صفحه 6 از 32 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 311

موضوع: کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار و ادامه تحصیل دامپزشکان در خارج

سلام خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم اینکه میشه برا دوره internship هم اقدام کرد؟

Junior Member

سلام
    سوالی داشتم من دکترای دامپزشکی دانشگاه ازاد تهران تموم کردم با معدل 14.52 برای ادامه تحصیل و اقامت میحواستم اقدام کنم برای رشته های علوم پایه چه رشته ای خوبه ک بخونم؟
    میتونم بلافاصله تخصص بخونم؟
    میخوام دانشگاه های اروپا و امریکا باشه که فاند هم داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنید هر چه سریعتر اینم مشخصات من هست
    یک مقاله در ژورنال خارجی دارم مدرک زبان میگیرم زبانم خوبه توصیه نامه هم دارم

Junior Member

سلام
    آقای Michael82 یه سوال داشتم لطفا اگر امکانش است جواب بدهید.
    اگر بخوهم در رشته های علوم پایه ادامه تحصیل بدهم شما چه رشته و یا منبعی که مرا به سمت انتخاب صحیح تر سوق بدهد معرفی می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fahime92 نمایش پست ها
    سلام
    آقای Michael82 یه سوال داشتم لطفا اگر امکانش است جواب بدهید.
    اگر بخوهم در رشته های علوم پایه ادامه تحصیل بدهم شما چه رشته و یا منبعی که مرا به سمت انتخاب صحیح تر سوق بدهد معرفی می کنید.
    سلام دوست عزیز،

متاسفانه بنده در این زمینه نمیتونم کمکی کنم چون اطلاعاتی ندارم، و همچنین چون بنده هنوز در این مملکت بسر میبرم، در مورد بازار کار و میزان درآمد هیچ چی نمیتونم بگم. در مورد اینکه در چه زمینه هایی در علوم پایه میتونین ادامه تحصیل بدین، لطفا و خواهشا یه مقدار وقت گرانقدرتونو بزارین و از بین 29 دانشکده امریکا 27 تاشون که graduate program دارند وارد سایتاشون بشین و وارد قسمت علوم پایه بشین و ببینین استادای محترمشون توی چه زمینه هایی کار میکنند و شما به کدومهاشون علاقه دارین. به طور کلی رشته هایی مثله پاتولوژی، آناتومی، فیزیولوِژی، فارماکولوژی و غیره رو دپارتمان علوم پایه درگیر میکنه، ولی همه استادایی که مثلا پاتو کار میکنند زمینه تحقیقاتیشون مثله همدیگه که نیست. شما اول ببینین که به کدوم یک از رشته ها علاقه دارین و بعد ببینین استادای اون رشته روی چی ریسرچ میکنند و از کار کدوم استادا خوشتون میاد.
    در مورد اینکه سایتی بهتون معرفی کنم که یک دستورالعمل و راهنمایی در مورد انتخاب رشته از بین اون بیکران رشته ها و علایق و زمینه های کاری استادا توش نوشته باشه باید عرض کنم که متاسفانه بنده همچین سایتی نمیشناسم، از دوستانمون که در حال تحصیل در امریکا هستند میخوام معرفی کنند، یا اگه میتونند اطلاعات مفیدی در این زمینه بهتون بدند بفرمایند. در ضمن معرفی یک رشته از طرف بنده که در ایران بسر میبرم به درد شما نمیخوره چون یک گفته خام و ناشی از عدم تجربه زندگی در جامعه علمی دانشگاهی امریکاست، بهتره دوستانی که الان در حال تحصیل در امریکا هستند بین رشته های مختلف علوم پایه با توجه به شرایطی که اونجا میبینند این مقایسه رو انجام بدند و راهنماییتون کنند.

