صفحه 15 از 32 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط fahime92 نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی خوب شما ، یعنی در متن ایمیل هم لازم نیست عنوان پایان نامه ام را ذکر کنم فقط در ارتباط با پوزیشن خالی بپرسم و خیلی محدود از تعداد مقالات و سابقه کاری ام بگویم؟
    CV را در همان ایمیل اول بفرستم؟ و سوال آخرم اینکه قسمت Research interests در رزومه ام را با توجه به گفته های بالا چیزی بنوسم یا خیر؟
    ببخشید بابت این همه سوال که پرسیدم...
    با تشکر
    خواهش میکنم، اگه استادی که باهاش تماس میگیرین کارش در راستای پایان نامتون هست یعنی استاد جراحی هست، اشکالی نداره اسم پایان نامه را در ایمیل بیارین. ولی اگه در زمینه دیگه ای کار میکنه به نظرم اصلا در ایمیلتون اسم پایان نامه رو نیارین. ببینین، کلا یه قاعده رو رعایت کنید، به هر استادی میل میزنین، در راستای کار اون، کارهای گذشتتونو bold کنید و اصلا نمیخواد رو کار های دیگتون مانور بدین و فقط ازشون به عنوان تجربیات متنوع ای که کسب کردین یاد کنید. این نکته اول بود. اما نکته دوم اینه که طول ایمیل هر چه کوتاه تر بهتر. کلا سعی کنید استاد رو به خوندن CV ریفر بدین. صد در صد CV رو در ایمیل اول بفرستین. استاد کم خودش دچار کمبود وقت نیست که بیاد بین اون همه ایمیل، ایمیل یکی رو بخونه که بهش میگه من فلان کارا رو کردم حالا دوس داری CVمو برات بفرستم.
    CV رو همراه ایمیل اول بفرستین، و بزارین با دیدن رزومتون جواب ایمیلتونو بده یا نده یا نظرشو راجع به شما بده.
    صد در صد باید Research Interests رو بنویسین، اما در راستای کار اون فردی که باهاش تماس میگیرین. ببینین، نباید یه CV بنویسین و همونو برای تمامی فیلد ها بفرستین. تنها قسمت CV که حتما باید در ایمیل به اساتید مختلف تغییر بکنه همین Research Interests هست. واسه همین میگم که ایمیل زدن یه کار وقت گیر و اگه حوصله نداشته باشید تا حدی اعصاب خردکن هست.
    کلا یادتون باشه که وقتی به اساتیدی ایمیل میزنین که در راستای پایان نامتون کار کردند، کار پایان نامتونو خیلی بولد کنین. و اگه با استادای در زمینه ISI های دیگرتون که با زمینه پایان نامتون فرق داره تماس میگیرین، این قسمت کارتونو بولد کنین و اسمی از پایان نامه در ایمیل نیارید. استاده خودش چش داره و در CVتون میبینه موضوع پایان نامتون چیه، اصلا در این مورد پایان نامتونو بولد نکنین
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member mahsa_vet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    dampezeshki

با سلام و تشکر از مایکل که واقعا اطلاعاتی جالبی گذاشتن !
    من سال 92 فارغ التحصیل شدم مدرکم ازاده دانشگاه دولتی خوندم
    معدلم 15.95
    4 تا مقاله ای اس ای دارم و حدود ده تا مقاله داخلی
    ولی از پایان نامم مقالم داخلیه و مرتبط با اون چار تا ای اس ای ها نیست
    میخواستم ببینم اگه مدرک زبان هامو جور کنم میتونم با این رزومه
    از دانشگاهای امریکا همراه با فاند پذیرش بگیرم
    چون هزینه مالی ندارم زیاد
    واینکه چقد طول میکشه که تا مدرک تافلو جی ار ای رو بگیرم با یه زمینه زبان معمولی ؟
    ممنون میشم اگه پاسخمو بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_vet نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از مایکل که واقعا اطلاعاتی جالبی گذاشتن !
    من سال 92 فارغ التحصیل شدم مدرکم ازاده دانشگاه دولتی خوندم
    معدلم 15.95
    4 تا مقاله ای اس ای دارم و حدود ده تا مقاله داخلی
    ولی از پایان نامم مقالم داخلیه و مرتبط با اون چار تا ای اس ای ها نیست
    میخواستم ببینم اگه مدرک زبان هامو جور کنم میتونم با این رزومه
    از دانشگاهای امریکا همراه با فاند پذیرش بگیرم
    چون هزینه مالی ندارم زیاد
    واینکه چقد طول میکشه که تا مدرک تافلو جی ار ای رو بگیرم با یه زمینه زبان معمولی ؟
    ممنون میشم اگه پاسخمو بدین
    سلام دوست عزیز،

