صفحه 26 از 32 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام دوستان
    کسی میدونه بدون گذراندن امتحانات و رجیستر کردن مدرک دکترای دامپزشکی ایران تو کانادا میشه به عنوان زیررده دامپزشکی کار کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی دانشگاه تهران

دامپزشکی مثل سیستم صفر و یک می مونه یا خوبه یا بده
    مثل پزشکی حد وسط نداره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی دانشگاه تهران

مایکل دلمون برات تنگ شده کاش حداقل می گفتی چیکار می کنی

Junior Member

سلام
    میشه از ادامه تحصیل و آینده شغلی و بازار کار رشته های تخصص و phd توی کشورای خارجی مخصوصا آمریکا و استرالیا هم بگین؟
    و اینکه تخصص/phd دامپزشکی آینده بهتری داره یا رشته های مشترک با پزشکی؟
    ممنون!

Junior Member

سلام دوستان
    میخوستم بدونم اگه من دکتری دامپزشکی رو تو دانشگاه آزاد بخونم تو خارج کشور مثل کانادا میتونم کار کنم و یا کلینیک بزنم؟
    یا واسه گرفتن تخصص امکان تحصیل صد در صد در خارج کشور هست یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Belden نمایش پست ها
    سلام
    اصولا از کسانی کسب اطلاع کنید که در یک راهی وارد شده اند و به نتیجه رسیده اند. معمولا کسانی که به نتیجه نرسیده اند هزار و یک دلیل برای موفق نشدن خودشون بیان می کنند. چون اونی که به هدف رسیده واقعیت مسیر رو تعریف می کنه و اونی که به هدف نرسیده اول از آرزوهاش تعریف می کنه و وقتی آرزوهاش را در تقابل با واقعیت میبینه اول از هرچیز آرزوهای خودش رو زیر سئوال میبره و بعدش سعی می کنه دیگرانی را که هدف های مشابه دارند را زیر سئوال ببره. تجربیات شخصی آقای مایکل تنها و تنها نظرات و تجربیات ایشان با توجه به موقعیت و امکاناتی هست که در اون زمان و مکان در اختیار داشتن. نمیتونه یک نظر کلی برای دیگران باشه.
    در مورد مقاله نیویورک تایمز احتیاج هست که شما از فبل در مورد بیزینس دامپزشکی در ایالات متحده اطلاعات داشته باشید و با توجه به اون مسئله این مقاله را تحلیل کنید. مسلما شما با یک دانشجوی آمریکایی که حداقل 170000 دلار زیر بار قرض رفته فرق می کنید. شما در بدترین شرایط اگر دانشگاه آزاد هم رفته باشید حدود 20 میلیون تومان هزینه تحصیلتان شده است. دانشجوی آمریکایی پس از فارغ التحصیلی باید کاری را پیدا کند که هم بتواند وامش را بپردازد و هم بتواند استاندارد زندگی آمریکایی اش را نگه دارد (تاکید می کنم استاندارد زندگی آمریکایی) پس کاملا مشخص است که در چنین وضعی هر کس بیشتر وام گرفته (مثل کسانی که به دانشگاه های خارج از آمریکا مثل راث و سنت کیتز رفته اند) بعد از فارغ التحصیلی با مشکل بیشتری روبرو هستند. در کل مخلص کلام اینجانب این است که تمام هزینه امتحانات شما در اینجا بیشتر از 10000 دلار نمی شود و وقتی هم که لایسنس گرفتید احتیاج به بازپرداخت وام بانکی ندارید.
    رشته پزشکی از عصر حجر برای ما ایرانی جماعت جاذبه داشته است. دوران طلایی رشته پزشکی در آمریکا با ورود شرکت های بیمه و کنترل همه موارد درمانی از جانب آنها سال هاست که تمام شده است. اگر فکر می کنید که با ورود به رشته پزشکی از سطح زندگی بالاتری برخوردار خواهید بود واقعیت مسئله این است که نه تنها چندان تفاوتی با رشته دامپزشکی نمی کند بلکه در خیلی موارد شما ناچارا باید وارد دوره رزیدنسی شوید تا بتوانید از پس مخارج زندگی خود برآیید که آن هم زمان زیادی را از شما خواهد برد. به نظر من رشته دندانپزشکی خیلی بهتر از پزشکی شما را به اهداف مالی تان می رساند.
    در انتها با کسانی در زندگی خود مشورت کنید که روی قله هستند. کسانی که پائین کوه یا روی دامنه ایستاده اند و در آرزوی قله هستند از کسانی که از نیمه راه برمی گردند نظر خواهی می کنند و جوابی جز اینکه اون بالا خبری نیست یا اینکه راه سخته و برو یه کوه ساده تر انتخاب کن دریافت نمی کنند. البته لازم به ذکر است اونایی که روی قله هستند هم خیلی کم میان پائین چون مسلما اون بالا جای خیلی خوبیه!انتخاب با شماست.
    با سلام
