صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 52

موضوع: شرح وظایف و تفاوتهای RA و TA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بدانید که وظایف TA کمتر از RA است

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    من از رشته‌های انسانی خبر ندارم، اما برای رشته‌های فنی، دانشجوی دکترا از ابتدا باید شروع کنه به کار تحقیقاتی و در نتیجه RA عملا هیچ بار اضافه‌ای نسبت به کارهای تحقیقاتیِ روزمره نداره، اما وقتی TA می‌شید، کار تدریس هم به کارها اضافه می‌شه. در نتیجه به نظر من در رشته‌های فنی RA به مراتب از TA بهتره.
    کاملا درسته، بنابر این با داشتن TA حجم کارتون خیلی بیشتره. هم باید research تون را هدایت کنید هم برید سر کلاس درس بدید و سایر کارهای TA هم به course های خودتون برسید...RA که کاری نداره دارید پروژه تون را انجام می دید پول می گیرید paper هم می دید زودتر هم فارغ اتحصیل می شید.

من این رو هم به حرف ای دوستان اضاقه کنم:
    من رشته ام ریاضیه و تو دانشگاه ما، و خیلی جاهای دیگه، رسمه که شما از سال دوم کار تحقیقاتی رو شروع میکنی و سال اول صرفا میتونی TA باشی. و سال دوم که کار تحقیقاتی رو شروع کردی RA به حساب میای و اگه باز هم TA بخوای کار پاره وقت محسوب میشه و پول کمی بهش تعلق میگیره. یعنی اصولا کسی که RA رو گرفت، دیگه دنبال TA نمیره. و البته اینکه یه RA چقدر کار میکنه، مستقیما به استاد راهنماش بستگی داره، و کار زیاد در این یه مورد،‌ بد هم نیست. کسی رو هم نکشته. اما به نظر من TA بودن جدای از مزیت هاش، وقت زیادی از آدم میگیره، که صرفا تجربه ی خوبیه برای اینکه در آینده مدرس بشی.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member Mechanical-eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

به نظر من در اکثر مواقع RA نسبت به TA کارکمتری میگیره.چون در این حالت فقط لازمه روی پروژمون کار کنین ولی در TA باید کارهای اضافی غیر از تحقیق روی پروژه هم انجام بدیم.
    NO PAIN NO GAIN

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad2009 نمایش پست ها
    حرف شما درسته ولی از اونجایی که تدریس سطح عمیقتری از یادگیری را طلب می کنه، یه TA مجبوره خودش را همیشه update نگه داره و در دراز مدت سبب می شه که اون نسبت به کسی که RA بوده به زمینه کاری خودش تسلط بهتری داشته باشه. فکر می کنم حداقل یکی از علل تفاوت در سطح سواد و کارامدی اساتیدی تحصیل کرده در اروپا و آمریکا در همین مورد باشه. دانشجویان ایرانی در اروپا عملا در کار تدریس مشارکت داده نمی شن بر عکس کانادا و امریکا و این سبب اختلاف فاحشی می شه که بین یک تحصیل کرده در انگلیس و تحصیل کرده در امریکا بوجود می اد.
    سلام دوستان مطالب بسیار مفیدی بود.

تو یه مصاحبه تلفنی با یکی از اساتید امریکا من ازش این سوال را پرسیدم : برای اینکه بتونم یه استاد خوب در آینده بشم آیا بهتر نیست TA بگیرم؟
    جواب داد : "قبل از اینکه بخوای یک استاد خوب بشی باید یک محقق خوب باشی"

من با سهیل موافقم.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

درود، دوستان راستش اینکه وظایف TA بیشتر از RA هست یا بلعکس بستگی به خود دانشجو و استاد داره... استاد میتونه وقتی که شما TA هستید کار خیلی کمی در حد تصحیح برگه امتحانی از شما بخواد ولی تو RA که عموما سال دوم به بعد هست کلی از شما کار بخواد... و یا برعکس ممکنه شما 2سال اول هم TA باشید و کار زیادی از شما در سال دوم گرفته بشه... در کل بسته به رشته شما... مثلا در رشته من ؛ بهتره تا سابقه TA بیشتری داشته باشه چون کار اصلی در آینده بیشتر آکادمیک و تدریس هست...
    I am back to AA.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