رزومتون به نظرم در کل قویه, اگه معدلتون 17 بود میشد خیلی قوی، ولی همین هم قوی هستش. بازم به نظرم اگه تافل و جی ار ای رو بگیرین شانس خیلی خوبی واسه آمریکا دارین. اینکه از پایان نامتون ISI خارج نشده مهم نیست, مهم اینه که شما 4 تا ISI دارین + 10 مقاله داخلی و کل این قضیه یعنی قدرت ریسرچ خوبی دارین و این همون چیزیه که استاد تامین کننده فاند دنبالشه. قطعا تو زمینه هایی که ISI دارین شانستون خیلی بیشتر هست. با یه زمینه معمولی و با روزی 6 تا 8 ساعت خوندن حدود شش ماه برای یه نمره تافل خوب و حدود شش ماه برای یه نمره GRE متوسط به بالا یعنی حول و حوش نمره 310 به نظرم زمان نیاز داره. البته من درک درستی از بک گراند معمولی زبانتون ندارم، یعنی هیچکی مثه خودتون نمیدونه زبانتون در چه حدی معمولیه!!! گاهی طرف میگه معمولی یعنی همون کلماتی رو از زبان یادشه که در حد دبیرستان و زبان اختصاصی رشتشه و گاهی منظورش از معمولی اینه که یه مطالعات جانبی هم داشته, فیلم میدیده و لیسنینگش به نسبت خوبه و غیره.

در هر صورت به نظرم مهمترین pillar برای موفقیت در هر دو امتحان TOEFL و GRE داشتن یک دایره لغت خوب هست. دایره لغت خوب در تمامی اسکیل ها (ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ) تاثیر مثبتشو میزاره و باعث میشه یه کلاس بالاتر از افرادی که این امتحانات رو میدند و دایره لغت خوبی نمیسازند قرار بگیرید. به نظرم برای موفقیت هر چه بهتر در تافل شما نیاز دارین که این سه کتاب لغات رو مسلط باشین: 504، 450 و 400
    برای موفقیت در امتحان GRE هم علاوه بر اون سه تای بالا (یعنی اگه اون سه کتاب رو نخوندین اصلا حرف خاصی واسه گفتن در GRE ندارین و جزو حداقل لغاتی هستند که باید برای GRE بدونید) دو کتاب: 1100 و word smart

برای اینکه هر چه کارامد تر و زودتر و در زمان کمتر لغات رو بتونین یاد بگیرین بهتون پیشنهاد میکنم که با نرم افزار Anki لغات رو یاد بگیرین. ممکنه اطلاعی از این نرم افزار که بر اساس قانون لایتنر عمل میکنه و روش کارش و نحوه مطالعه با این نرم افزار نداشته باشید، بنابراین بهتون پیشنهاد میکنم که در این پست فایل راهنما که با عکس نحوه کار Anki و اینکه چه جوری باهاش مطالعه کنیم رو توضیح دادم و واسه بچه ها آپلود کردم رو دانلود کنید و همچنین در این پست دو فایل دیگر راهنما رو دانلود کنید.

