صفحه 17 از 32 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Junior Member mahsa_vet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    dampezeshki

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام میشه لطفا راجع به امتحان BCSE توضیح بدین ؟اقای سروش!

Junior Member

دکتر نیما وجدانی توضیح کاملشا دادن میتونید بخونید
    اما خلاصه بگم شما اگه بخوای با مدرک DVMایران امریکا کار کنی حتما این امتحانو باید بدید...پیچوندنی هم نیست ما پرس و جو کردیم! این امتحانو که پاس کنید ثابت میکنید به اندازه ی یکی که توی امریکا درس خونده سواد دارید.بعد باید NAVLEامتحان بدید و اونم اگه پاس شدید میتونید به عنوان DVMشروع به کار کنید.
    اما اون دوستانی که میخوان واسه PhDاقدام کنن و تو اون زمینه کار کنن نیاز به این امتحان ندارند به جاش TOEFL,GREو مقاله ISIباید داشته باشن.
    من خودم هنوز در مرحله تحقیق کردن هستم واسه همین چندان اطلاعات بیشتری نسبت به شما ندارم.اما فکر میکنم خوندن واسه NAVLEوBCSEراحت تر ازاقدام واسهPhDباشه.به هر حال هر کدوم از این دو راه رو که بخواید انتخاب کنید باید باسواد باشین فرقی نمیکنه!

پیش فرض پاسخ : چرا از رشته دامپزشکی در این سایت خبری نیست؟

با عرض سلام خدمت دوستان چند سوال داشتم که ممنون میشم دوستانی که اطلاع دادند جواب بدهند .
    اولا موقعیتم رو میگم : بنده فارغ التحصیل هستم در رشته دامپزشکی و مشمول سربازی
    دوما هدفم : اپلای برای استرالیاست مقطع بالا تر از dvm پذیرش بدون فاند میخام هدف نهاییم هم اقامته
    ابزاری که دارم : یه کنگره ملی مقاله دادم اورال - نمره ielts 6 - سابقه کار در داروخانه/دامداری/ کلینیک دام کوچک ریکام از اساتیدم هم دارم شرکت در کارگاه هم همچنین .مقاله isi ندارم و معدلم 14.5 البته در دروس تخصصی و دو سال آخر معدلم اختلاف معنا داری با معدل کل داره .

سوال 1- در چه مقاطعی میتونم ادامه تحصیل بدهم در استرالیا ؟
    سوال2- آیا به نظرتون با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم؟
    سوال 3- من به یک مرکز مراجعه کردم و گفت برای master اپلای کنیم برات بهتره و اون وکیل محترم گفت مدرک ما رو قبول ندارند همونطور که وکالت رو قبول ندارند. پس نمیتونی phd پذیرش بگیری تا چه اندازه این درسته؟
    سوال4- آیا منطقیه برای master اپلای کنم ؟

