صفحه 27 از 32 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    veterinary

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    كمتر از يه سال مونده خدمت سربازيم تموم بشه، تصميم گرفتم از امروز شروع به خوندن تافل كنم و با توجه به اينكه وقت آزادم زياده و همزمان ميتونم دروس دامپزشكي رو هم مرور كنم خواستم ازتون بپرسم شانس اينكه بتونم تو يكي از كالج هاي آمرييكا پذيرش بگيرم چقدره؟ و در ضمن معدل دكتراي عموميمم ١٥ . چونكه مدركم رو از دانشگاه آزاد گرفتم دوره تعهدم ندارم و فكر كنم داحتتر بتونم مدرك رو ترجمه كنم. دوستان اميد من به راهنمايي هاي شماست ..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ifili نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    كمتر از يه سال مونده خدمت سربازيم تموم بشه، تصميم گرفتم از امروز شروع به خوندن تافل كنم و با توجه به اينكه وقت آزادم زياده و همزمان ميتونم دروس دامپزشكي رو هم مرور كنم خواستم ازتون بپرسم شانس اينكه بتونم تو يكي از كالج هاي آمرييكا پذيرش بگيرم چقدره؟ و در ضمن معدل دكتراي عموميمم ١٥ . چونكه مدركم رو از دانشگاه آزاد گرفتم دوره تعهدم ندارم و فكر كنم داحتتر بتونم مدرك رو ترجمه كنم. دوستان اميد من به راهنمايي هاي شماست ..
    سلام دوست عزیز، اگر منظورت از پذیرش، اقدام برای گذراندن یک دوره Ph.D است، نمره زبان، معدل، GRE و مقالاتی که انجام دادی چاره ساز هستند ولی اگر منظورت معادل سازی هست مسئله اش فرق می کنه و باید دو امتحان BSCE و NAVLE و بعدش هم امتحان عملی CPE را بدید و قبل از همه اینها البته مدرک زبانتون رو ثبت کنید (آیلتس 7). یک سری به سایت AVMA.org بزنی بد نیست. که تمام امتحانات هم هزینه داره هم اینکه برای سومی حتما باید ویزا بگیرید برید آمریکا تازه اگه اونجا هم نیاز به کلاس آماده سازی داشته باشید هزینه هاتون بیشتر میشه، یکی از بچه ها که وسط معتدلسازی الان بسر می بره میگه یه 100 میلیونی براش باید کنار بزاری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    veterinary

نقل قول نوشته اصلی توسط mojab نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، اگر منظورت از پذیرش، اقدام برای گذراندن یک دوره Ph.D است، نمره زبان، معدل، GRE و مقالاتی که انجام دادی چاره ساز هستند ولی اگر منظورت معادل سازی هست مسئله اش فرق می کنه و باید دو امتحان BSCE و NAVLE و بعدش هم امتحان عملی CPE را بدید و قبل از همه اینها البته مدرک زبانتون رو ثبت کنید (آیلتس 7). یک سری به سایت AVMA.org بزنی بد نیست. که تمام امتحانات هم هزینه داره هم اینکه برای سومی حتما باید ویزا بگیرید برید آمریکا تازه اگه اونجا هم نیاز به کلاس آماده سازی داشته باشید هزینه هاتون بیشتر میشه، یکی از بچه ها که وسط معتدلسازی الان بسر می بره میگه یه 100 میلیونی براش باید کنار بزاری
    مرسي كه سريع پاسخ منو داديد دوست من منظور من همون phd بود ، يعني اگه يه مقاله isi با تافل داشته باشم ميتونم براي پذيرش درخواست بدم؟ شنيدم كه gre رو در كشور مقصد هم ميتوني امتحان بدي.. ميزان هزينه درصورت پذيرش از همون لحظه اول اگه براورد كنيم چقدر ميشه؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    سوال ها و جواب ها به قدری طولانی هستند که ساعت ها باید وقت گذاشت و اینهارو خوند، سوال من خیلی Basic و پایه ای هستش، ممنون میشم راهنماییم کنید.
    همسر من دانشجوی ترم آخر دکترای دامپزشکی در دانشگاه دولتی با معدل بالای 17 هستن (دکترا منظورم همون دوره 6 ساله هستش، نمیدونم معادل انگلیسیش چی میشه؟! )

سوالم اینه که ایشون میتونن برای چه مقطعی در استرالیا اقدام کنن؟ ( با توجه به اینکه من PR داشته باشم)

اگر این مقطع بالاتر رو بخونه باز هم نیاز داره که آزمون معروف دامپزشکی رو شرکت کنه؟ هزینه آزمون چقدره؟ این آزمون برای تایید صلاحیت جهت کار کردن هستش؟ یا تحصیل یا چی؟