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member salar265 آواتار ها

Michael92 عزیز من مشتاقانه تمام مطالبتو خوندم و از کلمه به کلمش که مسلما کلی تحقیق و وقت گذاشتن پشتشه استفاده کردم و ممنونم.من DVM رو سال 84 از ازاد تبریز با معدل 15.67 گرفتم و امسال از ازاد علوم و تحقیقات همون تخصص خودمون یا همونطور که گفتین DVsc تو رشته مامایی میگیرم و پایان نامم در مورد سلولهای بنیادی بیضه بود که یه ISI و یه علمی پژوهشی ازش درمیاد که مقاله هام کلا اینا هستن و از سال 86 هم مطب داشتم.سوالی که داشتم اینها هستند: 1-ایا با این مدرک DVsc میتونم برای postDoc امریکا اقدام کنم واگر میتونم شما postdoc رو صلاح میدونین یا همین روش معمول بعد از DVM رو با توجه به اسون بودن و هدف اصلی که اقامت کار و... در اونجا 2-ایا وقتی برای یه پوزیشن PhD درخواست میدم تو cv به دوره DVsc خودم هم اشار ه کنم یا نه؟ 3-ایا اگر پوزیشنی در خصوص همین مامایی یا سلولهای بنیادی پیدا نکردم با توجه به نداشتن مقاله در موارد دیگه ، باز امیدی هست در مورد شاخه های دیگه؟ 4-شاید سوال تکراری ی باشه ولی من کامل متوجه نشدم که ایا بعد از گرفتن مدرک PHd یا در صورت امکان postdoc باز برای کار کردن در اونجا به اون امتحانات کذایی نیاز هست؟
    ویرایش توسط salar265 : January 9th, 2014 در ساعت 04:20 AM دلیل: غلط املایی

Junior Member salar265 آواتار ها

michaeal 82متشکرم از پاسخ کامل و دقیقت.چند تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم از لطفت اگه بتونی راهنمایی کنی. 1-با توجه به اینکه من هنوز مدرک زبان و GRE رو ندارم و دارم برای گرفتنش اماده میشم و احتمالا گرفتن این مدارک حداقل شش ماه طول بکشه ،ایا بنظرت ایمیل زدن به استادهارو شروع کنم و اگر پاسخ مثبتی ازشون گرفتم اگه ازشون بخوام بهم فرصت بدن این کارو میکنن؟ 2-به چند پروفسوری که ایمیل زدم یکی دوتاشون گفتن که ما فاند نداریم و اگر خودت اسکالرشیپ یا تضمینی برای هزینه هات داری میتونیم دعوتت کنیم سوالم اینه که ایا اینهارو میشه فیدبک مثبت در نظر گرفت و من که اسکالرشیپ یا توان پرداخت هزینه رو ندارم بهشون باز ایمیل بزنم؟مثلا به یکیشون گفتم که "من تواناییشو ندارم هزینه بدم و اگه برای چند ماه باشه و بعدش فاند بگیرم میتونم هزینه این چند ماه رو بدم و پرسیدم که ایا جایی رو سراغ داره بتونم اسکالرشیپ بگیرم؟" اونم در جواب مجددا تاکید کرد ما هیچ فاندی نداریم و پرسید ایا میتونی از دولت اسالر شیپ بگیری؟ میکاعیل عزیز میخواستم راهنماییم کنی که پاسخ حرف ای به این ایمیلها چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط salar265 نمایش پست ها
    michaeal 82متشکرم از پاسخ کامل و دقیقت.چند تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم از لطفت اگه بتونی راهنمایی کنی. 1-با توجه به اینکه من هنوز مدرک زبان و GRE رو ندارم و دارم برای گرفتنش اماده میشم و احتمالا گرفتن این مدارک حداقل شش ماه طول بکشه ،ایا بنظرت ایمیل زدن به استادهارو شروع کنم و اگر پاسخ مثبتی ازشون گرفتم اگه ازشون بخوام بهم فرصت بدن این کارو میکنن؟ 2-به چند پروفسوری که ایمیل زدم یکی دوتاشون گفتن که ما فاند نداریم و اگر خودت اسکالرشیپ یا تضمینی برای هزینه هات داری میتونیم دعوتت کنیم سوالم اینه که ایا اینهارو میشه فیدبک مثبت در نظر گرفت و من که اسکالرشیپ یا توان پرداخت هزینه رو ندارم بهشون باز ایمیل بزنم؟مثلا به یکیشون گفتم که "من تواناییشو ندارم هزینه بدم و اگه برای چند ماه باشه و بعدش فاند بگیرم میتونم هزینه این چند ماه رو بدم و پرسیدم که ایا جایی رو سراغ داره بتونم اسکالرشیپ بگیرم؟" اونم در جواب مجددا تاکید کرد ما هیچ فاندی نداریم و پرسید ایا میتونی از دولت اسالر شیپ بگیری؟ میکاعیل عزیز میخواستم راهنماییم کنی که پاسخ حرف ای به این ایمیلها چیه؟
    خواهش میکنم دکتر جان،

