نکته جالب سری اول بالای سر نامه من نوشته بود "Alexander Lejack " چند روز پیش که زنگ زدم گفتم می خوام با لیجک صحبت کنم ، گفت ما اصلا لیجک نداریم ! این دفعه ام بالاسر نامه نوشته Mayer !
    سلام دوست عزیز

دیدید در پا نوشته این نامه که گذاشتید چی نوشته شده؟

در نامه شما هم همچین متنی بود؟
    معنیشو که می دونید؟؟

راستی یه نکته جالب سری اول بالای سر نامه من نوشته بود "Alexander Lejack " چند روز پیش که زنگ زدم گفتم می خوام با لیجک صحبت کنم ، گفت ما اصلا لیجک نداریم ! این دفعه ام بالاسر نامه نوشته Mayer ! [/QUOTE]

دوست عزیز، اگه متن نامت عین همون نامه ای هستش که تو صفحه ی اول تاپیک هستش باید بگم متاسفانه دانشگاه تی یو وین مدارک صادر شده از دانشگاه آزاد رو قبول نداره . تو آخر همین نامه هم که برای نمونه گذاشتی ( پاورقیش ) ذکر کرده ! دلیلشونم جعل زیاد گواهی قبولی و اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد هستش! اگه برات مقدوره برای دانشگاه دیگه اقدام کن . البته کم کم دانشگاه های دیگه هم میفهمن و کلا آزاد میره لای باقالیا!!!! منم دانشجوی آزادم متاسفانه!!! شانس بیارم گراتس همچین گیری نده!! :/
    ویرایش توسط mortezataleshi : April 27th, 2013 در ساعت 03:34 PM

بچه ها فقط اشتغال به تحصيل رو قبول نداره با نامه عدم ممانعت؟ مدرك كارشناسي رو قبول داره از دانشگاه آزاد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Dena نمایش پست ها
    بچه ها فقط اشتغال به تحصيل رو قبول نداره با نامه عدم ممانعت؟ مدرك كارشناسي رو قبول داره از دانشگاه آزاد؟
    سلام.مدرک کارشناسی برای گرفتن پذیرش تو مقطع فوق لیسانس به انضمام گواهی اشتغال به تحصیل در همون سال تحصیلی در فوق هستش.
    شما برای هر مقطعی میخوایید حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

توجه دوستانی که میخوان برای دانشگاه TU GRAZ پذیرش بگیرن اگه میخوان تو وقتشون صرفه جویی کنند و بیخودی نقص مدارک نخورند حتما باید اصل مدارک ترجمه شده رو بفرستند
    و همچنین گواهی اشتغال به تحصیلی هم بایید تو همون ترم جاری بگیرید و ترجمه کنیدودر غیر اینصورت نقص مدارک و در شرایط سخت تر رد میشید
    موفق باشید-کاوه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)