کلا مقاطع به زبان انگلیسی اوزی به ترتیب چی میشن؟ مثلا Bs.c. بعدش Ms.c. بعدش PhD. بعدش Postdoctorate ؟؟؟

ممنون میشم کمکم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    veterinary

با سلام آقای دکتر از راهنمایی همکارانتون
    من هم دامپزشکی خوندم. همیشه برام رتبه بندی مشاغل و پرطرفداری رشنه ها در امریکا برام مهم بوده و ممنون میشم در مورد اشاره خودتون به موقعیت دامپزشکی بین رشته های پرطرفدار توضیح بفرمایید. اگر هم مقدور بود مقایسه ای بین دامپزشکی و گروه پزشکی بفرمایید.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط arlopa نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،
    سوال ها و جواب ها به قدری طولانی هستند که ساعت ها باید وقت گذاشت و اینهارو خوند، سوال من خیلی Basic و پایه ای هستش، ممنون میشم راهنماییم کنید.
    همسر من دانشجوی ترم آخر دکترای دامپزشکی در دانشگاه دولتی با معدل بالای 17 هستن (دکترا منظورم همون دوره 6 ساله هستش، نمیدونم معادل انگلیسیش چی میشه؟! )

سوالم اینه که ایشون میتونن برای چه مقطعی در استرالیا اقدام کنن؟ ( با توجه به اینکه من PR داشته باشم)

اگر این مقطع بالاتر رو بخونه باز هم نیاز داره که آزمون معروف دامپزشکی رو شرکت کنه؟ هزینه آزمون چقدره؟ این آزمون برای تایید صلاحیت جهت کار کردن هستش؟ یا تحصیل یا چی؟

کلا مقاطع به زبان انگلیسی اوزی به ترتیب چی میشن؟ مثلا Bs.c. بعدش Ms.c. بعدش PhD. بعدش Postdoctorate ؟؟؟

ممنون میشم کمکم کنید.
    بنده صبر کردم که از دوستانی که در مورد استرالیا اطلاع دارند ج سوال شما رو بدن که متاسفانه سوالتون بی پاسخ موند و من بر اساس اطلاعات کلی و اطلاعاتم در مورد کانادا و آمریکا به سوالتون پاسخ میدم امیدوارم که کارآمد باشه :
    ایشون میتونن در مقطع مستر و اگه رزومه خیلی قوی داشته باشند در مقطع PhD از دانشگاهای استرالیا درخواست پذیرش کنند. PR بودن شما در این زمینه گرفتن پذیرش از دانشگاه کمکی نمیتونه بکنه ولی در مورد گرفتن ویزا شاید موثر باشه (البته من از وضعیت روادید استرالیا و مخصوصا برای ایرانیان آگاهی چندانی ندارم). بعد از مقطع مستر یا PhD ایشون میتونند در زمینه های آکادمیک، آزمایشگاه، شرکت های خصوص و حتی دولتی (بسته به رشته ای که در اون دوره مستر یا PhD خوندن) کار بگیرند؛ کار کردن در زمینه کلینیکی (طبابت) بدون گذروندن امتحانات ارزشیابی (که من در استرلیا از چند و چونش بی خبر هستم) امکان پذیر نخواهد بود. البته بنده از یکی از دوستان با شرایط همسر شما و خود بنده شنیدم که دامپزشکهای خارجی (با مدرک DVM که ما باشیم) میتونند به عنوان تکنیسن (Technician) کار کنند.
    البته این بخش از صحبت بنده مربوط به سوال شما نیست و شاید به خورده خصوصی باشه، ولی با توجه به تجربه خودم عرض میکنم که بهترین کار مهاجرت ایشون از طریق شما که PR دارید و تلاش برای گذراندن امتحانات معادلسازی خواهد بود تا اینکه بخوان حد اقل 2 سال دیگه دوره مستر بخونن و بعد دوباره بیان رو خانه اول که پاس کردن امتحانات باشه ! مگر اینکه بخوان شغل آینده شون آکادمیک یا یکی از موارد ذکر شده بالا باشه.
    مقاطع در کانادا و آمریکا : Pre-Vet(2 years), DVM (4 years)، Master (2-3 years), PhD
    موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا از رشته دامپزشکی در این سایت خبری نیست؟

سلام دوستان روزتون بخیر
    سوالی داشتم میخواستم اگر امکانش هست کمکم کنید!!
    من تازه رشته ی دامپزشکی رو شروع کردم (ازاد بابل)و الان ترم سوم هستم...مایلم برای ادامه تحصیل از ایران برم
    عده ای از دوستان بهم پیشنهاد کردن که قبل از علوم پایه برم و چند نفری هم گفتن بزار بعد از علوم پایه برو که وقت هدر نره!
    من نمیدونم کی اقدام کنم و خیی گیج شدم...اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    از طرفی خودم چندتا کشور مدنظرمه که نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم؟!
    از کسی شنیدم که ایتالیا خیلی خوبه خصوصا تو زمینه پرورش اسب (شدیدا علاقه مندم)
    استرالیا هم خیلی خوبه بخاطر بافت حیات وحشش ولی ایا منو میپذره باشرایط سختی که پیش رئ دانشجوهای خارجیش گذاشته؟
    المان هم مدنظرم هست که برم ولی چیز خاصی ازش نشنیدم
    لطفا کمکم کنید من خیلی گیج شدم!!

