صفحه 10 از 30 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام
    من دکترای دامپزشکی (دانشگاه آزاد) و میخوام بدونم که می تونم تغییر رشته بدم برای پزشکی تو امریکا یا کاناد ، اصلن امکان تغییر دامپزشکی به پزشکی هست؟ معدل کلمم 13.5 حدودا . میتونم برای ژنتیک یا بیوتکنولوژی تخصص بگیرم یا نه ؟ اگه میشه چه مدارکی مورد نیاز هست و چقدر طول میکشه ؟ آیا میتونم از دانشگاه دولتی پذیرش بگیریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz_h نمایش پست ها
    سلام
    من دکترای دامپزشکی (دانشگاه آزاد) و میخوام بدونم که می تونم تغییر رشته بدم برای پزشکی تو امریکا یا کاناد ، اصلن امکان تغییر دامپزشکی به پزشکی هست؟ معدل کلمم 13.5 حدودا . میتونم برای ژنتیک یا بیوتکنولوژی تخصص بگیرم یا نه ؟ اگه میشه چه مدارکی مورد نیاز هست و چقدر طول میکشه ؟ آیا میتونم از دانشگاه دولتی پذیرش بگیریم؟
    سلام دوست عزیز،

من دکترای دامپزشکی (دانشگاه آزاد) و میخوام بدونم که می تونم تغییر رشته بدم برای پزشکی تو امریکا یا کاناد ، اصلن امکان تغییر دامپزشکی به پزشکی هست؟

برای رشته های مربوط به علوم پایه مثله فارماکولوژی، مایکروبایالوژی و ..... بله میتونید، اما برای طبابت نه. به قول اون دوستمون که اوایل این تاپیک پرسیدن متاسفانه (!) نمیشه دامپزشکان جراح چشم، قلب و مغز و اعصاب انسانها بشند. حتی اجازه ندارند روان پزشک انسانها بشند. خدا بکشه باعث و بانیشو نمیدونم اونهایی که نمیذارند با خودشون چه فکری کردند، مگه اشکالی داره!!!!!!!!!

معدل کلمم 13.5 حدودا . میتونم برای ژنتیک یا بیوتکنولوژی تخصص بگیرم یا نه ؟

بله میتونید. یادمه بعد فارغ التحصیلیمون از بچه های همکلاسی شنیده بودم که یکی از خانم های ورودی 79 دانشکدمون برای بایوتکنالجی رفتند امریکا. اتفاقا رشته خوب و به روزی هست که این روزا طرفدارای زیادی پیدا کرده.
    دقت کنید که معدل کلتون کمی پایینه و این موضوع میطلبه که روی GRE حسابی وقت بزارید تا خدای نکرده در گرفتن پذیرش اذیت نشید.

اگه میشه چه مدارکی مورد نیاز هست

1- تافل (ترجیحا نمره 100+)
    2- اگه برای امریکا قصد دارید GRE ( ترجیحا نمره 315+) و اگه کانادا قصد دارید که الزامی نیست ولی به قوی کردن رزومتون کمک زیادی میکنه.
    3- ترجمه ریزنمرات و گاها دانشنامه (که در پاکت پستی مخصوص دانشگاه تون قرار گرفته، مهر و موم شده و سپس به دانشگاهی که قصد دارید پست میکنید)...... برخی دانشگاهها در موقع اپلای ازتون میخوان که فقط ریزنمرتونو آپلود کنید و بعد اینکه پذیرشتون قطعی شد، براشون در پاکت مهر و موم شده دانشگاه تون براشون پست کنید.
    4- توصیه نامه از 3 استاد
    5- گاها یافتن استاد راهنما قبل از اپلای کردن
    6- و بقیه مواردی که هر دانشگاهی ممکنه ازتون بخواد

و چقدر طول میکشه ؟

هر موقع موارد بالا را داشتین اقدام میکنید و بین 6 ماه تا یه سال طول میکشه که وارد خاک کشور مورد نظرتون بشید.