خود نرم افزار را از سایت Anki میتونین دانلود کنید. برای لپ تاپتون نسخه ویندوز رو دانلود کنید. بعدا که کمی بیشتر با نرم افزار آشنا شدین میتونین نسخه اندروید اونو دانلود کنید و کل فلش کارتها رو با گوشی همراتون در هر محلی هستین (تو اتوبوس, پارک و ....) مطالعه کنید. الان فعلا با نسخه ویندوز کار کنید تا کمی راه بیفتین.
    یکی از وقت گیر ترین کار ها برای مطالعه با نرم افزارهایی از این دست اینه که واسشون فلش کارتهای لغات رو بسازیم. اما نگران نباشید قبلا فلش کارتهای تمامی کتابهایی که بالا اسم بردم رو درست کردیم و در کتابخونه آپلود کردیم که پیشنهاد میکنم حتما اونها رو هم در آدرس های زیر دانلود کنید.

504 و 450

400

word smart

1100

تا اینجا مسائل مربوط به لغات لازم برای این آزمونها بود. برای کسب اطلاعات بهتر در مورد خود آزمونها و منابع مربوطشون به تاپیک های TOEFL و GRE مراجعه کنید.

با آرزوی موفقیت
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

رشته و دانشگاه
    dampezeshki

اینجاست که میگن بعضی کارای خوب از هزار سال عبادتم بهتره
    خداییش من خیلی دوس دارم که برم ولی تو کشوری مثل امریکا یا کانادا که فک میکردم حتی با مقالات زیاد و معدل بالا نمیتونی بری
    اصلا فک نمیکردم معدل انقد مهمه والا یکم ادم بیشتر میخوند
    البته حالا گذشته
    واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم
    فقط از خدا میخوام که همیشه براتون خیر و خوبی بیاره که چشم مارو به دامپپزشکی واسه امریکا باز کردین
    میدونی دکتر زبان من در حد همین دانشگاه و دبیرستان یکی دوسال کلاس رفتن معمولی لیسننیگم خوب نیس چون زیاد فیلم گوش ندادم فکنم میرم تو دسته اول معمولیا
    بازم ممنون به هر حال باید برای رفتن زبان و از یه جایی شرو کرد خیلی ممنون که پاسخمو دادین

اینجاست که میگن بعضی کارای خوب از هزار سال عبادتم بهتره
    خداییش من خیلی دوس دارم که برم ولی تو کشوری مثل امریکا یا کانادا که فک میکردم حتی با مقالات زیاد و معدل بالا نمیتونی بری
    اصلا فک نمیکردم معدل انقد مهمه والا یکم ادم بیشتر میخوند
    البته حالا گذشته
    واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم
    فقط از خدا میخوام که همیشه براتون خیر و خوبی بیاره که چشم مارو به دامپپزشکی واسه امریکا باز کردین
    میدونی دکتر زبان من در حد همین دانشگاه و دبیرستان یکی دوسال کلاس رفتن معمولی لیسننیگم خوب نیس چون زیاد فیلم گوش ندادم فکنم میرم تو دسته اول معمولیا
    بازم ممنون به هر حال باید برای رفتن زبان و از یه جایی شرو کرد خیلی ممنون که پاسخمو دادین
    خواهش میکنم، شرمنده میکنید. کلا سخت ترین کار اپلای زبان خوندن و نمره خوب گرفتن هست. به نظرم 90 درصد اپلای به زبان بستگی داره. خیلی ها نمیتونند برن چون نمیتونند برای آزمونهای زبان وقت بزارند و مهمتر اینکه در این آزمونها نمرات خوبی بیارند. همینکه برای تافل و GRE استارت بزنین و خوب بهشون بچسبین، دیر یا زود نمره خوبی میگیرین (زمانش یکم اینور اونور بشه اهمیتی نداره) که تکمیل کننده رزومه خوبتون باشه و ایشالا یه جای خوب هم پذیرش فول فاند میگیرین. معدلتون، یعنی نزدیک 16، هم به نسبت خوبه، اونها غالبا معدل دو سال آخر رو حساب میکنند که فکر کنم معدل دوسال آخرتون خیلی بیشتر بشه. در ضمن 4 مقاله ISI به خودی خود تاثیر وحشتناک زیادی داره. فقط الان تمرکزتونو بزارین روی زبان که با آوردن نمرات خوب رزومتونو بیش از پیش قوی کنید. دقیقا همینطوره که گفتین، همیشه از یه جایی باید شروع کرد و حجم کار نباید باعث ترس یا دلسردی بشه. به قول چینی ها: کسی که کوه را جا به جا کرده، از برداشتن سنگریزه ها شروع کرد

