صفحه 18 از 32 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام
    جدای از معدلتون که میشه خیلی راحت با یه نمره GRE خوب جبران بشه بقیه شرایطی که دارید خوبه به شرط اینکه بتونید نمره TOFEL یا IELTS تون رو هم در حدی بگیرید که دانشگاهای مختلف میخوان میتونید اقدام کنید و مطمۀن باشید که موفق خواهید شد. اولین قدم برای اروپا و کانادا مدرک زبان (تافل یا ایلتس) و برای آمریکا مدرک زبان + GRE .
    مطالب فروم رو هم از ابتدا بخونید میتونید اطلاعات خوبی ازشون بگیرید.
    با آرزوی موفقیت...

نقل قول نوشته اصلی توسط enterex نمایش پست ها
    درود
    دوستان من در آزمون دانشگاه آزاد رشته دامپزشكي دكتراي حرفه اي شبستر پذيرفته شدم. چند سوال دارم لطفا راهنمايي كنيد:
    1- آيا اين دانشگاه براي تحصيل در رشته دامپزشكي دانشگاه مناسبي هست؟ كيفيت و سطح علمي اش چطوره؟
    2- هزينه تحصيل در دوره دكتراي حرفه اي دامپزشكي دانشگاه آزاد به صورت تقريبي چقدره؟
    3- چون برنامه ام ادامه تحصيل در خارج از كشور هست، در قسمت پذيرش دوره دكتراي دانشگاههاي استراليا براي شرط ورود به دوره دكترا نوشته داشتن حداقل 4 سال تحصيل براي ورود. در حالي كه ما اينجا براي دكتراي دامپزشكي بايد 6 سال بخونيم. خوب پس عملا دو سال وقتمون تلف ميشه؟ يعني اگه من رشته براي مثال كارشناسي دام بخونم و بخوام پذيرش بگيرم براي ادامه تحصيل دوره دكتري استراليا فرقي با كسي كه دكتراي دامپزشكي مي خونه (شش سال تحصيل) نداره؟
    4- كسي ميدونه اين H2A standard چيه؟
    اينم متني كه در شرايط پذيرش دوره دكتراي دانشگاه ملبورن گفته شده:
    1. Minimum qualifications
    Applicants are normally required to have completed at least a four-year honours degree at H2A standard from an Australian university, or a qualification or combination of qualifications considered by the RHD Committee to be equivalent. For particular disciplines applicants are also required to complete, at an appropriate level, a Graduate Management Admissions Test (GMAT) or a Graduate Record Entry (GRE) test.

ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.
    جواب سوالاتت رو به ترتیبی که پرسیدی برات نوشتم. البته این ها نظرات بنده هست که 3 سال از فارق التحصیلی ام میگذره و در این مدت در بازار کار دامپزشکی در شمال غرب ایران و اربیل عراق بودم.
    1. سطح علمی دانشکاه ها مخصوصا آزاد به نظر من هیچ تاثیری در شرایط کار و زندگی بعد از تحصیل شما نداره، یا داروخانه دامپزشکی می زنید، یا مطب و مرکز واکسیناسیون و یا اگه شرایطش رو داشته باشی یه جا استخدام میشید. همه اینها یه زندگی خیلی خیلی معمولی رو برای شما درست خواهند کرد که خیلی وقتها جوابگوی نیازهای معمولیتون هم نیست. اگر هم به ادامه تحصیل در خارج فکر میکنید که باید برای جایی که در نظر دارید نگاه کنید که آیا دانشگاه واحد شبستر رو قبول میکنند یا خیر( هر کدوم از کشور ها لیستی رو ازون جاهایی که قبولشون دارند رو تو سایتهای مربوطه به هر رشته تحصیلی میذارن).
    2.هزینه تحصیل حال حاضر رو اطلاع ندارم، بنده که ورودی 84 بودم شهریه ثابت 800 هزار تومن + حدود 300 تا 500 هزار متغییر بود (از حسابداری دانشگاه میتونید سوال کنید)
    3. 4 سالی که گفته رو باید ببینی چه رشته هایی غیر از دامپزشکی قبول دارن؟ آیا علوم دامی رو می پذیرند؟ این رو هم متذکر بشم که دامپزشکی در استرالیا و اکثر کشورهای دنیا سیستم تحصیلیش به این روال هست: 2 سال Pre-Veterinary در کالج --- 4سال DVM یا Doctor of Veterinary Medicine ---- دو سال Master یا فوق لیسانس که انواع مختلفی داره---- 3تا4 سال PhD
    به احتمال زیاد اینیکه شما نگاه کردید واسه دوره مستر بوده. پس کسی که استرالیا هم مدرک DVM گرفته در اصل 6 سال تحصیل کرده.
    4. H2A فکر نمی کنم مربوط به دانشجوهای خارجی باشه. شما اونجایی که ازش مدرک گرفتی یا تو لیست دانشگاه های مورد قبول اون کشور هست و یا اینکه باید به تایید یه کمیته ای برسه. اگه وقت شد اون لیست(مربوط به استرالیا) رو براتون پیدا میکنم و لینک می ذارم.
    ولی از بنده به شما توصیه که دنبال رشته شریف دامپزشکی نرید و گول کلمه دکترای حرفه ای رو نخورید. مگر انکه فقط دنبال به پیشوند آقای دکتر باشید که خیلی از جاها آقاش رو هم حذف میکنن و بعضی ها هم دکی رو بهتر میدونن. دامپزشکی در ایران سالیان بسیار دوری رو باید طی کنه تا به جایی برسه و شاید هم نرسه و با این وضعیت فعلی چندان جای امیدی براش نیست.
    موفق باشید...