آیا میتونم از دانشگاه دولتی پذیرش بگیریم؟

بله

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمومی دامپزشکی

سلام به همه ی دوستان عزیز. من به شخصه از Michael82 عزیز بسیار ممنونم به خاطر اطلاعات ارزنده اش که زمان زیادی میذاره و پاسخ های دقیق میده و بسیار استفاده کردم و خیالم راحت تر شد نسبت به مسیری که دارم طی می کنم. راستش از ترم 1 دامپزشکی تا الان که سال سوم هستم، دائما دارم پروگرم های بالینی آمریکا (رزیدنسی ها و اینترنشیپ ها) رو بررسی و بالا و پایین می کنم و فلسفه ی کاریشون و مطالب ارگان هایی که این تخصص ها رو میدن و... رو می خونم. الان در مورد جزئیات و ریز برنامه های Residency اطلاعات کافی رو دارم تقریبا در مورد همه ی تخصص های بالینی آمریکا اما در مورد نحوه ی اپلای کردن و ... قطعا اطلاعاتم در حد دوستان نیست. به هر حال خوشحال میشم که اگه سوالی در مورد خود تخصص ها و اینکه موضوعاتشون چیه و تنوعشون چجوریه و هر کدومشون چه اهداف و آینده ای دارند یا فرد باید چه چیز هایی رو بلد باشه برای ورود بهشون و امتحاناتشون رو چجوری میشه قبول شد و ...، در خدمت دوستانمون باشم. پس فقط در مورد بالینی ها می تونید روی کمک حقیر حساب کنید. قولش رو میدم که انشاالله طی هفته های آینده پروگرم های اروپا و استرالیا و ژاپن و ... رو هم بشینم در بیارم ببینم چه وضعیتی هستش و داستانش چیه.

حالا بریم سر اصل مطلب : من یک سوال دارم که با جستجو در تالار های مختلف این Forum و حتی با گشتن توی آیین نامه ها و ... سازمان هایی مثل سازمان دامپزشکی یا سازمان سنجش هم نتونستم چیز به درد بخوری در موردش پیدا کنم و واقعا نگرانم کرده. خوشحال میشم دوستان جواب بدن و من رو راهنمایی کنند چون خیلی خیلی برام پاسخ این پرسش مهمه :

تصمیم دارم بعد از اتمام دی وی ام، یک phd در ایران بگیرم در یکی از رشته های علوم پزشکی (کلینیکال بیوشیمی) که قاعدتا تحت نظر وزارت بهداشت هست دانشکده هاش و بعدش برم آمریکا برای رزیدنسی.منتها حالا مسئله اینه که من دامپزشکی رو شبانه خوندم و می خوام بدونم اگه من قبول بشم برای پی اچ دی در ایران، مدرک دامپزشکیم رو با اینکه شبانه و شهریه پرداز بودم، باز تحویل می گیرند ازم و نگه میداره سازمان سنجش ؟ حالا اگه بخوام بعد از phd برم آمریکا و برنامه ی ECVFVG رو بردارم و یک بورد تخصصی بگیرم، این وسط وزارت علوم مدرک dvm من رو بعد از پی اچ دی ، اصلا آزاد می کنه که بتونم برم ؟ یا اینکه گرو نگه میداره ؟!! در کل چطور میشه در نهایت هم مدرک پی اچ دی رو آزاد کرد و هم DVM رو ؟

در ادامه سوالم رو یه جور دیگه هم می پرسم که شاید واضح تر بشه اگه مبهمه : اصلا به صلاح هست که من یک phd بعد از dvm بگیرم بعد برم آمریکا برای کار بالینی ؟ یا اینکه مستقیم بعد از دامپزشکی عمومی برم ؟

