صفحه 22 از 32 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

مرسی سالار جان، منم صمیمانه برای شما آرزوی موفقیت دارم. در واقع شاید اگه دیدن اونچه که داره بر سر دوستم میاد نبود هرگز این پستها رو به این شکل نمینوشتم. هدفم بیشتر یه هشدار دادن بوده. نه اینکه فقط به اونهایی که dvm یا phd رو در ایران تموم کردند و میخوان بیان این پیش آگهی رو بدم بلکه مخصوصا ممکنه دوستایی الان در دبیرستان به سر میبرند و به حیوانات علاقه دارند و میخوان در این فیلد کار کنند، اما در واقع دیدی نسبت به آینده شغلی این رشته ندارند. خواستم این چیزها نوشته بشه که اگه احیانا این عزیزان از تاپیک دیدن کردند و نیاز به اطلاعات واقعی از افرادی که این مسیر را رفتند داشتند بدونند که آینده این شغل چندان ممکنه با چیزی که در ذهن دارند مطابقت نداشته باشه و در آینده براشون هم نفرت به بار بیاره و هم یهو چشمشونو باز کنند و ببینند که ای وای از عمری که رفته و میتونست بهتر سرمایه گذاری بشه.
    چیزی که توی این مدت چه در ایران و چه در امریکا فهمیدم اینه که تمامی رشته های مربوط به حیوانات با اینکه درسهای بسیار سنگینی رو مجبورند پاس کنند اما هیچ ارزش شغلی ندارند و محکوم به عدم درامد و احترام مناسب هستند. از طرف دیگه تمامی رشته های مربوط به هلث انسانها از پزشکی، دندان و دارو گرفته تا پرستاری، فیزیوتراپی، رادیولوژی، بینایی سنجی، بهداشت دندان و غیره نه تنها در ایران ارزش دارند بلکه در امریکا بسیار با ارزش تر از ایران هستند. مخصوصا به غیر از پزشکی و دندان، بقیه رشته ها در ایران نمیتونند پولی برابر با آنچه در امریکا میسازند در بیارند. به عنوان مثال پرستاری را در نظر بگیرید. دو تا نکته: 1- این رشته در مقایسه با دامپزشکی، درسهای بسیار بسیار بسیار و تا بینهایت بار بسیار سبکی داره. من کتابهای USMLE Kaplan رو همین الان خریدم و دارم میخونم. USMLE امتحان بورد پزشکی هست. باور کنید بدون هیچ گونه تعصبی باید بگم که برخی از درسهای دامپزشکی خیلی خیلی سخت تر از پزشکی هستند. توی اناتومی فقط روی یک موجود به اسم انسان تمرکز میکنند و میدونند استخوان اسکپولا فقط یه شکل داره و چیزی به اسم اناتومی مقایسه ای که برخی استخوانها در حیوانات مختلف میان تفاوتهایی رو ایجاد میکنند ندارند. حجم درس های باکتری شناسی، انگل شناسی و ویروس شناسی بسیار در دامپزشکی بیشتره. بسیاری از درسها در دامپزشکی یه بار باید خودشو بخونید بعد در واحد بعدی باید مقایسه ایش یا تخصصیش رو بخونید. ولی در پزشکی فقط خودشو میخونید چون موجود دیگری به غیر انسان وجود نداره که مقایسه ایش رو بخونید. و خیلی چیزهای دیگه که مجالش نیست. من نمیخوام اینجا بین دامپزشکی و پزشکی مقایسه ای انجام بدم چون پزشکی همیشه پزشکیه و یه چیز دیگست و هیچ گاه قابل قیاس با هیچ رشته ای نیست. من حتی اعتقاد دارم که اگه پزشکی رو رشته بنامیم بهش ظلم میکنیم چون پزشکی رسما یه چیز دیگست و با همه چی فرق داره. اینو گفتم تا شما بدونید که چقدر سختی زیادی رو دامپزشکها در قبال به دست آوردن nothing متحمل میشند و مقایسه ای که میخوام انجام بدم بین رشته های درجه دو هلث مثه پرستاری با دامپزشکی هست. توی امریکا اگه میخواهید دامپزشکی قبول بشید باید یه مبارز واقعی باشید، ولی اگه میخواهید از پس درسهای سنگین دامپزشکی اینجا بر بیایید و فارغ التحصیل بشید باید رسما یه گلادیاتور باشید. خیلی خیلی درسهاشون سنگینه بدبخت بیچاره ها، اونم تازه بعد فارغ التحصیلی میفهمند چه عذابی رو برای هیچی متحمل شدند. اما رشته هایی مثه پرستاری و فیزیوتراپی و غیره اصلا فشاری رو در مقایسه با دامپزشکهای اینجا متحمل نمیشند. عملا دارند تفریح میکنند. حالا این موضوع رو در نظر بگیرید تا بریم سراغ نکته دو، و ارتباط بین این دو نکته رو خودتون متوجه میشید. 2- دو تا چیز، یکی درامد شغلی، و دیگری وجود شغل در همه جای امریکا در تمامی ایالت ها. بزارین این دو قسمت رو مقایسه کنیم. شاخه های مختلف پرستاری درامدش رو به عنوان مثال اینجا ببینید. این درامد رو درقبال زحمت بسیار کمتری که در مقایسه با دامپزشکان اینجا متحمل میشند درمیارند. قسمت دوم اینه که در هر شهر و ایالتی که دلشون بخواد شغلشون فراهمه.
    چیزی که من فهمیدم اینه که رشته های انیمال ریلیتد در مجموع محکوم به چیزی هستند که خودتون دیگه فهمیدین و این موضوع ربطی به کشورهای مختلف نداره بلکه ذات این رشته ها ایجاب میکنه که در درجه دوم اهمیت باشه. بازم میگم که ممکنه یه دامپزشک خیلی تو کارش موفق باشه و درامد عالی ای کسب کنه، ولی بحث سر اینه که این جنرال افرادی که فارغ التحصیل شدند از چه سطح درامدی و بقیه فاکتورها برخوردارند.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