اینکه TA یا RA کدامیک کار بیشتری دارند بستگی به شرایط و استاد داره .مسلما TA کار دشواری و آماده شدن برای TA در آن ترمی که TA دارید خیلی وقت گیره ولی فراموش نکنید که کسانی که RA دارند لزوما فقط روی یک پروژه مشخص کار نمیکنند و به قول یکی از اساتید هر کاری که استاد بهشون محول میکنه باید انجام بدهند بخصوص اگر استاد خودش جوان باشه و asist. prof و سرش به خطر باشه و بخواهد با publication زیاد رتبش را ارتقا بده در آن صورت در هر وقت و زمانی ممکنه به شما ایمیل بزنه و کاری ازتون بخواهد باید انجام بدهید ، در این صورت مجبور خواهید بود تا در وقت در آزمایشگاه بمونید و حتا روز تعطیل بیایید دانشگاه و کار کنید البته اگر استاد بگه چه full prof چه asist . prof شما انجام بدهید در غیر اینصورت از پول خبری نیست و ضمنا میزان گرفتاری به حجم پروژه هم بستگی داره،برای همین هم خیلی از استادها دانشجویی کم توقع مثل چینی ها را ترجیح میدهند که هرچی استاد بهشون میگه گوش میکنند ، توقع زیادی ندارند و حتا ۲۴ ساعت هم حاضرند آزمایشگاه بمونند و مقاله بدهند پس RA هم آنقدرها آسان نیست.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود، دوستان راستش اینکه وظایف TA بیشتر از RA هست یا بلعکس بستگی به خود دانشجو و استاد داره... استاد میتونه وقتی که شما TA هستید کار خیلی کمی در حد تصحیح برگه امتحانی از شما بخواد ولی تو RA که عموما سال دوم به بعد هست کلی از شما کار بخواد... و یا برعکس ممکنه شما 2سال اول هم TA باشید و کار زیادی از شما در سال دوم گرفته بشه... در کل بسته به رشته شما... مثلا در رشته من ؛ بهتره تا سابقه TA بیشتری داشته باشه چون کار اصلی در آینده بیشتر آکادمیک و تدریس هست...
    درست که کار اصلی آکادمیک است ولی شما وظیفه اصلیتان تحقیق است و درآمد دانشگاه از پروژه های که از بیرون میگیره من چه استاد های خوبی را دیده ام یا شنیدم که خیلی قشنگ تدریس و مدرس خیلی خوبی بوده اند ولی وضعیت تحقیق و مقاله یا فاند که از صنعت میگرفته اند خوب نبوده و بعد از مدتی قراردادشون را به کوتاه مدت تغیر داده و محترمانه یا غیره محترمانه عذرشون را خواسته اند. و با این حرف استادی که به AmirCS گفته :"قبل از اینکه بخوای یک استاد خوب بشی باید یک محقق خوب باشی"موافقم.
    شما ایران را نبینید که طرف با assit prof استخدام دانشگاه میشه و با همون هم بازنشسته میشه یا پروفسور میشه ولی نه به دلیل مقاله و تحقیق خوب بلکه به دلیل سابقه فعالیت اجرایی و مدیریتی که امتیاز زیادی داره.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستان میشه بگید شرح وظایف یک TA چی می تونه باشه؟ و آیا دانشجوی دکترای سال اول رو برای درسهای ارشد هم TA می کنن یا نه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

لطفا عنوان تاپیک را از "بدانید" به "آیا" تغییر بدید. خیلی گمراه کننده است تو نگاه اول. باید با خوندن پست ها نتیجه گرفت . این طوری یکی که تاپیک رو ببینه دیگه ممکنه نخونه و یه نتیجه کلی بگیره.
    با تشکر
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

برای مستر ها چه پیشنهادی رو می دید؟
    TA یا RA?
    کدوم شانس دکتری قبول شدن رو بالاتر می بره؟
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)