صفحه 9 از 32 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

در مورد سوال دومتون:

اگه استاد فاند داشته باشه ومهمتر از فاند داشتنش اینکه ازتون خوشش بیاد دیگه شخص استاد زیاد به نمره GREتون چند باشه مشکلی نداره. با چند استاد که صحبت میکردم گفتند ببین، استاد میخواد کسی رو بگیره که طرف توی زمینه کاریش کار کرده و اصطلاحا میتونه independent کارا رو تا حد زیادی جلو ببره، واسه همین اگه فاندم داشته باشه، بین کسی که نمره GRE اون 300 هست ولی مقاله کپ استاده داره و استاده میاد بعد مصاحبه با طرف به این نتیجه میرسه که این فرد همونیه که دنبالشه، و کسی که نمره کامل GRE یعنی 340 رو داره ولی از ریسرچ چیزی نمیدونه و مخصوصا اینکه توی زمینه کاریش کار نکرده، میاد اون اولیه رو میگیره که GREشم کمتره. ما از اهمیت GRE صحبت کردیم، ولی نباید بحث ها رو با هم قاطی کنیم. دو تا بحث اینجا داریم: 1- گرفتن پذیرش 2- گرفتن کمک هزینه تحصیلی.

کمک هزینه های تحصیلی یا به صورت فاند هست که استادا میدند، یا به صورت اسکولارشیپ و فلوشیپ ها هست که دانشگاه میدند. برای دهنده نوع اول (فاند) که استادا باشند، چیزی که مهمه قدرت ریسرچ و سابقه علمی و مچ بودن با استاد و بسیاری عوامل دیگر هست. حالا این استادا خودشون خصوصیات اخلاقی متفاوتی دارند چون آدمیزاد هستند. یه استاد ممکنه در شما هیچی نبینه ولی یکی دیگه اصلا از عکسی که توی CVتون گذاشتین خوشش بیاد و بخواد بگیردتون. به نوعی میشه گفت استاد باید با طرف به یه شکلی حال کنه که بخواد پولی که از منبع تامین کننده فاند به استاده داده شده را به این دانشجو بده. حالا این وسط یه استاد خیلی از مقاله داشتن دانشجو خوششون میاد، یکی از معدل بالا، یکی از GRE بالا، یکی از قیافه، یکی هم از بی دانشجویی رنج میبره چون برخی رشته ها واقعا علایق خاص میخواد، یکی فقط دانشجوی بومی میگیره و حال و حوصله درگیری با دانشجوهای اینتر نشنال رو نداره ، و یکی هم از هر چیز دیگه ای که توی رزومتون براش جالب باشه خوشش میاد و دوست داره فاندشو به این نفر بده. (مثلا ایمیل استادی که با سابقه ورزشیم حال کرده بود رو قبلا واستون گذاشتم... طرف ممکنه قبل از من 100 نفر که هر کدوم 15 تا ISI داشتند هم باهاش تماس گرفته بودند ولی ممکنه اصلا جوابشونو نداده باشه ولی جواب بنده رو که هیچ ISI نداشتم داده، چون یه چیزی توی رزومم برای این فرد جذاب بوده و حس کرده بهتره اگه پولی داره این فرد رو جذب کنه)

بنابراین استادا واسه اینکه فاندشونو به یکی بدند معیارهای متفاوتی دارند. باید اینقدر گشت تا یکی رو پیدا کرد. ولی چیزی که مهمه اینه که فراموش نکنیم که اکثریت اساتید یعنی شاید بتونیم بگیم 80 درصد اساتید دنبال دانشجوهایی هستند که قبلا در زمینه کاریشون کار کرده باشند و تجربه داشته باشند. ما مسائل بالا را هم گفتیم که بدونیم بقیه فاکتورها که ممکنه پیش پا افتاده باشند هم ممکنه گاهی اوقات وجود داشته باشند. پس نکته اساسی مهم برای استاد اینه که دانشجویی رو بگیره که در زمینه کاریش ISI داده و کار کرده و تجربه داره و میتونه تا حد زیادی independent کارها رو پیش ببره.

حالا اومدیمو استاده به کسی اکی داده که نه ISI داره و نه معدل بالا، حالا تکلیف این فرد واسه پذیرفته شدن در دانشگاه چیه؟ این فرد هر چند استادی با فاند گیر آورده (حالا با هر مصیبت و بدبختی ای گیر آورده) به راحتی توسط کمیته پذیرش ریجکت میشه ، پس ناجی این فرد در این شرایط چی میتونه باشه ؟ دو چیز: 1- GRE بالا 2- حمایت استاد از دانشجو

بنابراین اگه ما در پستهای قبلی از اهمیت GRE صحبت کردیم، منظورمون اینه که برای هر فردی با هر پیشینه ضعیفی، GRE بالا میتونه جبران مافات کنه که کمیته پذیرش ریجکتش نکنه.

تا اینجای کار شد مسائلی که واسه دهنده فاند یعنی اساتید مهم هستند.

حالا واسه دهنده کمک هزینه های دیگه مثله اسکولارشیپ و فلوشیپ ها که خود دانشگاه هست کل رزومتون اهمیت داره، از معدل بالا، مقالات ISI، نمرات تافل و GRE و غیره. اما چیزی که اهمیت ویژه داره GRE هست. یعنی حتی فرد با یه GRE 320 به بالا (که برای رشته ما نمره بسیار بسیار بالایی هست، نه برای مهندسی، دقت کنید دوستان، چون اونها به راحتی میتونند ریاضی رو با یه هفته خوندن بالای 160 بیارند، در صورتی که در لینکی که قبلا براتون از دانشکده دامپزشکی اوکلاهوما گذاشته بودم گفته بود که نمره 710 قدیم یعنی 155 جدید یه نمره تاپ برای دانشکده ما هست، بنده خودم برای نمره 160 ریاضی نزدیک 5 ماه بدون وقفه خوندم) با معدل 14 هم امکان اینکه اسکولارشیپ و فلوشیپ برنده بشه بسیار بسیار زیاده.