توضیحات بیشتر :
    علت تاکید بر گرفتن phd در اون رشته ی خاص (بیوشیمی بالینی) قبل از رفتن برای رزیدنسی، این هست که اولا در آمریکا Clinical Chemistry الزاما نیاز به پیش زمینه ی بسیار قوی شیمی و یا دکترای پزشکی (MD) داره، در حالی که در ایران دامپزشکان هم می تونند بخونند این رشته رو. در ثانی علاقه ی خاصی دارم به این رشته و ثالثا اینکه الان بیشتر اساتید در در دانشکده های دامپزشکی در آمریکا ، علاوه بر بورد یا بورد های تخصصی بالینی، معمولا پی اچ دی یا مستر هم دارند که بسیار به نظرم مناسب و عالیه و داشتن این پی اچ دی قطعا می تونه به من در به سرانجام رسوندن اون بورد تخصصی هم کمک کنه و یک زمینه ی قوی تر بهم میده.

به هر حال مجددا خیلی ممنون از زحمات همه ی دوستان عزیز در این سایت،
    VetMed

سلام دوستان عزیز،

الوعده وفا !!!

امروز/امشب در مورد امتحاناتی که باعث اعتبارگذاری مدرک DVM دامپزشکان اینترنشنال میشوند (که دو تا امتحان هستند: ECFVG و PAVE . تعجب نکنید که چرا دو جور امتحان وجود داره، بله دو جور امتحان هست که ما مختاریم هر کدومو دوست داریم بدیم. در ادامه در مورد تفاوت این دو امتحان و مخصوصا سخت تر بودن یا راحت تر بودن هر کدام + میزان قابل قبول بودن کدوم مدرک بین ایالات مختلف بیشتره بحث میکنیم) همچنین مدرکی که برای اخذ پروانه کار در بیمارستانهای آمریکا باید گذرانده شود به اسم NAVLE کمی مفصل تر صحبت میکنیم، و تفاوتهاشونو و مراحلی که به ترتیب باید این امتحانات گذرانده بشوند میگیم، امید که برای عزیزان مفید واقع بشوند.

برای شروع باید ابتدا بدانیم که هر یک از امتحاناتی که بالا اسم بردیم برای چی هستند و تفاوتهاشون چیه:

ببینید، ما به عنوان دامپزشک خارجی برای گرفتن اجازه کار به عنوان کلینیسن باید دو تا مرحله مهم را سپری کنیم:

1- مدرکی که گرفتیم اعتبار گذاری بشه
    این کار توسط دو امتحان ECFVG و PAVE انجام میشه.

2- پروانه کار در بیمارستان یک ایالت خاص را کسب کنیم
    این کار توسط امتحان NAVLE انجام میشه

اعتبارگذاری مدرک:
    برای اینکه مدرکمون در امریکا معتبر شناخته بشه باید یکی از دو امتحان ECFVG و PAVE را با موفقیت پشت سر بگذاریم. در مورد مراحل ECFVG قبلا صحبت کردیم. در مورد PAVE میتونین به اینجا مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

تفاوت بین ECFVG و PAVE:

1- اولین مورد در میزان قابل قبول بودن هر کدام از این امتحانات در ایالات امریکا هست. ECFVG در کل 50 ایالت مورد قبول بوده و هیچ حرف و حدیثی بعد از گذراندن آن باقی نمیماند. اما PAVE وقتی به عنوان یه امتحان که مثل ECFVG عمل میکند برای اولین بار مطرح شد توسط ایلات کمی مورد قبول بود که تعداد این ایالات حتی از 20 ایالت هم کمتر بودند. رفته رفته در طی سالهای اخیر به تعداد ایالاتی که این امتحان رو قبول دارند افزوده شد تا اینکه در حال حاضر به 39 ایالت رسیده و از اونجایی که سازمان دامپزشکی ایالت Indiana موافقت خود را برای قبول داشتن PAVE اعلام کرده، از تاریخ 1 جولای 2014 با افزوده شدن Indiana تعداد این ایالات به 40 ایالت میرسه که به نظرم بسیار عالی هست.
    اینطور که در سایتها اعلام میشه به احتمال قوی در آینده نزدیک 10 ایالت دیگر نیز رفته رفته این امتحان رو قبول کنند و به جمع این 40 ایالت بپیوندند. در هر صورت با گذراندن این امتحان شما اجازه کار در 40 ایالتی که الان این امتحان رو قبول دارند پیدا میکنید که خودش خیلی خیلی عالیه.
    میتونین اینجا کلیک کنید تا لیست 40 ایالتی که PAVE رو قبول دارند ملاحظه کنید (نکته جالب اینکه استرالیا و نیوزلند هم PAVE رو قبول دارند).