با آرزوی موفقیت از صمیم قلب
    Charles Dickens

سلام خدمت عزیزان.
    وقتی روحیه بچه ها رو اینجا میبینم خیلی امیدوار میشم.

سوالی داشتم اینکه آیا در آمریکا میشه مثل ایران در رشته ایمونولوژی پزشکی ادامه تحصیل داد؟(برای دامپزشکان)

بهتر بگم برای یک پروفوسور ایمونولوژی در آمریکا پزشک ارجح تر هست یا دامپزشک جهت ادامه تحصیل؟

و آیا مثل کشور های اروپایی برای تحصیل در مقطع PhD بهشون ماهانه حقوق به عنوان career تعلق میگیره یا نه؟

رشته و دانشگاه
    dampezeshki

بازم ممنون و سپاس دکتر مایکل عزیز
    دکتر شما راجع به دامپزشکان اونجا که بتونن مدیریت بخونن و واردbussines school دامپزشکی بشن اطلاعاتی دارین ؟من علاقه زیادی به مدیریت و mba دارم میخواستم ببینم اونجا لینکی بین این دو هست یا نه ؟تو یه تاپیکی دیم که مدیریت جنگلداری واسه محیط زیستیا یا مدیریت کشاورزی برای مهندس کشاورزیا هست !

سلام دوست عزیز،

سوالی داشتم اینکه آیا در آمریکا میشه مثل ایران در رشته ایمونولوژی پزشکی ادامه تحصیل داد؟(برای دامپزشکان)

بله، اما منوط به اینکه در این رشته سابقه ریسرچ داشته باشید، یعنی اگه مقالات ISI در این زمینه ندارید خوب به خودی خود خیلی مشکل میشه، شاید از خیلی مشکل هم خیلی مشکل تر.

بهتر بگم برای یک پروفوسور ایمونولوژی در آمریکا پزشک ارجح تر هست یا دامپزشک جهت ادامه تحصیل؟

بین یه پزشکی که اصلا ISI نداره و دامپزشکی که چند تا ISI در زمینه ایمنولوژی داره، استاد طبیعتا دامپزشک رو برمیداره، اما در شرایط برابر (نمیشه قطعی گفت چون همه چی استثنا داره) ولی دامپزشک شانس کمتری داره و یا شاید اصلا شانسی نداشته باشه.

و آیا مثل کشور های اروپایی برای تحصیل در مقطع PhD بهشون ماهانه حقوق به عنوان career تعلق میگیره یا نه؟

هیچ اطلاعی نسبت به اینکه در اروپا بر چه اساسی به این افراد پول میدند ندارم ولی در امریکا برای مقطع Ph.D شما میتونین فاند گیر بیارین و از استاد مربوطه فاند بگیرین. اما نمیدونم دانشکده پزشکی هم مثل دانشکده دامپزشکی استاداش به دانشجویانش فاند میده یا نه. کمک هزینه های دیگری که به عنوان یک graduate student میتوین در امریکا براش اقدام کنید و شانستونو امتحان کنید اینها هستند.

