صفحه 5 از 32 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام به شما دوست بسیار بسیار عزیز...
    خیلی خیلی ممنونم واسه وقتی که برای خیل عظیم دامپزشکان گذاشتید...
    حالا من هم یه سوالی دارم...
    من ترم 1 دامپزشکی دارم میخونم...تازه امسال اومدم وارد این حرفه شدم...خیلی هم علاقه دارم...
    حالا یه سوالی که دارم ازتون اینه که من میتونم از پایه برم خارج و از اونجا دامپزشکی رو شروع کنم؟؟؟یعنی مثلا واسه ترم بهار از یه دانشگاهی پذیرش بگیرم و کلا برم و از اونجا شروع کنم دامپزشک رو...؟؟؟یا حتی از ترم پاییز سال دیگه؟؟؟
    دوست عزیزم اهل دلم که هستی...منظورم آرسنالی بودنه...اصن جون من همه نیگاه کنید مرام آرسنالی ها رو...ایشالا 1شنبه من یو رو پنچر میکنیم به اون استاده که طرفداره من یو بوده هم یه میل بفرست...ولی جدای از شوخی خیلی مشتاقم ببینم وضعیتم چه جوریاست؟؟؟
    بازم تشکر میکنم از کمک و اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید...
    ویرایش توسط fadiganga : November 9th, 2013 در ساعت 01:30 AM

یه پیشنهاد دیگه که مخصوص شما که سال اولین میتونم بدم (یکی یکی یادم میاد) اینه که برای یه پروگرم مخصوص سال اولیها و سال دومیهای دامپزشکی که آمریکا طراحی کرده اقدام کنید. حالا این پروگرم چیه و هدفشون از طراحی این پروگرم چیه؟؟؟ (تو رو خدا نگاه کنین پروگرمو، کف آدم میبره، اونها کجا و ......)

The Merial Veterinary Scholars Program:

این پروگرم یک دوره آموزشی 10-12 هفته ای هست که در تابستان برگزار میشود. افرادی که میتوانند برای این پروگرم اپلای کنند دانشجویان دامپزشکی سال اول و دوم می باشند.

هدف این پروگرم این هست که این دانشجویان در طول این دوره با اساتید مربوطه کارهای تحقیقاتی انجام دهند که به این نتیجه برسند که:

1- اصلا به کار تحقیقاتی و ریسرچ علاقه دارند یا خیر؟ یعنی اصلا ذاتشون با اینکه اونها در آینده یک ریسرچر بشند در موافقت هست یا در تضاد. یعنی از ریسرچ لذت میبرند یا خیر.
    2- به واسطه این برنامه آموزشی و انجام تحقیقات و شرکت در سمینارهای تدوین شده، دانشجویان دامپزشکی یک دیدی نسبت به فرصت های شغلی موجود در کارهای ریسرچی پیدا کنند.
    3- قوی کردن رزومه شرکت کنندگان برای بدست آوردن فرصتهای انترنی و رزیدنسی و graduate study در آینده.

در طول این دوره از فاند برخوردارین و هزینه مربوطه را اونها تامین میکنند.

اینجا سایت اصلی Merial Veterinary Scholars Program است. 30 دانشکده از مجموع دانشکده های آمریکا و کانادا این پروگرم را دارند. اما همه این دانشکده ها به دانشجویان اینتر نشنال اجازه اپلای نمیدهند، یعنی در پروگرم خودشون فقط به سیتیزن هاشون اجازه اپلای میدند. اما برخی دانشکده ها به اینتر نشنال هم اجازه اپلای میدهند. به این صفحه که مراجعه کنید، لینک تمام این 30 دانشکده که این پروگرم رو ارائه میکنند میبینین + تاریخ deadline برای اپلایتون رو هم در همین صفحه و جلوی اسم هر دانشکده میتونین ببینین که کی هست و چقدر فرصت دارین.