    دوست عزیز مشکل دامپزشکی، ایران یا خارج ایران نیست
    مشکل فراتر است
    دنیا در حال تغییر است: بحران آب، گرمایش زمین، کمبود انرژی، تولید بیش از 30 درصد گازهای گلخانه ای از طریق صنایع دامپروری، تغییر رژیم غذایی به سمت کاهش مصرف گوشت قرمز و طیور، رونق گرفتن فارم های خانگی و محصولات ارگانیک بجای فارم های بزرگ صنعتی و... همه و همه باعث شده صنعت دامپروری روز بروز منزوی تر گردد.
    جنگ، مسائل حقوق بشری، سلامت عمومی، تلاش برای مدرنیزاسیون و از همه مهم تر رکود و مشکلات شدید اقتصادی باعث شده: تمایل برای نگهداری حیوان خانگی کمتر شود و یا در صورت نگهداری رسیدگی به آن کاهش یابد، حیات وحش به حاشیه برود، تجارت اسب عمومیت و جذابیت سابق را ندارد و در دست عده ای محدودی اداره می گردد و حقوق حیوانات دیگر یک دغدغه همگانی نیست.
    همه اینها در کنار اینکه امروز رسانه تعریف انسان موفق را می سازد و در گوشت و خون مخاطب فرو می کند. خانم پزشک مسنی که سالها جوانی اش را وقف درمان کودکان کرده، سیاست مداری که صبورانه تلاش کرده، هنرمندی که نبوغش فرا انسانی است، ورزشکاری که از جان مایه می گذارد، ثروتمندی که بسیار زیرک است همگی می توانند نماد انسانی موفق باشند ولی دامپزشکی که جان می کند در این کتگوری جایی ندارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojab نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز مشکل دامپزشکی، ایران یا خارج ایران نیست
    مشکل فراتر است
    دنیا در حال تغییر است: بحران آب، گرمایش زمین، کمبود انرژی، تولید بیش از 30 درصد گازهای گلخانه ای از طریق صنایع دامپروری، تغییر رژیم غذایی به سمت کاهش مصرف گوشت قرمز و طیور، رونق گرفتن فارم های خانگی و محصولات ارگانیک بجای فارم های بزرگ صنعتی و... همه و همه باعث شده صنعت دامپروری روز بروز منزوی تر گردد.
    جنگ، مسائل حقوق بشری، سلامت عمومی، تلاش برای مدرنیزاسیون و از همه مهم تر رکود و مشکلات شدید اقتصادی باعث شده: تمایل برای نگهداری حیوان خانگی کمتر شود و یا در صورت نگهداری رسیدگی به آن کاهش یابد، حیات وحش به حاشیه برود، تجارت اسب عمومیت و جذابیت سابق را ندارد و در دست عده ای محدودی اداره می گردد و حقوق حیوانات دیگر یک دغدغه همگانی نیست.
    همه اینها در کنار اینکه امروز رسانه تعریف انسان موفق را می سازد و در گوشت و خون مخاطب فرو می کند. خانم پزشک مسنی که سالها جوانی اش را وقف درمان کودکان کرده، سیاست مداری که صبورانه تلاش کرده، هنرمندی که نبوغش فرا انسانی است، ورزشکاری که از جان مایه می گذارد، ثروتمندی که بسیار زیرک است همگی می توانند نماد انسانی موفق باشند ولی دامپزشکی که جان می کند در این کتگوری جایی ندارد.
    سلام دوست عزیز.
    نظر شما برای من قابل احترام است اما نظر من با شما کاملا متفاوت است. به نظر من شما کلا با رشته دامپزشکی مشکل دارید . تمام این روز قیامتی که مطرح فرمودید برای تمامی رشته ها و فنون اتفاق افتاده. دنیا برای همه تغییر کرده. این مثالی که شما مطرح می فرمائید مثل این میمونه که کسی که متخصص MS-DOS بوده الان از این وضعیت پیشرفت علوم کامپیوتر ناراضی باشه و بگه کسی که سال ها زندگی خودش را وقف پیشرفت علوم کامپیوتر و این نوع زبان نموده ( در روزگاری که 80% مردم دنیا نمیدونستن کامپیوتر چیه) حالا برای تامین هزینه زندگی خودش داره جان می کنه!!!!! خوب علت اینه که به موازات پیشرفت علوم در دنیا ما پیشرفت نکردیم. این مشکل علوم دامپزشکی نیست. این مشکل ما و شرایطی هست که محیط اطراف ما را کنترل می کنه که پیشرفت صورت نگرفته. صنعت دامپروری داره منزوی میشه؟؟؟؟؟؟؟ من اطلاع ندارم شما در کجای این کره خاکی تشریف دارید که چنین برداشتی را از وضعیت دارید. شاید در جوامعی باشید که تمایل به گیاهخواری و یا محصولات ارگانیک دارن که بسیار گران قیمت هستند. مشکل تامین پروتئین در دنیا یکی از دغدغه های اصلی دولت ها بوده، هست و خواهد بود. اگر دولت ها بتوانند این عادت چندین هزار ساله گوشتخواری انسان را در کمتر از 50 سال عوض نمایند به نظر من هم دامپروری منزوی میشه!!!!

