صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjid نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز سوالی که پرسیدید خیلی کلی است یعنی چه بهترین راه خارج شدن از کشور ؟ اگر دنبال گرفتن ویزای تحصیلی هستیدمیتوانید برای دوره های مستر در یک کشور اروپایی بدونه پرداخت شهریه اقدام کنید نروژ آلمان اتریش کاملا رایگان اند بعضی گشور های دیگر مثل فرانسه و بلژیک شهریه خیلی کمی دارند . چند نفر از همکلاسیهای من الان نروژ بیوتکنولوژی و آبزی پروری میخوانند چند نفر هم آلمان فیزیولوژی و باکتری شناسی میخوانند . گرفتن فاند از ایران برای مستر و دکترا تقریبا غیر ممکن است اما خیلی از دانشگاهها مجانی دوره مستر دارند .نیاز به آیتیس 6-7 یا تافل 80 دارید . موفق باشید
    سلام. وقت بخیر
    ببخشید میشه درمورد نحوه گرفتن پذیرش برای مستر کمی بیشتر توضیح بدید؟
    دوستتون که در آلمان باکتری شناسی میخونن در کدوم دانشگاه مشغول تحصیل هستن و اینکه باکتری شناسی دامپزشکی میخونن یا انسانی؟
    من پارسال برای گرفتن فاند واسه دکتری اپلای کردم و برای مصاحبه دوم هم دعوت شدم اما در نهایت نتونستم پذیرش بگیرم. نمیدونستم که با دکترای دامپزشکی میشه برای مستر اپلای کرد. الان فاند برام مهم نیست. فقط دوست دارم باکتری یا ایمونو یا دام کوچک بتونم پذیرش بگیرم. حالا ارشد یا دکتری. میتونید کمی راهنماییم کنید؟
    دانشگاه سراسری درس خوندم. معدلم ۱۴.۵ هست. یک مقاله ISI دارم و ایلتس 6.5

Junior Member

با سلام خدمت دکترهای عزیز
    بنده دانشجوی سال آخر DVM هستم امسال درسم تموم میشه میخواستم برای کار تو گرجستان یا اکراین یا جمهوری آذربایجان اقدام کنم معدل کلمم 16/5 هست و 4 سال هم سابقه کار تو کلینیک های دام کوچک دارم سطح زبانمم متوسط روب بالاست
    دوستن اگر اطلاعی راجب کار کلینیکی و چگونگی کار با مدرک دامپزشکی دارن خوشحال میشم بامن به اشتراک بذارن باتشکر

پیش فرض پاسخ : چرا از رشته دامپزشکی در این سایت خبری نیست؟

سلام. تو این سایت خوندم که برای تخصص در رشته های بالینی دامپزشکی نیاز به لایسنس هست ولی آیا برای مستر رشته های بالینی هم باید لایسنس داشته باشیم؟ مثل رادیولوژی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Doctor in Veterinary Medicine

دوست عزیز شما اول از همه باید بدانید امکان ادامه تحصیل در مقطع phdرشته های بالینی همانند دام کوچک برای فارغ التحصیلان داخل کشور در خارج وجود ندارد چون عمومی ما را قبول ندارند .بهترین راه گرفتن یک مستر از یک دانشگاه و ادامه دادن بر اساس آن است .نحوه گرفتن پذیرش به طور مفصل در سایت هر دانشگاه نوشته شده که معمولا ۶ ماه قبل از شروع ترم سایت باز میشود .معدل و نوع دانشگاه و حتی مقاله مهم نیست چون شما از مستر به مستر میروید زیاد سخت گیری نمیکنند .

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : چرا از رشته دامپزشکی در این سایت خبری نیست؟

من ۴ سال در دانمارک کار و زندگی کردم برای کوچکترین کار بالینی همانند تزریقات نیاز با لایسنس دارید .رشته های کلینیکی همانند پرستاری را نمیتوان بدونه اتوریزاسیون مدرک انجام داد .

Junior Member
    رشته و دانشگاه

برای کار در این کشورها شما دو مشکل دارید زبان و اقامت اولی را باید روسی گرجی یا آذری بلد باشید انگلیسی زیاد به درد نمی خورد اما دومی را باید مدتی آنجا بمانید با ثبت یک ازدواج سوری امکان اخذ اقامت برایتان فراهم است .روی هم رفته این کشور ها زیاد به درد کار و زندگی نمی خورند. اصلا وقت خود را هدر ندهید

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوي سال ٤ دامپزشكي علوم تحقيقات هستم
    ميخواستم براي كار و تخصص در كانادا يا ترجيحا امريكا اقدام كنم مشكل اقامت هم ندارم
    اين طور كه فهميدم بايد امتحان ECFVG يا PAVE رو براي تطبيق مدرك بدم و بعد از اون امتحان NOVLE براي داشتن اجازه ي كار اگر اشتباه متوجه شدم لطفا بگيد
    سوالاتي كه برام پيش اومده اين هاست ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد راهنمايي كنيد
    ١- ايا منابع درسي اين ازمون ها مشترك هست؟
    ٢-دقيقا چه ازمون هايي رو بايد سپري كنم بين امتحان هاي ECFVG,POVE,NOVLE,POARD و...
    ٣-گويا براي امتحان POVE يه سري دانشگاه ها دوره هاي يك ساله اي برگزار ميكنن اين ها هزينشون چطوره وشرايطشون
    ٤-ايا معدل مدرك دانشگام تاثيري در اين ازمون ها داره؟
    ٥-گويا يه سري سايت ها مثل zuku يا vetprep پكيج هاي اموزشي دارن كه با عضويت در سايت هاشون ميتونيد استفاده كنيد اينجور منابع رو چجوري ميشه به صورت مجاني بهشون دسترسي داشت اگر سايتي يا كانالي در تلگرام يا... ميشناسيد ممنون ميشم كمك كنيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی، دانشگاه لرستان