کاری که شما باید بکنین این هست که به سایت تک تک اون دانشکده ها که براتون لینکشو گذاشتم برین و بعد اینکه وارد سایت دانشکده و صفحه مربوطه به توضیح پروگرم شدین، با مسئول این پروگرم در اون دانشکده از طریق ایمیل تماس بگیرین و بگین من دانشجوی سال اول دامپزشکی در ایرانم و خیلی علاقمندم که در پروگرم شما در تابستان امسال شرکت کنم، please let me know: آیا شما دانشجویان بین المللی رو هم پذیرش میکنین، اگه چنین هست لطفا بنده را در مورد نحوه انجام اپلای و مدارک لازم اعم از زبان و غیره راهنمایی فرمایید.

در واقع این کار شماست که ابتدا سایت تک تک دانشکده ها رو بخونین و اصلا از اینکه این پروگرم چی هست و آیا اینترنشنال هم پذیرش میکنند رو اول دربیارین، ولی با این حال اگه کلا با خوندن سایت یه دانشکده چیزی دستگیرتون نشد، ولش نکنین، بلکه باهاشون تماس بگیرین و کسب اطلاعات کنین.
    من به عنوان نمونه دانشکده Oklahoma رو براتون میذارم. با خوندن این صفحه و این صفحه شما دستگیرتون میشه که اولا دوره پروگرمی که این دانشکده میده 12 هفته ای هست + اینکه دانشجویان خارجی رو هم تشویق به اپلای کردند و میپذیرند، به عنوان مثال این جملات رو ملاحظه کنید:

The Oklahoma State University Center for Veterinary Health Sciences offers mentored training for veterinary students in biomedical research through a 12-week paid summer immersion experience. The Program is a great way to discover if research is the right career path for you.

Student participants are selected from applicants in the pre-clinical years of the DVM program based on academic performance and a 1-page essay by the applicants describing why they want to participate in the program and what they hope to gain from it. Students from any veterinary school may apply; applications from veterinary schools outside the U. S. are specifically encouraged.

Selected students are then matched with a faculty research mentor based on a combination of their expressed research interest and agreement of faculty (both based on prior discussions between students and prospective mentors). At least 10 and as many as 20 students (pending available funding) may be selected each summer.

به این جمله اساسی که در سایت Merial اومده توجه ویژه کنید:

Veterinary students in their first or second year of veterinary school are encouraged to apply. Programs are typically 10 to 12 weeks during the summer and held at veterinary schools throughout the U.S. and Canada.

بنابراین دانشجویان دامپزشکی که در حال حاضر در حال گذراندن دروس کلینیکی هستند و یا فارغ التحصیلان دامپزشکی دقت فرمایند که این پروگرم برای شما نیست. من برای اطمینان قبلا با چندین دانشکده تماس گرفته بودم و مسئول اون دانشکده صراحتا گفتند که این پروگرم فقط و فقط مال دانشجویان سال اولی و دومی دامپزشکی هست نه مال فارغ التحصیلان، OK خانمها و آقایون محترم؟؟؟

حالا دوست من چرا این برنامه رو پیشنهاد کردم؟ چون فکر میکنم که خوده رسیدن به آمریکا خیلی مهمتر باشه، و وقتی رسیدین اونجا میتونین به انواع طرق خودتونو باهاشون لینک کنین و بشینین اونجا از اول با سیستم اونها دامپزشکیو بخونین و یا شایدم با انتقالتون هم موافقت شه. البته اینها چیزهایی هست که بنده که اینجام هنوز اطلاع دقیقی ازش ندارم و فکر میکنم که احتمال انتقال باشه، ایشالا عزیزانی که رفتند برای دوستانشون بیان اینجا تجربیاتشونو بذارند. حتی اگه امکان انتقال نباشه هم رسیدن به اونجا کلی شمارو جلو میندازه و اونجا هزار تا راه پیش پاتون هست.

همونطور که میدونین درختان و حیوانات و پرندگان و تمام مخلوقات عشقه آرسنال در وجودشونه و برای قهرمانی این همیشه قهرمان دعا میکنند

خب دوست هم تیمی امیدوارم که این مطالب مفید بوده باشه، اگه بازم سوالی داشتی همینجا بپرس در خدمت دوستان هستیم، مخلص آرسنالی ها که به طور خاص هستیم