موفق باشید
    Charles Dickens

بازم ممنون و سپاس دکتر مایکل عزیز
    دکتر شما راجع به دامپزشکان اونجا که بتونن مدیریت بخونن و واردbussines school دامپزشکی بشن اطلاعاتی دارین ؟من علاقه زیادی به مدیریت و mba دارم میخواستم ببینم اونجا لینکی بین این دو هست یا نه ؟تو یه تاپیکی دیم که مدیریت جنگلداری واسه محیط زیستیا یا مدیریت کشاورزی برای مهندس کشاورزیا هست !
    عجب سوال جالبی پرسیدین مهسا جان، من خودم تا الان که سوالتونو ببینم راجع بهش اطلاعی نداشتم ببینید خانم دکتر، با گوگل کردن متوجه شدم که این چیزی که میگین واسه دامپزشکی هم وجود داره تحت عنوان DVM/MBA. مثلا اینها رو در دانشکده Colorado و یا در دانشکده North Carolina پیدا کردم.

اینجا هم یه همچین چیزی گفته: 11colleges in USA offers MBA programs in Agriculture and Veterinary Medicine

والا غیر از این چند لینک من اطلاع دیگه ای ندارم.

فقط یه نکته اساسی رو در نظر بگیرید (که من در این چند پست اخیر دارم میبینم که دوستان از علاقشون صحبت میکنند)، اینکه ما داریم از یک کشوری که مدرکشو در حالت عادی قبول ندارند اقدام میکنیم. حالا این وسط دنبال علاقه بودن خوبه ولی اگه دنبال علاقه باشین ممکنه فاند گیر نیارین البته فقط ممکنه. استاد تامین کننده فاند دوست داره پولشو در درجه اول برای کسی هزینه کنه که در اون زمینه کار کرده و ISI داره (تازه اگه ISI داشته باشیم هم هیچ چیز قطعی ای نیست)، حالا اگه ما در یک زمینه های دیگه ISI داشته باشیم و علاقمون به ادامه تحصیل یه رشته دیگه باشه، برای استادی که در زمینش ISI نداریم، داشتن صد هزار تا ISI در زمینه دیگه براش اهمیتی نداره. شاید رزوممونو قوی کنه که کمک هزینه های دیگه مثله فلوشیپ و اسکولارشیپ ها رو برنده بشیم، اما واسه استادی که بهش ایمیل میزنیم و برای فاند صحبت میکنیم تاثیری نداره که در زمینه ایشون ISI نداشته باشیم.
    بنابراین همه چیو در نظر بگیرین. اما اگه نه، میخواین با هزینه شخصی تحصیل کنید که بله میشه دنبال علاقه هم بود و اتفاقا اونها خیلی هم خوشحال میشند که کسی بیاد تو دانشگاشون و پول هم خرج کنه! ولی اینم در نظر بگیرید که ممکنه در بسیاری از کشورها در این جور رشته ها کسی که کمی پول داره با هزینه شخصی تحصیل کنه، اما هزینه های تحصیل در امریکا نسبت به بقیه کشورهای دنیا بدون گیر آوردن فاند سرسام آوره و در عمل برای هر کسی امکان پذیر نیست، و شاید بهتره بگیم تقریبا غیر ممکنه.
    Charles Dickens

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمومی دامپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_dvm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز Michael82 .واقعا ممنون از اطلاع رسانی بسیار خوبتون.سوالی ازتون داشتم.شما اطلاعاتی راجع به تحصیل در تخصص رشته بهداشت آبزیان در خارج از کشور هم دارید؟
    دوست گرامی من در خصوص اون نوع از بهداشت و بیماری آبزیان که تو ایران داریم و بیشتر به درد پرورش قزل آلا و کپور و بازدید از فارم های صنعتی در حد ایران می خوره اطلاعات زیادی ندارم. شاید برای اون موارد شما بتونید در قالب Ph.D یکسری رشته پیدا کنید که با Aquaculture مرتبط باشه حتی بعضی اساتید وارد دوره های مستر یا پی اچ دی اقیانوس شناسی شدن و یا رشته های مرتبط دیگه در سطح تحقیقاتی مثلا.