GRE برای کمیته پذیرش بسیار بسیار بسیار مهم هست. مخصوصا افرادی که معدلهای پایینی دارند با GREشون میتونند کمیته پذیرش را قانع کنند که فرد با قابلیتی هستند، اما در طول دوره تحصیلیشون به هر دلیلی نتونستند تواناییشونو نشون بدند، بنابراین کمیته پذیرش بر اساس عملکرد خوب طرف در GRE میگه این فرد لایق این پوزیشن هست هر چند که معدلش پایینه یا مقاله نداره.
    بنابراین GRE از دو نظر کمک کننده هست: 1- گرفتن پذیرش 2- برنده شدن اسکولارشیپ و فلوشیپ ها از دانشگاه

اما برای فاند چی؟ جوابش معلومه: بستگی به استاد فاند دهنده داره: 1- اگه استاده نمره GRE واسش خیلی مهم باشه، آره واسه فاندم تاثیر مثبت میذاره، 2- اگه استاده نمره GRE چندان براش اهمیتی نداشته باشه و چیزهای دیگه رزومه ( مثل مقالات در زمینه طرف) اهمیت بالاتری داشته باشه، نه، چندان تاثیری نداره یا اصلا تاثیری واسه گرفتن فاند نداره.

خب با این پیش مقدمه بسیار طولانی حالا برمیگردیم به سوالتون:
    اینکه برای ترم بهاره میتونین با استادا وارد صحبت بشین جوابش میشه بله، ولی اینکه استادی دارای فاند میتونین گیر بیارین خدا میدونه چون در هر صورت برای ترم بهاره فاند ها کمتره، اما صفر نیست، بنابراین آیا امید وجود داره؟ بازم جوابش میشه بله. و اینکه استادی با فاند برای ترم بهاره بالاخره به یه شکلی پیدا کردین، حالا سوالتون اینه که آیا میشه باهاش واسه GRE چونه زد؟ جوابش اینه که وقتی بهتون اکی داده یعنی نمره GREتون براش برای اینکه بهتون فاند بده مهم نیست، شما مشکلتون با استاد دیگه نیست بلکه با دانشگاست. یعنی اینکه در این مرحله دو حالت وجود داره: 1- اجازه دادن برای اپلای و گرفتن پذیرش مشروط: دانشگاهها با توجه به اینکه استادی از کسی خوشش اومده و حاضره دانشجویی رو بگیره و بهش فاند بده با توجه به درخواست استاد، میان به دانشجو اجازه اپلای میدند و به دانشجو میگن که تمامی مدارکو برامون ارسال کن به غیر از GRE که این مورد آخر یعنی GRE میمونه واسه زمانی که امتحانتو دادی برامون نمرشو بفرست. ما همین الان میاییم تمامی مدارک دیگرتو به غیر از GRE‌رو بررسی میکنیم که ببینیم تو اصلا لایق پذیرش هستی یا نه؟ اگه هستی بهت پذیرش conditional یا مشروط میدهیم و اگه نیستی ریجکت میکنند. خب شما با پذیرش مشروط نمیتونین برین سفارت چون رو هوا سفارت پذیرش گرفته های مشروط رو ریجکت میکنه. دانشگاه صبر میکنه تا شما نمره GREتونو براشون بفرستین و سپس میاد پذیرش شما رو قطعی میکنه و از حالت مشروط در میاره. کل این قضایا را این نوع دانشگاهها برای کار راه انداختن انجام میدند 2- به هیچ عنوان دانشگاه زیر بار نرفته و تا زمانی که تمامی مدارک مورد نیاز اپلای حاضر نشوند مدارک شما بررسی نخواهد شد. این دسته دانشگاهها بسیار قوانین سفت و سخت خودشونو دارند و باید تمامی مدارکتون قبل از ددلاین مربوطه کامل باشه تا بررسیشونو آغاز کنند.

القصه شما اگه همچین حالتی که گفتین براتون پیش اومد حالا باید با دانشگاهی که استاده مال اون هست وارد مذاکره بشین تا ببینین جزو کدوم دو دسته بالاست. یعنی بهتون اجازه اپلای بدون GRE رو میده یا نه.

من هم در آخر براتون بهترینها رو آرزو میکنم و in the meantime خدمت رفیقم عرض کنم که من هیچ استرسی نداشته و ندارم چون بر این باورم که خداوند عالم توی کارهاش دیر یا زود هست ولی سوخت و سوز نیست، و اون دیر و زودشم واسه اینه که ما رو بیشتر بسازه و آب دیدمون کنه، وگرنه تا قلب خداوند باهامونه من یکی که استرس مسترس حالیم نیست دکتر جون. میدونم که گاهی اوقات برای مدت طولانی زبان خوندن ممکنه کمی روند رو فرسایشی کنه اما just keep fighting dude

مخلصیم رفیق
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

سلام لطفا مرا راهنمایی کنید
    زمانی که در شهریور ماه ایمیل زدن به اساتید را شروع کنم بعد باتوجه به ددلاین دانشگاه ها که در فوریه است و می خوام اپلای کنم اگر استادی پاسخ داد مبنی بر اینکه تمایل به همکاری داشت باز هم منتظر جواب اپلای ها باشم؟
    اگر دانشگاهی پذیرش را قبول کرد همان موقع مشخص می شود که با فاند است یا باید رزومه توسط کمیته بین اساتید پخش شود و بعد اگر استادی تمایل داشت فاند تعلق بگیرد؟
    و سوال دیگر اینکه هزینه زندگی و تحصیل در امریکا برای دامپزشکان در سال چقدر است بدون فاند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fahime92 نمایش پست ها
    سلام لطفا مرا راهنمایی کنید
    زمانی که در شهریور ماه ایمیل زدن به اساتید را شروع کنم بعد باتوجه به ددلاین دانشگاه ها که در فوریه است و می خوام اپلای کنم اگر استادی پاسخ داد مبنی بر اینکه تمایل به همکاری داشت باز هم منتظر جواب اپلای ها باشم؟
    اگر دانشگاهی پذیرش را قبول کرد همان موقع مشخص می شود که با فاند است یا باید رزومه توسط کمیته بین اساتید پخش شود و بعد اگر استادی تمایل داشت فاند تعلق بگیرد؟
    و سوال دیگر اینکه هزینه زندگی و تحصیل در امریکا برای دامپزشکان در سال چقدر است بدون فاند؟
    سلام دوست عزیز،