خوش باشی
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

باورت نمیشه چه قدر دعای خیر پشت سرته...خودت نمیدونی که...بازم تشکر...
    خب من یه چند تا راه به ذهنم رسیده:
    اول یه سوال میشه مثلا سال سوم از اینجا انتقالی بگیرم به آمریکا یا بریتانیا(که هدفم بیشتر اونجاست) ،چرا اینو میگم...زبانم در یه سطح خیلی معمولیه در نتیجه میخوام تو یه سال تقویتش کنم...برا انگلیس هم که باس IELTS بدم که تا سال دیگه مثلا آماده میکنم خودمو...معافیت سربازیم که ندارم...حالا اگه بعد 2سال نمرات دانشگاهیم خوب باشه و نمره زبانم هم خوب باشه اگه بشه انتقالی گرفت به مثلا کمبریج خیلی خوب میشه...در ضمن اگه تا سال دیگه زبانم رو اوکی کنم میتونم تو این دوره 3ماهه هم شرکت کنم...

اون بحثیم که کردی دو مورد ساپورت مالی...تا این حد اصلا ساپورت مالی ندارم...ولی یه راه هایی مثل بوزسیه کردن و این جور چیز ها چطورن؟؟؟مثلا من اگه سال سوم یه مقاله ISI هم فرضا داده باشم(خیلی دنبالش افتادم) و با یه دانشگاهی صوبت کنم و پذیرش بگیرم ،مثلا همون کمبریج یا دانشگاه لیورپول یا گلاسکو ویا ...،اون موقع دانشگاه ما(دامپزشکی کرمان) منو بورسیه میکنه؟؟؟اسن امکانش هست؟؟؟

بعدش یه سوال دیگه...میخوام 6ماهه تا 1سال زبانم رو به یه حد قابل قبولی برسونم چه راه هایی رو در کیسه پیشنهاداتت داری؟؟؟
    بازم ممنون
    ایشالا امشب هم من یو رو له میکنیم اختلاف باهاشون میشه اندازه شماره پیرهن اوزیل....

نقل قول نوشته اصلی توسط fadiganga نمایش پست ها
    باورت نمیشه چه قدر دعای خیر پشت سرته...خودت نمیدونی که...بازم تشکر...
    خب من یه چند تا راه به ذهنم رسیده:
    اول یه سوال میشه مثلا سال سوم از اینجا انتقالی بگیرم به آمریکا یا بریتانیا(که هدفم بیشتر اونجاست) ،چرا اینو میگم...زبانم در یه سطح خیلی معمولیه در نتیجه میخوام تو یه سال تقویتش کنم...برا انگلیس هم که باس IELTS بدم که تا سال دیگه مثلا آماده میکنم خودمو...معافیت سربازیم که ندارم...حالا اگه بعد 2سال نمرات دانشگاهیم خوب باشه و نمره زبانم هم خوب باشه اگه بشه انتقالی گرفت به مثلا کمبریج خیلی خوب میشه...در ضمن اگه تا سال دیگه زبانم رو اوکی کنم میتونم تو این دوره 3ماهه هم شرکت کنم...

اون بحثیم که کردی دو مورد ساپورت مالی...تا این حد اصلا ساپورت مالی ندارم...ولی یه راه هایی مثل بوزسیه کردن و این جور چیز ها چطورن؟؟؟مثلا من اگه سال سوم یه مقاله ISI هم فرضا داده باشم(خیلی دنبالش افتادم) و با یه دانشگاهی صوبت کنم و پذیرش بگیرم ،مثلا همون کمبریج یا دانشگاه لیورپول یا گلاسکو ویا ...،اون موقع دانشگاه ما(دامپزشکی کرمان) منو بورسیه میکنه؟؟؟اسن امکانش هست؟؟؟

بعدش یه سوال دیگه...میخوام 6ماهه تا 1سال زبانم رو به یه حد قابل قبولی برسونم چه راه هایی رو در کیسه پیشنهاداتت داری؟؟؟
    بازم ممنون
    ایشالا امشب هم من یو رو له میکنیم اختلاف باهاشون میشه اندازه شماره پیرهن اوزیل....
    خواهش میکنم

