صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: شرح وظایف و تفاوتهای RA و TA

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض شرح وظایف و تفاوتهای RA و TA

من تا حالا خودم نمی دونستم که فرق این دو نوع کمک هزینه چیه اما حالا مه خودم اینجام فهمیدم که یه تیچینک اسیستنت فقط حد اکثر یه روز وقت می ذاره و کارش بسیار بسیار کمتر از ریسرچ اسیستن شیپ است
    تو تیچینگ باید زبانت قوی باشه به خصوص انسانی که باید بسیار قوی تر باشه و یه کلاس مباحثه را هدایت کنی اماکلا در ازای پولی که به TA می دن کار کمتری وجود داره و اصلا هم صحیح نیست که در رتبه یندی ها بعضی ها می گن TA از همه پایین تر است
    HAPPINESS

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بدانید که وظایف TA کمتر از RA است

حرف شما درسته ولی از اونجایی که تدریس سطح عمیقتری از یادگیری را طلب می کنه، یه TA مجبوره خودش را همیشه update نگه داره و در دراز مدت سبب می شه که اون نسبت به کسی که RA بوده به زمینه کاری خودش تسلط بهتری داشته باشه. فکر می کنم حداقل یکی از علل تفاوت در سطح سواد و کارامدی اساتیدی تحصیل کرده در اروپا و آمریکا در همین مورد باشه. دانشجویان ایرانی در اروپا عملا در کار تدریس مشارکت داده نمی شن بر عکس کانادا و امریکا و این سبب اختلاف فاحشی می شه که بین یک تحصیل کرده در انگلیس و تحصیل کرده در امریکا بوجود می اد.

حرف saheb درست نیست. شاید توی بعضی از رشته ها اینطوری باشه که اون می گه ولی حداقل برای خیلی ها توی رشته های مهندسی ( از جمله خود من) اینطوری نیست. کاملا بستگی به این داره که استاد درس ازت چی بخواد. مثلا بعضی ها فقظ باید ورقه ها و homework ها رو صحیح کنن. (که حجم کار باز خودش بستگی به تعداد دانشجو ها داره. بچه ها اینجا از 10 نفر تا 120 نفر دانشجو دارن). بعضی ها باید office hours هم بذارن ( 4 ساعت در هفته). که وقتی می خوای بری براشون مساله حل کنی باید کلی وقت گذاشته باشی و خودت کاملا مسلط باشی. غیر از این کارا آماده کردن hand out ها برای کلاس و آپ دیت کردن وب سایت course هم خیلی ها باید انجام بدن. خیلی از استاد ها از TA هاشون می خوان که خودشون هم توی کلاس شرکت کنن و بعضی از استاد ها به TA ها هم می گن که خودتون هم علاوه بر شرکت تو کلاس تمرین ها رو سابمیت کنین. ( همه این چیزا رو توی دانشگاه خودمون دیدم.) جواب ایمیل دانشجو ها رو دادن هم اگه تعدادشون زیاد باشه کلی وقت گیره. البته شاید استاده اجازه بده که جواب ندی و فقط بگی که توی office hours مراجعه کنین.
    یه موضوع دیگه هم اینه که بعضی وقتا کسایی که TAهستن باید research هم انجام بدن. برای تزشون یا حداقل دنبالresearch بگردن که خودش وقت گیره. در مقابل کسایی که RA دارن همون کار تزشون رو انجام می دن و در مقابل دانشجو ها هم مسوولیتی ندارن و معمولا پول بیشتری هم می گیرن.

Senior Member

قضیه اینه که تو آمریکا اگه کسی داره دکترا میخونه بعد از پایان تحصیلش برای placement به مقاله و/یا سابقه تحقیقاتی نیاز داره و اینا از نون شب واجب تره ... کسی که RA میگیره خود به خود داره در این جهت کار میکنه، اما کسی که TA می گیره دو حالت داره 1) یا فقط همون کار بالفرض راحت تر (که اصلا هم راحت تر نیست!) رو انجام میده و کار تحقیقاتی نمی کنه یا کمتر انجام میده که در اون صورت به مراتب از کسی که RA داشته در مقام رقابت موقع استخدام کم میاره. 2) در کنار کارهای TA، به اندازه کسی که RA داشته کار تحقیقاتی انجام میده که اون وقت شب تا روز باید کار کنه !