من نمیدونم سوالتونو درست متوجه شدم یا نه، ولی اگه منظورتون اینه که اگه استاد اکی داده یعنی همه چی تمومه و دیگه نیازی به منتظر شدن برای جواب اپلایتون نیست باید بگم که تا موقعی که به طور رسمی جواب اپلایتون نیاد و دانشگاه بهتون پذیرش نده یعنی هنوز هیچ کاری انجام نشده. استاد ممکنه به یه دانشجو اکی بده، ولی در نهایت این دانشگاه هست که باید به طور رسمی در جواب اپلایتون بهتون پذیرش بده.
    اگه یه استاد اکی داد و شما اپلای کردین، دلیل نمیشه که حتما پذیرش بگیرین، بنابراین همچنان به مکاتبه با اساتید دیگه ادامه بدین و سعی کنید چند تا اپلای محض محکم کاری انجام بدین. ولی یادتون باشه که به هیچ عنوان یه موقع به استاده نگین که به جاهای دیگه اپلای کردین چون به شدت اونا، ما و همه بنی بشر موجود در کره خاکی از این حرکت طرف مقابل بدشون میاد و ممکنه این موقعیتو از دست بدین. پس چندین استاد سعی میکنیم گیر بیاریم ولی به همشون میگیم فقط تو رو دوست دارم و برات میمیرم البته خودشون اینکارن و میدونند که دانشجو فقط معطل یه نفر نمیشه و محض احتیاط چند جایی اپلای میکنه ولی شما به زبون نیارین بهتره.

یه چیز دیگه در مورد اینکه اگه نخواستین به استاد ایمیل بزنین و خواستین مستقیما اپلای کنین عرض کنم که (چون جدیدا متوجه شدم و اصلاحی به گفته قبلیم باشه) حتما ببینین که فیلدی که براش اپلای میکنین مربوط به کدوم دپارتمان اون دانشکده هست و سپس وارد لیست faculty & staff بشین و director of graduate study یا coordinator رو پیدا کنین که کدومشون هست و با یکیشون تماس بگیرین و بگین که میخواهین برای این فیلد اپلای کنید و بپرسین که آیا لازمه که قبل اپلای با اساتید تماس بگیرین و یه استادو پیدا کنید یا نه؟ چون گاها دیدم که یک دانشکده مثلا سه تا دپارتمان داره و دو تاش میتونین مستقیما اپلای کنین ولی یکیش حتما باید قبلش استاد واسه خودتون پیدا کرده باشین که review مدارکتون انجام بشه. با این حال در سایت و اکانت اپلیکیشن این موضوع که یک adviser تعیین کنید رو نگذاشته. بنابراین اینکه قبلا گفته بودم در اکانتتون در اپلای انلاین مینویسه که اسم استاد و بگین یه وحی منزل نیست. یعنی گاها پیدا میشن جاهایی که در اکانت این گزینه وجود نداره ولی نیاز داره قبلا با اساتید تماس گرفته باشین و یه استاد پیدا کرده باشین. حالا علاج کار چیه؟ حتما قبل از اینکه برای یه فیلدی اپلای کنید، وارد سایت شده و یا به coordinator و یا director of graduate study ایمیل بزنید و ازشون در این مورد بپرسین. بازم تاکید میکنم که حتما قبلش بپرسین، نه اینکه 500 تومن خرج یه اپلیکیشن کنید و مدرکتون چون استاد ندارین و قانون اون دپارتمانی که اپلای کردین اینه که قبل اپلای استاد مشخص شده باشه بررسی نشه.

این مورد سوالتون مربوط به حالتیه که شما از پیش استاد ندارین و مستقیما به دانشگاه اپلای کردین:
    جوابش اینه که متفاوته. یعنی گاها همون موقع بهتون میگن و گاها کمی طول میکشه تا بهتون بگن فاند هم به پذیرشتون تعلق میگیره یا نه. مثلا یکی از دوستام که امسال پذیرش گرفتند هنوز دانشگاه بعد یه ماه تکلیف فاند دار بودن یا نبودن رو مشخص نکرده. به نظرم در اینگونه موارد اگه سه هفته تا یه ماه گذشت و مشخص نکردند، بهشون ایمیل بزنید و ازشون بپرسین که این پذیرشی که دادند قراره بهش فاند تعلق بگیره یا نه.

هزینه زندگی و تحصیل در امریکا برای دامپزشکان در سال چقدر است بدون فاند؟

هزینه ها از هر ایالت به ایالت دیگه فرق داره، ولی ما به طور کلی اونها رو به دو دسته تقسیم میکنیم:
    دسته اول: ایالت های شمال شرقی که نزدیک نیویورک واقع میشن + ایالت کلیفرنیا که خرجشون در سال به شدت زیاده و قابل مقایسه با دسته پایینی نیستند.
    دسته دوم: بقیه ایالات رو چیزی بین 33000 تا 40000 دلار در سال (بر اساس تفاوت هزینه ها بین ایالات مختلف) حساب کنید. از این میزان 14000 تا 26000 هزار تا مال Tuition & Fee هستند و بقیه مال Living Expenses. به طور کلی همون بین 33 تا 40 هزار در سال در نظر بگیرین.