ببینین اینکه اصلا بشه به این شکلی که شما میگین انتقالی گرفت یا خیر من اطلاعی ندارم. و بیشتر احساسم اینه که انتقالی به این شکل امکان پذیر نباشه. اون انتقال که بالا صحبتشو کردم، منظورم این بوده که دانشکده کرمان بهتون یه تاییدیه میده که این واحد ها را شما اینجا پاس کردین، و لذا اگه دانشگاه مقصد بهتون حال بده و باحاتون راه بیاد، اینکارو بکنه که واحدی اگه این وسط مشترک هست، شما رو از برداشتن دوبارش معاف کنه، اونم نه همه واحدها، بلکه بعضی هاشو.
    در ایران که دو ترم اول تعداد زیادی واحد عمومی باید پاس کنین که عملا در اونجا اصلا وجود خارجی ندارند. بنابراین اینطور نیست که شما از اینجا به عنوان دانشجوی سال سوم برین اونجا هم بشین دانشجوی سال سوم. چون دو تا موضوع مطرحه: 1- واحد هایی که دانشجوی اونها پاس میکنه تا برسه به سال سوم زمین تا آسمون با ایران فرق داره 2- کیفیت آموزشی بالای اونها باعث میشه که اونها در پذیرش تام و تمام واحد های گذرونده شده یه نفر در ایران موافقت نکنند. روی هم رفته، منظور بنده از انتقال، انتقالی ای که در ایران بین دانشکده ها مرسومه نیست، بلکه موافقت با فقط یه چند واحد مشترک اونم با سختی، واسه یه مقدار کمک بهتونه، که البته در عمل نمیدونم که اونها اصلا همین کارم میکنند یا خیر.

در مورد انگلیس و دانشکده هایی که نام بردین باید عرض کنم که نمره زبانی که اونها میخوان تافل 100 و ایلتس 7 و گاهی 6.5 هست. در صورتی که در امریکا 90 درصد دانشکده ها تافل 80 میخوان. اما فقط امریکا بحث GRE مطرحه.
    ببینین دوست من، اینکه شما 10 تا مقاله ISI داشته باشین، ولی مدرک DVM تونو هنوز نگرفته باشین، اونجا برای کدوم مقطع باید اپلای کنید؟ بله DVM. خب در این مقطع شما هیچ ریسرچی که در قبالش پول دریافت کنین آنچنان که یک Research Assistant در مقاطع MSc و Ph.D دریافت میکنه ندارین. شما هنوز باید دامپزشکی عمومی رو بگذرونین و بنابراین روی RA نباید حساب کنید. تنها روی اسکولارشیپ ها در مقاطع پایین میشه حساب کرد.
    در مورد بورس کردن و یا نکردن یک undergraduate student بهتره خودتون از دانشکدتون بپرسین. اما در نظر داشته باشین که وقتی شما از طرف دولت بورس میشین باید به ایران برگردین و به میزان اگه اشتباه نکنم 1.5 برابر زمانی که درس خوندین اینجا خدمت کنین. در هر حال این مسائل هم برای بورس شدن، تازه اگه بورسی در کار باشه، هم وجود داره.

برای پیشنهاد بهتره عرض کنم که شما یه مقدار گازشو تند گرفتین دوست من، البته این خصلت آرسنالی های سرعتی و تند و تیز هست، ولی ببینین، شما خیلی جوونین و خیلی جا دارین. به نظر من تمرکز اساسی تون روی اول زبان باشه، به طوری که خودتونو مجاب کنید که تا سال آینده حتما تافل یا ایلتس رو بگیرین. و در جایگاه دوم با استادای دانشکدتون لینک بشین و سعی کنین حتما یه ISI بدین، حداقل به شکلی در یک مقاله همکاری کنید که اسمتون توی اون مقاله بخوره، نرین روی یه مقاله ای که در مورد دروس کلینیکی هست مشارکت کنین، بهتره روی مقالاتی که در مورد دروس علوم پایه هست مشارکت داشته باشین که لااقل در حال پاس کردن درساش باشین. و در نهایت یه سبک سنگینی کنین که بین این دو گزینه یکی رو انتخاب کنید. یکی ول کردن درس در سال سوم در ایران و رفتن به اونجا (اما در نظر داشته باشین که اگه اینکار رو بکنید بهتره دلخوشی به خودتون ندین و احتمال زیاد اینست که اگه اینکار رو بکنین باید از اول دامپزشکی رو اونجا شروع کنید)، و دوم سه سال دیگشم دندون رو جیگر بزارین و بزارین درستون تموم شه و اونموقع واسه Ph.D اقدام کنید.
    به هر حال شما به نظرم راههای زیادی جلوی پاتون هست، همشونو ارزیابی کنید و ایشالا با یاری خدای بزرگ اونچه که به خیر و صلاحتونه رو انتخاب کنید. فقط توصیه اکید میکنم که این روند ارزیابی به هیچ عنوان حتی یک روز در شروع کردن برای خوندن زبان به طور جدی خلل ایجاد نکنه و از همین الان زبان خوندنتون رو شروع کنید.
    من هم امیدوارم که امشب مثله لودر از رو منچستر رد شیم