و اینکه آیا کسی تجربه پذیرش گرفتن رو داره با مدرک dvm چون من تو این صفحه بیشتر در مورد امتحانات مطلب دیدم . و کمتر در مورد ادامه تحصیل در خارج از کشور . با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorooshgh نمایش پست ها
    سلام
    البته من هم علاقه خیلی شدیدی به جراحی داشتم اما طبق مکاتباتم با دامپزشکای native امریکا متوجه شدم خود اونا هم این کار واسشون خیلی سخته چه برسه به ما!چرا؟اولا باید دوره های اموزشی خفنی را بگذرونن تازه بعد یه امتحان میدن که اگه قبول شن تازه میشن جراح دامپزشکی.
    یه نکته که باید دقت داشته باشید اینه که تو خیلی کشور ها عبارت veterinary surgery به معنی جراح دامپزشک نیست بلکه همونVET خودمون با مدرک DVMهست اما خوب دیگه بهش میگن جراح اما این جراح نه مدرک جراحی داره نه چیزی...فقط مردم اون کشور ازین اصطلاح واسه دامپزشک استفاده میکنن!
    حالا چرا واسه ما سخت تره رسیدن به این مرتبه؟
    1.از لحاظ علمی دیگه بعد 6 ترم باید فهمیده باشی که دانشگاهامون در چه حد بالایی هستن!!! بنابر این بیسوادیم.خیلی هم بیسوادیم!
    2.باید انگلیسی خفنی داشته باشی!
    3.BCSE که توی ایران برگذار نمیشه را احتمالا توی هند یا پاکستان یا یه جای دیگه امتحان بدی و قبول شی!
    4.NAVLEامتحان بدی و قبول شی
    5.دوره ی جراحی را بگذرونی
    6.امتحان جراحی بدی و قبول شی
    البته این چیزی هست که من فهمیدم اگه جایی اشتباه داره دوستان تصحیح کنن
    حالا اگه بخوای بری PhDبگیری بعد بری DVMبگیری بازم باید NAVLE امتحان بدی.علاوه بر اینکه حداقل 4 سال از عمرتون رفته صرف کاری شده که عملا دوستش نداشتین(دوره PhD) و توی دوره PhD حتی با فاند هم ممکنه پول کم بیارین و مجبور شین از ایران پول بگید ارسال کنن...پس همچین زندگی راحتی نخواهد بود....
    البته من نشنیدم کسی واسه PhD اپلای کنه بعد ولش کنه بره DVM و این زرنگ بازیا بعید میدونم تو امریکا کار بده!
    و نمیدونم چرا بهت گفتن نمیتونی مستقیما بری امریکا امتحان ECFVGبدی چون از کشورای دیگه شنیدم میتونن امتحان BCSE بدن بعد NAVLE و توی امریکا کار کنن.(اگه دقیق تر بگی چرا نمیشه ممنون میشم)
    مشکل دیگه وقتی شما مدرک PhD بگیری فقط حق تحقیقات و اینجور کار ها را داری نه اینکه بتونی بری کیس ببینی.مشکل دیگه وقتی شما مدرک جراحی بگیری بازم فقط حق جراحی داری نه اینکه فکر کنی میتونی علاوه بر کیس ببینی و دارو تجویز کنی...
    و طبق امار ها حدود 50% افرادی که برای BCSEاقدام میکنن قبول میشن(international) پس کار غیر ممکنی نیست اما از اونجایی که توی ایران منابع اطلاعاتی در این مورد کم هستن و هر کس اطلاعاتی داشته باشه به کس دیگه ای نمیده کار سخت تره.
    اینم ایمیل من خوشحال میشم باهم تبادل اطلاعات داشته باشیم:Soroosh032@yahoo.com

ببینید من اطلاعات زیادی از دکتر مایکل عزیز و سایت های خود امریکا بدست اوردم و تعاریف رو میدونم و علت این که میگم از ایران یکدفعه عملی نیست آزمون ECFVG رو داد و رفت اینه که اگه شما DVMاتو ترجمه کردی (step1) و بعدش تافل رو دادی (step2) و بعدش رفتی آنکارا آزمون تئوری رو دادی (step3) و اصل ماجرا بعد از step3 است که شما برای دادن امتحان عملی (step4) باید و فقط میتونی در امریکا این مرحله آخر ECFVG رو بگذرونی و برای ثبت نام در step4 باید 7000 دلار پرداخت کنی و اگه بری سفارت امریکا در یکی از کشورهای همسایه و بگی من برای امتحان دادن در امریکا ویزا میخوام و اگه سفارت بهت ویزا نده!!!!!!!! تمام زحمات و پولت هدر میره، ضمن این که در سایتشون تاکید کرده پول پرداختی قابل برگشت نیست و از بایت ویزا مطمئن عمل کنید. سوال من دقیقا این جاست !! امیدوارم بتونم جوابی پیدا کنم.
    دوستان اگر اصلاع دقیقی دارن لطفا یاری فرمایند
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته ی دامپزشکی

با سلام
    من دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته تجربی هستم و می خوام در رشته ی دامپزشکی در کشور های انگلیسی زبان یا حداقل در دانشگاه های انگلیسی زبان بلافاصله پس از دبیرستان تحصیل کنم
    و معدل و سطح زبانم بالا هستش و میتونم در یک سال آیلتس 6.5 رو بگیرم.
    سوالم اینه که برای دانش آموزانی با شرایط من احتمال گرفتن پذیرش و به خصوص ویزای دانشجویی چقدره ؟
    و در چه کشور هایی برای این مقطع احتمال گرفتن ویزای دانشجویی بیشتره؟
    کلا پیشنهاد شما برای من برای تحصیل در خارج چیست؟
    ممنون از کمک هاتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته ی دامپزشکی