سلام، ممنون از اطلاعات خوب و بسیار کاملی که در اختیار بقیه دامپزشکان قرار می دهید!!!
    من یه سوال دارم، آیا امکان ترنسفر کردن درس های خوانده شده در دانشگاه (ایران) با دانشکده دامپزشکی در امریکا یا کانادا یا حتی استرالیا هست؟ واضح تر بگم اگر من 7 سال درس خوندم و حالا بخوام وارد دوره DVM که یک دوره چهار ساله هست بشم، آیا این حالت یا احتمال وجود دارد که دانشکده مقصد به من نوعی با توجه به نمرات ام یا استاندارد های خودشون، بگوید که ما یک سال یا این تعداد واحد رو از شما قبول میکنیم ولی باید مثلا سه سال در این دانشکده با این تعداد واحد رو بگذرانید!!! من از صحت این موضوع در استرالیا و در رشته دیگری در آمریکا خبر دارم ولی ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید اضافه بفرمایید.

Junior Member

یه سوال از دوستان مقیم امریکا
    آیا یه دامپزشک DVM بعد از امتحان NAVLE که مجوز کار گرفت میتونه در ایالات متحده جراحی انجام بده یا محدودیت وجود داره؟ مثلا مجاز به جراحی castration در سگ هست یا اینکه این کار رو قانونا فقط متخصص small animal surgery میتونه انجام بده؟
    با تشکر پیشاپیش از پاسخ شما

نقل قول نوشته اصلی توسط arash444 نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان مقیم امریکا
    آیا یه دامپزشک DVM بعد از امتحان NAVLE که مجوز کار گرفت میتونه در ایالات متحده جراحی انجام بده یا محدودیت وجود داره؟ مثلا مجاز به جراحی castration در سگ هست یا اینکه این کار رو قانونا فقط متخصص small animal surgery میتونه انجام بده؟
    با تشکر پیشاپیش از پاسخ شما

اگه هم NAVLE و هم ECFVG رو پاس کنید بله.

امتحان نولی امتحان بورد دامپزشکی امریکاست که واسه لایسنس گرفتن لازمه داده بشه، اما این امتحان به تنهایی به دامپزشکان خارجی که تمامی مراحل ECFVG رو به طور کامل پاس نکردند اجازه ای نمیتونه بده. با ایرانی هایی که این امتحانات رو پاس کردند که صحبت میکردم برای راحتی کار ترتیب امتحانات رو اینجوری میچیدند:

1- ثبت نام انلاین ECFVG و پرداخت 1000 دلار فی ثبت نام و پست کردن مدرک براشون تا پروسه گرفتن استعلام از دانشگاهشون که ممکنه شش ماه یا کمتر بیشتر طول بکشه انجام بشه. و همچنین از شر قوانین جدیدی که در آینده میاد در امان بمونند. قوانینی که در مورد اشخاص اعمال میشه همون قوانینی هست که لحظه ثبت نام بوده، و تغییرات آینده مثل تغییرات در فی های ثبت نام امتحان تئوری و عملی در موردشون اعمال نمیشه.
    2- زبان (میتونه این مرحاه قبل مرحله 1 انجام شده باشه ولی اگه انجام نشده، معطل شدن براش جایز (!) نیست و بهتر اول ثبت نام صورت بگیره که از شر تغییرات قوانین در آینده مصون موند)

3- خوندن و وقتی به مرز آمادگی رسیدین ثبت نام BCSE

4- خوندن و وقتی به مرز آمادگی رسیدین ثبت نام NAVLE
    چرا NAVLE ؟ چرا سراغ مرحله چهار ECFVG که CPE باشه نریم؟
    چون 1- تا زمانی که تو مود تئوری ها هستین اول کلک همه تئوری ها کنده بشه. و یک جهت تمرکزتونو برای CPE که عملی هست بزارید. 2- از دانشی که در روند خوندن نولی کسب کردین برای هر چه بهتر عمل کردن در قسمت CPE بهره میبرید. 3- ممکنه لازم باشه که نیاز داشته باشید برای CPE توی دوره های آموزشی شش ماهه شرکت کنید و بعد امتحانشو بدین. در این صورت برای دوره شش ماهه بلافاصله بعد پاس کردن BCSE اپلای میکنید و چون ممکنه تا شش ماه جواب پذیرشتون طول بکشه در این فاصله نولی رو میدین و کلکش کنده میشه. حالا یک جهت میرین با تمام تمرکز توی دوره شش ماهتون و بعدش امتحان CPE رو میدین.

اگه امریکایی نولی رو پاس کنه هر کاری که دلش بخواد بعد گرفتن لایسنسش میتونه بکنه. ولی شما به عنوان خارجی در صورتی بعد پاس کردن نولی میتونید پرکتس کنید که مرحله چهار ECFVG یعنی CPE پاس شده باشه.

5- پاس کردن CPE

تا اینجا که رسیدین، یعنی هم کل مراحل ECFVG به طور کامل پاس شد و هم NAVLE پاس شد، حالا همه کار اعم از انواع جراحی (کستریشن، اوریوهیسترکتومی وغیره) و هر کاری دلتون بخواد میتونید بکنید و نیازی به تخصص نیست. چون دامپزشکی هستید که مدرکتون با ECFVG تایید و اعتبارگذاری شده، و با NAVLE لایسنس کار کردن گرفتین.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdinasr1358 نمایش پست ها
    سلام، ممنون از اطلاعات خوب و بسیار کاملی که در اختیار بقیه دامپزشکان قرار می دهید!!!
    من یه سوال دارم، آیا امکان ترنسفر کردن درس های خوانده شده در دانشگاه (ایران) با دانشکده دامپزشکی در امریکا یا کانادا یا حتی استرالیا هست؟ واضح تر بگم اگر من 7 سال درس خوندم و حالا بخوام وارد دوره DVM که یک دوره چهار ساله هست بشم، آیا این حالت یا احتمال وجود دارد که دانشکده مقصد به من نوعی با توجه به نمرات ام یا استاندارد های خودشون، بگوید که ما یک سال یا این تعداد واحد رو از شما قبول میکنیم ولی باید مثلا سه سال در این دانشکده با این تعداد واحد رو بگذرانید!!! من از صحت این موضوع در استرالیا و در رشته دیگری در آمریکا خبر دارم ولی ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید اضافه بفرمایید.
    در مورد امریکا خیر. در امریکا راهی که برای کسانی که 6-7 سال خوندند و مدرک دامپزشکی گرفتند گذاشتند ECFVG هست.
    Charles Dickens

سلام دوستان گلم

خواهش میکنم این سوال منا جواب بدین!!
    من فارغ التحصیل ارشد فیزیولوژی دام هستم و برای دکتری علاقه مند به دکتری فیزیولوژی دامپزشکی یا بیوتکنولوژی تولید مثل دام هستم.
    میخواستم بدونم در آمریکا یا اروپا کدوم دانشگاه این رشته ها را داره ؟
    چجوری باید اقدام کنم ؟
    من فاند میخام بگیرم و رزومه علمی بسیار خوبی دارم. معدلمم 17 است
    از کجا باید شروع کنم ؟؟
    میخام بسم الله را بگم و شروع کنم، خواهش می کنم دوستانی که امریکا هستند توضیح بدن که چیکار کنم
    بسیار سپاسگذارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    اگه هم NAVLE و هم ECFVG رو پاس کنید بله.