1-با توجه به اینکه من هنوز مدرک زبان و GRE رو ندارم و دارم برای گرفتنش اماده میشم و احتمالا گرفتن این مدارک حداقل شش ماه طول بکشه ،ایا بنظرت ایمیل زدن به استادهارو شروع کنم و اگر پاسخ مثبتی ازشون گرفتم اگه ازشون بخوام بهم فرصت بدن این کارو میکنن؟

نظر شخصی بنده این هست که اصلا الان ایمیل نزنین، هیچ استادی دیگه شش ماه واستون صبر نمیکنه. البته همه چی استثنا داره، ولی مطمئن باشین این اصلا کار درستی نیست که الان ایمیل بزنین، مثلا یکی دو دلیلشو میگم:

1- پروسه ایمیل زدن یکی از سخت ترین و اعصاب خردکن ترین کارهای دنیاست که هم وقت زیادی ازتون میگیره و هم اعصابی واسه زبان خوندن نمیذاره.
    در نظر بگیرین که شما چند ماه نیاز دارین که مدارک زبانتون رو بگیرین و از اون طرف همزمان هم برای ایمیل زدن و جستجو کردن استاد مورد نظرتون، خوندن مقالات و کارهاشون و ..... باید وقت بذارین و هم اینکه اگه خدای نکرده جواب چند تا ایمیل اول اونجوری که انتظار داشتین در نیاد کلی توی ذوقتون میخوره و اعصابی واسه زبان خوندن نمیمونه و به نوعی حتی مایوس و دلسرد کننده ممکنه باشه.

2- یه چیزی واسه زمان اپلای وجود داره به نام ددلاین. اگه استادی همین امشب بهتون اکی بده واسه پاییز سال بعد میخوادتون، ولی الان دیگه داره کم کم ددلاین تمام دانشگاه ها واسه پاییز سال بعد تموم میشه. بنابراین شما واسه پاییز سال بعد نمیتونین اپلای کنین و میتونین واسه بهار سال بعد (منظور بهار 2015) اپلای کنین. حالا خودتونو بزارین جای استادی که الان فاند توی دست و بالش هست، و همین امشب بهتون اکی داده، به نظرتون حاضر میشه تا یه سال و نیم دیگه صبر کنه که شما برین اونجا تازه کارتونو شروع کنین. خودتون اگه جای اون استاده باشین همچین کاری میکنین؟ (البته بازم میگم که ممکنه استثنا وجود داشته باشه)

2-به چند پروفسوری که ایمیل زدم یکی دوتاشون گفتن که ما فاند نداریم و اگر خودت اسکالرشیپ یا تضمینی برای هزینه هات داری میتونیم دعوتت کنیم سوالم اینه که ایا اینهارو میشه فیدبک مثبت در نظر گرفت و من که اسکالرشیپ یا توان پرداخت هزینه رو ندارم بهشون باز ایمیل بزنم؟مثلا به یکیشون گفتم که "من تواناییشو ندارم هزینه بدم و اگه برای چند ماه باشه و بعدش فاند بگیرم میتونم هزینه این چند ماه رو بدم و پرسیدم که ایا جایی رو سراغ داره بتونم اسکالرشیپ بگیرم؟" اونم در جواب مجددا تاکید کرد ما هیچ فاندی نداریم و پرسید ایا میتونی از دولت اسالر شیپ بگیری؟ میکاعیل عزیز میخواستم راهنماییم کنی که پاسخ حرف ای به این ایمیلها چیه؟