2- از لحاظ راحتی و سختی امتحان، اینطور که در سایتها و فرومهای مختلف خارجی و بحثی که بین دامپزشکان بوده متوجه شدم PAVE خیلی راحتتر از ECFVG هست.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

در مورد PAVE :

Assessment of Veterinary Education Equivalence

این امتحان نیز مثل ECFVG چهار مرحله ای بوده و توسط AAVSB ) American Association of Veterinary State Boards )، برگزار می گردد.

The Program for the Assessment of Veterinary Education Equivalence (PAVE) is operated by the American Association of Veterinary State Boards (AAVSB), a not-for-profit organization whose mission furthers public protection by providing services for veterinary licensing authorities in the US and Canada. The purpose of PAVE is to assess the education equivalence of international veterinary graduates on behalf of participating AAVSB Member Boards. AAVSB reserves the right to deny a PAVE certificate based on ethical considerations and moral character and fitness of the applicant, at the discretion of the Board.

برای اطلاع بهتر از STANDARDS & POLICIES مربوط به امتحان PAVE اینجا رو کلیک کنید.

در مرحله دوم که مربوط به English Proficiency هست دو راه را بیان کرده و اینگونه آمده:

English Proficiency
    PAVE candidates must substantiate English language proficiency prior to sitting for the Qualifying Science Examination (QSE). English language proficiency may be established by meeting the minimum requirements on one of the English language tests listed below, or by providing documentation of high school education instructed primarily in English.

Option #1: Accepted English proficiency examinations:
    NOTE: TOEFL and IELTS scores are considered valid for two years after the test date. English proficiency scores must be valid at the time a PAVE candidate sits for the QSE.

1. Passage of IBT-TOEFL with minimum section scores as follows: listening 26; speaking 26; writing 20; and reading 18; or
      2. Passage of the International English Language Testing System (IELTS) with a minimum score of 6.5 overall and minimum section scores of Speaking: 7; Listening: 6.5; Reading and Writing: 6. PAVE Candidates must take the Academic Module.

Option #2: Substantiation that the PAVE candidate has attended at least three (3) years at a secondary high school under which the complete language of instruction was English. Acceptable documentation includes:

1. a letter received by PAVE directly from school officials stating the dates of attendance and verifying that the complete language of instruction was English
    2. a certified or notarized copy of the final high school diploma or transcript
    NOTE: A degree from an English speaking college or university is not considered adequate proof of English proficiency for PAVE candidates.

PAVE candidates who were homeschooled for all or part of their high school education (grades 9—12) may submit a letter from a school district official who had oversight on their home school curriculum to substantiate that the primary language of instruction was English.
    Documentation that the candidate has met the English Proficiency criteria is due at the time of application. If, upon review of the candidate’s application, this requirement has not been met, the candidate will be deferred to the next scheduling examination date.
    Charles Dickens

نمونه سوالات امتحان QSE:

خب، بحثی که اینجا مطرحه اینه که کجا میتونم نمونه سوالات امتحان QSE رو ببینم که لااقل هم کمی کار کرده باشم و هم دستم بیاد سوالات در چه سطحی و چه جوری هستند.