موفق باشی دوست من
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

بسیار بسیار ممنون
    بعد یه قسمت سوالم موند گلم...
    این رو جواب بدی از امروز عصر یا فردا میرم دنبالش...
    بعد در مورد بورسیه هم اصن مهم نیست که اونجا از اول شروع کنم دامپزشکی رو...همین 6-7سال حضور در اونجا و کسب تجربیات مختلف باعث پیشرفت آدم میشه حسابی...
    بعد یه سوال کوچیکم داشتم اگه اطلاع داشته باشید ممنون میشم جواب بدید...
    الآن من دارم کرمان میخونم...اگه معدلم خوب باشه و فرضا تو یه مقاله ISI و یا حتی ملی هم شرکت داشته باشم حالا بعد هر چند ترمی که ممکنه،امکانش هست بتونم انتقالی بگیرم به تهران...که نهایتا بعد از 6سال از تهران بریم خارج...میخوام تمام راه های پیش روم رو بدونم و یه تصمیم درست و حسابی بگیرم...

نقل قول نوشته اصلی توسط fadiganga نمایش پست ها
    بسیار بسیار ممنون
    بعد یه قسمت سوالم موند گلم...

این رو جواب بدی از امروز عصر یا فردا میرم دنبالش...
    بعد در مورد بورسیه هم اصن مهم نیست که اونجا از اول شروع کنم دامپزشکی رو...همین 6-7سال حضور در اونجا و کسب تجربیات مختلف باعث پیشرفت آدم میشه حسابی...
    بعد یه سوال کوچیکم داشتم اگه اطلاع داشته باشید ممنون میشم جواب بدید...
    الآن من دارم کرمان میخونم...اگه معدلم خوب باشه و فرضا تو یه مقاله ISI و یا حتی ملی هم شرکت داشته باشم حالا بعد هر چند ترمی که ممکنه،امکانش هست بتونم انتقالی بگیرم به تهران...که نهایتا بعد از 6سال از تهران بریم خارج...میخوام تمام راه های پیش روم رو بدونم و یه تصمیم درست و حسابی بگیرم...
    والا در مورد انتقالی گرفتن به تهران و شرایطش اطلاعی ندارم، شاید اصلا نیازی نباشه که واسه انتقالی گرفتن حتما مقاله ISI داشته باشین و شاید اگه آشنایی چیزی داشته باشین بتونین همین الانم واسه انتقالی به تهران واسه ترم بعد اقدام کنین، یعنی فکر کنم بعد یه ترم خوندن میشه واسه انتقالی اقدام کرد و شاید اصلا نیازی به آشنا هم نداشته باشین. بنابراین با قسمت آموزش دانشگاه هماهنگ کنید و ازشون بپرسین فکر کنم اطلاعات بهتری دستگیرتون بشه.

من متاسفانه متوجه این قسمت سوالتون که فرمودین 6 ماه تا یه سال دیگه میخوایین زبان بگیرین نشدم. منظورتون اینه که من چه پیشنهادی در مورد منابع زبان و نحوه خوندنش میتونم بدم؟ اگه اینگونست باید عرض کنم که بنده تافل دادم و آشنایی ای با ایلتس ندارم و چون بحث از عنوان تاپیک منحرف میشه، مدیران محترم مجبور میشند که حذفش کنند، و اینطوری اسباب زحمت این عزیزان هم فراهم میشه. پیشنهاد میکنم که اگه قصد شرکت در امتحان ایلتس رو دارین در تاپیک مربوطش از بچه هاشون بپرسین و اگه قصد شرکت در تافل رو دارین در پیام خصوصی بهم بگین که اونطوری جواب رو بدم که بحث از عنوان تاپیک منحرف نشه.