بله، کاملا، این خودش خبر خوبی هست، و توی همین چند ایمیل این موضوع خودشو نشون داده.
    در مورد پاسخ حرفه ای که باید عرض کنم هیچ الگوی ثابتی وجود نداره، چون اون بندگان خدا هم آدمن و هر کدوم خصوصیات اخلاقی و رفتاری خاص خودشونو دارند.
    من خودم به این افراد اینطور جواب میدادم که من هیچ personal or governmental financial support ندارم و بنابراین به فاند نیاز دارم، و از اونجایی که به کارهاتون خیلی علاقمندم، لطفا اجازه بدین بدونم که یه زمان مناسب برای چک کردن دوباره کی میتونه باشه. خیلی ها اصلا جواب این ایمیل رو نمیدادند و بعضی ها هم میدادند. اتفاقا یکی از پوزیشن هایی که گیر آوردم یه خانم پروف بوده که گفته بود هر ماه بهم ایمیل بزن و به محضی که فاند ردیف شد میگم اپلای کنی. ولی همانطور که عرض کردم خیلی ها هم شاید اینو یه جور تحت منگنه قرار دادن خودشون میدیدند و جواب نمیدادند. اینجاست که میخوام عرض کنم که استادا عواطف و احساسات و شخصیت های متفاوتی دارند و نمیشه یه نسخه ثابت در این مورد پیچید.

صحبت راجع به توانایی مالی تون برای چند ماه در این موارد بهتره انجام نشه و به نظرم کار درستی نیست. استادایی که یه مقدار فاند دارند خودشون بهتون میگن که ما مثلا فاند مون کامل نیست. در این موارد میتونین باهاشون راجع به تواناییتون برای چند ماه صحبت کنین. مثلا یکی از ایمیلهایی که دریافت کردم این بوده:
    Thank you for your interest in my research. You have an impressive resume. I don't have enough funds to support you at this moment, however I am expecting some in December. I will keep your resume and will contact you if I am funded. Good luck with you pursuit.

البته همین مورد رو هم بهش ایمیل زدم که چقدر الان تو دست و بالت هست، چون شاید من بتونم بقیشو تامین کنم که در جواب گفت من مبلغ دقیق رو باید با director خودم صحبت کنم و چند روز دیگه بهت میگم که الان چند ماهی گذشته و هنوزم که هنوزه داره با director صحبت میکنه، بمیرن که اینقدر پرچونن بعضی ها که حرفاشون تمومی نداره ، یعنی عملا دیگه خبری ازش نشد. پس همیشه در نظر میگیریم که همه جور آدمی پیدا میشند.

اینکه استاد مربوطه دوباره بهتون گفته فاندی نداره، به خاطر اینه که شما ازش سوالی پرسیدین که به اون اصلا ربطی نداره و اونم راجع به اسکولارشیپ هست.
    برای اسکولارشیپ و سایر کمک هزینه ها باید وارد سایت دانشگاه بشین تا مشخص کنین: 1- اصلا اون دانشگاه به دانشجویان اینترنشنال کمک هزینه ای میده یا نه؟ 2- چند جور کمک هزینه به خارجی ها میده؟ 3- آیا باید واسه اپلای برای اسکولارشیپ، اپلای جداگونه ای انجام داد یا همون اپلای برای پروگرم مربوطه رو انجام دادین دانشگاه به طور اتوماتیک مدارکتونو واسه اینکه مشخص کنند شما لیاقت گرفتن اسکولارشیپو دارین یا نه بررسی میکنه؟ (برخی دانشگاه ها اپلای جداگونه نیاز دارند و برخی نه) 4- ددلاین کمک هزینه ها کی هست؟ این مورد واقعا مهمه چون همیشه یکی دو ماه قبل از فرا رسیدن ددلاین اصلی (بسته به دانشگاهها، بعضی ها یه ماه قبل و برخی بیشتر)، ددلاین کمک هزینه هاست و اگه تمامی مدارکتون اعم از مدارک زبان و ریزنمرات و بقیه موارد دیرتر از تاریخ مربوطه به دستشون برسه دیگه مدارکتون واسه کمک هزینه ها بررسی نمیشه.

بنابراین شما در کل به نظرم دو جور میتونین به این افراد جواب بدین 1- ازشون یه زمانی واسه check back درخواست کنین. 2- بسیار مودبانه ازشون تشکر کنین و بگین متاسفانه هیچ ساپورت مالی شخصی یا دولتی ندارین، و در یک کلام بیخیال این افراد بشین.

