نقل قول نوشته اصلی توسط fahime92 نمایش پست ها
سلام ببخشید سوالی داشتم می خواستم در صورت امکان راهنماییم کنید:
من به اکثر سایت های دانشگا ه های امریکا و کانادا رفتم و بر اساس علاقه ام که جراحی دامپزشکی است پیج استاد را پیدا کرده و بهشون ایمیل زدم اما جواب قابل توجهی نگرفتم. متن ایمیلم هم میزان تحصیلتم، سابقه کاریم، مقالات آی اس آی ام بوده رزومه ام را هم ضمیمه کردم.فقط دانشگاه minnesota گفته که اپلای کن.نمی دونم بعضی می گن الان در امریکا استاد ها تصمیم گیرنده نیستند و دانشگاه و کمیته تصمیم می گیرد؟؟یعنی من الان اپلای کنم و بعد که پذیرش گرفتم استادی که مورد نظر است را پیدا کنم؟آیا در این صورت فاند یا گرنت شامل حالم می شود؟
نمی دونم شاید الان زمان مناسبی برای ایمیل زدن به اساتید نیست؟
لطفا مرا راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز،

با توجه به اینکه سعی میکنم جواب سوالات رو طوری بدم که بدرد بقیه دوستان هم بخوره، لازم میدونم که در همین ابتدا خدمتتون عرض کنم که 90 درصد مطالبی که در زیر گفته میشه اصلا اشاره به شخص خاصی نیست و باز کردن موضوع صرفا برای اطلاع رسانی بهتر به دوستان می باشد. همچنین لازم میدونم تاکید کنم که من اطلاعاتی که مینویسم در مورد امریکا هست و در مورد بقیه کشورها و حتی کانادا هم چندان اطلاعاتی ندارم:

1-الان وقت ایمیل زدن نیست
اولا این موقع سال هر استادی داره روزی حتی خیلی بیشتر از 300 تا ایمیل دریافت میکنه، اصلا ایمیلتونو باز نمیکنند.
دوما دوستان عزیز دقت فرمایند که نه تنها دیگه چیزی به ددلاین یه چند تا دانشکده نمونده، بلکه ددلاین اکثریت دانشکده ها گذشته. من تعجب میکنم که چطور مینسوتا بهتون گفته اپلای کن. اینجا ددلاینشون زده و همونطور که ملاحظه میکنید خیلی وقته که ددلاینشون گذشته.

Application Deadlines

The application deadline for fall semester is December 15.

2- همراه ایمیل باید CVتونو بفرستین و از توضیحات اضافه و نوشتن ایمیلهای طولانی که استاد حال خوندنشو نداره پرهیز کنید و استاد را برای گرفتن اطلاعات کامل از شما به CV ارجاع بدین. اما مضمون ایمیلتون همینهایی که گفتین خوبه و اگه خیلی طولانی (منظورم 10 خط) نمیشه خوبه.

3- دانشگاههای امریکا دو جورند: 1- اونهایی که تا یه استادو در پروسه پر کردن فرمهای اپلای تعیین نکنید اصلا مدارکتونو بررسی نمیکنند. 2 - اونهایی که بهتون اجازه میدند که بدون تماس با اساتید مستقیما اپلای کنید. این دانشکده ها مدارکتون رو بین استاداشون پخش میکنند و هر استادی که شما قبلا در زمینه کاریشون کار کردین و ازتون خوشش اومد، و یا به هر دلیلی ازتون خوشش اومد به کمیته پذیرش میگه من این دانشجو رو از بین فلان قدر دانشجو میخوام. بعدش دانشگاه هم مدارکتون رو بررسی میکنند، بعد از اینکه مدارکتون رو بررسی کردند یا بهتون پذیرش میدند یا ریجکت میکنند. حالا بعد پذیرش بازم دو حالت وجود داره: 1- بهتون فاند میدند (یعنی استادی که شما رو خواسته فاند داشته و گفته بهش بگین که من بهش فاند میدم) 2- بهتون پذیرش بدون فاند میدند (یعنی استادی شما رو خواسته ولی فاند نداره بده) و دانشگاه بهتون اعلام میکنند که اگه فرم I-20 رو میخواهین براتون بفرستیم باید خودتون با Bank Statement توانایی مالیتونو برای یک سال نشون بدین. (معمولا اونها توانایی مالی رو برای یکسال میخوان چون خودشون هم میدونند که کسی که یکسال اونجا باشه بالاخره از اینور و اونور واسه خودش فاند ردیف میکنه، ولی با این حال هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنند و بهتون اول کاری میگند که بدون فاند هستین و تمام مسئولیتها گردن خودتونه. من تمام افرادی که میشناسم که بدون فاند رفتند و یه سال از جیب خرج کردند تونستند برای سال دوم فاند گیر بیارند، اما اینکه شما و بقیه دوستان هم بتونند برای سال دوم فاند گیر بیارین الله اعلم، نگین من گفتم که یه سال خرج کنیم حله، منم هیچ مسئولیتی رو نمی پذیرم!!!)