Junior Member

سلام من دانشجوی ترم 9 دام پزشکی هستم.معدلم تا حالا حدود 15 بوده.زبان انگلیسم خوبه ولی مدرک ندارم.الانم کلاس فرانسه میرم.سوال داشتم راجع به veterinary nursing یا همون پرستاری دام پزشکی.ای که میتونم با مدرک دکترای اینجا (میدونم خیلی ارزش نداره!)نرس بشم؟ کشور خاصی مد نظرم نیست ولی چه امریکا یا کانادا بشه که چه بهتر.پیشاپیش ممنون

سلام
    اینطوری که من اطلاع دارم بحث نرس بودن یه معقوله جدایی هست و طبعا برای کار کردن تو این زمینه باید مدرک Veterinary Nursing رو داشته باشید حالا چه از خود اون کشور ویا مدرک Qualify شده خودتون توسط سیستم اون کشور مورد نظرتون. ولی با مدرک DVM ایران اینطور که من تحقیق کردم در مورد Canada میتونید به عنوان دستیار دامپزشک کار بگیرید. در ضمن دوست نزدیکی دارم که با همین شرایط تو استرالیا به عنوان دستیار (نه پرستار) مشغول به کار هست. بنده از سطح درامد و تفاوت کاری بین یک پرستار و دستیار در این دو کشور اطلاعی ندارم متاسفانه. دوستانی که مطلع هستن خواهشا جواب این سوالات رو مبذول کنند.

Junior Member

با سلام بنده دانشجوی ترم 9 دامپزشکی هستم. معدل چندان بالایی ندارم . تا الان حدودا 14.5
    میخواستم شرایط ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی یا استرالیا رو بدونم ؟ و اینکه آیا میتونم به عنوان کلینیسین پت انیمال در این کشورها کار کنم ؟
    من شنیدم خیلی از کشورها مدرک DVM ایران رو مستقیما Apply نمیکنن و باید دو سالی دوره بازآموزی بگذرونی تا بتونی در تخصص شرکت کنی؟
    هزینه شهریه این دوره تخصص در این دانشگاه ها که بخوام صرفنظر از فاندینگ برم تقریبا چند دلار میشه ؟

دوست عزیز لطفا وقت بزارید و مطالب قبلی این فروم رو بخونید، جواب همه سوالاتتون رو خواهید یافت... بزرگوارنی برای این فروم زحمت کشیده اند، وقت گذاشتن و مطالب بسیار کاملی رو در مورد پرسش شما و دیگر پرسشهای مرتبط درج کردند... به زحمات اون عزیزان احترام بزاریم لطفا...

Junior Member

سلام، لطفا اگر اطلاعات دقیقی در رابطه با امتحان برد ملی دامپزشکی استرالیا NVE دارید، ممنون میشم در سایت بگذارید. من سایت AVBC رو خوندم. به طور کلی خیلی شبیه به امریکا و کانادا هست ولی در رابطه با نحوه رجیستر شدن و مدارکش(غیر از آیلتس 7 اکادمیک) و هم چنین دوره های آمادگی برای آزمون کلینیکال اطلاعاتی ندارم!!!

سلام.من دکترای عمومی دامپزشکیم رو دانشگاه شیراز 5 سال پیش گرفتم و بعد از اون پی اچ دی پاتولوژی دانشگاه شیراز روگرفتم. الان قصد دارم بی خیال مدرک پی اچ دیم بشم و مدرک دکترای عمومیم رو در آلمان معادل کنمو همونجا با اون مشغول به کار بشم. میشه به من بگید چند سال باید یرای این کار بگذرونم؟ چه سطحی از زبان میخواد؟و هزینه هاش جطوره؟
    ممنون میشم کمکم کنید چون سر در گمم و هیچ جا هیچ اطلاعاتی پیدا نکردم.

Junior Member

با تشکر از مطالب جامع ارایه شده.
    اما یک سوالی که هنوز برای من مطرح می باشه اینه که آیا از نظر مالی معقول هست که با هزینه شخصی برای دریافت ویزا BCSE NaVLE و بقیه امتحانات اقدام کرد و سپس در صورت پذیرش به عنوان کلینیسین دام کوچک دز آمریکا مشغول به کار شد؟
    یا دنبال گرفتن فاند برای رشته های phd باشیم؟
    مگه در آمد معقول یه کلینیسین دام کوچک اونجا چقدره؟ در مقایسه با رشته های PHD و سرچ چطور؟

Junior Member

دوستان اگر برای دانشگاهی اپلای کردیم و پذیرش گرفتیم، یعنی بدون تماس با استادها بعد برای دریافت کمک هزینه همه دانشگاه ها زمانی قبل از اپلای دارند؟
    و اینکه اگر ما برای دوره MS دانشگاهی اقدام کردیم و پذیرش گرفتیم، بعد با استاد های آن دپارتمان که با ما هم علاقه هستند مکاتبه کنیم و در مورد فاند بگوییم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)