تمایل به نگهداری به حیوانات خانگی در تمامی دنیا یک سیر صعودی داره (از جمله ایران). این مسئله به دلیل است که زندگی انسان ها داره به سمت تنها زندگی کردن میره. برای همین در جوامع غربی وجود یک حیوان خانگی جزء لاینفک زندگی است. شاید مشکلات اقتصادی افرادی که 4 تا سگ دارن را مجبور کنه 2 تا سگ نگهداری کنند اما هرگز باعث نمیشه انسان پارامتری را که در این زندگی ماشینی جای خاصی در زندگیش داره رو حذف کنه. حتی اگر در بدترین حالت این امر اتفاق بیاته کاملا موقتی خواهد بود. حقوق حیوانات دغدغه همگانی در کشور های غربی همیشه بوده و هست. اگه یک نگاه به سایت شلتر های آمریکا بیاندازید و با اسپانسرهاشون آشنا بشید این نگرانیتون به سرعت برطرف خواهد شد. داشتن اسب همواره جزو موارد لاگجری بوده و هست. تجارت اسب بین قشر مرفه جامعه اتفاق میافتد. هیچ وقت عمومیت برای قشر متوسط جامعه نداشته. چون نگهداری این موجود زیبا هزینه های خاص خودش را داره. من متوجه نمیشم که براساس چه مطلبی شما این مطلب را فرمودید!

در آخر باید خدمتتون عرض کنم که مشکلات اعظم دامپزشکان در ایران بدلیل عدم وجود اتحاد و یکدلی در این قشر است. اگر کسی از زحمات و تاثیری که دامپزشکان در افزایش بهداشت عمومی دارند خبر دار نیست به نظرتون علت این امر چی میتونه باشه؟