امتحان نولی امتحان بورد دامپزشکی امریکاست که واسه لایسنس گرفتن لازمه داده بشه، اما این امتحان به تنهایی به دامپزشکان خارجی که تمامی مراحل ECFVG رو به طور کامل پاس نکردند اجازه ای نمیتونه بده. با ایرانی هایی که این امتحانات رو پاس کردند که صحبت میکردم برای راحتی کار ترتیب امتحانات رو اینجوری میچیدند:

1- ثبت نام انلاین ECFVG و پرداخت 1000 دلار فی ثبت نام و پست کردن مدرک براشون تا پروسه گرفتن استعلام از دانشگاهشون که ممکنه شش ماه یا کمتر بیشتر طول بکشه انجام بشه. و همچنین از شر قوانین جدیدی که در آینده میاد در امان بمونند. قوانینی که در مورد اشخاص اعمال میشه همون قوانینی هست که لحظه ثبت نام بوده، و تغییرات آینده مثل تغییرات در فی های ثبت نام امتحان تئوری و عملی در موردشون اعمال نمیشه.
    2- زبان (میتونه این مرحاه قبل مرحله 1 انجام شده باشه ولی اگه انجام نشده، معطل شدن براش جایز (!) نیست و بهتر اول ثبت نام صورت بگیره که از شر تغییرات قوانین در آینده مصون موند)

3- خوندن و وقتی به مرز آمادگی رسیدین ثبت نام BCSE

4- خوندن و وقتی به مرز آمادگی رسیدین ثبت نام NAVLE
    چرا NAVLE ؟ چرا سراغ مرحله چهار ECFVG که CPE باشه نریم؟
    چون 1- تا زمانی که تو مود تئوری ها هستین اول کلک همه تئوری ها کنده بشه. و یک جهت تمرکزتونو برای CPE که عملی هست بزارید. 2- از دانشی که در روند خوندن نولی کسب کردین برای هر چه بهتر عمل کردن در قسمت CPE بهره میبرید. 3- ممکنه لازم باشه که نیاز داشته باشید برای CPE توی دوره های آموزشی شش ماهه شرکت کنید و بعد امتحانشو بدین. در این صورت برای دوره شش ماهه بلافاصله بعد پاس کردن BCSE اپلای میکنید و چون ممکنه تا شش ماه جواب پذیرشتون طول بکشه در این فاصله نولی رو میدین و کلکش کنده میشه. حالا یک جهت میرین با تمام تمرکز توی دوره شش ماهتون و بعدش امتحان CPE رو میدین.

اگه امریکایی نولی رو پاس کنه هر کاری که دلش بخواد بعد گرفتن لایسنسش میتونه بکنه. ولی شما به عنوان خارجی در صورتی بعد پاس کردن نولی میتونید پرکتس کنید که مرحله چهار ECFVG یعنی CPE پاس شده باشه.

5- پاس کردن CPE

تا اینجا که رسیدین، یعنی هم کل مراحل ECFVG به طور کامل پاس شد و هم NAVLE پاس شد، حالا همه کار اعم از انواع جراحی (کستریشن، اوریوهیسترکتومی وغیره) و هر کاری دلتون بخواد میتونید بکنید و نیازی به تخصص نیست. چون دامپزشکی هستید که مدرکتون با ECFVG تایید و اعتبارگذاری شده، و با NAVLE لایسنس کار کردن گرفتین.

مرسی دکتر مایکل عزیز که باز وقت گذاشتید و پاسخ دادید
    میدونید چرا این سوالو کردم، چون تو ایران عملا بین DVM و DVSc جراحی در عمل هیچ تفاوتی نمیکنه و یک دامپزشک عمومی در صورت داشتن مهارت میتونه هر جراحی انجام بده و خود صاحب کیس هم در اکثر موارد براش فرقی نمیکنه دامپزشک متخصص جراحیه یا نه فقط براش کیفیت عمل مهمه ولی خب در پزشکی ابدا اینطور نیست.
    میخواستم بدونم در امریکا جو در این مورد چه جوریه ؟ من فکر میکنم مثل این جا نباشه و باید یه خورده فرق کنه چون اونجا تخصص جراحی خودش چند جوره small animal surgery , large animal surgery و ....
    آیا مشابه ایرانه یا نه؟
    راستی با توجه با تمامی مطالب انجمن که بیشترشو شما زحمت کشیدید و فرمودید واسه امثال من که کار کلینیکی دوست دارند (جراحی) به نظر من آسان ترین راه واسه رفتن به امریکا به منظور پرکتیس کردن ازدواج هست که خودش قضیه مفصلیه که باید یا واسطه ای در امریکا داشته باشی یا از سایت های match.com و.... استفاده کنی، من فکر میکنم در مقایسه با راه فاند و علوم پایه که مسیری چندین سالست راه بهتریه
    نظر شما چیه دکتر جان