موفق باشید
    Charles Dickens

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Azad University- Faculty of Veterinary Medicine

سلام دوست عزیز Michael82
    چند تا سوال داشتم از خدمتتون در مورد اخذ پذیرش از کشور آلمان
    من تازه مدرک DVM رو از دانشگاه آزاد ارومیه با معدل 16.15 گرفتم و مقالم رو دارم مینویسم . رشته مورد علاقم کلینیکال هست small animal internal medicine
    اینطور که شنیدم واسه رشته های بالینی پذیرش نمیدن و باید مدرک DVM اونجا رو داشته باشی تا بتونی بالینی رو بخونی ، این مساله صحت داره؟
    من اگه بخوام مدرک DVM خودم رو اونجا معادل سازی کنم و اونجا DVM رو بگیرم چند سال باید بخونم؟ و چه اقداماتی بکنم؟
    برای گرفتن DVM هم بر خلاف PHD مدرک زبان آلمانی ضروریه نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_sadd نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز Michael82
    چند تا سوال داشتم از خدمتتون در مورد اخذ پذیرش از کشور آلمان
    من تازه مدرک DVM رو از دانشگاه آزاد ارومیه با معدل 16.15 گرفتم و مقالم رو دارم مینویسم . رشته مورد علاقم کلینیکال هست small animal internal medicine
    اینطور که شنیدم واسه رشته های بالینی پذیرش نمیدن و باید مدرک DVM اونجا رو داشته باشی تا بتونی بالینی رو بخونی ، این مساله صحت داره؟
    من اگه بخوام مدرک DVM خودم رو اونجا معادل سازی کنم و اونجا DVM رو بگیرم چند سال باید بخونم؟ و چه اقداماتی بکنم؟
    برای گرفتن DVM هم بر خلاف PHD مدرک زبان آلمانی ضروریه نه؟
    سلام نوید جان،

متاسفانه بنده در مورد کشور آلمان و کلا اروپا اطلاعی ندارم. از دوستانی که در آلمان یا اروپا در حال تحصیل هستند خواهش میکنم که خجالت نکشند و پاسخ سوالاتتون رو بدند.
    ضمنا خودتون هم میتونین به سایت دانشکده هاشون رفته و همین سوالات رو در ایملتون ازشون بپرسین.
    اینها سایت 5 دانشکده دامپزشکی کشور آلمان هستند:

1
    2
    3
    4
    5

عذر میخوام دوست من که نتونستم کمکی کنم.

با آرزوی موفقیت
    Charles Dickens

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Azad University- Faculty of Veterinary Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام نوید جان،

متاسفانه بنده در مورد کشور آلمان و کلا اروپا اطلاعی ندارم. از دوستانی که در آلمان یا اروپا در حال تحصیل هستند خواهش میکنم که خجالت نکشند و پاسخ سوالاتتون رو بدند.
    ضمنا خودتون هم میتونین به سایت دانشکده هاشون رفته و همین سوالات رو در ایملتون ازشون بپرسین.
    اینها سایت 5 دانشکده دامپزشکی کشور آلمان هستند:

1
    2
    3
    4
    5

عذر میخوام دوست من که نتونستم کمکی کنم.

با آرزوی موفقیت
    با تشکر از راهنماییتون از دوستان عزیزی که در مورد تحصیل دامپزشکی در آلمان اطلاعات دارن کمک و راهنمایی کنن.ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_sadd نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون از دوستان عزیزی که در مورد تحصیل دامپزشکی در آلمان اطلاعات دارن کمک و راهنمایی کنن.ممنون
    من یکی از دوستانم اخیرا واسه آلمان شهر کلن رشته IT(اگه مایکل جون عصبانی نشه) پذیرش گرفته...الآن آلمانه...ولی قطعا در مورد دامپزشکی هیچ کمکی نمیتونه بهت بکنه...فقط میمونه این سوال که داشتن مدرک زبان آلمانی ضروریه یا نه که این جواب دوست من هست در این مورد:
    daneshgahaye alman ham reshtehao barnamehaye almani zaban dare ham english zaban. har 2 erae mishe, vali tedade barnamehaye almani zaban kheili bishtare.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)