با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز . بنده در نظر دارم که برای مقطع graduate diploma در کشور استرالیا که دوره یکساله دامپزشکی هست اقدام بکنم. در فروم اطلاعات خاصی در این مورد پیدا نکردم با اطلاعاتی که خودم بدست اوردم گویا راه خوبیه برای ادامه تحصیلات کسی هست که اطلاعات کاملی داشته باشه؟ نگرانیم بیشتر بخاطر اینه که فکر میکنم چون دورش کوتاهه در مورد صدور ویزا با مشکل مواجه بشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Belden نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    نظر شما برای من قابل احترام است اما نظر من با شما کاملا متفاوت است. به نظر من شما کلا با رشته دامپزشکی مشکل دارید . تمام این روز قیامتی که مطرح فرمودید برای تمامی رشته ها و فنون اتفاق افتاده. دنیا برای همه تغییر کرده. این مثالی که شما مطرح می فرمائید مثل این میمونه که کسی که متخصص MS-DOS بوده الان از این وضعیت پیشرفت علوم کامپیوتر ناراضی باشه و بگه کسی که سال ها زندگی خودش را وقف پیشرفت علوم کامپیوتر و این نوع زبان نموده ( در روزگاری که 80% مردم دنیا نمیدونستن کامپیوتر چیه) حالا برای تامین هزینه زندگی خودش داره جان می کنه!!!!! خوب علت اینه که به موازات پیشرفت علوم در دنیا ما پیشرفت نکردیم. این مشکل علوم دامپزشکی نیست. این مشکل ما و شرایطی هست که محیط اطراف ما را کنترل می کنه که پیشرفت صورت نگرفته. صنعت دامپروری داره منزوی میشه؟؟؟؟؟؟؟ من اطلاع ندارم شما در کجای این کره خاکی تشریف دارید که چنین برداشتی را از وضعیت دارید. شاید در جوامعی باشید که تمایل به گیاهخواری و یا محصولات ارگانیک دارن که بسیار گران قیمت هستند. مشکل تامین پروتئین در دنیا یکی از دغدغه های اصلی دولت ها بوده، هست و خواهد بود. اگر دولت ها بتوانند این عادت چندین هزار ساله گوشتخواری انسان را در کمتر از 50 سال عوض نمایند به نظر من هم دامپروری منزوی میشه!!!!

تمایل به نگهداری به حیوانات خانگی در تمامی دنیا یک سیر صعودی داره (از جمله ایران). این مسئله به دلیل است که زندگی انسان ها داره به سمت تنها زندگی کردن میره. برای همین در جوامع غربی وجود یک حیوان خانگی جزء لاینفک زندگی است. شاید مشکلات اقتصادی افرادی که 4 تا سگ دارن را مجبور کنه 2 تا سگ نگهداری کنند اما هرگز باعث نمیشه انسان پارامتری را که در این زندگی ماشینی جای خاصی در زندگیش داره رو حذف کنه. حتی اگر در بدترین حالت این امر اتفاق بیاته کاملا موقتی خواهد بود. حقوق حیوانات دغدغه همگانی در کشور های غربی همیشه بوده و هست. اگه یک نگاه به سایت شلتر های آمریکا بیاندازید و با اسپانسرهاشون آشنا بشید این نگرانیتون به سرعت برطرف خواهد شد. داشتن اسب همواره جزو موارد لاگجری بوده و هست. تجارت اسب بین قشر مرفه جامعه اتفاق میافتد. هیچ وقت عمومیت برای قشر متوسط جامعه نداشته. چون نگهداری این موجود زیبا هزینه های خاص خودش را داره. من متوجه نمیشم که براساس چه مطلبی شما این مطلب را فرمودید!