نقل قول نوشته اصلی توسط arash444 نمایش پست ها
    مرسی دکتر مایکل عزیز که باز وقت گذاشتید و پاسخ دادید
    میدونید چرا این سوالو کردم، چون تو ایران عملا بین DVM و DVSc جراحی در عمل هیچ تفاوتی نمیکنه و یک دامپزشک عمومی در صورت داشتن مهارت میتونه هر جراحی انجام بده و خود صاحب کیس هم در اکثر موارد براش فرقی نمیکنه دامپزشک متخصص جراحیه یا نه فقط براش کیفیت عمل مهمه ولی خب در پزشکی ابدا اینطور نیست.
    میخواستم بدونم در امریکا جو در این مورد چه جوریه ؟ من فکر میکنم مثل این جا نباشه و باید یه خورده فرق کنه چون اونجا تخصص جراحی خودش چند جوره small animal surgery , large animal surgery و ....
    آیا مشابه ایرانه یا نه؟
    راستی با توجه با تمامی مطالب انجمن که بیشترشو شما زحمت کشیدید و فرمودید واسه امثال من که کار کلینیکی دوست دارند (جراحی) به نظر من آسان ترین راه واسه رفتن به امریکا به منظور پرکتیس کردن ازدواج هست که خودش قضیه مفصلیه که باید یا واسطه ای در امریکا داشته باشی یا از سایت های match.com و.... استفاده کنی، من فکر میکنم در مقایسه با راه فاند و علوم پایه که مسیری چندین سالست راه بهتریه
    نظر شما چیه دکتر جان
    بله تو ایران درست میگید، عملا هیچ تفاوتی بین عمومی و متخصص وجود نداره، ولی اینجا یه تفاوت کوچولو داره که میگم چرا ملت میرند تخصص میخونند.
    اینجا یک دامپزشک که پولداره، یا ریسک پذیره (برای گرفتن وام) میاد یه کلینیک کوچک (که فقط خودش دکترش باشه همراه با یک یا دو تک) یا متوسط (چند تا تک (تکنیسین) و شاید یک یا دو دکتر علاوه بر خودش استخدام میکنه) دایر میکنه. اونهایی که خیلی پولدارند میان hospital دایر میکنند و تعداد زیادتری تک و داکتر استخدام میکنند. اکثر دامپزشکها همچین کاری نمیکنند که کلینیک یا بیمارستان دایر کنند چون اگه کیس نداشته باشند و نتونند جا بیوفتند و وامها رو بازپرداخت کنند و ورشکست بشند بدبخت میشند و در عوض میان خودشون استخدام اون دامپزشکهایی میشند که قبلا کلینیک یا بیمارستان دایر کردند. تو ایران مشابه این حالت خیلی کمه یا وجود نداره که یک دکتر بیاد واسه کلینیک دکتر دیگه کار کنه و عموما همه میان خودشون کلینیک میزنند. ولی اینجا اگه یه میلیون دلار خرج کلینیک کنید و نتونید جا بیوفتین و کیس نداشته باشید (چیزی که همونطور که قبلا گفتیم و در نیویورک تایمز بهش اشاره شده که مشکل دامپزشکان الان در امریکاست) مساوی هست با ورشکست شدن. خب برخی بیمارستانهای بزرگ میان این وسط نیازشونو بسته به کیس هایی که مراجعه میکنند میبینند که اگه یک متخصص جراحی دام کوچک استخدام کنند فعلا بهتر از اینه که یه عمومی استخدام کنند. فقط در این مورد تخصص داشتن بدرد میخوره. یه متخصص جراحی دام کوچیک تو دالاس میشناسم که هر موقع کیس میخوره بهش زنگ میزنند بره جراحیشو انجام بده و اینجور نیست که صبح تا شب تو کلینیک باشه، یعنی اکثر جراحان به همین شکل کار میکنند، البته ایشون خیلی معروفه و تازه متخصصین همچین وضعیتی که ایشون دارند رو نداره. اغلب بیمارستانها متخصص استخدام نمیکنند، نه اینکه خسیس بازی در بیارند چون الانه کیس کم شده و دخل و خرجشو طرف