حالا:
    1- اگه فرد متاهل باشه: به ازای هر همسر (!) اینطور که اونها در فرمهای تمکن مالی مینویسند 4000 تا 5000 دلار در سال به مبلغ 33 تا 40 هزار بالا اضافه کنید. چون اکثرا یک همسر بیشتر ندارند و چند همسری در امریکا حکمش اعدامه، پس افراد متاهل 4000 تا 5000 تا در سال خرجشون از مجردا بیشتر میشه که اگه به مبلغ بالا اضافه کنیم میشه مثلا حدودای 38000 تا 45000 دلار در سال.

2- اگه فرد متاهلی دارای میوه زندگی (فرزند) هست، به ازای هر فرزند 3000 تا 4000 تا در سال (بر اساس آنچه که اونها در فرم های تمکن مالی قید میکنند) به کل مبالغ بالا افزوده میشه.

مسئله (تمرین): کل هزینه سالانه برای یک فرد متاهل دارای یک همسر و سه میوه زندگی را به طور سر انگشتی محاسبه کنید (2 نمره)؟؟؟؟؟؟؟
    ....... = 33000-40000 + 4000-5000 + (3000-4000 ) × 3

یه فایل براتون آپلود میکنم که مال دانشگاه آبرن هست، لطفا دانلودش کنید تا بیشتر متوجه منظورم بشین.

دلی شاد، لبی خندان، تنی سالم و موفقیتی بیکران برای همه عزیزان در سال جدید آرزو میکنم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط Michael82 : March 23rd, 2014 در ساعت 07:23 AM
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

سلام سوالی داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید.
    در بعضی از دانشگا ه ها سخته متوجه شدن برای اینکه اپلای برای phd دارن با نه؟ اکثرا DVM Program دارند. مثلا من درست متوجه شدم که در دانشگاه زیر که لینکش را گذاشتم این Requirements و بخش مربوط به ما نیست؟
    http://csu-cvmbs.colostate.edu/dvm-p...uirements.aspx
    یعنی برای اینکه ببینم آن دانشگاه تا چه مدرک بالاتری را می دهد فقط باید به قسمت gradute programs یا academic department برم اما باز هم کامل مشخص نمی شود؟؟
    ویرایش توسط fahime92 : April 18th, 2014 در ساعت 11:46 AM

Junior Member

سلام و عرض ادب به همه دوستان بخصوص اقا مایکل
    من ترم8 دامپزشکیم و علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم و پایان نامم روی داخلی دام بزرگ است میخواستم که بپرسم اگه از این تابستون شروع کنم به خوندن زبان و و خوندنه رفرنسه مربوط به پایان نامم آیا میتونم موفق بشم؟؟
    از کی نیازه شروع کنم به تحقیق راجبه دانشگاهها؟؟
    کلا نیاز دارم شما عزیزان که با تجربید کمکم کنید تا بتونم برنامه ریزی خوبی داشته باشم.کمال تشکر رو دارم از همه شما عزیزانه زحمتکش
    ویرایش توسط rango70 : April 18th, 2014 در ساعت 05:11 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط fahime92 نمایش پست ها
    سلام سوالی داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید.
    در بعضی از دانشگا ه ها سخته متوجه شدن برای اینکه اپلای برای phd دارن با نه؟ اکثرا DVM Program دارند. مثلا من درست متوجه شدم که در دانشگاه زیر که لینکش را گذاشتم این Requirements و بخش مربوط به ما نیست؟
    http://csu-cvmbs.colostate.edu/dvm-p...uirements.aspx
    یعنی برای اینکه ببینم آن دانشگاه تا چه مدرک بالاتری را می دهد فقط باید به قسمت gradute programs یا academic department برم اما باز هم کامل مشخص نمی شود؟؟
    سلام دوست عزیز،

یکی از معتبرترین سایهای رنک بندی دانشکده های اکثر رشته ها USNews هست. که اینجا اومده 25 تا از بهترین دانشکده های دامپزشکی آمریکا رو (از بین اون 29 تا دانشکده) رتبه بندی کرده و همانطور که میتونید ملاحظه کنید دانشکده کلرادو در رنک سوم قرار داره.
    بنابراین خود بخود مطمئن میشین که دانشکده ای که در این رنک قرار داره حتما phd program هم داره. برخی از دانشکده ها بسیار بزرگ هستند و اگه به راحتی در صفحه اول نمینویسه graduate program و نمیتونین مشاهده کنید واسه اینه که هر دپارتمانشون به اندازه دانشکده های دیگه بزرگی و دنگ و فنگ داره و بنابراین page اون دپارتمان کاملا مستقل هست و اول باید وارد صفحه مخصوص دپارتمان شد و بعد graduate programهایی که اون دپارتمان ارائه میکنه رو جستجو کرد. مثلا کلرادو واسه ریسرچ در زمینه رادیولوژی و سرطان در بین بقیه دانشکده ها به نوعی خاص هست.
    بله لینکی که گذاشتین واسه DVMهاست.
    ابتدا باید روی گزینه Academics کلیک کنید. در سمت راست لیست دپارتمان ها نمایش داده میشه. در زیر هر دپارتمان گزینه مربوط به وارد شدن به Homepage هر دپارتمان نوشته شده، که با کلیک روی این گزینه و وارد شدن به صفحه مربوطه هر دپارتمان میتونین graduate programs یا graduate studies رو نگاه کنید.