در آخر باید خدمتتون عرض کنم که مشکلات اعظم دامپزشکان در ایران بدلیل عدم وجود اتحاد و یکدلی در این قشر است. اگر کسی از زحمات و تاثیری که دامپزشکان در افزایش بهداشت عمومی دارند خبر دار نیست به نظرتون علت این امر چی میتونه باشه؟
    با احترام مجدد خدمت شما دوست عزیز، ما نسلی هستیم که تحولات قبل و بعد اینترنت، موبایل، کامپیوترو... را دیدیم، 20 سال پیش کسی فکر می کرد دنیا به این سمت بیاید و اینهمه تغییر با هم اتفاق بیافتد؟!
    دکتر صنعتی اوایل 70 با ترس و لرز و البته به سفارش مخابرات 10 هزار کامپیوتر وارد ایران کرد اصلا فکرش هم نمی کرد تا آخر دهه 70 (همون موقع هایی که 6تا 6 تا به کره گل می زدیم) 240 هزار تا دیگه وارد بشه و تازه این اولش باشه!
    پس تعجبی ندارد که بازهم شاهد تحول گسترده ای در چند سال پیش رو باشیم. تغییرات اطرافمون شدت گرفته چون مسئله زندگی راحتر و بهتر نیست بلکه تلاش برای زنده موندن و تضمین بقای فرزندانمون است. شاید بنظر خیلی ها این یک ترس یا توهم بیخود بیاید و ربطش بدهند به شایعات و آسمون ریسمونهایی که هروز تبلیغ میشوند ولی دوست عزیز این صحبت ها فرا فکنی نیست بلکه واقعیتی ست که خواه ناخواه اتفاق می افتد، در این اوضاع (نمی گم جهنم، لاقل بی ثبات) یک راه اینه که نظاره گر باشیم و حسرت گو (این چه رشته ایه! چه درسیه! چه کاریه!؟...) راه دیگه اینه که بجای خیره شدن به آسمون، دور و برمون را برانداز کنیم و همراه با اون تغییر کنیم و اگه لازم شد بی توجه به درس و کاری که در گذشته تجربه اش کرده ایم راه های جدیدی را انتخاب کنیم.
    و در مورد نظر محترمتان پیرامون همبستگی بیشتر دامپزشکان، خیلی هم خوب، ولی تعداد زیاد دانشکده های دامپزشکی با سطح پایین باعث شده قشر دامپزشکی شخصیت خودش را از دست بده الان هرکس اراده کند می تونه دامپزشک بشه بدون اینکه استعداد یا ذره ای تلاش بخرج بدهد و بعدش همین اشخاص می آیند وارد بازار کار (همین عده قلیل برای خرابی همه کافی هستند)
    من هم نمی دونم شما دوست عزیز ایران هستید، شغلتان دامپزشکی هست یا خیر! ولی همه مثل شما خوش بین نیستند به آینده این رشته!
    مدیر ساختمون جلسه گرفت که نفری 300 هزار بدهید برای درب ریموت دار و دوربین، چند نفر هم پشت اش گفتند 300 هم پوله! ما میدیم! هرکس هم نمیده بهتر ماشینش را بزاره تو کوچه من جاش میدم...
    یکی با خجالت گفت 300 برا من پول زیادیه، ندارم بدم، اگه داشتم پایین شهر خونه نمی گرفتم، شما که وضعتون خوبه برید بالا شهر که ریموت داره!!
    حالا درد همینجاست، به اون چند نفری که بقول انگلیسی ها Golden collar هستند و همیشه در معرض توجه بقیه هستند نگاه نکن! اینها اتفاقا چون موفقند جار و جنجالشون زیاده (البته اگه نمی گید خوب بقیه هم سعی کنند راه همین موفق ها را برند که قصه اش طولانیه ). درد اکثریت خاموش جامعه دامپزشکیه.
    با تشکر از ادمین، مثلا در مورد آینده دامپزشکی داریم نظر میدیما

Junior Member

برام خیلی جالبههه ... اما طبق سوالات من دامپزشکی یکیی از رشته های خیلی خوبه امریکا و جهانه ؟
    http://money.usnews.com/careers/best-jobs/veterinarian
    از نظر درامد شغل ۱۲ هم آمریکاس و توی ۱۰۰ شغل برتر امریکا ۵۶ که دلیلش استرس بالا و سختی این رشته هست .... اما رامدش ۱۲ هم امریکاس با یه مقاله با صحبت های یه فردی که ۷ سال رشته ای خونده که ازش متنفر بوده نمیشه قضاوت کرد . یه سرچ کوچولووو بهتون نشون میده دارین یکی از شغل های خوب یا اگر بهش علاقه داشته باشین یکی از بهترین رشته هارو میخونید .... به خودتون افتخار کنید ..
    نمودار رشد درامد دامپزشکی : http://money.usnews.com/careers/best...inarian/salary
    قصد بی احترامی ندارم اما نظرات دوستان با هیچ کدوم از مستندات موجود سازگار نیست
    ویرایش توسط farbodsh : January 14th, 2016 در ساعت 10:18 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)