نگاه میکنه میبینه که استخدام متخصص بالانس منفی ایجاد میکنه. منظور از کیس هم همانطور که گفتم سگ و گربه هستند. کلا ملت الانه به جای اینکه پول واسه یه سال maintenance سگ بدند میان یه سر میرن هاوایی حالشو میبرند. کلا هر چی داره میاد داره اوضاع کیس خرابتر میشه و ذائقه جوونا داره عوض میشه. همه اینها کمک کرده که تخصص گرفتن حتی از عمومی گرفتن هم داره اوضاع طرف رو بدتر میکنه چون جاهایی که متخصص استخدام میکنند داره تعدادشون کمتر میشه. اگه آدم تخصص بگیره و نخواد بره واسه یکی دیگه کار کنه و بخواد خودش کلینیک بزنه، خب چه کاریه، همون اول هم میتونسته بزنه بدون اینکه دردسر تخصص گرفتن رو بکشه. تو کلاس پری مدیکال مون چون برخی کورس ها مشترکه همه جور دانشجویی هستند (اونهایی که میخوان برند پزشکی بخونند، یا دندان یا دارو یا دامپزشکی). دو تا پری وت هستند. یه خانمی که پریدنتال هست همش مسخرشون میکنه. میگه اینها اینهمه میخوان زجر بکشن و اون کورسهای سنگینشونو پاس کنند و مثل ما برند زیر 300 هزار تا لون که آخرش بشند وت ت ت ت ت ت ؟؟؟؟؟ ها ها ها ها ها (دندانپزشک تازه فارغ التحصیل با 200 هزار تا در سال وامها رو بازپرداخت میکنه، وت های تازه فارغ التحصیل با سالی کمتر از 50 هزار تا. البته وت ها بازپرداخت که نمیتونند بکنند. یکی از وتها میگفت بابام داره کمکم میکنه بازپرداخت کنم. یعنی اوضاشون واقعا اسفناکه). منم سکوت اختیار میکنم! قضیه زمانی فانی تر میشه که این دو تا میان با ذوق و شوق از رشته های تخصص صحبت میکنند مثلا یه بار راجع به oncology صحبت میکردند و وقتی رفتند همه یا شکمشونو گرفتند میخندیدند و داشتند مسخرشون میکردند (سگ خودش چیه که غدد شناسیش چیزی باشه) یا براشون افسوس میخوردند که آخه یکی نیست به اینها بگه این راهی که دارین میرین ارزشی نداره.
    با توجه به اینکه به جراحی میگین علاقه دارین این نکته رو در نظر بگیرین که یه خارجی به راحتی نمیتونه جراحی مچ بشه، یعنی نمیزارند که مچ بشه. اگه در حالت نادرش مچ هم بشه تازه اونچه در بالا گفتم رو در نظر بگیرین.
    چون برای جواب به سوال دومتون مجبورم کمی از مسائل خصوصیمو بگم، جوابشو براتون پیام خصوصی کردم.

موفق باشید
    Charles Dickens

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی دانشگاه تهران

پس مایکل جان بالاخره رفتی
    امیدوارم موفق باشی
    اینطور که از حرفات معلومه دامپزشکی اونجاهم دام پزشکیه ...
    یک سوال اونجا بازار کار رشته های علوم پایه پزشکی چطوره؟

سلام دوستان گلم

خواهش میکنم این سوال منا جواب بدین!!
    من فارغ التحصیل ارشد فیزیولوژی دام هستم و برای دکتری علاقه مند به دکتری فیزیولوژی دامپزشکی یا بیوتکنولوژی تولید مثل دام هستم.
    میخواستم بدونم در آمریکا یا اروپا کدوم دانشگاه این رشته ها را داره ؟
    چجوری باید اقدام کنم ؟
    من فاند میخام بگیرم و رزومه علمی بسیار خوبی دارم. معدلمم 17 است
    از کجا باید شروع کنم ؟؟
    میخام بسم الله را بگم و شروع کنم، خواهش می کنم دوستانی که امریکا هستند توضیح بدن که چیکار کنم
    بسیار سپاسگذارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)