با عنوان مثال ما یکی رو میریم تا دستتون بیاد هم چطور دنبال چیزی که میخواهین در سایت این یه جور دانشکده ها بگردین و هم عظمت دپارتمان هاشونو متوجه بشین.
    مثلا دپارتمانی داره با این عنوان Department of Environmental & Radiological Health Sciences که شاید در هیچ دانشکده دیگه آمریکا با این دنگ و فنگ نبینید. مطمئن باشید که در بقیه کشورهای دنیا به غیر آمریکا هیچگاه دانشکده ای پیدا نمیکنید که این دپاتمان رو به طور جداگونه داشته باشه یا دپارتمانش تا این اندازه گسترده باشه.
    روی این گزینه: Environmental & Radiological Health Sciences Home کلیک کنید تا وارد این صفحه بشین.
    در سمت راست (اولین مستطیل که ERHS Education نوشته) روی گزینه Graduate Studies که بغلش یه علامت بعلاوه (+) داره کلیک کنید. وقتی کلیک کردین این گزینه ها رو میاره:

حالا اینجا رو دقت کنید، این دپارتمان واسه خودش Homepage مخصوص داشت و چون اینقدر فیلدهایی که در تحصیلات عالیه ارائه میکنه متنوع هستند اومده واسه Graduate Studies هم یه Homepage جدا در نظر گرفته:

روش کلیک کنید (هر چند که زیرش فیلد ها رو نام برده) تا وارد این صفحه شده و فیلدهای مختلفی که ارائه میکنه رو بیاره.
    در سمت چپ روی فیلد پنجم یعنی Radiation Cancer Biology & Oncology کلیک کنید تا وارد این صفحه بشین.

حالا همه چیز از نحوه اپلای کردن، اسم و آدرس ایمیل Coordinator و غیره موجوده. این جمله رو دقت کنید:

The Radiation Cancer Biology and Oncology section in ERHS provides research and educational opportunities leading to an MS or PhD in Radiological Health Sciences and focuses on the role of radiation in inducing, diagnosing, and treating cancer

این یه پروگرم فوق خاص هست که شاید هیچ کشور دنیا اصلا همچین چیزی در دانشکده دامپزشکیش نداشته باشه.

روی هم رفته، به این نتیجه میرسیم که این یه موضوع utterly axiomatic هست که برای دانشکده های بزرگ با دپاتمانهای متعدد و بزرگ باید به سبک خودشون جستجو داشته باشیم. دانشکده هایی مثله California Davis ، Colorado ، Texas A&M ، Iowa و چند تای دیگه که غولهایی واسه خودشون هستند سرچ کردن در اونها قاعدتا فرق داره. کلرادو حدود دویست و خردی Associate Prof, Assistant Prof و Prof کامل داره (تعداد Adjunct ها و Instructor ها و غیره که بماند)، خب معلومه که باید دنگ و فنگ مخصوص به خود را داشته باشه و با یه دانشکده دیگه مثله Louisiana که چهل پنجاه تا استاد داره فرق داشته باشه. هر چند که Louisiana هم هر دپارتمانش page مخصوص به خود داره.

یکی از بهترین راهها برای سرچ کردن اینه که اگه دانشکده ای واسه هر دپارتمان صفحه مخصوص به خود داره وارد اون صفحه شد و آمارشونو درآورد.

آها یه چیزی در مورد استادای این دانشکده فراموش کردم که گفتم در ویرایش بگم شاید بد نباشه. استاداشون هر چند اکثرا میگن پول مولی در کار نیست ولی خیلی باحال جواب نه رو میدن. یعنی بعضی دانشکده ها مثلا 50 تا ایمیل میزنی یه نفر هم یه نه خالی نمیگه. ولی فکر کنم (پارسال که بهشون ایمیل زدم) از بین دویست خردی استاد اینجا حدود هفتاد هشتاد تاشون جواب داده بودند، البته نه، و بازم البته محترمانه مثلا یکیشون گفت من پولی ندارم ولی CVتو خوندم و دیدم در قسمت hobbies and extra-curricular activities نوشتی که علاقمند به Mountain Climbing هستی. خواستم بهت اطلاع بدم که اینجا کوه نداره و یه موقع اگه یکی دیگه از همکارام بهت اکی دادن و اومدی اینجا یه موقع شوکه نشی و بهت بد نگذره. گفتم بابا گور بابای کوه، من یه چیزی همینطور نوشتم، این CV تمپلیتش همینه که واسه همه ایالات با کوه و بی کوه با جنگل و دریا و بی جنگل و دریا میفرستم، شما که نباید هر چی توی CV نوشتمو جدی بگیری ولی خدایی از این نکته سنجی و وقت گذاشتن استاداشون حال کردم. یکی از همون استادای پیر همون دپارتمان سرطان گفته بود که توی CVت خوندم که با یه فارم گوشتی سیصد هزارتایی کار کردی، منم با تو در زمینه علاقمندی به طیور مشترکم. ولی اندازه flockی که من کار میکنم خیلی کوچولو موچولو هستش یعنی در حد همین هفت هشت ده تا مرغ و خروسی که خونم دارم هست که هر صبح قبل رفتن به دانشگاه خودم میرم بهشون غذا میدم کلا استادای باحالی داره کلرادو، هر چند پول و جا نداشتند ولی تو ذوق آدم نمیزدند. الان اوضاع مالیشون چه جوریاست نمیدونم، ایشالا که بهتر شده باشه ......