اینجا اومده نمونه سوالات مربوط به QSE رو گذاشته که میتونید ملاحظه کنید.

اینجا و اینجا دو نمونه سوال هستند که میتونید حتی واسه خودتون پرینت بگیرید.

اما اینجا جاییست که دمش گرم داره و اومدند یک نمونه امتحان شبیه سازی شده، همونطور که سر جلسه میبینید را گذاشته که میتونین این امتحانو بدین و دستتون بیاد قضیه از چه قراره.

نکته:
    در امتحان مرحله سوم PAVE یا ECFVG و همچنین در امتحان NAVLE که در ادامه توضیح میدیم سوالاتی پرسیده میشوند که مربوط به یه شکل هستند. این شکل میتونه مربوط به یک عکس رادیولوژی باشه یا یک عکس از دهان یک سگ که دچار عارضه شده و یا هر عکس دیگر. بنابراین دو تیپ سوالات طرح میشوند: 1- سوالات چهار گزینه ای معمولی 2- سوالات چهار گزینه ای که یه چیزی رو در شکلی که دادند مورد سوال قرار میدند.
    Charles Dickens

مرحله چهارم امتحان PAVE مربوط به ارزیابی Clinical Proficiency هست.

لطفا متن زیر را خوب مطالعه فرمایید:
    Clinical Proficiency

To meet PAVE’s clinical requirement, candidates must pass the Qualifying Science Examination before starting their evaluated clinical experience at an AVMA-accredited veterinary college .
    1. Complete the required clinical experience at an AVMA-accredited veterinary college beginning after the date when the Qualifying Science Examination was passed.
    **Clinical experience completed before passing the Qualifying Science Examination cannot be counted toward the clinical training requirement.
    PAVE candidates choosing the evaluated clinical experience must provide the following information before beginning clinical rotations:
    1. Copy of the acceptance letter from the university
    2. Acknowledgement form provided by AAVSB, signed by the academic dean (or designated representative)
    After completion of the clinical training requirement, candidates must request that documentation of completion (including starting and ending dates) be sent directly to the PAVE program from the academic dean (or designated representative) of the host college.

If clinical training started before passing the Qualifying Science Examination, the academic dean (or designated representative) of the host veterinary college must provide written confirmation that the complete clinical training requirement was met after the date of passing the Qualifying Science Examination.

If a candidate changes clinical training programs or undertakes clinical training at more than one AVMA-accredited college, the academic dean (or designated representative) of each college needs to provide written documentation (including dates of training) of clinical rotations completed. A letter of completion of clinical training requirement also needs to be provided by the academic dean (or designated representative) of the veterinary college from which the candidate will obtain their veterinary degree affirming that the clinical training requirement necessary to satisfy the degree requirement has been met after the date of passing the Qualifying Science Examination.

خب، ببینید اونجا که نوشته باید کپی نامه پذیرش از یه دانشگاه رو فراهم کنید (Copy of the acceptance letter from the university) یعنی چی؟ من خودم ازش چیزی نمیدونستم تا اینکه اینجا در دانشگاه Louisiana دیدم که برای مرحله چهارم امتحان PAVE و ECFVG اونها میان یک تا دو ترم کلاس آموزشی میزارند. واسه اپلای پذیرفته شدن در این کلاسها شما باید ابتدا تا پایان مرحله سوم را با موفقیت سپری کنید و سپس اپلای کنید و وقتی از دانشگاه پذیرش گرفتین، به سلامتی میرین برای گرفتن ویزا.

مثلا اینجا واسه اپلای برای PAVE اومده ددلاین مشخص کرده و 50 دلار پول اپلای هست که در صورت انصرافتون از اپلای، این مبلغ 50 دلارغیر قابل باز پرداخت یا non-refundable هست. و همچنین گفته که دامپزشکان نباید 10 سال از فارغ التحصیلیشون بیشتر گذشته باشه (به نوعی وقتی کسی بیشتر از 10 سال مثلا 12 سال از فارغ التحصیلیش گذشته حق اپلای نداره):

Criteria for acceptance:

Candidates must be fluent in both written and spoken English, have graduated from an AVMA recognized school of veterinary medicine within the last 10 years and have received a passing score on the PAVE Qualifying Exam or completed Step 3 of the ECFVG program. Applicants will be accepted based on merit.