سلام دوست عزیز. منم دانشجوی دامپزشکیم، سال 5 و سودای رفتن به خارج دارم. اما یه سری اطلاعات محدود دارم، امیدوارم کمکت کنه.
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا و کانادا باید قبلش ازمون ECFVG رو بدی که چهار مرحلس، یک: دانشگاهت باید عضو AVMA باشه (علوم تحقیقات هست)، دو: زبان (آیلتس هفت، تافل رو نمیدونم چند)، سه: آزمون کتبی BCSE که 250 سواله تقریباً. میتونی بری سایت AVMA و ECFVG از جزئیاتش بیشتر مطلع بشی اما در این حد بگم که منابعش همون منابع کتب تکست هست، از جمله اتینجر و فوزوم و کاتزونگ و زاخاری و ... ، و البته سوالات شامل بخشهای داخلی دام کوچیک، بزرگ، اسب، جراحی، بیهوشی، رادیولوژی، زئونوز، کنترل و پیشگیری و ... میشه (خوشبختانه طیور سوال نمیاد:-))، چهار: امتحان عملی که در خاک آمریکا (یا کانادا شک دارم) برگزار میشه و باید بلیط بگیری بری اونجا، طی 5 روز، در زمینه های داخلی دام کوچک، اسب، جراحی و رادیولوژی، بیهوشی و یه بخش دیگه، امتحام بدی، بصورت عملی. این بخش خیییلی سخته، بخش قبلیشو با خوندن میتونی بگذرونی، اما این بخش باید کار کرده باشی، چون مثلا تو بخش جراحی، بهت میگن یه گربه یا سگ ماده رو OHE کنی! (تو راهنمای آزمون اشاره شده) البته که دستیار داری، اما اصل کار با خودته! تک و تنها. همینطور اسب، باید معاینه کنی، تشخیص بدی (یا قطعی یا تفریقی) و درمان پیشنهادیتو بگی!، در مورد بیهوشی، بهت یه کیس میسپارن، به هوش، باید بیهوشش کنی، اول با تزریقی، بعد maintenance با استنشاقی (یعنی باید خودت لوله بزنی و گازو تنظیم کنی و ...) بعدم به هوش بیاریش!. کلا امتحانش خیلی سخته و توی راهنماش اشاره شده که باید در حد یک فارغ التحصیل از یکی از دانشگاههای آمریکا سواد داشته باشی.
    معدلت، دانشگاهت، دَرسِت و ... تو این بخش هیییچ دخیل نیست، چیزی که دخیله، پوله! چیزی حدود ده هزار دلار باید بذاری کنار. (دقیقا 7000 دلار فقط این آزمون عملیه)
    اول ECFVG، بعد NAVLE و بعد اپلای برای دانشگاه (در مورد امریکا و کانادا خیلی تحقیق نکردم، اما در این حد میدونم)
    PAVE اطلاعی ندارم.
    از اون سایتها هم اطلاعی ندارم، اما میتونی منابع رو بری از خود سایت AVMA یا ECFVG دانلود کنی، بعد بری از vetbooks.ir بصورت رایگان دان کنی و بخونی.
    اگه بازم سوالی داشتی، بگو، امیدوارم بتونم کمکت کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی، دانشگاه لرستان

سلام.
    معدل بالای 16، کمه برای دانشگاه های تاپ. البته اگه فول فاند بخوای بگیری. اما میتونی پارشیال فاند بگیری (بستگی به تعداد و کیفیت مقالات آی اس آی داره و البته اینکه اسمت نفر چندمه! اول با دوم، دوم با سوم و ... فرق داره). زبان بخون آیلتس بده، بالای 6.5 (بعضی دانشگاه های تاپ 7 میخوان). بستگی داره هدفت کجاس، دانشگاه در چه سطحی میخوای، فاند (اسکولارشیپ) چقدر میخوای بگیری؟ فول فاند؟ یا فقط تحصیلی یا شایدم اصن نیاز نداشته باشی! همه اینا تو راهنمایی کردنت دخیله. اما میتونم چنتا سایت مفید بهت پیشنهاد کنم. QS.com، Times higher education, تو اینترنت هم بزن موسسه مهاجرت تحصیلی و بورسیه تحصیلی و ... چندتا موسسه خوب بهت پیشنهاد میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine, ULaval

دوستان کسی اینجا اطلاع داره حوزه چشم پزشکی در دامپزشکی کاربرد داره و اینکه کار ریسرچ مشارکتی انجام بدیم؟
    خوشحال میشم اگرکسی کارریسرچ داشت مشارکت کنم
    (ترجیحادرزمینهOphtalmology)حتی میتونم مقالات روبراتون ادیت کنم.بهم پیام خصوصی بدین لطفا اگرکسی تو زمینه مقاله فعالیت میکرد.من
    دانشجوی پزشکی هستم توکاناداو کاملامسلط به دوزبان انگلیسی وفرانسه هستم ومشتاق برای کمک درزمینه پابلیکیشن، در هر حال ممنون از پاسختون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)