موفق باشید
    ویرایش توسط erfan1985 : April 21st, 2014 در ساعت 04:53 PM
    Charles Dickens

نقل قول نوشته اصلی توسط rango70 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب به همه دوستان بخصوص اقا مایکل
    من ترم8 دامپزشکیم و علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم و پایان نامم روی داخلی دام بزرگ است میخواستم که بپرسم اگه از این تابستون شروع کنم به خوندن زبان و و خوندنه رفرنسه مربوط به پایان نامم آیا میتونم موفق بشم؟؟
    کلا نیاز دارم شما عزیزان که با تجربید کمکم کنید تا بتونم برنامه ریزی خوبی داشته باشم.کمال تشکر رو دارم از همه شما عزیزانه زحمتکش
    سلام دوست عزیز،

در مورد موفق شدن که دوست من بله، صد در صد میتونید موفق بشید، فقط اگه کمی کارتون دیر و زود شد نگران نباشید و به تلاشتون ادامه بدید.
    در مورد زمینه پایان نامه شما، باید یه نکته ای رو که در جریان حداقل دو سال ایمیل زدن به استادا دستگیرم شده رو خدمتتون عرض کنم. ای کاش کسی اون موقع که من دانشجو بودم این نکته رو میگفت !!!
    قبل از گفتن این نکته باید بدونیم که ما برای آمریکا میتونیم برای رشته های مربوط به کلینیک اقدام کنیم، اما فقط و فقط و فقط برای ریسرچ نه درمان. بنابراین اینکه کسی میگه من به فلان رشته مربوط به کلینیک علاقه دارم باید از همین الان بدونه که در مقطع MS یا PhD فقط اجازه ریسرچ در اون رشته ها رو داره نه کار درمانی. کار درمانی مخصوص افرادی هست که دارند دوره انترنی یا رزیدنسی رو میگذرونند و بنابراین ما نمیتونیم کار درمانی کنیم مگر اینکه ECFVG رو بگذرونیم.

حالا اون نکته ای که میخواستم بگم: مقدار فاند برای ریسرچ در رشته های مربوط به کلینیک حتی شاید یک چهارم مقدار فاندی که در رشته های علوم پایه وجود داره نباشه. بنابراین متعاقبا احتمال گرفتن جواب فول فاند از اساتید علوم درمانگاهی برای international students بسیار پایین میاد. اینو با آغاز میل زدنتون به اساتید دانشکده های مختلف و لحن جوابهایی که دریافت میکنید خودتون متوجه میشین. گفتم اینو اینجا بنویسم شاید به درد آیندگان بخوره!!!! اونهایی که هنوز دانشجو هستند هنوز فرصت بسیار خوبی دارند که در زمینه های علوم پایه خودشونو با اساتید قوی علوم پایه دانشکدشون لینک کنند و باهاشون مقاله ISI بدند. نمیدونین این نکته چقدر در آینده بهتون کمک میکنه! بزارین این اساتید هر چی نق میزنند بزنند، این ذات اساتید ایرانی هست، ولی شما تحمل کنید و به هدفتون نگاه کنید و هر چی میتونین در رشته های علوم پایه مثلا باکتری شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی، پاتولوژی، فارماکولوژی، ایمنی شناسی و ..... تعداد ISIهاتونو بالا ببرید. بازم میگم که ای کاش منم اونموقع این نکته رو میدونستم تا بدین وسیله تاکید دوباره به اهمیتش کنم.
    ببینید دوست من، ما که اونموقع ترم 8 بودیم تازه علوم پایه رو گذرونده بودیم و هنوز پایان نامه ای مشخص نبود که پروپوزالی تصویب شده باشه و پایان نامه قطعی شده باشه. به نظرم اگه براتون امکان داره، پایان نامتون رو با یکی از اساتید قوی علوم پایتون عوض کنید. اگه هم خیلی علاقمند به Large Animal Internal Medicine هستید پایان نامتونو بزارین به قوت خودش باقی بمونه ولی همزمان با کار کردن روی پایان نامه بیایین با یکی دو تا از استادای علوم پایه برای ISI دادن برنامه ریزی و کار کنید. مثلا کار کردن در یه زمینه ای مثله باکتریولوژی یا وایرولوژی یا پارازیتولوژی یا ایمنولوژی میاد تعداد وسیعی از اساتید رو برای میل زدن پوشش میده.
    وقتی کسی روی یک باکتری خاص کار کرده میتونه به غیر اساتیدی که روی اون باکتری کار کردند، به N تا استاد دیگه هم که با باکتری در ارتباطند ایمیل بزنه.
    قبلا هم عرض کردم که شما برای ادامه تحصیل در مقطع MS یا PhD فقط نیاز نیست که خودتونو محصور به بیست و خردی دانشکده دامپزشکی آمریکا کنید. به رشته های مختلفی مثل Animal Science, MPH, Food, علوم پایه پزشکی و بسیاری از رشته های دیگه که احتمال فاند گرفتنتون (در صورتی که در رشته های علوم پایه ISI داشته باشین) هم وجود داره میتونین اقدام کنید. ممکنه با 27 دانشکده دامپزشکی صد در صد کار آدم راه نیفته ولی وقتی بقیه رشته ها رو حساب میکنید میبینین که چقدر تعداد دانشکده ها بالا میره. دامپزشکی در آمریکا با رشته های مهندسی و غیره که هر کدومشون بیشتر از 300 تا دانشکده دارند فرق داره. دامپزشکی در آمریکا کلا 27 تا دانشکده دارای graduate programs بیشتر نداره که از سراسر دنیا و خود آمریکا داره بهشون اپلای میشه. من نمیگم شانسی واسه فول فاند وجود نداره، میگم خیلی سختی داره.
    راجع به رشته های دیگه ای که یک دامپزشک میتونه اقدام کنه و اسم بردم هم این نکته رو یه بار دیگه تاکید میکنم که قشنگ به ذهن بسپرید: اگه در زمینه فیلدهای مربوط به علوم پایه که به اون رشته هایی که بالا نام بردیم ISI ندارید، اصلا خودتونو واسه میل زدن بهشون خسته نکنید چون حتی یه جواب نه خالی هم نمیدند. باز دانشکده های دامپزشکی چون هم رشتتون هستند، یه نه یا یه جواب محترمانه میدند، ولی اون رشته ها اگه مقاله نداشته باشید اصلا جواب مواب خبری نیست. وقتی روی یه باکتری کار کردین و مقاله دادین میتونین به برخی رشته های علوم پایه پزشکی میل بزنید، ولی وقتی روی جراحی یا درونی دام بزرگ کار کردین به نظر خودتون میتونین به استاد علوم پایه پزشکی میل بزنین و از اون طرف مهمترش اینکه انتظار فاند داشته باشین. خودتون باشین بین کسی که پزشکی خونده و دامپزشکی که در زمینه دام بزرگ ISI داره کدومو میگیرید؟
    حالا این نکته برای چه کسانی و کی حائز اهمیت میشه؟
    برای کسانی که بدون فاند باید تحصیل در آمریکا را به فراموشی بسپرند (چون از نظر مالی توان شخصی برای تحصیل در آمریکا رو ندارند). و کی حائز اهمیت میشه؟؟؟؟ زمانی که به کل 27 دانشکده میل زدند و نتونستند موقعیت فول فاند گیر بیارند. حالا اگه در زمینه ای که بین علوم پایه دامپزشکی و برخی رشته های دیگه مشترک هست کار نکرده باشند و ISI نداشته باشند باید چی کار کنند؟؟؟ بله، بیخیال آمریکا بشند!!!!