Start Date mid-January (Block 9) mid-May (Block 1) early September (Block 5)
    Application Deadline September 1 January 2 April 1
    Notification of Acceptance September 15 January 15 April 15

و همچنین اومده موارد لازم برای اپلای رو گفته که باید قبل ددلاین بهشون بفرستین (البته با پست و آدرس پستی رو هم گذاشته) :
    Materials to submit prior to the Application Deadline:

1. A non-refundable application fee of $50 in the form of bank check or money order made payable to “LSU School of Veterinary Medicine”
    2. Completed application form
    3. Letter of intent
    4. Curriculum vitae
    5. Photocopy of DVM (or equivalent) degree*
    6. Transcript of grades from veterinary school (translated)*
    7. Copy of BCSE or NAVLE test score results
    8. TOEFL test results (or equivalent) or proof of high school education in English*
    9. Three letters of reference (Letters can be from instructors at your veterinary school or veterinary professionals you have worked with since graduation)
    *If enrolled in the PAVE program, proof of acceptance into the program may be substituted for the items 5-8 (copy of DVM, transcript, and TOEFL above; PAVE Qualifying exam scores can be substituted for the NAVLE scores).
    Mailing Address for Application Materials:
    Lindsey Saunders
    Department of Veterinary Clinical Sciences
    School of Veterinary Medicine
    Louisiana State University
    Baton Rouge, LA 70803-8410
    USA
    LSaunders@lsu.edu

خب، اینجا بود که میگفتم اگه مرحله سوم ECFVG یا PAVE رو به سلامت پشت سر بزارین برای مرحله چهارم یعنی امتحان عملی به امان خدا رها نمیشین و اونها خودشون میان بهتون آموزش میدند تا مهارت لازم برای پاس کردن مرحله چهارم را کسب کنید. ضمن اینکه با کسب پذیرش از یک دانشگاهی که این پروگرم رو برای آماده سازی دامپزشکان خارجی برای مرحله چهارم ارئه میکنه، تقریبا مشکل گرفتن ویزاتون هم تا حد زیادی حل شده هست و فکر میکنم مثل ویزای دانشجویی گرفتنش راحت باشه چون شما یه پذیرش از یه دانشگاه امریکا برای گذروندن دورتون دارید. البته مسئله ویزا بسیار پیچیده تر از این حرفاست ولی در هر صورت این نگرانی که اصلا برای مرحله چهارم چطور برای ویزا اقدام کنم با این پروگرمی که وجود داره تا حد زیادی حل شده میباشد.

لیست دانشگاههایی که این پروگرم را ارائه میکنند و با AAVSB (American Association of Veterinary State Boards) ، سازمان متصدی و برگزار کننده PAVE ، قرارداد دارند رو میتونید با ایمیل زدن به : pave@aavsb.org بدست بیارید.

به سوالات متداولی که در مورد PAVE پرسیده میشه اینجا پاسخ داده شده است.
    Charles Dickens

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    مرحله چهارم امتحان PAVE مربوط به ارزیابی Clinical Proficiency هست.

