نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: هشدار: بانکهای ترکیه بر ضد ایرانیان

پیش فرض هشدار: بانکهای ترکیه بر ضد ایرانیان

سه شنبه 27 فروردين 1392 ساعت 15:40بینا- روزنامه ینی شفق ترکیه طی گزارشی نوشت برخی بانک های این کشور به دستور نهاد تنظیم مقررات و نظارت بر امور بانکی ترکیه تا ۱۷ آوریل(فردا) به مشتریان ایرانی خود مهلت داده اند حساب های خود را ببندند و در غیر این صورت موجودی شان مصادره می شود.
    به گزارش ینی شفق ترکیه برخی بانک های ترک به مشتریان ایرانی خود گفته اند تا 17 آوریل حساب های خود را ببندند، در غیر این صورت، موجودی حساب های آنها مصادره خواهد شد.
    بر اساس این گزارش یک شهروند ایرانی که 10 سال است در ترکیه زندگی می کند مجبور به بستن حساب بانکی شخصی خود شده است. به نظر می رسد که این اقدام از سوی نهاد تنظیم مقررات و نظارت بر امور بانکی ترکیه در راستای تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا صورت می گیرد.
    این شهروند ایرانی که در حال تحصیل در ترکیه است، باید 15 هزار دلار موجودی خود را که در بانک یاپی کردی قرار دارد، خارج کند. وی در این باره گفت: «آنها طوری با من رفتار می کنند که انگار تمامی ایرانیان در حال غنی سازی اورانیوم در خانه های خود هستند. من یک شهروند عادی هستم که پول به دست آورده و آن را در بانک های ترکیه سپرده گذاری کرده است.» این شهروند ایرانی احساس می کند که به صورت غیر ضروری قربانی اقدام بانک ها شده و می گوید قصد دارد علیه این اقدام به دادگاه شکایت کند.
    یکی از مقامات یک بانک ترک در محله گالاتاسرای استانبول گفت، بانک ما یکی از بانک هایی است که بر اساس بخشنامه نهاد تنظیم مقررات و نظارت بر امور بانکی ترکیه به مشتریان ایرانی خود اعلام کرده باید حساب های خود را در این بانک ببندند. بر اساس این بخشنامه، بانک ها موظف شده اند «به شهروندان کشورهایی که تحت تحریم قرار دارند» خدمات ارائه ندهند.
    بر اساس این گزارش نهاد تنظیم مقررات و نظارت بر امور بانکی ترکیه، صدور چنین بخشنامه ای را تکذیب کرده است.
    به گفته شهروند ایرانی مذکور، بانک گارانتی دیگر بانک ترک است که با مشتریان ترک و سوری خود تماس گرفته و به آنها گفته که باید حساب های خود را ببندند. مقامات سه بانک دیگر ترک یعنی فاینانس بانک، واکیف بانک و هالک بانک، به خبرنگار دیلی شفق گفته اند که از ابلاغ چنین بخشنامه ای اطلاع ندارند.
    شهروند ایرانی مذکور که پول خود را از بانک یاپی کردی خارج کرده و در بانک دیگری سپرده گذاری کرده تصریح کرد که این اقدام معنایی ندارد. وی خاطرنشان کرد که دانشجویان و بیمارانی هستند که از ایران و سوریه به ترکیه آمده اند و پول خود را در بانک های ترکیه سپرده گذاری کرده اند.
    وی در ادامه گفت: «آنهایی که با ایران مشکل دارند باید مشکلشان را با دولت ایران حل کنند نه با شهروندانی مثل ما... من یک شهروند عادی هستم که پولش را در بانک های ترکیه سپرده گذاری کرده، این نه ربطی به سازمان ملل دارد و نه ربطی به ناتو.»*تسنیم
    حضرت خیام:
    آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی معذوری اگر در طلبش میکوشی
    باقی همه رایگان نیرزد هشدارتا عمر گرانبها بدان نفروشی

Banned

پیش فرض پاسخ : هشدار: بانکهای ترکیه بر ضد ایرانیان

البته با توجه به اینکه نهاد تنظیم مقررات و نظارت بر امور بانکی ترکیه صدور چنین بخشنامه ای را تایید نکرده و هیچ کدام از بانک های ترکیه هم رسما دریافت چنین بخشنامه ای را اعلام نکرده اند حتی اگر خب روزنامه موردنظر درست باشد به احتمال زیاد فقط یکی دو بانک مشکلاتی را ایجاد کنند. چرا که این کار در نهایت به ضرر بانک های موردنظر است و در نهایت به شکلی آن را نادیده خواهند گرفت. این نوع تصمیم های لحظه ای فقط امنیت سپرده گذاری در بانک های موردنظر را کاهش می دهد و باعث می شود حتی خیلی از غیر ایرانی ها هم دیگر به بانک های موردنظر اطمینان نکنند.

اتفاق مشابهی سال پیش در کانادا افتاد و بانک TD به برخی از مشتریان ایرانی خود پیغام داده بود که حساب هایشان را ببندد. نتیجه فقط این شد که بسیاری حساب هایشان را به دیگر بانک های کانادا مثل RBC منتقل کردند و این وسط فقط بانک موردنظر بود که ضرر کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هشدار: بانکهای ترکیه بر ضد ایرانیان

از بانک yapi kredi با منم تماس گرفتو از من خواستن حسابم رو ببندم منم گفتم "لطفا کپی صورت جلسه ی بانکتون رو برم بفرستین". همین جوری موند. (البته تو حساب پولی نداشتم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)