در نهایت، بنده اگه جای شما بودم سعی میکردم ابتدا مدارک زبان رو بگیرم و بعدش با دستی پرتر و با استرسی کمتر با اساتید تماس میگرفتم، اما در همین اثنا با وب گردی و رفتن توی سایتهای دانشگاه های مختلف (در اوقات فراغت) اطلاعاتمو در مورد graduate programs مثلا بسیاری از interdisciplinary programs که بحث سلولهای بنیادی رو درگیر میکنه (حتی میخواد مربوط به دانشکده پزشکی و علوم پایه باشه) بالا میبردم.
    مثلا اینجا دانشکده دامپزشکی ویرجینا همچین برنامه ای داره. ولی آیا شما باید خودتونو محدود به دانشکده دامپزشکی کنید؟ نه اصلا. چون وقتی میخواهین ریسرچر بشین، با زمینه ای که شما روش کار کردین و الان تزتون هست، کلی دانشکده که اصلا ربطی به دامپزشکی نداره میتونین اپلای کنین. مثلا اینها رو نگاه بندازین: 1 - 2 - 3
    اینجا هم کلی دانشکده رو آدرس داده. درسته که مال پزشکی هستند ولی چون ریسرچ این چیزا رو نمیشناسه، به احتمال خیلی زیاد شما هم میتونین اپلای کنین. فقط کافیه باهاشون تماس بگیرین و بپرسین.

به نظرم اصلا عجله نکنین دکتر عزیز، وضعیتتون خیلی خوبه، این همه مدت در این گل و بلبل زار تحمل ایام فرمودین، این چند صبا هم روش مطمئنم با پیشینه خوبتون، اگه ایشالا نمرات خوبی در زبان و مخصوصا GRE کسب کنید، حتما پوزیشن های خوبی گیر میارین.

با آرزوی موفقیت
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

ممکنه در مورد شانس پذیرش phd با فاند با این رزومه نظر بدین؟ (هنوز GRE ندادم)

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: دکترای حرفه ای دانشگاه آزاد تبریز
    2. معدل: 15.61
    3. رشته: دامپزشکی
    4. نمره زبان: 7 :IELTS
    5.نمره GRE یا GMAT و ....: ندارم فعلا
    6. تعداد مقاله و نوع: 5 تا ISI (دوتاش دارای impact)، یک کنفرانس خارجی، 3 تا داخلی،
    7. شرایط خاص: سابقه تدریس دانسگاهی 2 سال
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا
    ویرایش توسط erfan1985 : May 18th, 2014 در ساعت 08:28 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad252 نمایش پست ها
    ممکنه در مورد شانس پذیرش phd با فاند با این رزومه نظر بدین؟ (هنوز GRE ندادم)

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: دکترای حرفه ای دانشگاه آزاد تبریز
    2. معدل: 15.61
    3. رشته: دامپزشکی
    4. نمره زبان: 7 :IELTS
    5.نمره GRE یا GMAT و ....: ندارم فعلا
    6. تعداد مقاله و نوع: 5 تا ISI (دوتاش دارای impact)، یک کنفرانس خارجی، 3 تا داخلی،
    7. شرایط خاص: سابقه تدریس دانسگاهی 2 سال
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا
    سلام دوست عزیز،

شرایطتون بسیار عالی هست و شانستون بسیار زیاده، فقط برای GRE هم برنامه ریزی درستی داشته باشید که با یه نمره عالی ایشالا دیگه قطعیش کنید.

موفق باشید

پ ن: دوستان دقت فرمایید که نوشتن متون فینگلیش خلاف قوانین انجمن می باشد.
    ویرایش توسط erfan1985 : May 18th, 2014 در ساعت 08:29 AM
    Charles Dickens

Junior Member

سلام ببخشید سوالی داشتم می خواستم در صورت امکان راهنماییم کنید:
    من به اکثر سایت های دانشگا ه های امریکا و کانادا رفتم و بر اساس علاقه ام که جراحی دامپزشکی است پیج استاد را پیدا کرده و بهشون ایمیل زدم اما جواب قابل توجهی نگرفتم. متن ایمیلم هم میزان تحصیلتم، سابقه کاریم، مقالات آی اس آی ام بوده رزومه ام را هم ضمیمه کردم.فقط دانشگاه minnesota گفته که اپلای کن.نمی دونم بعضی می گن الان در امریکا استاد ها تصمیم گیرنده نیستند و دانشگاه و کمیته تصمیم می گیرد؟؟یعنی من الان اپلای کنم و بعد که پذیرش گرفتم استادی که مورد نظر است را پیدا کنم؟آیا در این صورت فاند یا گرنت شامل حالم می شود؟
    نمی دونم شاید الان زمان مناسبی برای ایمیل زدن به اساتید نیست؟
    لطفا مرا راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)