پس مشخصه TA هیچ مزیتی نداره، به خصوص که موقع استخدام تو دانشگاهای آمریکا مهارت تدریس و اینجور چیزا هم در مقابل کار تحقیقاتی پشیزی ارزش نداره ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

both have their negative and positives ; but it is totally dependent on the exceptions of a univ and those of an adviser

some advisers seek to extract most efficiency of their students;regardless of their time spent at labs!!!
    In contrary to this some ask their students to work hard doing research as much time as possible dedicating more energy even the due work has already done

I have been lucky as my adviser falls into the first group, so in the case of me, I , as a RA, would again prefer to be a RA rather than be a TA
    I have spent a lot of my life on being a teacher in back home country and I m fed up with being again doing exam papers and teaching; also as some of you mentioned above, yes I agree that for a research leading to PhD thesis and getting into a profession earlier, RAs are much more profitable

Narrowed down to a single word we could see both sides in RA and TA depending upon our and our adviser expectations and easiness

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

وقتی شما TA باشی باید جدای کارهای مربوط به اون روی پروژت هم کار کنی ولی وقتی RA باشی هم رو پروژت کار میکنی هم اینکه پولت رو میگیری. من خودم الان RA هستم ولی چون 9 واحد گرفتم استادم گفت نیازی نیست پروژت رو شروع کنی و در واقع دارم حقوق مفتی میگیرم.
    اینجا هم TA هایی رو میشناسم که کارشون خیلی آسون هست و فقط برگه صحیح میکنن ولی بعضیا رو هم میشناسم که کار زیادی دارن و باید تدریس هم حتی بکنن که کار آسونی نیست و خودش مطالعه زیادی میخواد.
    در کل TA بودن و میزان کارش به رشته و استاد مربوط هست ولی من خودم RA بودن رو ترجیح میدم چون همونطور که بچه ها گفتن ارزش بالاتری داره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

Last year, I got my admission with RA but after arriving here my advisor told me that she could not pay so much! so she forced me to accept TA as well! On the whole TA is much easier than RA especially if the research topic is new to both student and advisor.

Senior Member saheb آواتار ها

او شماها چقدر کارا را پیچیده می کنید والا من باید سر کلاس هم برم!
    صد تا ورقه هم تصحیح کنم
    درس هم دو تا کلاس بدم
    ولی باز هم می گم به نظر من ra سخت تر از ta است که باید حتما آفیس بری و استاد چکت می کنه که می ری یا نمیری
    به هر حال تورشته من که انسانی هست و تازه از سال سوم می خوتاهم ریسرچم را شروع کنم ta بسیار آسونتر است و اصلا اصلا ارزش ra از ta بیشتر نیست از ra زیاد تر کار کشیده می شه
    HAPPINESS

ApplyAbroad Champion

من از رشته‌های انسانی خبر ندارم، اما برای رشته‌های فنی، دانشجوی دکترا از ابتدا باید شروع کنه به کار تحقیقاتی و در نتیجه RA عملا هیچ بار اضافه‌ای نسبت به کارهای تحقیقاتیِ روزمره نداره، اما وقتی TA می‌شید، کار تدریس هم به کارها اضافه می‌شه. در نتیجه به نظر من در رشته‌های فنی RA به مراتب از TA بهتره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    من از رشته‌های انسانی خبر ندارم، اما برای رشته‌های فنی، دانشجوی دکترا از ابتدا باید شروع کنه به کار تحقیقاتی و در نتیجه RA عملا هیچ بار اضافه‌ای نسبت به کارهای تحقیقاتیِ روزمره نداره، اما وقتی TA می‌شید، کار تدریس هم به کارها اضافه می‌شه. در نتیجه به نظر من در رشته‌های فنی RA به مراتب از TA بهتره.
    من رشته ام انسانیه و در رشته های انسانی هم دقیقا همین طوره ... به علاوه که تحقیق در علوم انسانی معمولا زمان طولانی تری نیاز داره، چون ایده تحقیق راحت به دست نمیاد، به دست آوردن دیتای تحقیق خودش داستانیه، انجام تحلیلهای مختلف روی دیتا، و اینکه در %95 مواقع نیاز به جمع آوری دوباره دیتا برای تحلیلهای تکمیلی وجود داره و ... باعث میشه تحقیق بسیار زمان بر باشه در علوم انسانی ...
    کسی که سالهای اول درسش رو TA باشه از تحقیق به وضوح عقب میفته و یا باید بعدا با جون کندن شبانه روزی جبران کنه یا یه تحقیق الکی انجام بده (که موقع placement به مشکل خواهد خورد) ...

اگه اینجوری بخواهیم نگاه کنینم راحت ترین کار این بود که تو خونه هامون تو ایران میموندیم و میخوابیدیم و میخوردیم! اما این کار رو نکردیم چون هیچ دستاوردی برامون نداشت. آدم باید مقایسه هاش بر مبنای benefit-cost باشه، یعنی ببینه به ازای زحمتی که میکشه چی به دست میاره و به ازای زحمتی که نمی کشه چی از دست میده. اگه فرض کنیم TA راحت تر هم باشه، کسی که فقط کارای TA رو انجام بده و تحقیق نکنه داره ارزش مدرک PhD اش رو به شدت از دست میده ... حالا خود دانی که اون راحتی موهوم به این مصیبت محتوم می ارزه یا نه؟

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)