ببینید، بازم میگم که خود رسیدن به آمریکا بسیار مهمتر از هر چیز دیگه هست. شما با ورودتون میتونید برای ECFVG برنامه ریزی کنید و بعد گرفتنش میتونید در رشته مورد علاقه مربوط به کلینیک حالا چه داخلی باشه چه جراحی از طریق VIRMP به عنوان انترن یا رزیدنت کارتونو آغاز کنید و هزار تا راه دیگه .......
    ولی اگه نتونید وارد امریکا بشید خودبخود کارتون سخت میشه و از اینجا واسه ECFVG برنامه ریزی کردن کار بسیار مشکلی هست، مخصوصا اگه هم بعد اینکه مراحل را تا آخر مرحله تئوری با موفقیت پشت سر بزارید حالا برای مرحله امتحان عملی باید وارد خاک آمریکا بشید که گرفتن ویزاش در مقایسه با ویزای دانشجویی بسیار سخت تر هست.

اگه زبانتون خوبه و میتونید چیزهایی که در سایتهای دانشکده ها نوشته رو بفهمید که از همین الان شروع کنید. اگه هم که زبانتون خوب نیست، حتی ثانیه ای رو برای تقویت زبانتون از دست ندین. بعد اینکه به یه حد مطلوبی در زبان رسیدین، همزمان هم زبانتون رو ادامه بدین و هم در سایتهای دانشکده ها وب گردی کنید و اطلاعاتتونو بالا ببرید.

موفق باشید
    Charles Dickens

Junior Member

آقا مایکل با این حساب خیلی نا امید شدم....یعنی شما سراغ ندارین کسی رو که تاحالا در زمینه کلینیکی تونسته باشه اپلای با فاند بگیره؟؟
    من اگه در زمینه داخلی بتونم مقاله داشته باشم آیا میشه امیدوار بود؟؟
    از دوستانه عزیزی که در این انجمن هستند و توانستند که اپلای بگیرند یا در تلاشند که اپلای بگیرند نهایاته تشکر را دارم زمنیه ای که اقدام به اپلای کرده اند را بنویسند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rango70 نمایش پست ها
    آقا مایکل با این حساب خیلی نا امید شدم....یعنی شما سراغ ندارین کسی رو که تاحالا در زمینه کلینیکی تونسته باشه اپلای با فاند بگیره؟؟
    من اگه در زمینه داخلی بتونم مقاله داشته باشم آیا میشه امیدوار بود؟؟
    از دوستانه عزیزی که در این انجمن هستند و توانستند که اپلای بگیرند یا در تلاشند که اپلای بگیرند نهایاته تشکر را دارم زمنیه ای که اقدام به اپلای کرده اند را بنویسند.
    رفیق من نا امید واسه چی، اولا این چیزهایی که من میگم وحی منزل نیست و فقط تجربه شخص بندست، در ثانی من نگفتم که امیدی نیست بلکه عرض کردم سخت تره، که این موضوع هم برمیگرده به تجربه بنده در پروسه میل زدن با رزومه خودم، حالا شما با رزومه خودتون که حداقل یه مقاله ISI در زمینه داخلی دام بزرگ داشته باشی ممکنه چیز کاملا متفاوتی رو تجربه کنی.

این چیزی که من عرض کردم فقط محض داشتن یه پیش آگهی بوده که خود دونستنش برای امثال شما که هنوز در حال تحصیل هستین یه جور برد هست و شما که هنوز خیلی جا دارین و وقت زیادی تا فارغ التحصیلیتون مونده میتونین بر اساس اون برنامه ریزی کنید.

به نظرم شما به تلاشت ادامه بده و پایان نامتو با همون داخلی دام بزرگ داشته باش و در عین حال با اساتید علوم پایه هم حداقل یه دونه ISI ردیف کن. اینطوری هر دو طرفو داری، اگه داخلی دام بزرگ پذیرش گرفتی که چه بهتر وگرنه بتونی لااقل اینور (یعنی رشته های مربوط به علوم پایه) با قدرت تر و رزومه بهتر اقدام کنی.

ولی از این نکته غافل نباشین که ریسرچ ریسرچ هست، خواه برای علوم درمانگاهی باشه خواه برای علوم پایه. شما احتمالا اگه اشتباه نکنم از ترم بعد باید دروس عملیات درمانگاهی رو بگذرونید. اونجا شما یاد میگیرین که با کیس هایی که میبینید چطور برخورد کنید، و در سال آخرتون که یه سال کشیک وای میستین تماما کار درمانی میکنید. اما وقتی برای هر کدوم از این دروس پذیرش بگیرین، اونجا برای کار درمانی شما رو نمیخوان بلکه برای ریسرچ میخوان. اصلا دام مریضی پیشتون نمیارند که بخواهین کار درمانی کنید که پیش خودتون فکر کنید اینکار لذت بخش تر از اینه که با دروس علوم پایه که خشک و کار با میکروسکوپ هست سر و کار ندارین. بلکه اینجا در علوم درمانگاهی هم باز ریسرچ هست و کار با میکروسکوپ و بقیه ادوات لازم و بودن در یه آزمایشگاه، فقط تنها تفاوتش اینه که عنوان درس عوض میشه و کمی متنوع تر ممکنه باشه.