Junior Member

سلام خدمت همگی
    ادیبه هستم یک دامپزشک
    البته الان دانشجوی ترم یازده هستم دانشگاه رازی کرمانشاه با معدل فعلا 16.70
    اونقدریه باید و شاید به رشته م علاقه ای ندارم برای ادامه تحصیل و خیلی دوست دارم تو علوم پایه ای مثل ایمونولوژی ادامه تحصیل بدم
    به رشته تغذیه هم علاقه داشتم اما با توجه به مصوبه جدید نظام پزشکی که خیلی باورش سخت بود ، فعلا بهش فکر نمیکنم
    علاقه بسیاااار زیادی به ادامه تحصیل توی دانشگاه های اروپا و آمریکا دارم مثل خیلی از شماها
    اما واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم ، متاسفانه تا به حال به دلایل زیادی موفق به نوشتن هیچگونه مقاله ای نشدم و در این زمینه هم خیلی به کمک احتیاج دارم
    و میخواستم بپرسم اگر من مثلا بتونم مقاله هایی در زمینه ایمونولوژی داشته باشم دیگه میتونم برای اپلای گرفتن حرفی برای گفتن داشته باشم ؟
    الان مثلا یک مرکز تحقیقاتی سرطان توی شهر هایدلبرگ آلمان هست که هر سال دو نوبت پذیرش دانشجوی phd .داره به صورت فول فاند هم هست و به زبان انگلیسی هم هست ، میخواستم بدونم آیا من اگر رزومه م رو قوی کنم شانسی برای ورود به همچین موسساتی دارم با مدرک dvm ؟

سلام دوستان اوقات خوش.سپهر هستم.بنده مدرک دیپلم دارم و شهریور امسال یعنی دو ماه دیگه وارد سن 18 سالگی خواهم شد.رشته ی بنده تجربی هست.10 روز دیگر هم کنکور خواهم داشت.معدل نهایی بنده حول و حوش 12 هست و معدل نهایی امسال هم احتمالا در همین حدود باشه.بنده قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشوری دیگر رو دارم.یه کشور میخوام که به شرایط و رشته های مورد علاقه ی بنده بخوره. خودم خیلی علاقه به مهندسی خودرو دارم و بعد از اون دندانپزشکی و فیزیوتراپی و دامپزشکی و رشته های طراحی و دیزاین و معماری و از اینجور رشته ها و رشته ی عمران.سوالی که دارم اینه که چه کشوری رو به بنده پیشنهاد میدید و چگونه بنده میتونم به اون کشور مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدم؟چه راه هایی هست و باید چه کار کرد.به چه چیز هایی نیاز هست و برای ورود به رشته ی دامپزشکی باید چه اقدامی بکنم؟
    ثانیاسختی و آسونی دروس رشته ی دامپزشکی به نسبت ایران چطوره و آیا میتونم وارد اون رشته بشم؟بازار کار این رشته چطوره؟
    ثالثا هزینه ی کلی که باید داشته باشم تا بتوانم به اون کشور مهاجرت کنم چقدر هست و هزینه ی ماهانه ای که اونجا باید داشته باشم تا بتونم بدون دردسر زندگی کنم چقدر هست؟
    ممنون میشم یه راهنمایی کلی بکنید که خیلی بلاتکلیف موندم...عذر خواهی میکنم ممکنه سوالم تکراری باشه ولی وقت جست و جو در این همه صفحه رو به خاطر درس هام ندارم.مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Veterinary IAUT

سلام دوستان بنده دانشجوی ترم سه دامپزشکی هستم چند سوال دارم
    1 . میخوام برای تخصص و رزیدنتی وارد یکی از دانشگاه های آمریکا بشم در انتهای دوره دکترای جرفه ای از الان برای GRE میخوام کم کم بخونم که نمونه برای آخر . چیکار کنم چی بخونم و مینیموم چه نمره ای خوبه برای این رشته در 20 دانگاه برتر آمریکا در این رشته ؟
    2 . من در لیست نتایج پذیرش کسی رو نیافتم که پذیرش گرفته باشه از دانشگا های آمریکا اگه کسی هست لطفا در صورت امکان بفرماین از کدوم دانشگاه گرفتن و وضعیت تحصیلشون در ایران چگونه بود
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)