لطفا متن زیر را خوب مطالعه فرمایید:
    Clinical Proficiency

To meet PAVE’s clinical requirement, candidates must pass the Qualifying Science Examination before starting their evaluated clinical experience at an AVMA-accredited veterinary college .
    1. Complete the required clinical experience at an AVMA-accredited veterinary college beginning after the date when the Qualifying Science Examination was passed.
    **Clinical experience completed before passing the Qualifying Science Examination cannot be counted toward the clinical training requirement.
    PAVE candidates choosing the evaluated clinical experience must provide the following information before beginning clinical rotations:
    1. Copy of the acceptance letter from the university
    2. Acknowledgement form provided by AAVSB, signed by the academic dean (or designated representative)
    After completion of the clinical training requirement, candidates must request that documentation of completion (including starting and ending dates) be sent directly to the PAVE program from the academic dean (or designated representative) of the host college.

If clinical training started before passing the Qualifying Science Examination, the academic dean (or designated representative) of the host veterinary college must provide written confirmation that the complete clinical training requirement was met after the date of passing the Qualifying Science Examination.

If a candidate changes clinical training programs or undertakes clinical training at more than one AVMA-accredited college, the academic dean (or designated representative) of each college needs to provide written documentation (including dates of training) of clinical rotations completed. A letter of completion of clinical training requirement also needs to be provided by the academic dean (or designated representative) of the veterinary college from which the candidate will obtain their veterinary degree affirming that the clinical training requirement necessary to satisfy the degree requirement has been met after the date of passing the Qualifying Science Examination.

خب، ببینید اونجا که نوشته باید کپی نامه پذیرش از یه دانشگاه رو فراهم کنید (Copy of the acceptance letter from the university) یعنی چی؟ من خودم ازش چیزی نمیدونستم تا اینکه اینجا در دانشگاه Louisiana دیدم که برای مرحله چهارم امتحان PAVE و ECFVG اونها میان یک تا دو ترم کلاس آموزشی میزارند. واسه اپلای پذیرفته شدن در این کلاسها شما باید ابتدا تا پایان مرحله سوم را با موفقیت سپری کنید و سپس اپلای کنید و وقتی از دانشگاه پذیرش گرفتین، به سلامتی میرین برای گرفتن ویزا.

مثلا اینجا واسه اپلای برای PAVE اومده ددلاین مشخص کرده و 50 دلار پول اپلای هست که در صورت انصرافتون از اپلای، این مبلغ 50 دلارغیر قابل باز پرداخت یا non-refundable هست. و همچنین گفته که دامپزشکان نباید 10 سال از فارغ التحصیلیشون بیشتر گذشته باشه (به نوعی وقتی کسی بیشتر از 10 سال مثلا 12 سال از فارغ التحصیلیش گذشته حق اپلای نداره):

Criteria for acceptance:

Candidates must be fluent in both written and spoken English, have graduated from an AVMA recognized school of veterinary medicine within the last 10 years and have received a passing score on the PAVE Qualifying Exam or completed Step 3 of the ECFVG program. Applicants will be accepted based on merit.

Start Date mid-January (Block 9) mid-May (Block 1) early September (Block 5)
    Application Deadline September 1 January 2 April 1
    Notification of Acceptance September 15 January 15 April 15

و همچنین اومده موارد لازم برای اپلای رو گفته که باید قبل ددلاین بهشون بفرستین (البته با پست و آدرس پستی رو هم گذاشته) :
    Materials to submit prior to the Application Deadline:

1. A non-refundable application fee of $50 in the form of bank check or money order made payable to “LSU School of Veterinary Medicine”
    2. Completed application form
    3. Letter of intent
    4. Curriculum vitae
    5. Photocopy of DVM (or equivalent) degree*
    6. Transcript of grades from veterinary school (translated)*
    7. Copy of BCSE or NAVLE test score results
    8. TOEFL test results (or equivalent) or proof of high school education in English*
    9. Three letters of reference (Letters can be from instructors at your veterinary school or veterinary professionals you have worked with since graduation)
    *If enrolled in the PAVE program, proof of acceptance into the program may be substituted for the items 5-8 (copy of DVM, transcript, and TOEFL above; PAVE Qualifying exam scores can be substituted for the NAVLE scores).
    Mailing Address for Application Materials:
    Lindsey Saunders
    Department of Veterinary Clinical Sciences
    School of Veterinary Medicine
    Louisiana State University
    Baton Rouge, LA 70803-8410
    USA
    LSaunders@lsu.edu