با یه مثال بسیار ساده فقط محض اینکه بیشتر واستون جا بیفته:
    وقتی میگیم ریسرچ یعنی مثلا در درونی دام بزرگ ازتون میخوان که اثر یه نوع خاص داروی ضد التهاب غیر استروئیدی را روی ایجاد و حدت بخشیدن زخم معده دام بزرگ بررسی کنید. خب، اینکار اصلا تنوع و شادابی درمان 10کیس دام بزرگی که در روز در بیمارستان میبینینو و بعد از معاینه، نسخه مینویسین و درمان میکنید را نداره و بازم همون خاصیت ریسرچ در دروس علوم پایه رو داره. یعنی فرقی نداره شما روی درونی دام بزرگ ریسرچ کنید یا روی دروس علوم پایه.... جفتشون ریسرچ هستند.

تمامی این صحبتها واسه این گفته شده که فقط یه پیش آگهی داشته باشید و تصمیم درستی بگیرید، نه اینکه امکان گرفتن پذیرش فول فاند برای شاخه های مربوط به علوم درمانگاهی وجود نداره. فکر کنید که فارغ التحصیل شدین و سربازیتونم رفتین و 5-6 سالی سابقه کار دارین و الان تصمیم گرفتین اپلای کنین، خب اگه در این وضعیت به این موضوعی که گفتیم برسین بهتره؟؟؟ یا اینکه الان که هنوز دارین تحصیل میکنید بدونین و برای تمامی موارد محکم کاری کنین بهتره؟؟؟ آیا راه برگشتی برای کسی که در شرایط اولی که عرض کردم قرار داره وجود داره؟؟؟ (شاید بله، اما باور کنید خیلی سخت تره)

یعنی شما سراغ ندارین کسی رو که تاحالا در زمینه کلینیکی تونسته باشه اپلای با فاند بگیره؟؟

داداش من، اپلای که گرفتنی نیست، اپلای کردنیه (!!!)، پذیرشه که گرفتنی...

در مورد سراغ داشتن: متاسفانه کسی از دامپزشکانو که باهام رفیق باشه نمیشناسم، اما در لیست graduate students معدودی از دانشگاهها میتونین اسم دانشجویان ایرانی رو ببینین که اکثرا تا اونجایی که من دیدم مال علوم پایه بودند (البته اگه اشتباه نکنم)، شما خودتون میتونین این مورد رو چک کنید و باهاشون تماس بگیرین (حالا با ایمیل یا تلفن) و ازشون راهنمایی بهتری بخواهید.

من در برخی سوالاتی که پرسیده میشه، سعی میکنم کمی صبر کنم که این عزیزان که در محیط هستند و قاعدتا اطلاعات بهتری میتونند ارائه کنند بیان پاسخ دوستانو بدند که متاسفانه اینکارو نمیکنند. حالا یا به اینجا سر نمیزنند و عضو فاروم نیستند، یا به خاطر کمبود وقت یا هر دلیل دیگه از این کار امتناع میورزند!

مثلا در پاسخ دوستی که چند روز پیش در مورد ECFVG پرسیده هنوز جوابی ندادم و بازم صبر میکنم تا شاید کسی که در آمریکا هست با اطلاعات دقیق و راهکار بهتر راهنمایی کنه، ولی وقتی اینکارو نمیکنند من سعی میکنم که از همین اطلاعات خودم جواب دوستانو تا جایی که امکان داره بدم.

تعجب من از اینه که در تمامی رشته هایی که در فاروم میبینید دوستانی که در آمریکا در حال تحصیل هستند از کمک به هم رشته ای هاشون دریغ نمیکنند. قطعا اونها هم سرشون شلوغه اما هر کسی در حد تایم خودش کمک میکنه، اما تعجب من اینه که یعنی اینقدر سر دامپزشکان مشغول تحصیل یا کار در خارج از ایران شلوغه که حتی نمیتونند چند خط محض بشردوستی بنویسند!!!! شایدم گذرشون به اینجا نمیفته، والا چه عرض کنیم.

منم حقیقتش در طی دوسالی که به این تاپیک سر میزدم و میدیدم که توش چیزی نوشته نشده، اصلا قصد نداشتم تا خودم پام نرسیده اونور توی این تاپیک چیزی بنویسم، ولی دیدم بچه ها حتی مبانی ابتدائی اپلای رو نمیدونند و حس کردم اگه در حد خودم راهنمایی نکنم ممکنه دوستان وقت زیادی رو برای کسب اطلاعات اولیه از دست بدند.

در هر صورت امیدوارم که عزیزانی که در اروپا و امریکا مشغول تحصیل یا کار هستند بیان اینجا و دوستانشونو راهنمایی کنند و مطمئن باشند جواب این کار خیرشونو حتما در مراحل دیگر زندگیشون میگیرند.
    Charles Dickens

Junior Member

سلام
    من یه دوره انترنی بدون لایسنس پیدا کردم
    http://www.virmp.org/Program/Detail/6823
    یعنی گذروندن آزمون ECFVG رو نمیخواد
    آقا من انقدر سرچ کردم قاطی کردم برای این که بتونم وارد دوره انترنی بشم به چه ترتیبی باید مرحله3,4 ECFVG و NAVLE رو باید بدم؟
    آقا مایکل (آرسنالی عزیز) در صورت اطلاع لطفا پاسخ دهید
    با تشکر ویژه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)