اما اگه می خواید برید تو کشوری مثل آمریکا و یک دامپزشک بالینی واقعی باشید و ماهی ها، پستانداران دریایی، لاکپشت های آب شور، مرجان ها و سایر آبزیان رو به معنای واقعی درمان و جراحی کنید و با تشخیص های تخصصی و دقیق، توانبخشی و مراقبت های خاص، پاتولوژی و ... اون ها در محیط های پزشکی مجهز و پیشرفته سر و کار داشته باشید، اون زمان می تونم بگم بله یک برنامه و فقط یک برنامه ی رزیدنسی سه ساله در آمریکا وجود داره که در دانشگاه فلوریدا ارائه میشه. جزئیاتش به این صورته که دوره 3 ساله است. تمام مراحلی که دکتر مایکل عزیز توضیح داده یعنی ECFVG و احتمالا NAVLE رو لازم داره + امتحان ورود به تخصص طب جانورشناختی (با گرایش آبزیان) که www.aczm.org برگزارش می کنه و یک اینترنتشیپ مرتبط یا تجربه کاری معادل اون رو هم نیاز داره ورود به این تخصص که با خود دوره ی تخصص مجموعا میشه حدود 4 سال و قطعا ارزشش رو داره.

عنوان تخصص : Aquatic Animal Medicine
    مدرک نهایی و ارگان مربوط به این تخصص (البته شما گرایش آبزیان رو در دانشگاه فلوریدا می تونید دنبال کنید که با گرایش های دیگرش مثل حیات وحش یا پرندگان فرق های زیادی داره) : American College of Zoological Medicine (ACZM
    دانشگاه ارائه دهنده (لینک مرتبط) : http://aquatic.vetmed.ufl.edu/educat...ams/residency/

اطلاعات بیشتر در خصوص مراکز، آزمایشگاه ها، پارک های آبزیان و ... که با این دوره ی تخصصی 3 ساله در دانشگاه فلوریدا در ارتباط هستند و شما اگه روزی رزیدنت بشید در این دوره، می تونید با این مراکز در ارتباط باشید و تجربه کسب کنید : www.iaaam.org/job-bank/2014/3/7/iaaammaingmailcom

ضمنا این دو سایت هم خودش مربوط به انجمن های بین المللی پزشکی حیوانات آبزی هستش که شاید اطلاعات بیشتری به شما بده :
    WWW.IAAAM.ORG
    http://www.wavma.org/Education

این برنامه که در موردش صحبت شد (تخصص بیماری های آبزیان دانشگاه فلوریدا) شامل آموزش و کار حرفه ای در زمینه ی پزشکی حیوانات آبزی میشه با تاکید بر تشخیص و درمان بیماری هاشون، برنامه های مرتبط با طب پیشگیری و کسب دانش و مهارت کافی جهت آماده شدن برای برداشتن امتحان بورد تخصصی ACZM با گرایش تخصصی پزشکی حیوانات آبزی که در پایان دوره امتحانش رو میدید و متخصص میشید. البته تعداد پذیرشش هم به شدت محدوده و یدونه یدونه میگیره اونم نه هر سال ! پس باید واقعا تصمیم بگیرید که به یک دامپزشک آبزیان در سطح جهانی تبدیل بشید و انشاالله براش تلاش کنید.

دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست. شاید این 5 مرکز که در لینک زیر معرفی شده هم برنامه های تحقیقاتی یا بالینی خوبی برای پذیرش داشته باشن که خودتون باید چک کنید :
    http://www.vettechcolleges.com/blog/...inary-Programs

موفق باشید،
    VetMed.
    ویرایش توسط VetMed : July 24th, 2014 در ساعت 05:15 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)