به نظر من بهترین کار همینه که قبل ورود به دانشگاه برید ویزا بگیرید.خیلی ها به خود من توصیه کردن دانشگاه هم ول کنم و برم !
    اطلاعات زیادی ندارم اما 2 تا دوست داشتم رشته تجربی هر 2 تاشون رفتن cambridge یکیشون هنوز بعد 4-5 سال اونجا هست یکی دیگشون الان رفته امریکا.از لحاظ درسی هم همچین خفن نبودن اما احتمالا یه فامیلی چیزی اونجا داشتن که هواشونا داشته.
    اما مخارخ توی UKزیاده 100-200 میلیونی خرج رفتنتون میشه طبق چیزی که دوستان بهم گفتن.اما امریکا کمتر باید باشه
    نکته ی مثبت این کار اینه که شما بعد چند سال با محیط اونجا جور میشی و کارت نسبت به بقیه که بعد گرفتن DVMاز ایران میخوان برن سادی تره
    نکته ی منفی اگه یه دفعه ساپورت مالیت از ایران قطع بشه عملا هیچ کاری نمیتونی بکنی(نظر منه) اما اونجوری اگه DVMداشته باشی از ایران حر اقلش اینه که توی ایران مشغول به کار میشی و زندگیتو جمع میکنی
    اما اگه فامیل دارید و میدونید کسی هست که بشه بهش تکیه کرد کارتون راحت تره

Junior Member

درود
    دوستان من در آزمون دانشگاه آزاد رشته دامپزشكي دكتراي حرفه اي شبستر پذيرفته شدم. چند سوال دارم لطفا راهنمايي كنيد:
    1- آيا اين دانشگاه براي تحصيل در رشته دامپزشكي دانشگاه مناسبي هست؟ كيفيت و سطح علمي اش چطوره؟
    2- هزينه تحصيل در دوره دكتراي حرفه اي دامپزشكي دانشگاه آزاد به صورت تقريبي چقدره؟
    3- چون برنامه ام ادامه تحصيل در خارج از كشور هست، در قسمت پذيرش دوره دكتراي دانشگاههاي استراليا براي شرط ورود به دوره دكترا نوشته داشتن حداقل 4 سال تحصيل براي ورود. در حالي كه ما اينجا براي دكتراي دامپزشكي بايد 6 سال بخونيم. خوب پس عملا دو سال وقتمون تلف ميشه؟ يعني اگه من رشته براي مثال كارشناسي دام بخونم و بخوام پذيرش بگيرم براي ادامه تحصيل دوره دكتري استراليا فرقي با كسي كه دكتراي دامپزشكي مي خونه (شش سال تحصيل) نداره؟
    4- كسي ميدونه اين H2A standard چيه؟
    اينم متني كه در شرايط پذيرش دوره دكتراي دانشگاه ملبورن گفته شده:
    1. Minimum qualifications
    Applicants are normally required to have completed at least a four-year honours degree at H2A standard from an Australian university, or a qualification or combination of qualifications considered by the RHD Committee to be equivalent. For particular disciplines applicants are also required to complete, at an appropriate level, a Graduate Management Admissions Test (GMAT) or a Graduate Record Entry (GRE) test.

ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

با سلام.
    قبولی در آزمون BCSE و NAVLE و سایر آزمون هایی که proficiency شما را به عنوان یک دامپزشک اینترنشنال مورد تایید قرار می دهد در صورتی مورد استفاده می توانند قرار بگیرند که شما در آمریکا باشید. منظور این است که اگر یک نفر این آزمون ها را پشت سر بگذارد ولی ویزای آمریکا را نداشته باشد، فایده ای ندارد. چون گذراندن این آزمون ها حقی را برای آن دامپزشک که بتواند وارد خاک آمریکا شود به وجود نمی آورد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouzvet نمایش پست ها
    با سلام.
    قبولی در آزمون BCSE و NAVLE و سایر آزمون هایی که proficiency شما را به عنوان یک دامپزشک اینترنشنال مورد تایید قرار می دهد در صورتی مورد استفاده می توانند قرار بگیرند که شما در آمریکا باشید. منظور این است که اگر یک نفر این آزمون ها را پشت سر بگذارد ولی ویزای آمریکا را نداشته باشد، فایده ای ندارد. چون گذراندن این آزمون ها حقی را برای آن دامپزشک که بتواند وارد خاک آمریکا شود به وجود نمی آورد.
    مرسی دکتر جان، مسئله برام جا افتاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی-دانشگاه تهران

سلام
    من فارغ التحصیل دامپزشکی دانشگاه تهران هستم با معدل 14.43. یک شش ماهی هست که به سرم زده اگه بشه apply کنم. برای اولین قدم TOEFL دادم و فعلا که 86 شدم(فکر کنم بتونم نمره بهتری دفعه بعد بگیرم) و در حال خوندن GRE هستم. سابقه کار تو شرکت های دارویی و بسته بندی دارم و تدریس تو یه دانشگاه غیر انتفاعی.
    می خواستم بپرسم با این وضعیت شانسی برای پذیرش با فاند توی رشته هایی علوم پایه یا food science دارم برای آمریکاو کانادا و یا اروپا یا اینکه دارم وقت تلف میکنم.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)