خب، اینجا بود که میگفتم اگه مرحله سوم ECFVG یا PAVE رو به سلامت پشت سر بزارین برای مرحله چهارم یعنی امتحان عملی به امان خدا رها نمیشین و اونها خودشون میان بهتون آموزش میدند تا مهارت لازم برای پاس کردن مرحله چهارم را کسب کنید. ضمن اینکه با کسب پذیرش از یک دانشگاهی که این پروگرم رو برای آماده سازی دامپزشکان خارجی برای مرحله چهارم ارئه میکنه، تقریبا مشکل گرفتن ویزاتون هم تا حد زیادی حل شده هست و فکر میکنم مثل ویزای دانشجویی گرفتنش راحت باشه چون شما یه پذیرش از یه دانشگاه امریکا برای گذروندن دورتون دارید. البته مسئله ویزا بسیار پیچیده تر از این حرفاست ولی در هر صورت این نگرانی که اصلا برای مرحله چهارم چطور برای ویزا اقدام کنم با این پروگرمی که وجود داره تا حد زیادی حل شده میباشد.

لیست دانشگاههایی که این پروگرم را ارائه میکنند و با AAVSB (American Association of Veterinary State Boards) ، سازمان متصدی و برگزار کننده PAVE ، قرارداد دارند رو میتونید با ایمیل زدن به : pave@aavsb.org بدست بیارید.

به سوالات متداولی که در مورد PAVE پرسیده میشه اینجا پاسخ داده شده است.

دکتر جان واقعا ممنون از آگاهی دادن بسیار خوبتون
    راستش اگه وقت کردید میشه یه توضیحی راجب هزینه های این قسمت ارائه فرمایید...
    مثل این که هزینه های این دوره آموزشی خیلی خیلی بالاست

نقل قول نوشته اصلی توسط arash444 نمایش پست ها
    دکتر جان واقعا ممنون از آگاهی دادن بسیار خوبتون
    راستش اگه وقت کردید میشه یه توضیحی راجب هزینه های این قسمت ارائه فرمایید...
    مثل این که هزینه های این دوره آموزشی خیلی خیلی بالاست
    خواهش میکنم دکتر جان، آره متاسفانه هزینه یه سال این دوره همانطور که جمله زیر آدرس میده بسیار بالاست، چون شهریش خیلی بالاست:

Participants will pay the official LSU out-of-state tuition fee for two semesters

طبق این جدول که مال شهریه DVM هاست ترمی حدود 26 هزار تا و برای یه سال 52 هزار تا فقط شهریش هست. نمیدونم راهکار دیگه ای وجود داره یا نه، ولی اگه کسی از دوستان اطلاعی داره لطفا با دوستانشون share کنه.
    Charles Dickens

خب، کل قضایای مربوط به دو امتحان PAVE و ECFVG برای این هست که مدرکمون برای کلینیسن شدن اعتبار گذاری شده و به تایید کشور امریکا برسه.

اما جدای از اینکه مدرکمون باید تایید بشه، واسه اجازه کار گرفتن باید لایسنس رو هم کسب کنیم. برای گرفتن پروانه باید یه امتحانی رو پشت سر بذاریم به اسم NAVLE .

امتحان NAVLE فقط برای گرفتن پروانه هست و امتحانی شبیه امتحان مرحله سوم PAVE یا ECFVG هست، و به صورت تئوری برگزار میگردد. این امتحان به شکل CBT یا کامپیوتری برگزار شده و در میان کشورهای همسایمون در ترکیه و ارمنستان برگزار میشود (ولی در ایران برگزار نمیشود)، که میتونید از طریق اینترنت برای یکی از این دو کشور ثبت نام کنید.
    Charles Dickens

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)